Serie A: Fiorentina - Inter 0:1
28/01/24 - Inter se po triumfu v italském superpoháru vrátil ze Saudské Arábie. Proti Fiorentině nemohli kvůli žlutým kartám nastoupit dva důležití hráči ze středu pole Hakan Calhanoglu a Nicolo Barella. V součtu se vzrůstající únavou nečekal hráče nerazzurri vůbec lehký úkol. I tak ho zvládli a ve 22.kole Serie A ve Florencii zvítězili 1-0. K vidění byl docela divoký zápas s mnoha šancemi. Domácí fialky se snažili tvořit hru a hledat skuliny v obraně Interu, který naopak čekal spíš na rychlé protiútoky a překvapivě snadno se do nich i dostával. Dlouhodobě však má potíže s proměňováním šancí. Za první poločas mohl vstřelit klidně tři branky, ale nakonec musel být rád i za tu jedinou v podání Lautara. Největší příležitost měl zřejmě Thruam, který utekl obráncům a při běhu na samotného gólmana zakopl. Fiorentina však hrozila také. Přestože měla velkých šancí málo, jednalo se o velmi nebezpečné situace. Činit se musel i brankář Sommer. Podobný průběh utkání byl i v druhém poločase. Inter mohl vstřelit uklidňující gól, ale z různých důvodů k tomu nedošlo. Zhruba 20 minut před koncem začali domácí tlačit a začalo být zjevné, že Inter bude vůbec rád, když těsnou výhru udrží. V 76.minutě Sommer fauloval protihráče a sudí po upozornění od VARu nařídil penaltu. Švýcarský gólman však špatně kopnutou penaltu od Gonzalese dokázal chytit. Protože Juventus i AC Milán pouze remizovalo, Inter znovu drží na čele náskok i přestože má o odehraný zápas méně.

Neděle 28/01/24 20:45, Serie A, 22.kolo
FIORENTINA0:1INTER