Známkování hráčů dle Football-Italia
20/04/22 - Inter ve druhém semifinále Coppa Italia porazil Milán 3:0 a je prvním finalistou poháru. Zde je hodnocení hráčů dle stránek Football-Italia. Handanovič 6,5 - Rozhodující zákrok na Leaoa pár vteřin před druhým gólem Lautara. Nejspíš ne moc hezký, ale určitě užitečný. Škriniar 7 - Nikdy nenechal Girouda samotného. Francouzský útočník dnes pravděpodobně uvidí obránce Interu ve svých nočních můrách. De Vrij 7 - Pomohl Škriniarovi zneškodnit Girouda, který neměl reálnou šanci skórovat. Bastoni 7 - Není to průměrný střední obránce. Italský internacionál byl Inzaghiho skrytou zbraní v sestavě. Klíčová postava taktiky Interu v tomto období. Dnes podal další skvělý výkon. Darmian 7,5 - Překvapivě nastoupil místo Dumfriese, ale ukázalo se, že to byla od Inzaghiho moudrá volba, protože italský reprezentant zajišťoval rovnováhu na pravé straně a prosazoval se, když bylo potřeba. Asistoval Lautarovi při první brance. Barella 7 - Dostává se zpět do formy po temném začátku kalendářního roku, kdy byl vyloženě vyčerpaný. Přesto měl několik vrcholů a pádů, ale celkově to byl pozitivní výkon. Brozovič 8 - Nejlepší záložník Interu, není těžké pochopit, proč na něm Nerazzurri tolik staví. Ve středu hřiště zvládl všechno. Nezastavitelný. Chalanoglu 7 - Vypískán svými bývalými fanoušky, turecký internacionál zajistil Interu fungování, i když byl občas trochu nedbalý. Perišič 8 - Po Lautarovi nejlepší hráč Interu. V prvním poločase uklidil míč z brankové čáry a při postupu vpřed byl vždy hrozbou. Přidaná hodnota a jeden z nejlepších hráčů Interu v této sezoně. (78' Gosens 7 - V 82. minutě uzavřel zápas svým prvním gólem v dresu Nerazzurri). Lautaro 9 - Absolutně v ráži. Perfektně sehraný s Correou. První gól vstřelil fantastickým volejem už po pár minutách a do přestávky přidal druhý, když využil perfektní asistenci svého krajana. (70' Džeko 6) Correa 8 - Inzaghi ho nasadil do základní jedenáctky a Argentinec nezklamal. Nabídl asistenci Lautarovi a byl často nebezpečný v situacích jeden na jednoho. (70' Alexis Sanchez 6) Trenér 8 - Inzaghi. Připravil se na zápas perfektně. Překvapil AC Milán tím, že místo Džeka nasadil Correu, a brzký gól Lautarovi situaci usnadnil. Neuznaný gól Milána je diskutabilní, ale celkově si Inter výhru zasloužil.

Úterý 19/04/22 21:00, Italský pohár, Semifinále 2.z
INTER3:0AC MILáN