FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Profil: Giampaolo Pazzini
24/12/11 - 24/12/11 - Ital Giampaolo Pazzini, mezi fanoušky přezdívaný jako ll Pazzo (šílenec) se narodil v italské Pescii 2. srpna roku 1984. Svoji fotbalovou kariéru začal v Atalantě, tehdy za B-tým, kde debutoval v roce 2003 a rychle se ukazoval jako slibný mladík. V Bergamu odehrál celkem 51 zápasů a vstřelil za dvě sezony 12 gólů (z toho tři góly na úrovni Serie A). Po té byl přesunut z levé strany obrany do předu mezi útočníky.

S jeho formou a kondicí se zvyšoval i počet zájemců, a tak se v lednu roku 2005 poprvé stěhoval. Jeho dalším týmem, ve kterém strávil 5 sezon byla Fiorentina, ta za Pazziniho zaplatila 9,5 mil. €. Během první sezony zde nastřílel 10 branek a čtyřikrát přihrál na gól. Giampaolo ale bohužel přišel o místo hlavního útočníka v sestavě Cesara Prandelliho, po příchodu Luca Toniho se stal tím „druhým“ hrotem. Zanedlouho byl ll Pazzo posunut dokonce až do zálohy, kvůli příchodu Gilardina, který si v útoku více rozuměl s Adrianem Mutuem. V roce 2009 se tak Pazzini rozhodl znovu měnit klub.

pokračování...  


Jeho hráčskou kvalitu získala janovská Sampdoria. Tam tvořil výbornou útočnou dvojici společně s Antoniem Cassanem. Spolu tak představovali pravděpodobně jeden z nejobávanějších útoků italské Serie A. V sezoně 2009/10 Pazzini nastřílel 19 gólů, a stal se tak třetím nejlepším střelcem ligy.

V Sampdorii vydržel dva roky, a dostal nabídku od milánského Interu. S Nerazzurri podepsal smlouvu na 4 a půl roku, opačným směrem do Sampdorie jako součástí výměny odešel Jonathan Biabiany. Ve svém Superdebutu proti Palermu zařídil Interu už skoro ztracené body – z 0:2 vyrovnal gólem z otočky, a později hlavou na 2:2, o třetí branku se postaral Samuel Eto´o.

V současné době se zdá být Pazzini společně s Diegem Forlánem jako dobrá náhrada za Diega Milita, kterého po úžasné sezoně 2009/10 opustila gólová forma.

Zdroj: wikipedia/fcintermilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 23/12/11 - Ranieri: Budou pohodové vánoce
Další článek: 29/12/11 - Přestupové spekulace: Casemiro, Gomez, Marin
2322


Diskuze
cops   (26/12/11 21:46:32)

fantastické zápasy

http://gase.iprostor.cz/

MSgoo   (24/12/11 13:14:15)

O tej dobrej voľbe by som to tak ani netvrdil, pretože Pazzini má v SA menej gólov ako Milito  


424