FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
První část Zlatého míče 2005-06 vyhrál Adriano
25/02/06 - Adri

24/02/06 - Po necelých dvaceti dnech skončilo hlasování o nejlepšího hráče Interu první poloviny sezóny. Zlatý míč serveru fcintermilano.com získal brazilský útočník Adriano. Jeho vítězství neovlivnila ani slabá forma. Naposledy vstřelil gól před více než měsícem. Získal od vás rekordních 351 bodů. Přední příčky v této anketě tradičně patřily útočníkům. Jejich slabší forma však zapříčinila, že v první pětce je pouze jediný - vítěz Adriano. Další místa patří výhradně záložníkům.

Zlatý míč fcintermilano.com - kompletní výsledky

Na druhou příčku se vyšvihla nová letní posila. Portugalský záložník Luis Figo s přehledem skončil druhý s náskokem rovných 100 bodů před třetím Estebanem Cambiassem. Oba hráči přitom ještě před rokem a půl spolu hráli v Realu Madrid. Figovi k vítězství chybělo dostal o 46 bodů víc. Dalším služebně mladším hráčem nerazzurri je čtvrtý Juan Sebastian Verón. Argentinský reprezentant už dopředu deklaroval, že se chce vrátit do vlasti, což fanoušky ani vedeni Interu rozhodně nepotěšilo. Bude chybět.

9. Zlatý míč Interu 2005-06
fcintermilano.com
1Adriano351
2Luis Figo305
3Esteban Cambiasso205
4Juan Veron117
5Dejan Stankovič91
6Obafemi Martins89
7Julio Cruz82
8Javier Zanetti81
9Ivan Cordoba47
10Walter Samuel42
Pátá příčka patří Dejanu Stankovičovi. Srbské křídlo přišlo do Milána z Lazia před dvěma lety. Zajímavé je, že všichni jmenovaní hráči kromě Adriana, jsou v Interu nejdéle dva roky. Dá se tak říct, že přestupová politika klubu se výrazně zlepšila. Stankovič má v žebříčku před dalšími hráči již jen minimální náskok. Největší bodový rozdíl byl mezi prvními čtyřmi.

Stankoviče, útočníky Martinse a Cruze a kapitána Javiera Zanetiho dělí pouhých 10 bodů. Devátý je první obránce Ivan Cordoba a hned za ním jeho kolega ze stoperské dvojice a zároveň další letní posila z Realu Madrid - Walter Samuel. Až jedenáctá je nová brankářská jednička Julio Cesar. Za zmínku stojí ještě Recobovo a Materazziho 12. resp. 13.místo. Další hráči dostali minimální počet hlasů.

pokračování...  


Ano bod nedostal ze základní sestavy Giuseppe Favalli. Stejně je na tom i jeho náhradník Pierre Wome. Pouze Nicolas Burdisso jako levý bek získal aspoň dva body.

Hlasování se zúčastnilo rekordních 100 čtenářů. Nejčastěji volili na první místo Adriana (39x). Figo vyhrál u 23 hlasujících, Cambiasso o jedenkrát méně. Další hráči již na tom byly podstatně hůře. Třikrát byl první Javier Zanetti, Veron a Cruz, dvakrát Oba Martins a jednou Julio Cesar, Recoba, Materazzi, Cordoba a Stankovič. Z první desítky tak pouze Walter Samuel nebyl aspoň u jednoho fanouška vítěz.


Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 24/02/06 - Inter zaplatil za svoji aroganci
Další článek: 27/02/06 - Moratti vyhlásil Italské federaci válku
704


Diskuze

90


 
Související články
Zlatý míč Interu - hlasujte
Luis Figo vyhrál jarní Zlatý míč Interu 2005/06
Zlatý míč Interu 2005/06: Figo celkovým vítězem