Prezident Nerazzurri Steven Zhang pracuje na tom, aby se příští rok Inter při předsezónním letním turné vrátil do Asie. Inter byl naposledy na International Champions Cup v létě 2019. Hrálo se v Číně i v Singapuru. Účastnil se ho i v roce 2017. Vzhledem k tomu, že majitelé Interu, společnost Suning, sídlí v Číně, bylo toto spojení nasnadě. Rozšiřování značky Inter v Asii bylo klíčovou součástí obchodní strategie klubu. Vzhledem k rostoucímu počtu diváků v obrovské populaci tohoto kontinentu má využití těchto potenciálních fanoušků zřejmou výhodu.

Ze stejného důvodu Inter loni v létě podnikl krátké předsezónní turné po Japonsku, čímž se tým dostal do hledáčku dalšího rostoucího fotbalového trhu. Bylo to poprvé od pandemie COVID-19.

Letos většímu turné brání EURO 2024 v Německu.

Neděle 4.června 2023

Japonsko bude hostit letní turné Interu 2023. Nerazzurri se zde představí ve dvou prestižních přátelských zápasech a na řadě akcí zaměřených pro místní fanoušky.

Inter se 27. července na stadionu Yanmar Stadium Nagai v Ósace střetne s Al Nassrem ze Saudské Arábie a poté se 1. srpna vydá do Tokia, kde se na Národním stadionu v japonském hlavním městě utká s Paris Saint-Germain. Kromě přátelských zápasů uspořádá klub řadu akcí pro místní fanouškovskou základnu, kterou tvoří více než 1,5 milionu Interistů a přibližně 200 členů fanklubů. V rámci turné, které je pořádáno ve spolupráci s promotérem TEG, se do dění zapojí také přibližně 200 dětí, které navštěvují Inter Academy Japan, projekt fungující od roku 2014.

Středa 7.prosince 2022

Nerazzurri tráví zimní přestávku v tréninkovém procesu na Maltě, kde dnes odehráli další přípravný zápas. Red Bull Salzburg porazili vysoko 4:0. O góly se postarali 2x Mkhitaryan, Acerbi a mladík Carboni.

Další přátelské utkání Inter sehraje s Betisem.

Sestava Interu: 👇

Handanovic (72' Cordaz); Skriniar (85' Di Pentima), Acerbi (85' Fontanarosa), Bastoni (85' Pelamatti); Bellanova (80' Biral), Barella (72' Carboni), Calhanoglu (46' Asllani), Gagliardini (85' Guercio), Dimarco (46' Gosens); Mkhitaryan (80' Stankovic); Dzeko (72' Zuberek)

Pondělí 5.prosince 2022

Inter dnes sehrál přátelský zápas na Maltě proti tamnímu týmu Gzira United. Bez hráčů z MS zvítězil 6:1.

Postupně skórovali Bellanova, Asllani, Calhanoglu, Gosens, Dimarco a Mkhitaryan.

Sestava Interu: Handanovic (Cordaz 67); Skriniar (Guercio 77), Acerbi (Di Pentima 77), Bastoni (Fontanarosa 67); Bellanova (Biral 67), Gagliardini (Dimarco 46), Asllani (Stankovic 67), Calhanoglu (Mkhitaryan 46), Gosens (Curatolo 46); Carboni (Iliev 67), Dzeko (Barella 46)

Středa 9.listopadu 2022

Inter odehraje přátelský zápas v sobotu 17.prosince od 18 hodin na Estadio Benito Villamarín v Seville proti Realu Betis. Poslední soutěžní utkání Interu v roce 2022 se odehraje v neděli 13. listopadu venku na hřišti Atalanty v rámci Serie A. Poté následuje přestávka kvůli mistrovství světa v Kataru, než se Nerazzurri Simoneho Inzaghiho vrátí do soutěžního zápasu 4. ledna proti Neapoli.

Jedná se o prestižní přátelské utkání proti týmu, se kterým se Inter ještě nikdy v soutěžním zápase nepotkal. Naposledy se oba týmy střetly rovněž v přátelském utkání v srpnu 2017, kdy Nerazzurri porazili Los Verdiblancos 1:0 v Lecce.

Neděle 7.srpna 2022
Příprava: Inter-Villarreal 2:4

07/08/22 - Inter zakončil svůj předsezónní program na stadionu Adriatico v Pescaře, kde se před plným hledištěm utkal s Villarrealem vedeným Unaiem Emerym. Španělský tým se ukázal jako těžký a fyzicky náročný soupeř. Pro Nerazzurri to byl ideální přípravný zápas, neboť již příští víkend pro ně začíná liga na hřišti Lecce.

Inter nastoupil s Handanovičem v brance, zadní trojicí Škriniar, De Vrij a Bastoni, Asllanim ve středu pole, s Gosensem na levé straně a Lautaro s Lukakuem tvořili útočnou dvojici.

Stejně jako v předchozích zápasech se hrálo za velmi vysoké teploty. V prvním poločase byl v centru dění Gosens a hned v první minutě málem skóroval, jeho střelu vyrazil Rulli. O několik minut později zahrozil znovu po dobré přihrávce Dumfriese. Inzaghiho svěřenci měli několik dalších šancí, inkasovali však jako první po poněkud nešťastném gólu Pedraza. Vyrovnán zařídil hlavou Belgičan Romelu Lukaku po výborné přihrávce Gosense z levé strany. Zápas se rozjel, ale byl to Villarreal, kdo se dostal ještě před přestávkou do vedení díky Coquelinově střele pravou nohou.

Ve druhém poločase se skóre i vytvořené šance zdvojnásobily. Byli to opět Emeryho svěřenci, kteří otevřeli skóre, když se potřetí prosadil Pedraza, a to podruhé v zápase. Inter však odpověděl, Lautaro pálil z dálky jen do Rulliho zad. Druhý gól Interu dal v 62. minutě střídající D'Ambrosio, který nahradil Škriniara, a znovu padl hlavou. Domácí přidali na tempu a v 69. minutě byli blízko vyrovnání, když De Vrijova hlavička šla těsně vedle. To se však nestalo a Jacksonův gól v 81. minutě znamenal úpravu skóre na 4:2, čímž zpečetil výsledek pro Španěly. Poslední šance Interu přišla v nastaveném čase, kdy Dimarco po teči Capoueho trefil z dálky břevno.

Čtvrtek 7.července 2022

Nová sezóna je zde. V úterý se konala tisková konference, na které promluvil sportovní ředitel Giuseppe Marotta a trenér Simone Inzaghi a dnes tým absolvoval v Suning centru v Appiano Gentile první trénink.

Před prvním ligovým zápasem 13. srpna v Lecce se Nerazzurri zúčastní pěti přátelských utkání. První z nich je naplánován na úterý 12.července v 18:30 proti Luganu na stadionu Cornaredo, což je tradiční předsezónní souboj.

Předsezónní příprava Interu pokračuje trojicí střetnutí s týmy z Ligue 1. Začíná v sobotu 16. července na Stadio Paolo Mazza ve Ferraře proti Monaku. V sobotu 23. července čeká Inter výjezd do Francie, kde se utká s Lens, zatímco o týden později, 30. července, bude na stadionu Orogel v Ceseně hostit Olympique Lyonnais.

Poslední utkání před začátkem ligové kampaně se odehraje v sobotu 6.srpna v Pescaře, kde Nerazzurri nastoupí proti Villarrealu.

Sobota 12.září 2020

Inter odehraje před startem Serie A tři přípravné zápasy. Začne v úterý od 17h proti švýcarskému Luganu v tréninkovém centru v Appiano Gentile. V pátek je na programu duel s týmem ze Serie C Carrarese na stejném místě. Hned následující den se hráči přesunou na San Siro, kde za zavřenými hřišti sehrají přípravný zápas proti celku Serie B Pise. O týden později začnou ligu zápasem 2.kola Serie A proti Fiorentině. Odložený duel proti Beveneventu pak odehrají v týdnu.

Pátek 2.srpna 2019

Do začátku ligy čekají Inter jen 2 zápasy. V neděli hrajeme v Londýně s Tottenhamem a 10.8. s Valencií. Spekulovalo se, že si týden před startem Serie A domluví Nerazzurri ještě jeden přátelák. Ale tak se nestane. Conte prý nedává svým hráčům v tréninku žádnou úlevu. Trenér už tak má jen 180 minut, kdy uvidí své hráče v akci před prvním zápasem s Lecce.

Úterý 11.září 2018
Přípravné zápasy Interu v létě
11/09/18 - Pro připomenutí přinášíme seznam všech přípravných zápasů hraných v létě. Inter porazil Lugano, Lyon a vyhrál i v Madridě s Atletikem. Překvapivě prohrál se Sionem, remizoval se Zenitem Petrohrad, Sheffield United a Chelsea.

Pondělí 10.července 2017
Inter v prvním přípravném utkání v Brunicu porazil druholigový rakouský celek WSG Wattens 2-1. Nerazzurri se vedení zásluhou Pinamontiho ve 27.minutě. Rakušané vyrovnali ve 75.minutě, ale střídající Rover vrátil Interu vedení.

V sestavě se z obvyklých hráčů objevili jen Handanovič, Murillo, Miranda, Ranocchia a Kondgobia. Zbytek byly většinou mladíci z primavery. V druhém poločase se do braaky dostal nový gólman Padelli.

Inter - WSG Wattens 2:1
Branky: Pinamonti 27, Zangerl 75, Rover 86.

INTER: 1 Handanovic (Padelli 46') - 24 Murillo (Valietti 46'), 25 Miranda (Vanheusden 46'), 13 Ranocchia, 58 Sala (Danso 46') - 11 Biabiany (Rover 46'), 59 Emmers, 7 Kondogbia (Zaniolo 46'), 63 Rivas - 92 Baldini (Odgaard 46'), 99 Pinamonti (Longo 46').

Lavička: 46 Berni, 89 Pissardo
Trenér: Luciano Spalletti.

Pátek 7.července 2017
Včera začala předsezonní příprava v Riscone di Brunico. Jednalo se o první trénink nového trenéra Luciana Spalettiho. Hráči nerazzurri zde zůstanou až do neděle 16.července. Během této doby se budou konat na dva zápasy. V neděli 9.července od 17:30 se bude konat přípravný zápas s druholigovým rakouským týmem WSG Wattens, následující sobotu 15.7. ve stejný čas změří nerazzurri síly s druhobundesligovým Norimberkem. Prezentace týmu proběhne 8.7. ve 20 hodin v Riscone.

Postupně se budou k týmu připojovat hráči, kteří měli kvůli reprezentačním povinnostem posunutou dovolenou. Aktuální kádr v Brunicu vypadá takto: Tommaso Berni, Samir Handanovic, Daniele Padelli, Marco Pissardo - Joao Miranda, Jeison Murillo, Davide Santon (od 8.7.), Cristian Ansaldi, Andrea Ranocchia, Federico Valietti, Zinho Vanheusden, Marco Sala - Geoffrey Kondogbia, Xian Emmers, Naval Da Costa Joao Mario, Niccolo Belloni, Nicolo Zaniolo, Stephen Danso - Andrea Pinamonti, Rigoberto Rivas, Jonathan Biabiany, Samuele Longo, Enrico Baldini, Jens Odgaard, Matteo Rover.
Úterý 27.června 2017

Po turné v Číně a Singapuru, kde změří síly se Schalke 04, Lyonem, Bayernem Mnichov a Chelsea, se Inter vrátí do Itálie a v sobotu 12.srpna ve 20:30 odehraje další přípravný zápas proti Realu Betis Sevilla v Lecce.

Sobota 17.června 2017
Inter se v rámci letní tour utká se zajímavými soupeři. V pátek 21.července se tým vedený Luciano Spalettim postaví proti Schalke 04. Hrát se bude v čínském Changzhou od 13:35 našeho času. Utkání se bude hrát v rámci Dragon City Cupu. Další utkání budou součástí tradičního International Championship Cupu. V Nanjingu 24.července s Lyonem, o tři dny později v Singapuru s Bayernem Mnichov a 29.července ve stejné zemi s Chelsea.

Samotná předsezónní příprava začíná klasicky (již podeváté) ve sportovním areálu Brunico – Riscone a to ve čtvrtek 6.července. Deset dní v kuse budou hráči trénovat dvakrát denně. V neděli 9.července od 17:30 se bude konat přípravný zápas s druholigovým rakouským týmem WSG Wattens, následující sobotu 15.7. ve stejný čas změří nerazzurri síly s druhobundesligovým Norimberkem. Prezentace týmu proběhne 8.7. ve 20 hodin v Riscone.
Středa 4.ledna 2017
Real Balompedica Linense 2-3 Inter
Branky: Chico 2', Murillo 16', Murillo 36', Rubio 30', Gabriel Barbosa 44'

Marbella Futbol Club 1-1 Inter (Marbella win 5-4 on penalties)
Branky: Okoye 16', Perisic 43'

Úterý 3.ledna 2017

Inter se dnes ve Španělsku, kde má zimní tréninkový kemp, zúčastní miniturnaje Trofeo Marbella. Dalšími účastníky jsou Real Balompédica a domácí Marbella FC. Fanoušci mohou sledovat zápasy živě po zaregistrování na oficiálních stránkách klubu v profilové sekci exkluzivního obsahu od 18 hodin.

Středa 25.listopadu 2015

Inter na miniturnaji třech týmů v Bari skončil druhý. V zápasech, které trvaly 45 minut, vyhrál nejprve AC Milán nad domácím Bari 1-0. Následně si Inter s celkem ze Serie B poradil 2-0, když se trefil Palacio a Guarín. V posledním utkání nerazzurri prohráli milánské derby, jediný gól jim vstřelil jejich bývalý hráč Andrea Poli.

Středa 11.listopadu 2015

Inter se na den přesně po roce střetne s Paris Saint-Germain. Přátelský zápas proběhne v katarském Dauhá 30.prosince, výkop je naplánován na 17:30 CET. Loni v Maroku nerazzurri prohráli 0-1.

Pondělí 2.listopadu 2015

Corriere dello Sport zveřejnil detaily o miniturnaji, který se bude hrát v úterý 24.listopadu v Bari. Zúčastní se ho kromě Interu i domácí tým Bari a milánský rival AC. Jeden zápas bude trvat pouze 45 minut. Výkop je v 18 hodin.

Středa 21.října 2015
Inter vyhrál i druhé letošní milánské derby 1:0. Při příležitosti ukončení výstavy Expo Milan 2015 se na San Siru odehrál zápas mezi AC Milan a Inter Milán. Jedinou branku vstřelil Kondogbia ve 12.minutě.

AC Milán - Inter 0:1
Branky: Kondogbia 12'

AC Milan: 99 Donnarumma - 2 De Sciglio (20 Abate, 62'), 5 Mexes (17 Zapata, 62'), 13 Romagnoli (15 Ely, 46), 31 Antonelli (96 Calabria, 46'); 16 Poli (23 Nocerino, 62'), 34 De Jong, 91 Bertolacci (4 Mauri, 14') - 11 Cerci (72 Boateng, 46), 9 Luiz Adriano (8 Suso, 46'), 10 Honda (62 Vido, 80').
Trenér: Sinisa Mihajlovic.

Inter: 30 Carrizo (46 Berni, 78') - 14 Montoya (2 Gyamfi, 61'), 23 Ranocchia (16 Della Giovanna 70'), 33 D'Ambrosio, 12 Telles (6 Dodo, 46'); 11 Biabiany (93 Dimarco, 61'), 27 Gnoukouri (56 Popa, 61'), 7 Kondogbia (18 Tchaoule, 62'), 55 Nagatomo (92 Baldini, 46') - 8 Palacio (19 Delgado, 61'), 97 Manaj (89, Rapaic 61').
Trenér: Roberto Mancini.

ŽK: Antonelli 40'
Rozhodčí: Di Bello.

Na dnešní zápas proti AC Milán při příležitosti ukončení výstavy EXPO trenér Roberto Mancini nominoval tyto hráče: 30 Carrizo, 46 Berni - 2 Gyamfi, 6 Dodo, 12 Telles, 14 Montoya, 23 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 56 Popa, 70 Della Giovanna, 93 Dimarco - 7 Kondogbia, 18 Tchaoule, 26 Bonetto, 27 Gnoukouri, 47 Antonini, 88 Mari Sanchez - 8 Palacio, 11 Biabiany, 19 Delgado, 89 Rapaic, 92 Baldini, 97 Manaj.

Úterý 20.října 2015

Inter údajně plánuje na reprezentační přestávku v dubnu příštího roku miniturnaj pro tři týmy. Hrát by se mělo v Bari. Soupeři nejsou zatím známy.

Pátek 9.října 2015
Inter prohrál přípravný zápas s FC Chiasso 1-3. Jedinou branku vstřelil Mauro Icardi. Druhou branku dal švýcarský celek, který hrál doma, po velké chybě gólmana Berniho.

Branky: Melazzi (26'), Icardi (51'), Hassell (61', 76').

Sestava Interu: Carrizo (46' Berni) - D'Ambrosio, Popa (46' Baldini), Juan Jesus (79' Della Giovanna) - Biabiany, De Micheli (46' Gyamfi), Felipe Melo (53' Antonini), Tchaoule (68' Zonta), Telles (46' Dodo) - Delgado (82' Sobacchi), Icardi (59' Rapaic). Trenér: Roberto Mancini
Čtvrtek 8.října 2015

Inter se zítra od 18 hodin střetne v přípravném utkání se švýcarským celkem FC Chiasso. Zápas bude vysílán přes Inter Channel a bude zdarma přístupný i na oficiálním webu www.inter.it. Jedinou podmínkou je být registrovaný na stránkách. Přenos bude přístupný přes položku Exclusive content v menu uživatele vpravo nahoře.

Čtvrtek 3.září 2015

Třináct hráčů z kádru Interu odjelo plnit reprezentační povinnosti. Zbytek týmu však nebude zahálet a hned dnes od 19:30 odehraje přípravné utkání s týmem Calcio Lecco 1912 ze Serie D.

Pondělí 27.července 2015
International Champions Cup, Guangzhou, Čína
INTER - REAL MADRID 0:3
Branky: Jese 29', Varane 66', James Rodriguez 89'

INTER: 1 Handanovic; 14 Montoya (Santon 67'), 23 Ranocchia (Popa 82'), 24 Murillo (Andreolli 67'), 5 Juan Jesus (Nagatomo 82') - 77 Brozovic (Gnoukouri 53'), 10 Kovacic (D'Ambrosio 82'), 7 Kondogbia (Taider 82') - 88 Hernanes (Guarin 66') - 8 Palacio (Longo 67'), 9 Icardi.
Náhradníci: 30 Carrizo, 46 Berni, 44 Delgado, 92 Baldini, 93 Dimarco.

REAL MADRID: 1 Keylor Navas (Casilla 58') - 23 Danilo (Carvajal 62'), 3 Pepe (Varane 46'), 4 Sergio Ramos (Nacho 46'), 12 Marcelo (Arbeloa 63') - 8 Kroos (Lucas Silva 62'), 14 Casemiro (M.Llorente 78') - 7 Ronaldo (Cheryshev 46'), 22 Isco (J.Rodriguez 78'), 11 Bale (Lucas Vazquez 46') - 20 Jese (Lazo 78').
Trenér: Rafael Benitez.

Sobota 25.července 2015
International Champions Cup, Shenzen, Čína
Inter - AC Milan 0:1
Branky: Mexes 18'

Inter: 30 Carrizo (46 Berni 78') - 21 Santon (33 D'Ambrosio 59'; 5 Juan Jesus 78'), 6 Andreolli, 56 Popa (23 Ranocchia 78'), 55 Nagatomo (13 Guarin 78') - 27 Gnoukouri (10 Kovacic 78'), 19 Taider (7 Kondogbia 59') - 92 Baldini (9 Icardi 60'), 44 Delgado (88 Hernanes 59'), 93 Dimarco (77 Brozovic 60'); 12 Longo (8 Palacio 78').
Náhradníci: 1 Handanovic, 14 Montoya.

AC Milan: 23 Lopez (32 Abbiati 46') - 96 Calabria (39 Paletta 78'), 33 Alex (5 Mexes 46'), 15 Ely (17 Zapata 46'), 2 De Sciglio (31 Antonelli 46') - 16 Poli (4 Mauri 46'), 34 De Jong (18 Montolivo 46'), 91 Bertolacci (22 Nocerino 46') - 10 Honda (28 Bonaventura 46') - 78 Niang (9 Luiz Adriano 60'), 21 Matri (70 Bacca 60').

Pondělí 20.července 2015
Inter je v Číně a zítra ho čeká přípravný zápas s Bayernem Mnichov. Roberto Mancini na asijskou tour povolal 25 hráčů. Nedostalo se na Taidera. Vidič, Dodo, Puscas, Camara a Biabiany zůstávají v Miláně, všichni jsou zranění. V nominaci je překvapivě Shaqiri, ale zdaleka to neznamená, že nakonec z klubu neodejde. Jednání se Schalke pokračuji. Z nových posil chybí Miranda.

Nominace: Handanovic, Carrizo, Berni - Andreolli, D’Ambrosio, Dimarco, Montoya, Murillo, Nagatomo, Juan Jesus, Ranocchia, Santon, Popa - Brozovic, Hernanes, Gnoukouri, Guarin, Kondogbia, Kovacic, Pedro Delgado - Icardi, Longo, Palacio, Shaqiri, Baldini.
Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.