Blog MP: Zhodnocení zápasu proti Cagliari
15/12/20 - Obrovské sklamanie z vypadnutia z oboch európskych súťaží môže fanúšikom Interu vynahradiť jedine ligový titul. O maličký krôčik bližšie sú k nemu Nerazzurri po zápase 11.kola, keď zvíťazili na pôde nepríjemného Cagliari 1:3. Poďme ale pekne postupne...

Blog MP: Inter po zápase se Sassuolem
01/12/20 - Pred 9.kolom Serie A prebehli špekulácie že Conte skúšal na tréningu zmenu rozostavenia s hrou na 4 obrancov. Veľké dohady boli tiež o zložení základnej zostavy. Dostane ešte predsa šancu Eriksen? Vráti sa naplno Sensi? Dostane Vidal po hlúpej červenej karte zo zápasu s Realom trest v podobe pobytu na tribúne, či aspoň na lavičke?

Tréner Conte prekvapil nakoniec tým, že neprekvapil. Nerazzurri opäť vybehli na ihrisko v rozostavení 3-5-2, v základnej zostave opäť s Vidalom či Gagliardinim. Vymenili sa len oba kraje zálohy, Younga vľavo nahradil Perisic, vpravo namiesto Hakimiho, Darmian. V útoku dostal priestor pre oddych Lukaku, 79 minút minút priestoru v zápase tak dostal Alexis Sanchez. No a Eriksen? Opäť zahanbujúce striedanie v 85.minúte.

Napriek tomu že zdanlivo bolo všetko "po starom", Inter predsa podal celkom iný výkon, jeden z najlepších v sezóne a z pôdy súpera, ktorý doposiaľ v sezóne neprehral si odniesol všetky tri body po víťazstve rozdielom triedy. Čo sa teda zmenilo a prečo bol Inter úspešný?

Blog MP: Zhodnocení sezony 2019-20
03/08/20 - Michal Petrenka zhodnotil uplynulou sezonu 2019/2020 po konci Serie A, italského poháru a Ligy mistrů. Na Inter ještě čeká dohrání Evropské ligy. Co ho zklamalo a co potěšilo?

Blog MP: INTER - Cagliari 4:1
17/01/20 - Inter vstúpil do Talianskeho pohára v osemfinále, doma privítal Cagliari. Podľa očakávaní Conte značne obmenil zostavu. Stopérsku stálicu De Vrija nahradil Ranocchia, na krajoch zálohy nastúpili Lazaro a Dimarco, v útoku po prvý krát po zranení Alexis Sanchez. Ako striedajúci hráči neskôr vybehli na ihrisko Esposito, Sensi a Biraghi. Trochu mi bolo ľúto že tak ako Esposito, nedostal šancu na pár minút aj Agoume. Francúzsky talent má však len 17 rokov a na svoje príležitosti si ešte môže počkať.

Blog MP: INTER - Atalanta 1:1
13/01/20 - Prvý vs. piaty. Najlepšia obrana vs. najlepší útok. Jeden z ťahákov 19.kola Serie A medzi klubmi zo susediacich miest, ktoré hrajú oba v čierno-modrých dresoch. Navyše pre hostí je San Siro tento rok druhým domovom, keďže u nás hrajú zápasy Ligy Majstrov.

Blog MP: Slavia Praha - INTER 1:3
29/11/19 - Existenčne dôležitý zápas Ligy Majstrov odohral včera Inter v Edene proti Slávii Praha. Ak chceli "nerazzurri" pomýšlať na postup zo skupiny, museli bezpodmienečne vyhrať. Favoritom bol nepochybne Inter, no "zošívaní" dokázali potrápiť každého súpera v tabuľke a aspoň bod vybojovali tak na San Sire, ako aj na Nou Campe, pričom domácu remízu zachraňoval v prvom kole Barella až gólom v nadstavenom čase.

Blog MP: FC Turín - INTER 0:3
25/11/19 - V 13.kole cestoval Inter na ihrisko Turínskeho FC, kde sme nevyhrali dlhé 4 roky. Napriek tomu, tabuľkové postavenie aj súčasná forma napovedala že hráči "nerazzurri" si idú po 3 body. V základnej zostave sa po prvý krát od zranenia predstavil na pravom krídle Danilo Dambrosio.

V sobotu večer to bol zaujímavý zápas, kde ihrisko vyzeralo byť vhodné skôr na vodné pólo, než futbal, Vecino bol najlepší a Valero najrýchlejší na ihrisku. Poďme ale pekne postupne...

Blog MP: Dortmund - INTER 3:2
06/11/19 - V utorok 5.11. o deviatej večer sa Inter predstavil na horúcej pôde v Dortmunde. 4.kolo Ligy Majstrov mohlo veľa napovedať do postupových šancí oboch teamov. Oba celky sa cez víkend v ligových zápasoch pozitívne naladili výhrami, BVB si drží druhú priečku v lige, rovnako ako Inter. Predošlý zápas Ligy Majstrov zvládol lepšie Inter, keď po fantastickom výkone zvíťazil 2:0. Pred odvetou bolo opäť všetko otvorené.

Blog MP: FC Bologna - INTER 1:2
06/11/19 - V 11.kole Serie A cestoval Inter na ihrisko nepríjemnej Bologne. Do zostavy sa konečne vrátil Sensi, hoci zatiaľ len na lavičku náhradníkov. Voľno dostal Asamoah. Pre zranenia stále chýbala dvojica Dambrosio, Sanchez. Zdá sa teda že Contemu sa vyprofilovala základná kostra mužstva, v ktorej v rámci možností točí len pár hráčov.

Blog MP: INTER - Parma 2:2
31/10/19 - Po fantastickom, bojovnom a obetavom výkone v zápase Ligy Majstrov, ktorý sa hral v stredu večer, nastupoval Inter už v sobotu podvečer na zápas proti nepríjemnej Parme. Už pomerne vysoké postavenie v hostí v tabuľke (8.miesto) naznačovalo že Nerazzurri nečaká žiadna prechádzka ružovou záhradou. Situáciu skomplikovali aj zranenia. K dlhodobejšie zraneným hráčom (Alexis, Sensi, Dambrosio) sa pre drobné problémy pridali Vecino, De Vrij a Asamoah. Conte tak po náročnom zápase v strede týždňa príliš nemohol rotovať zostavu a to sa prejavilo hneď v prvom polčase.