Icardi má nejrychlejší a také dokonalý hattrick, další statistiky
14/03/17 - Vyhrát 7-1 se nestává moc často, rekord to však není. Naposledy stejným výsledkem vyhrál Inter v roce 1961. Dva hattricky v jednom utkání? Ani toto neviděli fanoušci černomodrých poprvé, respektive velká většina z nich. V roce 1933 vstřelil Giueseppe Meazza a Attlio Di Maria 3 góly. Casale tehdy odjelo poraženo 9-0.

Výhru nad Atalantou nyní zařídili rodáci z argentinského Rosaria Éver Banega a Mauro Icardi. Kapitán Interu přitom vstřelil své tři branky během devíti minut a to už rekord je. Doposud nejrychlejším hattrickem byl počin Benita ‘Veleno’ Lorenziho, který to dokázal za 18 minut. Icardi navíc předvedl dokonalý hattrick - střela levačkou, pravačkou a hlavou. V letošním ročníku Serii A to dokázal již jen Carlos Bacca. Pro Icardiho to byl jeho druhý hattrick v černomodrém dresu, předtím se radoval proti Sassuolu v roce 2014 v zápase, v kterém Inter také vstřelil sedm branek. Pro Évera Banegu to byl první hattrick v kariéře.

Černomodří dali sedm branek z osmi střel na bránu! Inter vstřelil pět branek během prvního poločasu naposledy v roce 1964 proti Sampdorii. Atalanta již od Interu sedm branek dostala, v roce 1990 odjížděla s podobným debaklem 7-2. Pro Atalantu je to nejvyšší porážka od roku 1972, kdy dostala 3-9 od AC Milán.

Tag:   Mauro Icardi   Éver Banega

Neděle 12/03/17 15:00, Serie A, 28.kolo
INTER7:1ATALANTA