Inter vyhrál Ligu mistrů do 19 let!
27/03/12 -
27/03/12 - Tak přeci jenom úspěch. Fanoušci Interu Milán se dočkali a mohou se radovat v této nepovedené sezoně z trofeje. A není to ledajaká trofej. Juniorský tým zvaný primavera se stal Mistrem Evropy do 19 let! Nová soutěž, která by měla být obdobou Ligy mistrů pro dospělé hráče, dostala název NextGen Series a zúčastnilo se jí 16 týmů Evropy. Faktem je, že není oficiální soutěží UEFA. Závěrečný turnaj se hrál v Londýně a Inter po vyřazení Olympique Marseille, porazil ve finále Ajax Amsterdam.

V normální hrací době skončilo utkání s nizozemským týmem 1-1. Inter šel do vedení těsně před přestávkou, když se trefil Longo. Vedení netrvalo dlouho, uběhly tři minuty z druhé půle a Ajax vyrovnal zásluhou Denswile, který se trefil z 25 metrů. Od 70.minuty hrál Interv oslabení. Červenou kartu viděl M'Baye. V prodloužení byly k vidění velké šance na obou stranách. Inter nastřelil dvakrát břevno, gól ale nepadl.

pokračování...

Fotogalerie NextGen Series Finále 2012 Inter-Ajax - zobraz všechny fotky

V penaltovém rozstřelu nerazzurri ani jednou nezaváhali. Rozstřel započal nekompromisní střelou Bessa, trefil se i Duncan a Alborno. Za stavu 3-2 chytil Di Gennaro penaltu Veltmanovi. Longo zvýšil na 4-2 pro Inter a k míči se postavil De Bondt. Di Gennaro znovu penaltu skvělým zákrokem chytil a okamžitě propukly velké oslavy na straně italského týmu. Sudí Lee Collins je však ale nečekaně přerušil. Podle jeho mínění brankář předčasně vyběhl z brány a penalta se tak musela opakovat. Chvíli trvalo než zase všichni zaujali svá místa a De Bondt mohl svůj pokus zopakovat. Tentokrát uspěl a drama pokračovalo. Crisetig však svoji penaltu proměnil a Inter tak vyhrál v poměru 5-3 a stal se první vítězem soutěže NextGen Series.

Zápas sledovalo na stadionu Leyton Orient 2500 diváků, nerazurri podporoval hlavně místní oficiální fanklub Inter Club London. Další fanoušci byli u svých počítačů. Přímý přenos sledovalo přes oficiální stránky Interu 85 tisíc lidí, to znamená, že kdyby se hrálo na San Siru, bylo by vyprodáno. V Londýně byl přítomný i majitel a prezident klubu Massimo Moratti, který dal tomuto utkání přednost před zápasem áčka s Juventusem a hned po skončení zápasu přišel na hřiště s hráči slavit úspěch.

Nás může těšit, že na výhře má velký podíl i Marek Kysela, který pravidelně nastupoval ve středu obrany a nechyběl ani v tomto posledním utkání. Slovenský útočník Jakub Vojtuš, který byl nedávno zraněný, se na lavičku nevešel.

Inter Milán - Ajax Amsterda 1:1, na penalty 5:3
Branky: 45' Longo - 48' Denswil

ČK: 70' M'Baye (Inter)

Inter (4-2-3-1): 1 Di Gennaro; 2 Pecorini, 5 Kysela, 4 Spendlhofer, 3 M'Baye; 8 Crisetig, 6 Duncan; 7 Romano, 10 Bessa, 9 Longo; 11 Livaja (75' Alborno 14). Lavička: 12 Sala, 13 Giannetti, 15 Benassi, 16 Terrani, 17 Falasca, 18 Forte. Trenér: Andrea Stramaccioni

Ajax (4-3-3): 1 Van der Hart; 2 Nieuwpoort, 3 Veltman, 4 Denswil, 5 Dijkis; 8 Rits (105' Hasnaoui 20), 6 Sporkslede, 10 Klaassen; 9 Schoop (58' Gravenberch 18), 7 De Sa (75' De Bondt 17), 11 Fischer. Lavička: 12 Leeuwenburgh, 15 Busse, 16 Keskin, 19 Ligeon. Trenér: Fred Grim.

NextGen Series založil sportovní manažer anglického klubu Brentford Mark Warburton. Prvního ročníku se zúčastnilo 16 týmů, které podle kvalit jednotlivých akademií vybrali sami pořadatelé. Anglii reprezentovali Aston Villa, Liverpool, Manchester City a Tottenham Hotspur, Norsko Rosenborg a Modle, Nizozemsko Ajax a PSV Eindhoven. Další země měli pouze jednoho účastníka. VfL Wolfsburg, Olympique Marseille, Celtic Glasgow, Sporting Lisabon, FC Barcelona, FC Basilej, Fenerbahce Istanbul a samozřejmě Inter. Základní skupiny byly po čtyřech a hrálo se dvakrát doma a venku. Ve vyřazovací části se hrálo pouze na jeden zápas.

Inter začal NextGen Serie velice špatně. Na konci srpna prohrál v Londýně s Tottenhamem 1-7. A to již po 30 minutách prohrával 0-5. Až po té přišel zachraňovat situaci do obrany Marek Kysela. Pak Inter porazil PSV Eindhoven 3-2, přestože PSV vyrovnávalo v 93.minutě na 2-2. Na akci u třetí branky se podílel střídající Slovák Vojtuš. Ten zařídil jediný gól ve 3.zápase do sítě Basileje, Inter vyhrál 1-0.

V odvetě s Tottenhamem byl Inter lepší, dokázal však jen remizovat 1-1. V Eindhovenu vyhrál 2-1 a v Basileji remizoval 0-0. Ve skupině 4 skončil druhý s 11 body a čtvrtfinále tak musel hrát venku. První Tottenham měl 14 bodů, Basilej 5 a PSV 3.

Ve čtvrtfinále dokázali nerazzurri vyhrát na půdě Sportingu Lisabon 1-0, zásluhou M'Baye, který se trefil do sítě soupeře v 55.minutě. Další duely byly Barcelona - Ajax 0-3, Aston Villa - Marseille 1-2 a Tottenham - Liverpool 1-0 (Tottenham poušil pravidla soutěže, postoupil Liverpool). Semifinále se hrálo v Londýně na stadionu Griffin Park minulou středu. Inter porazil Olympique Marseile 2-0 (Crisetig 3',Longo 42') a i tentokrát odehrál Marek Kysela celý zápas. Druhý zápas ovládl Ajax, když rozdrtil Liverpool 6-0.

V zápase o 3.místo porazil Liverpool Marseille 2-0.

Zdroj: inter.it/FCInterMilano.com/wikipedia

Předchozí článek: 26/03/12 - Serie A 29.kolo - Souhrn
Další článek: 27/03/12 - Ranieri vyhozen, nahradí ho Stramaccioni