FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
O odchodech, systému a možných příchodech
17/06/14 -
Tento článek pojednává převážně o možných odchodech z Interu a příchody se moc zabývat nebude, nicméně jsou to samozřejmě spojené nádoby a tak je třeba posuzovat to komplexně. Veškeré odchody a příchody se pochopitelně budou odvíjet od finančních možností a velmi důležitý bude rovněž systém, kterým se bude v příští sezóně hrát. Nejprve musím zmínit, že tyto mé úvahy vycházejí ze současné situace a neberu v potaz hypotetické varianty, že nějaký "šejkklub" jako MC nebo PSG nabídne 50 mega za Kovačiče nebo 30 mega za Icardiho.

pokračování...  


V dnešní době platí, že jistotu setrvání nemá snad nikdo, nicméně se v Interu najdou hráči, kteří prostě odejít nemohou. Jeden z reglementů FIFA totiž říká, že hráč nesmí během kalendářního roku vystřídat tři kluby, takže D'Ambrosio a Hernanes určitě zůstanou, jelikož byli část ledna hráči Torina, respektive Lazia. Pokud ovšem došlo ke změně tohoto nařízení a uniklo mi to, předem se omlouvám.

Rovněž bude třeba vyřešit situaci s hráči, které Inter spoluvlastní, protože toto pravidlo bude v Itálii dle nařízení z minulého týdne od léta zakázáno.

Začnu tím možná nejdůležitějším, od čeho se budou či by se měly příchody a odchody odvíjet a tím je herní systém. Mazzarri před časem deklaroval, že v příští sezóně plánuje hrát s čtyřčlennou obranou a defenzivním štítem před ní. Různé přestupové spekulace či oficiální informace mi tím pádem nedávají velký smysl, protože si dost protiřečí. Proč? Jde o to, že se Inter dle dostupných informací zajímá o několik křídelníků i klasických hrotových útočníků a to mi prostě smysl nedává. Bude-li se hrát se čtyřmi vzadu a štítem, zbývá pět pozic. Pokud by se hrálo na křídla, znamenalo by to hru na jeden hrot, jenže tím se de facto vylučuje příchod nějakého top hrotového útočníka, natož více takových hráčů. V současném kádru jsou hroťáci Palacio s Icardim + Botta, ač je to spíš ofenzivní záložník či křídlo a neumím si představit, že by se jeden z nich smířil s rolí až třetího nebo dokonce čtvrtého v řadě, natož někdo z nových posil. A že by hrál jeden z dvojice Palacio-Icardi křídlo? Palacio stárne a křídlo už hrát nebude a Icardi může hrát jedině hrot, takže tím je to dané.

Totéž, pouze v opačném gardu by platilo, pokud by Mazzarri zvolil systém s dvěma hroty. To bychom měli čtyři obránce, štít, dva hroty a zbývají nám tři místa. Jedinou možností by byl systém 4-1-3-2, což by však znamenalo, že by uprostřed pole hrál jediný kreativní záložník. Vzhledem k tomu, že souhra dvojice Kovačič-Hernanes především v závěru sezóny fungovala velmi dobře, se mi nechce věřit tomu, že by je Mazzarri rozdělil. A že by hrál jeden z nich křídlo? Teoreticky to sice možné je, prakticky už ale moc ne. Takže jak to tedy bude vypadat? Toť otázka...

Nebo je to tak, že Mazzarri mluvil do větru a zůstane u současného systému? To ví jen on sám...

Nyní k už jistým odchodům. Skončili či museli skončit Argentinci Samuel, Milito, Zanetti a Cambiasso. U tří z nich je situace pochopitelná. Samuel o přestup požádal sám, Milito už výrazně stagnoval a aby taková persona seděla jen na lavičce nebo dokonce na tribuně nepřichází v úvahu. Zanetti sice jednou skončit musel, neodpustím si však poznámku, že kdyby od Mazzarriho dostával víc příležitostí, jsem přesvědčen o tom, že by ještě rok pokračoval. Zde nejspíš zasáhl i Thohir, jenž jej potřebuje ve vedení a velmi pravděpodobně hrál v rozhodnutí našeho velkého kapitána velkou roli. A Cambiasso? Zde jsem toho názoru, že to od vedení byla s prominutím debilita a navíc to vůči němu ani nebylo fér. On měl určitě ještě nejméně rok pokračovat a předávat zkušenosti svým nástupcům. Co naděláme...

Dále určitě skončí Castellazzi, Wallace, Mudingayi a Mariga.

Teď už jednotlivé řady.

Brankáři

Handanovič je jasný, zde není co řešit. Carrizo bude též pokračovat. Poznámka: nechápu, proč je brankářská dvojka stejně stará, jako jednička, nedává to smysl. Castellazzi končí a je tedy třeba přivést trojku.

Obránci

Pokud se skutečně v příští sezóně změní systém na klasické čtyři vzadu, budu do obrany počítat ty, kteří minulou sezónu hráli kraje zálohy, ač jsou to původně obránci.

Na kraje obrany jsou k dispozici tři hráči, protože Wallace samozřejmě odejde. Jednoho hráče tedy bude třeba přivést. Zde uvedu svůj osobní názor. Proč se mluvilo či stále mluví o hráčích, jako Evra, Erkin, Siqueira a další, když Interu patří velký talent Mbaye? Jistě, je mladý a nemá zkušenosti, nicméně by bylo hříchem o takového hráče přijít.

Jonathan zůstane. D'Ambrosio určitě zůstane; viz výše zmíněný reglement FIFA. Nagatomo zůstane. Wallace se samozřejmě vrátí do Chelsea.

Se stopery to může být zajímavé nebo spíš problematické, k tomu se vyjádřím níže u hodnocení Rolanda. Dle mých zkušeností je v systému se dvěma stopery = čtyřobráncový systém optimální počet pěti "kusů". Budou se hrát poháry a proto je třeba mít dostatečně široký kádr. Obvykle, i když to samozřejmě není žádné dogma, to bývá tak, že se točí převážně tři, pak je zde jeden starší, zkušený hráč, jenž v podstatě dosluhuje, přitom je ale připraven kdykoli naskočit a svou porci zápasů si za sezónu odehraje + jeden talentovaný mladík, jenž převážně sbírá zkušenosti a je rád za každou odehranou minutu, třeba i v domácím poháru proti druholigovému soupeři.

Zde právě vidím problém. Nejmladším hráčem z tohoto seznamu je Juan, jenže tomu bude 10. června 23 let a žádný vyjukaný zelenáč to už rozhodně není. Naopak nejstarším stoperem je Campagnaro, kterému bude brzy 34 let, jenže představa, že se smíří s tím, že bude až pátým v řadě a že si kopne každý 8-10 zápas je naivní, na to nepřistoupí. Z tohoto pohledu je tedy skutečně reálné, že jej budou chtít prodat, o čemž se spekuluje. Je pravděpodobné, že Andreolli i přes svůj věk bude plnit roli toho "dosluhujícího" čtvrtého stopera, protože je zřejmě smířen s faktem, že si nezahraje tolik, kolik by chtěl. Možnosti jsou podle mě dvě. Buď odejde ještě někdo, s velkým otazníkem je Rolando (viz níže), a přijde nějaký supertalentovaný mladík, případně z Primavery povýší Donkor (ač je na stránce transfermarkt. it veden jako pravý obránce) nebo se systém měnit nebude a Mazzarri nakonec navzdory svým slovům zůstane u tříčlenné obrany.

Juan zůstane a určitě se na něm dá do budoucna stavět, pokud se tedy plně uzdraví. Ranocchia to měl nahnuté, jenže to vypadá, že nakonec zůstane a dokonce bude novým kapitánem. Vidič bude dost pravděpodobně v základu. Andreolli už byl de facto odepsán, podle všeho by ale měl nakonec zůstat.

Rolando by sice za normálních okolností určitě zůstal, problémem však je, že Inter nechce zaplatit Portem požadovanou částku. Pokud by se kluby nakonec dohodly, může nastat problém, protože přetlak kvalitních stoperů nevěstí nic dobrého. Snad jen s vyjímkou Andreolliho by se nikdo z těchto hráčů nespokojil s rolí čtvrtého stopera. Zde vidím možný problém. Campagnaro je též s otazníkem, spekuluje se o jeho odchodu. O něm jsem uvažoval jako o štítu, protože předpoklady pro tento post má, otázkou však je, zda by se ve svém věku byl ochoten "předělat" a především to, jaké plány s ním má vedení Interu.

Záložníci

Především zde je nutností situaci co nejdříve vyřešit, opět ale platí, že se vše bude odvíjet od zvoleného systému. Každopádně je ale bezpodmínečně nutně vyřešit situaci se štítovým záložníkem. Toto vidím jako jasnou letní prioritu.

Kovačič zůstane, je (doufám) budoucností Interu. I přes své mládí může tým spolu s Hernanesem táhnout. Alvarez je s velkým otazníkem. Osobně se domnívám, že v létě odejde, bude ale hodně záležet na zvoleném systému. Je to kvalitní hráč a v úvodu sezóny tým spolu s Palaciem v ofenzivní části táhl, na druhou stranu se mi ale často nelíbí jeho přístup a s lajdáctvím nemá v klubu formátu Interu co pohledávat. Pokud by však změnil přístup, mohl by být platný.

Guarin je tvrdým oříškem. Jeho odchod je i přes nedávné prodloužení smlouvy určitě pravděpodobnější, než ten Alvarezův. Údajně se měl vyjádřit, že jej hodně mrzí neuskutečněný lednový přestup do Juventusu a stále po odchodu do tohoto týmu touží. Tak ať si jde... Pokud ale zůstane, dalo by se o něm možná uvažovat jako o štítu, proti ovšem hovoří jeho řekněme horkokrevnost a útočné choutky.

Mudingayi samozřejmě odejde. Kuzmanovič je terčem zloby fandů nerazzurri a z větší části právem. Něco sice umí, to ne že ne, nicméně jeho setrvání by bylo reálné snad jen za předpokladu, že by se nepodařilo přivést žádného pořádného štítového záložníka s dobrou rozehrávkou. Na druhou stranu: dokáže si jej někdo představit stabilně v základu jako nástupce legendy Cambiassa?

Tai"der je další z řady ohrožených. Není sice špatný, jenže je takový nemastný neslaný, není tam žádná přidaná hodnota. Spekulovalo se o něm jako o Cambiassově nástupci, ač to není úplně jeho post. Prý dříve na tomto postu hrával. No, v nouzi nejvyšší... Mariga samozřejmě odejde. Hernanes zůstane a spolu s Kovačičem by měl patřit mezi základní stavební kameny. Navíc by stejně odejít nemohl, viz reglement FIFA.

Útok

Stejná písnička: bude záležet na zvoleném systému. Palacio má místo jisté, ten je bez jakýchkoli debat. Icardi má rovněž v týmu své místo, pokud mu tedy bude fungovat hlava. Není vyloučeno, že to může být "Balotelli 2". Když se ale srovná, může být oporou. Botta dle mého názoru klasickým útočníkem není, podstatnější je ovšem fakt, že podle všeho nepatří mezi Mazzarriho oblíbence a v létě může změnit dres. Pokud by se však hrálo na křídla, mohl by mít v týmu své místo.

Když to vše shrnu, mohl by nastat problém s přetlakem kvalitních stoperů a ze záložníků mají jistotu (velkou pravděpodobnost) setrvání jen dva hráči: Kovačič s Hernanesem. To by samozřejmě nebylo dobré, protože de facto nově poskládaná záloha hned tak fungovat nemůže. Prioritou je, co nejdříve zvolit systém a vhodně obsadit klíčový post štítového záložníka. Osobně by se mi moc líbil Gustavo z Wolfsburgu, ačkoli je to horká hlava.

Přidám svůj pohled na věc. Pokud Mazzarri opravdu přejde na čtyřobráncový systém, ovšem bez ofenzivních křídel vepředu, bude to de facto totéž, jako dosud, protože i nadále bude na celou délku hřiště jediný hráč a nic se tím tedy nezmění. To pak klidně může zůstat u svého dosavadního systému. Žádný elitní evropský tým už dávno nehraje s jediným krajním hráčem, takže bych byl poměrně skeptický, co se týče úspěchu v pohárech.

Už v zimě se dokola mluvilo o příchodu různých křídelníků, tehdy to ale nedávalo absolutně žádný smysl. Teď by to sice smysl mělo, jenže nemůže souběžně dojít k posílení na pozici hrotových útočníků. Hypoteticky: bude se hrát některým systémem s křídly, typicky 4-1-4-1 nebo 4-2-3-1. Místo tedy bude jen pro jednoho hroťáka a konkurence Palacio-Icardi-někdo nový a drahý nezní dobře, z toho by vznikly problémy. Buď Icardi nebo ten nový by to nevydýchal a téměř jistě by dělal v kabině problémy. To ať zůstanou Palacio s Icardim a přijde někdo mladý, perspektivní nebo pokud zůstane na pozici křídla Botta, mohl by zde v případě potřeby alternovat. Dokud se toto nevyjasní, vedení by podle mého nemělo uskutečňovat žádné přestupy, protože by mohli přijít hráči na posty, které vlastně v systému nebudou a co pak s nimi?

Forza Inter

Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 12/06/14 - Hodnocení hráčů a jejich budoucnost - III.část
Další článek: 25/06/14 - Generace vítězů Ligy mistrů definitivně skončila
2720


Diskuze

659