FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Podzimní Zlatý míč vyhrál s přehledem Adriano
08/02/05 -

08/02/05 - Sedmého hlasování o Zlatou kopačku Interu, kterou vyhlásil tento server, se zúčastnilo 44 čtenářů. Podle očekávání vyhrál brazilský útočník Adriano. Jeho náskok na druhou příčku byl hodně vysoký. Z maxima 220 bodů, které mohl získat, dostal neuvěřitelných 206. Nejlepší byl pro třicet šest hlasujících, u šesti skončil druhý, u jednoho čtvrtý a jeden hlasující na něj asi zapomněl nebo mu není sympatický. Ostatní hráči byli přitom v jeho žebříčku vybráni celkem podle skutečnosti.

Adriano přišel do Interu před rokem z Parmy. Hned po příchodu se stal základním kamenem ofenzivy a v jarním hlasování porazil doposud jediného vítěze Christiana Vieriho. Tehdy byl náskok ještě minimální 115 - 94. Vieri vyhrál všech pět prvních hlasování celkem s přehledem, od příchodu nového kolegy se však musí spokojit s horším umístěním. V současném žebříčku skončil až na třetím místě. Na stříbro se propracoval Dejan Stankovič. Shodou okolností i on posílil tým v lednu 2003 a po 4.místě z jara, nyní vystoupal až těsně pod vrchol. Zasloužil se o to hlavně svými kvalitními výkony. Jako jeden z mála si udržel formu po celý rok a na levé křídlo nikoho nepouštěl.

Vítěz Zlaté kopačky Adriano je nová mašina na černomodré góly. Přišel právě včas, když se Vierimu přestalo dařit. V létě vyhrál s reprezentací Copu America a stal se jasným nejlepším střelcem turnaje. Po návratu se okamžitě zapojil do přípravy a pomohl k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. V této soutěži nastřílel 7 branek, v Serii A dvakrát tolik a dlouho byl i jejím nejlepším střelcem. V posledním zápase loňského roku se ale zasekl a doposud na svůj další zásah do černého čeká. Skoro tři týdny mu v tom bránilo zranění. V posledním zápase proti Parmě si zahrál posledních 20 minut a přičinil se tak na vybojované remíze 2:2.

pokračování...  


Christian Vieri měl jiné problémy. Na začátku sezóny se nedokázala prosadit. Trenér Mancini mu však nepřestával důvěřovat a to se vyplatilo. Bobo začal hrát v pohodě, vrátil se do formy a své šance bezpečně proměňuje. Gólů však tolik jako při předloňské sezóně přirozeně nedává. Kromě Adriana je tu také mladý Martins, který jich má na kontě ještě víc než Vieri.

Mr. Oba Oba, jak se nigerijskému rychlíkovi přezdívá, se ve své nejlepší sezóně dostal v hlasování na čtvrtou příčku. Jeho náskok před pátým Zanettim je slušný a navíc ani Bobo před ním není tak daleko. Příště může být klidně i před ním. Martins svou rychlostí nedá obráncům vydechnout a ti pak často chybují. Zlepšil i využívání šancí. Celkem měl možnost metat oslavné přemety již šestnáctkrát. V lize se radoval z gólu 8krát, v Lize mistrů 4krát a v Italském poháru 4krát. V lednu využil zranění Adriana a dokonale ho zastoupil. Zranění největší hvězdy útoku černomodrých se v počtu vstřelených branek příliš nepodepsalo. Paradoxně začal Inter víc vyhrávat.

Na páté příčce skončil kapitán Javier Zanetti. Jeho stabilní výkony a věrnost klubu mluví za vše. Ani nové posily ho nevytlačily ze sestavy. První letní posilou je šestý Esteban Cambiasso. Argentinský záložník přišel zadarmo z Realu Madrid a spolu s dalším nováčkem - sedmým Juanem Verónem, vytvořil základní jednotku záložní řady. I nizozemský Pit Bul Edgar Davids se kvůli tomu musí smířit se střídáním. Střední obránce Ivan Cordoba skončil osmý, jeho kolegové z obrany Mihajlovič a Materazzi jedenáctý, resp. patnáctý. Pravé křídlo z Holandska Andy van der Meyde byl devátý, útočník Recoba desátý. Gólman Francesco Toldo se umístil až na 14.místě s pouhými třemi body.

Zlatý míč Interu 2004-05
fcintermilano.com
1Adriano206
2Dejan Stankovič104
3Christian Vieri85
4Obafemi Martins74
5Javier Zanetti55
6Esteban Cambiasso34
7Juan Veron24
8Ivan Cordoba15
9Andy Van Der Meyde15
10Alvaro Recoba12
11Siniša Mihajlovič11
12Edgar Davids8
13Belozoglu Emre6
14Francesco Toldo3
15Marco Materazzi3

Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 05/02/05 - Inter zasáhla chřipka
Další článek: 09/02/05 - Inter porazil Steaua Bukurešť
433


Diskuze

125


 
Související články
Adriano vyhrál jarní Zlatý míč Interu 2004/2005
Zlatý míč Interu 2004/05 má Adriano