ZPRÁVY
Všechny kategorie

WEB
 
Čtvrtek 1.června 2023

Talent Chelsea Cesare Casadei vysvětlil, proč se rozhodl pro přestup do západního Londýna, a přiznal, že by to všechno udělal znovu, když přemýšlí o svém odchodu z Interu. Dvacetiletý záložník vyměnil Itálii za Anglii již v srpnu 2022, kdy se k Blues připojil v hodnotě přibližně 15 milionů eur, což je vysoká částka vzhledem k tomu, že v hlavním městě Lombardie nikdy nenastoupil za první tým.

Chválený talent byl v lednovém přestupovém období Chelsea poslán na půlroční hostování do Readingu, kde zaujal pravidelným hraním v prvním týmu, který hraje Championship. V současné době se s Itálií účastní mistrovství světa hráčů do 20 let, kde ve třech zápasech vstřelil čtyři góly. "V tomto italském týmu se cítím skvěle. Jako "mezzala" do ní zapadám, hodně hraju s míčem, doprovázím sestavu, bavím se a dávám góly. Ale rád bych obětoval osobní slávu, abych vyhrál mistrovství světa."

Dvacetiletý italský záložník hovořil o svém loňském přestupu do Chelsea za 15 milionů eur. "Chelsea vždy investuje do mladých lidí a já jsem za tuto příležitost vděčný. Byla to kariérní a životní volba, kterou bych doporučil, protože odchod do zahraničí vám otevře mysl. Ze začátku to nebylo snadné, musel jsem se přizpůsobit jiné kultuře. Jazykovou bariéru překonávám s učitelem angličtiny, který za mnou jezdí. A pak se tam nebojí vás hodit do hry, téměř okamžitě jsem trénoval s prvním týmem Blues."

Casadei byl dotázán, zda nelituje, že odešel z Interu dříve, než se objevil v prvním týmu. "Ne ne, udělal bych to všechno znovu. V Anglii jsem opravdu šťastný."

Pátek 19.srpna 2022

Talentovaný 19letý záložník podepsal u Blues smlouvu na 6 let. Inter získá 15 mil. eur a dalších 5 v bonusech. Casadei zatím bude hrát za tamní U21. Casadei vloni výrazně pomohl k titulu naší Primaveře. Nyní ale Inter opouští, součástí není žádná zpětná výstupní klauzule

Úterý 16.srpna 2022
Proč prodává Inter talentovaného Casadeie?
16/08/22 - S blížícím se začátkem letního přestupového období se rychle ukazovalo, že Nerazzurri budou potřebovat získat značné finanční prostředky, aby vyrovnali své finanční ztráty. To se stalo i v loňském roce a klub v rámci velkých transakcí zpeněžil Achrafa Hakimiho a Romelua Lukakua. Inter to ale letos opakovat nechtěl. Milánský klub se chtěl vyhnout ztrátě hráčů prvního týmu, aby trenér Simone Inzaghi měl před dalším útokem na titul co nejsilnější kádr. Vypadalo to, že někteří hráči odejdou, jako například cíl Paris Saint-Germain Milan Škriniar nebo tolik ceněný Denzel Dumfries, ale nakonec k prodeji žádného klíčového hráče nedošlo. Simone Inzaghi nedávno v podstatě vyloučil jakékoliv odchody z prvního týmu, když prohlásil, že "přestupový trh je uzavřen". To znamenalo, že Inter musel finanční ztráty nějaký způsobem zalepit. Nucený odchod hráčů jako je Alexis Sanches a Arturo Vidal odlehčil mzdovému rozpočtu, ale ani za jednoho z nich nepřipluly do pokladny klubu žádné peníze. Interu tak nezbývalo nic jiného, než se zaměřit na své mladé talenty a pokusit se tento problém jimi vyřešit. Dvacetiletý Sebastiano Esposito byl poslán na hostování do Royal Anderlecht s opcí na koupi za 10 milionů eur a třiadvacetiletý Andrea Pinamonti se připojil k Sassuolu na hostování s klauzulí o povinnosti koupit za 20 milionů eur, ale ani to nestačilo. Proto milánský klub souhlasil s prodejem Casadeie do Chelsea za 15 milionů eur plus 5 milionů eur jako doplatek. Odchod talentovaného devatenáctiletého hráče umožňuje klubu proplout neklidnými finančními vodami a zároveň si udržet hráče prvního týmu.

Di Marzio (Sky Sport): “Cesare Casadei opúšťa Inter: Chelsea zaplatí 15 miliónov € + 5 miliónov € v bonusoch.”

“Inter sa teraz pokúsi čo najskôr priviesť Akanjiho: prvé kontakty prebehli už minulé dní, teraz však pôjde do tuhého. Inter už má pripravenú aj ponuku, čaká sa na povolenie od Zhanga.”

“V prípade že sa nepodarí Akanjiho priviesť, náhradou by mal byť Tanganga z Tottenhamu. Acerbi nefiguruje v plánoch Interu.”

Pondělí 15.srpna 2022

Chelsea i nadále projevuje velký zájem o 19letého Cesare Casadeiho. Poslední dvě nabídky byly ze strany Interu odmítnuty, Chelsea však plánuje svou další nabídku zdvojnásobit a nabídnout 12 milionů liber (cca 14 milionů eur). Nerazzurri ovšem podle médií požadovali minimálně 15 milionů eur. Jednání tedy budou zřejmě pokračovat, ale celkově to bohužel vypadá, že Inter mladého talenta prodá. Chelsea by chtěla mít ideálně hotovo ještě tento týden.

Středa 10.srpna 2022

Zatímco Andrea Pinamonti je již jednou nohou v Sassuolu, u Cesare Casadeiho stále visí otazníky. O 19letého kapitána naší Primavery jeví velký zájem Chelsea a nově také OGC Nice.

Casadei nikdy nenastoupil za áčko Interu a je možné, že Inzaghi i pod tlakem zájmu jiných týmů plánuje Casadeiho do prvního týmu zahrnout. Dnes záložník odehrál utkání v rámci tréninku proti místnímu Sant'Angelo Lodigiano právě s prvním týmem. Inter vyhrál 11:0 a jednu branku přidal i Casadei.

Neděle 31.července 2022

Velký zájem je o mladý talent Interu Cesareho Casadeie. 19letý záložník měl být součástí obchodu s Turínem ohledně Bremera. Tento deal však zrealizován nebyl. Nyní je Casadei v hledáčku dalších italských týmů a dokonce si ho vyhlédl i Thomas Tuchel. Inter už smetl ze stolu nabídku Chelsea ve výši 7 mil. Eur. Požaduje 20 mil. A pokud by hráče měl někam poslat, chtěl by si na něj zajistit práva na zpětný odkup.

K hráči se už vyjádřil i Beppe Marotta: ''Jsme rádi, že ho máme. Má před sebou ještě dlouho cestu, ale může se stát top hráčem. Trénuje s prvním týmem a můžu říct, že oproti jiným v jeho věku je vysoce nad průměrem. Bude záležet na něm. Kromě technických kvalit potřebujete ve fotbale i ty osobní," sdělil náš CEO pro TR24.

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.