FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Legenda, kterou se nikdy nestal
08/09/08 - Recoba 08/09/08 - Spojení Inter a Alvaro Recoba je u konce. Po vypršení kontraktu u Nerazzurri přestoupil tento uruguayský fotbalista do řeckého klubu Panionos Atény. Ohlédněme se za minulostí tohoto hráče, který měl všechny předpoklady stát se legendou.

Alvaro byl více než výjimečný. Pamětníci možná vzpomínají na jeho debut v černomodrém dresu v srpnu 1997 proti Brescii. Tento zápas měla být ale show jiného hráče – brazilského útočníka Ronalda. Ten přestoupil do Interu z Barcelony za bezmála 23 mil. €. Vše bylo úplně jinak. Recoba dvěma výstavními brankami rozhodl o vítězství svého nového klubu. O týden později proti Empoli vstřelil tento Jihoameričan gól téměř z půlící čáry. Zrodila se nová hvězda.

Recoba se přesto nikdy nestal nejlepším hráčem na světě, patřil pouze k nejlépe placeným. Alvaro se těšil přízni prezidenta Morattiho. Mnoho trenérů se pokoušelo, na žádost Morattiho, zabudovat talentovaného levonohého hráče do svých taktických plánů. Ale téměř všichni selhali. Náročný zaměstnavatel požaduje okamžitý úspěch, trenér žádá důsledné plnění pokynů a El Chino toto není schopen splnit.

pokračování...  


Bývalý trenér Roberto Mancini to nejlépe vystihl ve své odpovědi na dotaz novinářů na “věčné téma Recoba“. “Je to génius,“ řekl Mancini. “A jako všichni géniové má schopnost vás uchvátit či přivést k šílenství. Právě ty chvíle, kdy jsou jeho hlava a nohy naladěny na stejnou notu, jsou nejcennější.“

Recobovi příznivci oponují, že Alvarův talent byl nepochopen, handicapován častými trenérskými změnami a také mnoha zraněními. Jistě je tom část pravdy. Ale pravděpodobně největší chybou byla velká náklonnost Prezidenta ke svému oblíbenému hráči. Velký plat a jistá pozice v kádru mu uškodila a utrpěla tím především jeho kariéra.

32-letý hráč také zůstal v Interu příliš dlouho. Potřeboval novou výzvu, klub, který mu mohl garantovat místo v základní sestavě. Jako v sezóně 1998/99, kdy Recoba strávil půl roku na hostování v Benátkách. Pod dozorem trenéra Waltera Novellina skóroval 10x a připsal si i 9 gólových asistencí.

Tito dva muži se opět sešli minulou sezónu v Turíně, kde byl rodák z Montevidea na hostování v místním FC. Ale již to nebylo ono. Ve 22 zápasech se trefil pouze 1x. To bylo málo pro turínský klub, aby se jeho hostování změnilo v přestup. I málo pro prezidenta Morattiho, aby Alvarovi prodloužil smlouvu. Po 11 letech, 175 startech a 53 gólech se cesty Recoby a Interu rozešly. El Chino odešel do Atén, ale v našich vzpomínkách bude jméno Recoba navždy spojeno s Milánem a černomodrým dresem.

Zdroj: channel4.com, wikipedia.com, fcintermilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 03/09/08 - Branca: Adriano teď novou smlouvu nedostane
Další článek: 09/09/08 - Cordoba je Mourinhovi k dispozici
1436


Diskuze
goal   (09/09/08 16:00:23)

krásný článek... Recoba je borec 


348