Střelecká bída pokračuje
11/11/10 - Milito 11/11/10 - Inter Miláno dále tápe a potácí se od jednoho nevýrazného výkonu ke druhému. Tentokráte nedokázal vyhrát ani na půdě slabého Lecce a odváží si pouhý bod za remízu 1:1. A to po představení, které tedy rozhodně nezařadí do sbírky těch povedených. V určitých fázích utkání byli Nerazzurri úplně bezradní, schovávali se jeden za druhého, a když už ukořistili těsné vedení, kvůli nedůslednosti při bránění standardní situace si nechali zase rychle skóre vyrovnat.

Lecce - Inter 1:1

Milánské v poslední době sužuje snad úplně vše. Dvě věci se však vyjímají nadevšemi, a to rozsáhlá marodka a mizerná koncovka. Inter má sice široký kádr, ale když se zraní všech pět středních záložníků, nejlepší stoper, brankářská jednička, pravý bek, ofensivní záložník a útočníci, kteří v loňské sezóně vystříleli úspěchy, jen po pauze nabírají kondici, silná lavička už ztráty nestačí pokrývat. Když za Nerazzurri nastupují devatenáctiletí fotbalisté s minimem zkušeností, nemůžeme chtít zázraky.

pokračování...

Horší je však to, že právě mladíci nepatří mezi nejhorší. Tým se potýká se ztrátou formy, většina hráčů předvádí výkony hluboko pod svými možnostmi a kouč Benitéz si neví rady, jak z tohoto začarovaného kruhu ven. Inter nedokáže udržet tempo celý zápas a hlavě se pere se zakončením. Černomodří už dlouhé týdny nejsou schopni dát v lize více jak jednu branku, což je tedy tristní bilance, se kterou se prostě nedá pravidelně vyhrávat. Šance přicházejí, ale jejich proměňování je úspěšné asi jako americké hledání jaderních zbraní v Íráku.

Tato slova potvrdil už v úvodu středečního zápasu Goran Panděv, který se po ideální přihrávce od Biabianyho ocitl zcela sám před gólmanem Rosatim a mohl si vybrat, který kout brány vymete. On ale zcela nepochopitelně napálil míč přímo doprostřed domácí svatyně, kde se Rosati „zcela nečekaně“ nacházel. Po pár dalších průnicích Eto´a, který ale ve finální fázi ani neměl komu přihrát, se Inter odmlčel a od 15. do 40. minuty nepředvedl zhola nic. Horší chvíle snad nebyly k vidění od roku 2006. Hráči si nebyli schopni ani nahrát a podprůměrné Lecce si po trávníku létalo, jak chtělo. Jeda a Rispoli ale naštěstí ve svých šancích selhali a netrefili bránu, kterou musel opět hájit náhradník Castellazzi.

Do druhého poločasu už naběhl odpočívající Diego Milito a výkon celého mužstva se zlepšil. Bohužel ale opět začal kolotoč zahozených šancí. Eto´ovi chytil střelu bravurně Rosati, Stankovič ve vyložené pozici stihl míč jen lehce tečovat. Diego Milito si konečně uvědomil, kde je brána a jak ji trefit, a z jednoho kroku překrásně obstřelil obránce. Byla z toho ale jen tyč. Vrchol zmaru pak nastal ve chvíli, kdy do malého vápna centroval Lúcio tak prudce, že se míč od Samuela Eto´a odrazil, místo do sítě, tři metry nad. Snažení hostujících fotbalistů připomínalo Comedii dell´Arte. Svou princeznu, která by probouzela polibkem, ale naštěstí našel „Il Principe“ Milito a po bezchybné přihrávce od Eto´oa Rosatiho konečně v 76. minutě propálil.

Za dřívějších dob, by tohle byl rozhodující moment zápasu a Inter už by své vedení udržel. Kdeže ale loňské sněhy jsou. Tým Rafaela Benitéze zatím v sobě prostě nemá psychickou sílu na to, zvládat takováto utkání. O pár minut později po rovovém kopu Santon zcela vypustil souboj s Oliverou a bylo vyrovnáno. A vymlouvat se na to, že to byla snad jediná vážnější akce Lecce v druhém poločase, by bylo příliš krátkozraké. Milánští totiž vůbec nedokázali reagovat, natož si vypracovat nějaký tlak. Stankovičova hlavička a Militova střela ve chvíli, kdy měl spíše přihrávat, byly jen ojedinělé pokusy nacházející se v hordě chaosu a beznaděje.

Nerazzurri tak po Brescii nedokázali porazit ani dalšího z nováčků. Co porazit, ani pořádně přehrát. A nyní je čeká Derby della Madonnina, tedy zápas se zřejmě největším soupeřem o mistrovský titul, který má nyní v čele tabulky před černomodrými tříbodový náskok. Tyto klíčové zápasy tým vždy zvládal, i když do nich nenastupoval zrovna v nejlepším rozpoložení. Snad tomu tak bude i nyní. Nezbývá než se modlit. Za uzdravení některých hráčů, za protržení smůly v koncovce, za znovuzrození formy Diega Milita, za odstranění nedůsledností v obraně, prostě za INTER!

Hodnocení :

Luca Castellazzi – 6 : Opět nahradil v bráně zraněného Julia Césara, opět si moc nesáhl na míč a opět mu gól nemůžeme nějak vyčítat. Nelze od něj čekat zázraky. Co jde, tak pochytá, ale hlavička po rohu z bezprostřední blízkosti se prostě lapit nedá. Na derby už snad bude k dispozici Julione. Už jen proto, že je s obranou sehraný a žádné zmatky v defensivně si v tak důležitém zápase nemůžeme dovolit.

Davide Santon – 5 : Ztrácel spoustu míčů a v určitých chvílích nedokázal přihrát ani na metr. Lecce po křídlech příliš neútočilo a tak nějaké velké penzum defensivní práce neměl. V rozhodující situaci ale zaváhal, když po rohovém kopu neuhlídal Oliveru a tři body byly v trapu. Své kličky by měl řešit více rychlostně se snahou dostat se až za hráče, nikoli pádem.

Lúcio – 6 : Jednou se mu z dohledu vysmekl Jeda, ale míč po jeho hlavičkovém pokusu jen přeletěl Castellazziho bránu. Jinak Lúcio příliš nechyboval a opět stihl podporovat ofensivu. Občas si ale přitom počínal poměrně těžkopádně. Jeho prudký centr na Eto´a z druhého poločasu působil až komicky. Kamerunec ani nemohl zakončit, byl totiž balónem přímo sestřelen.

Iván Cordóba – 6 : Po zranění Waltera Samuela si na podzim zahraje více než dost. Plnohodnotná náhrada to sice není, ta snad na světě ani neexistuje, přesto se s Cordóbou obrana Interu nikoho bát nemusí. Proti Lecce si Kolumbijec připsal pár dobrých obranných skluzů a vyhraných hlavičkových soubojů. Křest tím pravým ohněm však přijde až v neděli večer.

Cristian Chivu – 5 : Proti Brescii byl jedním z nejlepších, což ale nebylo až tak těžké. Ve středu večer ale navázat nedokázal. Jeho výkon byl přímo nenápadný, ale nějakou porci černé práce také neodvedl. V úvodu vyslal výborný míč na Biabianyho, pak párkrát popoběhl dopředu, někdy zase dozadu a utkání skončilo. Jsem zvědav, jestli při kritickém stavu středních obránců ho Rafa Benitéz taky někdy postaví na tuto, jeho přirozenou, pozici.

Javier Zanetti – 5 : I on se nevyvaroval zbytečných ztrát, které znamenaly rychlé protiútoky. Tentokrát ale nepředvedl žádné obranné zákroky, kterými by to napravil. A v rozhodujících chvílích, kdy mužstvo čekalo na jeho průnik, kterým by zavelel k náporu, se také držel spíše zpátky a přihrával hlavně dozadu.

Joel Obi – 6 : Ačkoli ho Benitéz zatím stavěl na křídlo, pro tento zápas se vrátil na svou původní pozici středního záložníka. A začal pěkně od podlahy. Měl dobrý pohyb po hřišti, což se hodilo zejména při obranné práci, kdy několikrát přispěchal se zákrokem poslední záchrany v hodině dvanácté. Dokonce se pokoušel i vymýšlet zajímavé přihrávky, když poslal do pokutového území pas na Coutinha. Postupem času se ale vytrácel a v závěru byl vystřídán Mancinim.

Jonathan Biabiany – 5 : Také poměrně nevýrazné představení. V úvodu sice upláchl domácí obraně a míč na zlatém podnose přeložil Panděvovi, ten ale šanci vzal, a zahodil ji hezky daleko. Pak už mladého Francouze na trávníku skoro nebylo vidět. V prvním poločase Inter míč do útoku skoro nedostal a v druhém byl Biabiany brzo střídán. A tak vynikne asi jen jeho ztráta míče u pravé postranní čáry, po které se dostal k nebezpečné střele Rispoli.

Goran Panděv – 4 : V 12. minutě jen nevěřícně stál v pokutovém území a kulil na celý svět oči. Lehkovážně totiž ve stoprocentní šanci napálil domácího gólmana. Mohl poskytnou svému týmu rychlé vedení, místo toho jej ale srazil do beznaděje. Na pozici tvořivého podhrotového hráče toho příliš nepředvedl a o poločase byl střídán.

Philippe Coutinho – 5 : Během zápasu putoval z křídla do středu zálohy a zase zpátky, podle toho, jak se vedle něj měnili spoluhráči. Nedařily se mu ale ani kolmé nahrávky, které většinou zachytila pozorná domácí obrana, ani průniky podél postranní čáry. Hrál dosti zataženě a k centrům se příliš nedostával. Pokud nastoupí v základní sestavě i v derby, bude muset podat o poznání lepší výkon.

Samuel Eto´o – 7 : Nejvýraznější byl opět až v momentě, kdy se z hrotu přesunul na křídlo a odtud i vypracoval jediný gól Interu. Doslova si pohrál s dvěma obránci Lecce a ideálním pasem vyslal do šance Milita. Ke skórování vybídl i Stankoviče, ten ale špičkou kopačky míč jen lehce tečoval a Rosati stihl zasáhnout. V zakončení se kamerunskému lvu tentokráte příliš nedařilo. Jeho skákavou střelu po chytrém rozehrání Coutinha mu taktéž lapil domácí brankář. Centr Lúcia pak Eto´a skoro až povalil na zem.

Diego Milito – 6 : Jeho fyzická kondice není v dobrém stavu a tak byl šetřen na víkendové derby. O poločase ale přišel na trávník a hru Interu trochu zvedl. V poli to stále nebylo ideální, alespoň v zakončení se už Il Principe trochu chytil. Vstřelil gól a ještě krásnou ranou napálil tyč. Do zajímavé pozice se dostával i v závěru po rychle házeném autu, ale v nadějné situaci měl spíše přihrávat do pokutového území, jeho střela byla totiž dosti nepřesná.

Dejan Stankovič – 6 : Nejdříve se zařadil na pozici za útočníky a mohl se zapsat mezi střelce, na Eto´oův pas ideálně nedosáhl a nechal tak jen vyniknout Rosatiho. V závěru zápasu pak útočil ze spíše z druhé vlny a opět se dostal do zakončení. Tři body ale Interu nevystřílel, jeho hlavička mířila jen těsně vedle levé tyče.

Předchozí článek: 07/11/10 - Nově mimo hru i Maicon, Sneijder a Samuel
Další článek: 11/11/10 - Benitez: Musíme, musíme, musíme