1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
11.kolo 10/11/10 20:45 CET - Stadio Via Del Mare, Lecce
Doma:   63.318
Venku:  25.313
Dom.max: 78.883
Ven.max: 38.998

79' Olivera - 76' Milito
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-2-3-1): 12 Castellazzi; 39 Santon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu; 4 Zanetti, 20 Obi (84' 30 Mancini); 88 Biabiany (56' 5 Stankovic), 29 Coutinho, 27 Pandev (46' 22 Milito); 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 23 Materazzi, 40 Nwankwo, 57 Natalino). Trenér: Rafael Benitez.

Lecce (4-3-3): 22 Rosati; 33 Rispoli, 4 Gustavo, 3 Giuliatto, 28 Brivio (82' 32 Coppola); 20 Vives, 18 Giacomazzi, 11 Mesbah; 10 Olivera (86' 19 Piatti), 17 Di Michele, 27 Jeda (65' 15 Ofere). (81 Benassi, 2 Donati, 5 Sini, 21 Grossmuller). Trenér: Luigi De Canio.

Nedostatek zdravých hráčů zapříčinil to, že v základní sestavě byli jen čtyři její stálí členové. Mimo hru jsou Julio Cesar, Walter Samuel, Thiago Motta, Wesley Sneijder, Maicon, Sullery Muntari, McDonald Mariga a David Suazo.

Zázrak? V utkání se nikdo nezranil.

Po zranění je zpět Dejan Stankovič, zahrál si v druhém poločase.

Do zápasu nastoupila čtveřice mladíků starých do 22 let. Mezi lety věku 23-29 byl na hřišti pouze Panděv a Eto'o. Ostatních 8 hráčů má za sebou minimálně 30.narozeniny, brankáři Castellazzimu je dokonce 35 a kapitánu Zanettimu neuvěřitelých 37.

Diego Milito věnoval svůj gól Walteru Samuelovi. Při oslávách ukazoval jeho dres, kapitán Javier Zanetti pak tričko s textem. Pro argentinského stopera sezona skončila po těžkém zranění kolene v minulém kole.

V prvním poločase měly oba týmy jednu velkou šanci, za černomodré neuspěl Panděv. Po přestávce měl Inter dostatek velkých šancí, aby vyhrál. Lecce však svoji jednu velkou využilo.

Jediný gól za nerazzurri vstřelil Diego Milito po naprosto úchvatné práci Samuela Eto'o. Kamerunec si doslova pohrál v pokutovém území se dvěma protihráči a ideálně předložil míč do běhu Militovi.

Fotogalerie Serie A, 11.kolo -> Lecce - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Obhájce titulu pokračuje v matných výkonech, mizérii posledních zápasů potvrdil i v Lecce, kde pouze remizoval 1:1 a klesl na čtvrté místo. Dobrou zprávou je snad jen to, že se konečně trefil Diego Milito. Na jeho gól odpovídal Olivera.

Salentini tak jen potvrdili, že doma se jim daří, na Stadio Via Del Mare ještě neprohráli. Už ve 12. minutě ale mohli prohrávat. Biabiany vyslal Panděva, ale toho vychytal Rosati. Po Oliverově centru na druhé straně hlavičkoval mimo Jeda. Di Micheleho nebezpečný pás stihl zablokovat Cordoba, který nastoupil místo zraněného Samuela. Velká příležitost v prvním poločase potkala i Lecce. Brivio na levé straně získal míč a nacentroval na Rispoli, který úplně sám přestřelil.

O přestávce nahradil špatného Panděva Diego Milito, takže se na levý kraj útoku posunul Samuel Eto'o. Lecce se svého soupeře ale nebálo, a tak musel Castellazzi zasahovat proti nepříjemné Rispoliho hlavičce. Dobrý zákrok potřeboval také Rosati, když po trestném kopu zakončoval Eto'o. Z výsledného rohu pálil kamerunský útočník nad bránu.

V 68. minutě měl první příležitost Milito. Střelou mezi dvěma obránci orazítkoval tyč. Skórovat mohl i další střídající hráč Dejan Stankovič, jeho střele chyběly centimetry. Čtvrthodiny před koncem se Milito přeci jen trefil. Eto'o mu připravil pohodlnou pozici, ve které se Il Principe nemýlil. Hráči Interu gól oslavili trikem s Walterem Samuelem, kterého zranění vyřadí pravděpodobně až do konce sezóny.

Nerazzurri už mysleli na tři body, ale za tři minuty je zaskočil Olivera. Rohový kop se dostal až k němu a on hlavičkou vyrovnal. Vina jde na špatné bránění hostů. Poslední desetiminutovka byla zcela otevřenou partií, ale výraznější šance až na Stankovičovo zakončení už nepřišla a zápas skončil 1:1.