FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Mourinho: Inter je silnější a silnější
31/05/09 - Figo 31/05/09 - José Mourinho zanalyzoval poslední soutěžní zápas Interu v této sezóně.

4-3

FOTOGALERIE

VIDEO

"Ligu jsme vyhráli již před pár týdny a můžeme říci, že určitá část tohoto skvělého pocitu je již minulostí, ale dnes, z úcty k dr. Morattimu a k rodinám třech dělníků, kteří nedávno zemřeli, jsme okamžitě souhlasili s tím, že tato party by měla mít trochu jiný význam," řekl Mourinho. "Vyhráli jsme ligu a teď jedeme na dovolenou, ale zítra je jiný den a musíme na toto vítězství zapomenout a soustředit se na budoucnost."

Thiago Motta a Diego Milito budou v příští sezóně dvěma novými tvářemi v modročerném dresu. "Inter vyhrál v minulých letech," říká José Mourinho. "Je to tým, který vyhrál před tím, než jsem přišel a je to tým, který zná chuť úspěchu a chce ji ochutnávat i nadále. Prezident a klub jsou ambiciózní. Fanoušci museli čekat mnoho let, aby mohli oslavovat. Já, Branca, Oriali jsme si uvědomili, že je potřeba udělat pár změn, abychom mohli příští rok vyhrávat. Je mi líto, že Crespo a Figo končí, ale takový je fotbal. Musíte dělat rozhodnutí, dívat se do budoucnosti a činit rozhodnutí, která přinesou v budoucnu nějaký efekt.

pokračování...  


"Milito má zkušenosti a chce pomoci našemu týmu se zlepšit, protože liga bude příští rok těžší a my se chceme dostat dále i v Lize Mistrů."

Novináři se potom ptali Mourinha na budoucnost Zlatana Ibrahimoviče. "Chceme, aby hrál po boku Milita. Zase znovu ukázal, jak důležitým hráčem je pro projekt Inter, je rozhodujícím článkem. Dnes se posunul ve své kariéře dále, získal s Interem cenu pro nejlepšího střelce ligy. Jako Prezident a celý klub, i on ví, že s párem nových hráčů bude Inter v příští sezóně lepším týmem, než je dnes."

Viditelně dojatý Luis Figo promluvil pro kanál Inter Channel po svém posledním utkání v roli fotbalového hráče. "Proč bych neměl být?" řekl portugalský záložník. "Byl to úžasný den, všechno bylo perfektní a budu si to pamatovat po celý svůj život, je hezké, když hráč končí kariéru takovýmto způsobem. Bylo také hezké převzít od Javiera kapitánskou pásku."

"Nevím, co budu od zítřka dělat. Určitě pojedu na dovolenou se svoji rodinou, ale navždy budu spojen s Interem, protože tento klub mi toho tolik dal během těch čtyř let a je nemožné na to jen tak zapomenout. Nemyslel jsem si, že v tomto klubu zůstanu příliš dlouho. Nikdy nezapomenu na náklonnost Prezidenta a hráčů, které se mi dostalo od prvního dne po celou dobu mého angažmá. Inter mi pomohl nastartovat tento vítězný cyklus."

Osmnáctiletý krajní bek Davide Santon oslavil svou první nominaci do seniorského italského národního týmu. Na konci první půle střídal Davide Luise Figa.

"Byl to pro mě fantastický rok, který si budu pamatovat navždy, se všemi těmi emocemi. Hodně jsem se toho během toho roku naučil a myslím, že nejvíce jsem se toho naučil od hráčů, kteří Inter nyní opouštějí - Luise Figa a Hernana Crespa. Chtěl bych také zmínit Marca Materazziho a vlastně i celý tým. Když za vámi stojí všichni spoluhráči, tak se vám hraje nesrovnatelně lépe."

Co se týče budoucnosti, Santon říká: "Nyní jdu domů a užiji si tyto dva dny. Poté jedu do Coverciana odehrát přátelský zápas v dresu italské reprezentace. Potom budu mít krátkou dovolenou, ale to samé bylo i loni. José Mourinho mě povolal na předsezónní tréninkový kemp."

U kolonky za jeho jménem se skví číslo 25. Právě tolik gólů nastřílel v této sezóně Zlatan Ibrahimovič - nejlepší střelec Serie A ročníku 2008/09.

"Je to hezké získat tento primát, ale co se doopravdy počítá, je vítězství Interu v lize," řekl Zlatan kanálu Inter Channel. "Jsem velmi šťastný, spoluhráči mi hodně pomohli a za to jim děkuji. Před našimi fanoušky jsme chtěli zvítězit, byla to opravdová oslava."

Poslední zahraniční hráč Interu, který získal cenu pro nejlepšího střelce, byl Antonio Valentin Angellilo před téměř padesáti lety. "Takže jsem se zapsal do historie...," řekl Ibrahimovič.

Hernan Crespo se dnes rozloučil s fanoušky Nerazzurri na stadionu Giuseppe Meazzy.

"Co se stalo dnes, bylo neuvěřitelné," řekl Crespo kanálu Inter Channel. "Bylo to úžasné vidět a číst tyto transparenty, které psala srdce fanoušků Interu."

"Pro mě to byla divná sezóna, ale ve fotbale se může stát cokoliv. Jen síla lásky vám pomůže překonat vše, co se stane."

"Špatné a dobré věci nechme stranou, jsem rád, že jsem mohl ukázat svou vášeň pro tento sport a tyto barvy. Dnešek byl velmi emocionální. Pozorovat a cítit takovou podporu od vlastních fanoušků je neuvěřitelné."

Patrick Vieira byl posledním hráčem, který řekl pár slov pro Inter Channel.

"Byla to úžasná party," řekl Francouz. "Dnes jsme to opravdu oslavili, je krásné hrát poslední zápas sezóny před vlastním publikem."

"Mít tu šanci strávit tři roky vedle hráče kalibru Luise Figa bylo skvělé. On je 'number one'."

"Tato sezóna byla pro mě ze zdravotního hlediska nešťastná. Když jsem se uzdravil, tak se spoluhráčům v záloze dařilo a pro mě bylo těžké se dostat do základu. Ale nejdůležitější je zisk Scudetta."

Zdroj: inter.it


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 30/05/09 - Mourinho: Miluji Inter
Další článek: 03/06/09 - Inter jedná i o Elanovi
1680


Diskuze
Internazionale   (01/06/09 13:39:58)

JA:MOURINHO JE ODpornejsi a odpornejsi


362


 
Související články
Figo: Všem Interistům tisíceré díky
Mourinho: Miluji Inter