FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Gasperini - muž na odstřel
20/09/11 -
20/09/11 - Inter je pod Gasperiniho vedením zápas od zápasu horší a horší. Nevyhrál ani pátý soutěžní zápas v sezoně. Což aspiruje na rekord v historii klubu. Ve 4.kole současní kluboví mistři světa prohráli na hřišti týmu, který ještě před dvěma lety hrál Serii C. Naprosto zaslouženě. Nefunguje obrana, záloha ani útok.

Gasperini je mužem na odstřel. Pokud před tímto zápasem ještě někteří fanoušci tomuto trenérovi věřili, po dnešní prohře nemohl zbýt nikdo. Trenér mluvil o tom, že se povedlo přebudovat zálohu, položit základy a teď stačí zapracovat na ofenzivě. Omyl. Nepovedlo se vůbec nic, maximálně tak ze hry Interu udělat cedník. A poslat tým ke dnu tabulky.

Hráči si nejsou schopni směrem dopředu poslat tři přihrávky. V útoku neví, co mají hrát. Záložníci drží balón a neví, komu nahrát, protože buď už jsou všichni útočníci vystřídání a v pokutovém území nikdo není anebo nevědí, kam si útočníci naběhnou.

pokračování...  


Obrana dělá neuvěřitelné kiksy. Navíc, když se ji evidentně nedaří, tak místo toho, aby řešila věci jednoduše, vše si ještě komplikuje. Každý brejk soupeře smrdí gólem. Systém se třemi obránci nefunguje. Jediný, kdo si to nepřipouští je trenér. "Kritika mě zajímá jen od prezidenta klubu," říká. Gasperini o fotbale rád povídá, ale dělá neuvěřitelné tahy. Přestože tvrdí, že nebyl čas, aby se hráči na hřišti sehráli, v jednom kuse točí sestavou.

Tým svým výkonem nenadchl ani v jednom zápase. V srpnu v italském Superpoháru sice po poločase vedl nad AC Milán 1-0, ale po přestávce se jakoby nic nechal o výhru obrat.

Na přípravu dalšího utkání měl tým více než měsíc. Výsledek žádný. V prvním zápase Serie A naplno selhala tříčlenná obrana. Palermo skórovalo čtyřikrát. Gasperini nepochopitelně nechal hrát Javiera Zanettiho na stoperu. A největší hvězda týmu, Sneijder, nebyla v základní sestavě. Na hřiště však přišla již ve 30.minutě, kdy si kouč zřejmě uvědomil, že tomu jaksi něco chybí. Výkon týmu se zlepšil a přestože dvakrát vedl, nakonec stejně prohrál.

Před týdnem přišel první zápas v Lize mistrů a hned z toho byl pořádný trapas. Inter na vlastním hřišti prohrál s největším outsiderem skupiny - Trabzonsporem. Oproti předchozímu zápasu se sestava znovu dost změnila. Zanetti se posunul dopředu, Jonathan dozadu, Samuel úplně vypadl ze sestavy. Trenér se na jeden zápas vrátil na ověřenou čtyřčlennou obranu. Bez úspěchu.

Ani proti AS Řím nebyl výkon lepší. Stejně jako proti Turkům - šance byly, góly ale žádné. Změny v sestavě? Velké. Tříčlenná obrana znovu v jiném složení, Jonathan na lavičce, Alvarez a Pazzini nikde. Přestože se utkání nevyvíjelo dobře a bylo potřeba vstřelit branku, stáhl trenér ze hřiště Forlána a nahradil ho defenzivním Muntarim. V té době byl ze hřiště pryč i Milito a tak na trávníku pobíhal jediný útočník - běhavý ale kazící Zarate.

Poslední zápas proti Novaře? Další zásah do obrany. Chivu se po zranění vrací hned do základu a na Samuela znovu nezbylo místo. Následky? Hned ve 2.minutě vyrábí Chivu totální hrubku a Julio Cesar jen se štěstím drží čisté konto. Ze zákroku si však odnáší šrám, který ho hned při následném rohu zřejmě trochu rozhodil. Střílený roh nezasáhl, na brankové čáře vykopával Chivu.

Přestože Gasperini mluvil, že toto bude zápas pro Pazziniho, italský útočník, který na jaře vstřelil 11 branek, zůstává na lavičce. Vepředu se přitom hraje na tři hroty. Interu se nedaří, v útoku je bezzubý, v obraně dělá hrubky a tak trenér naivně střídá hned dva hráče o přestávce. V 65.minutě přichází třetí střídání. Světe div se, dolů jde Sneijder. Jediný hráč, který je schopný poslat překvapivou přihrávku. Jediný, kdo je schopný vstřelit gól z přímého kopu a jediný, kdo je schopný napálit odražený míč zpoza šestnáctky do šibenice. Další neuvěřitelný tah muže, který by snad měl být trenérem. O deset minut později se zraní Ranocchia a protože už je dostřídáno musí hrát dál. Frustrovaný hráč pak vyrábí penaltový faul a vidí červenou kartu. Inter prohrává 1-3.

Jedinou branku vstřelil po náhodném odrazu Cambiasso. Pokud by nepadla, nedali by nerazzurri tři utkání po sobě ani jedinou.

Zajímavé je, že pokud do Interu přijde trenér, který chce tým naučit něco nového, selže. Benítez přišel s tím, že chce aby byla hra více koukatelná a víc se útočilo. Opak se stal pravdou a bývalý trenér Liverpoolu se nedočkal ani Vánoc.

Benítezovo místo převzal Leonardo. Přestože měl minimum zkušeností, vrátil se chytře ke stylu, který praktikoval Mourinho a neuvěřitelně vyhrál 10 zápasů v řadě. S hráči byl kamarád. Sice je otázkou, jestli týmu dal něco víc a jak vypadala taktická příprava, vzhledem k dosaženým výsledkům je to však jedno.

Leonardo bohužel u týmu nevydržel. Trenéřina ho nebavila a tak Moratti musel hledat náhradu. Nebyl to lehký úkol. Většina vytipovaných trenérů nechtěla opouštět svá aktuální pracovní místa. Nakonec padla volba na Gasperiniho. Trenéra, který chtěl, aby tým přestal hrát na brejky, víc držel balón a hrál vzadu na tři obránce. Dosavadní zápasová bilance? 0-1-4.

Bude čekat Moratti znovu do Vánoc nebo najde někoho nového hned? Ani Leonardo a jeho vítězná šňůra nedokázala na jaře zalepit to, co po sobě zanechal Benitéz. Jak dlouho hodlá prezident klubu čekat tentokrát? Obětuje i tuto sezonu? Jeho pozici mu momentálně vůbec nezávidím. Trenéra bych vyhodil, ale kde vzít nového? Už v létě s tím byl velký problém, co potom v rozehrané sezoně...

Sestava proti AC (3-5-1-1): 1 Julio Cesar; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 5 Stankovic (7 Pazzini, 74'), 11 Alvarez (37 Faraoni, 63'), 20 Obi (30 Castaignos, 81'); 10 Sneijder; 9 Eto'o.

Sestava proti Palermu (3-4-3): 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 42 Jonathan, 5 Stankovic, 19 Cambiasso (71' Alvarez), 55 Nagatomo (62' Obi); 28 Zarate (34' Sneijder), 22 Milito, 7 Forlan.

Sestava proti Trabzonsporu (4-3-3): 1 Julio Cesar; 42 Jonathan, 6 Lucio, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (55' Alvarez); 28 Zarate (77' Coutinho), 7 Pazzini (55' Milito), 10 Sneijder. (21 Orlandoni, 25 Samuel, 37 Faraoni, 44 Bianchetti).

Sestava proti AS Roma (3-5-2): 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 25 Samuel, 23 Ranocchia; 55 Nagatomo, 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 10 Sneijder, 20 Obi (62' Jonathan); 9 Forlan (79' Muntari), 22 Milito (58' Zarate). (12 Castellazzi, 44 Bianchetti, 7 Pazzini, 30 Castaignos). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Sestava proti Novaře (3-4-3): 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 23 Ranocchia, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 10 Sneijder (67' Zarate), 55 Nagatomo; 30 Castaignos (46' Obi), 22 Milito, 9 Forlan (46' Pazzini).


Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 20/09/11 - Elia: Nenávidim Lucia za ten faul!
Další článek: 21/09/11 - Gasperini: Kopanec do zubů
2255


Diskuze
Djkoma   (21/09/11 22:47:47)

jen bych dodal, že za Leonarda hrál tým vzadu stejně špatně, jako za Gasperiniho. Chaos, chaos, chaos. Jenže jsme měli Etoa:)

Dex   (21/09/11 13:41:41)

tak snad si tím pomůžeme....přeci jenom taktika a příprava na utkání je důležitá, ale to, že půlka hráčů neumí běžet s míčem a
nahrát je věc druhá. Snad to bylo v trenérovi a zvedneme se. Měli jsme těžkej los (krom Novary), AC také tápe, takže vůbec nic
ještě není ztraceno!!  
  

Kotačkin   (21/09/11 13:34:38)

Gasperini už to má za sebou a asi je to tak správně. Teď jenom otázka: kdo místo něho? 

Javierissimo   (21/09/11 10:39:55)

Přesně vystižené...
FORZA INTER!!! 

Alvarecoba   (20/09/11 23:40:37)

Díky moc 

brain005   (20/09/11 23:23:44)

Bravo Lukáš rýchle pohotové a pravdivé.


421


 
 Úterý 20/09/11 20:45, Serie A, 04.kolo 
NOVARA3:1INTER
[rozhovor]
Související články
Gasperini: Kopanec do zubů
Serie A 4.kolo – Souhrn