Všechny kategorie

Sobota 1.února 2014

16letý záložník a český reprezentant do 16 let Dominik Smékal narozený 22.1.1998 přestoupil ze Sigmy Olomouc do Interu Milán. Hrát bude za některý z mládežnických týmů. Přestup byl oficiálně zaregistrován na italském svazu 23.ledna 2014.

Čtvrtek 23.ledna 2014

První zápas italského poháru prohrála primavera Interu v Římě s Laziem 2-4. Obě branky vstřelil Puscas.

Středa 11.prosince 2013

Primavera Interu postoupila do čtvrtfinále Italského poháru. Ve Veroně porazila Chievo 1:0. Jediný gól vstřelil krátce po přestávec z penalty Tassi.

Sobota 7.prosince 2013
Primavera Interu porazila Varese 6-0. Hattrick vstřelil Puscas, který v poslední době je nominován i k zápasům A týmu. Jedná se o čtvrtou výhru v řadě. V tabulce jsou nerazzurri třetí a ztrácí na Atalantu Bergamo dva body.

Sobota 28.září 2013

Primavera vyhrála v lize v Udine 1:0. Gabi Mudingayi odehrál po zranění celý zápas. Jedinou branku dal talentovaný Capello.

Neděle 15.září 2013

Primavera porazila v lize Pescaru 3-1 a po třech kolech má na kontě 7 bodů.

Neděle 1.září 2013

Juniorka Interu porazila ve 2.kole Campionato Primavera Cittadellu 3-0. Branky vstřelili Mira, Capello z penalty a Knudsen. Diego Milito znovu hrál, tentokrát 65 minut.

Neděle 25.srpna 2013

V prvním ligovém zápase remizovala primavera Interu v Brescii 2-2. Vyrovnání zařídil krásnými nůžkami 8 minut před koncem Bonazzoli. První poločas odehrál uzdravený Diego Milito.

Neděle 18.srpna 2013

NextGen Series se letos hrát nebude. Organizátoři obdoby Ligy mistrů pro mladé hráče nesehnali dostatek peněz a doufají, že se jim ligu podaří uspořádat za rok. První ročník vyhrál s primaverou Inter pod vedením Andrea Stramaccioniho, druhý Aston Villa.

Sobota 3.srpna 2013

Devatenáctiletý útočník Jakub Vojtuš neprodloužil v Interu a podepsal tříletou smlouvu s portugalským SC Olhanense. Loni slovenský reprezentant do 21 let hostoval v chorvatském NK Záhřeb. Odehrál zde 15 ligových zápasů a vstřelil 2 branky.

Pátek 5.července 2013

Trenéři mládežnických týmů v této sezoně: Primavera (do 19 let) Salvatore Cerrone a asistent Luca Faccetti, Allievi Nazionali A a B (do 17 let): Gianmario Corti, Allievi Nazionali Lega Pro (do 16 let): Benoit Cauet.

Pondělí 1.července 2013

Inter vyhrál scudetto! Chlapci do 15 let vyhráli italskou ligu pojmenovanou v této kategorii jako Giovanissimi Nazionali a zopakovali tak loňský úspěch. Ve finále porazili AS Řím na penalty 6-5. V základní hrací době skončilo utkání 1-1. Sestřih finále sledujte na YouTube zde. Soutěž se hraje od roku 1983 a Inter je historicky nejúspěšnější, letos vyhrál po sedmé. Například Juventus a AC Milán vyhráli dohromady pouze třikrát.

Pátek 28.června 2013

V příští sezoně by se měl změnit formát Primavery. Juniorskou ligu by měly hrát pouze kluby hrající Serii A. Změny přicházejí po požadavku velkých klubů včetně Interu na vytvoření víc zajímavější soutěže.

Středa 12.června 2013

Lukas Spendlhofer, 20letý hráč primavery, se na svém facebookovém profilu svěřil, že se do týdne rozhodne, zda prodlouží smlouvu s Interem nebo půjde jinam. Mladý obránce si nedávno zahrál za A tým Serii A a debut zažil i v seniorské reprezentaci Rakouska.

Pondělí 20.května 2013

Primavera se letos v lize nedostala ani mezi nejlepších osm týmů. V základní skupině skončil Inter třetí. V předkole nejprve vyřadil AS Řím 2-0, pak ale prohrál s FC Turín 0-1.

Pondělí 8.dubna 2013

Po výhře nad Udinese 3-2 a nad Modenou 5:0 prohrála primavera v derby s AC Milán doma 0:1. Městský rival Inter v tabulce přeskočil a ten tak bude muset ze třetího místa jít do předkola, aby si zahrál závěrečnou fázi Mistrovství G.Facchettiho. Automaticky postupují jen dva nejlepší týmy, do konce základní části zbývají dvě kola.

Pondělí 11.března 2013

Primavera Interu vyhrála v lize v Brescii 1-0 díky brance obránce Mbayeho. Nerazzurri jsou pět kol před koncem soutěže druzí se ztrátou pět bodů na vedoucí Atalantu Bergamo.

Středa 6.března 2013

Primavera Interu prohrála na vlastním hřišti osmifinále NextGen Series s Arsenalem Londýn 0-1 a je ze soutěže, které vloni vyhrála vyřazena. Na velmi těžkém terénu plného vody inkasovala v 69.minutě po chybě ve středu hřiště. Sestava: 1 Di Gennaro - 2 Bandini, 4 Donkor (86' Zaro), 5 Spendlhofer, 3 Alborno - 6 Tassi, 8 Olsen - 7 Belloni (86' Terrani), 11 Garritano - 10 Gabbianelli (77' Bocar) - 9 Colombi.

Pátek 7.září 2012
Inter prohrál s AS Řím Superpohár Primavery
07/09/12 - Daniele Bernazzani 07/09/12 - Tým Primavera, který je pod vedením Daniela Bernazzaniho, prohrál jako aktuální vítěz ligy a držitel trofeje Giacinta Facchettiho v italském superpoháru U-19 s AS Římem, jež vede Alberto de Rossi. Zápas se odehrál na stadionu Carlo Speroni a černomodří nakonec smutně odešli s výsledkem 1:2.

Fotbalové výsledky týmu Primavera nakonec nestačily na loňského vítěze scudetta. Řím a Inter se považují za kluby, které mají nejlepší mládežnické týmy v celé Itálii. Bohužel však pro fanoušky Interu, Řím byl lepší. Oba dva týmy šly do zápasu s velkými nadějemi, jelikož mají na kontě již sedm vítězství v lize.

Barnazzanimu chybělo v týmu několik hráčů, kteří v něm dříve zářili. V mužstvu nebyli Daniel Bessa, Raffaele Di Gennaro a Matteo Bianchetti. Ti byli nahrazeni Ibrahimem Mbayem, Alfredem Duncanem a Markem Livajamem, kteří pod vedením Barnazzina trénují v posledních pár měsících.

Středa 6.června 2012
Do derby vložíme vše, ujišťuje Bernazzani
06/06/12 - 06/06/12 - Inter Milan se připravuje na velké derby, které klub čeká s týmem AC Milán v rámci Primavera league turnaje. Tým se utká se svým největším rivalem na stadioně Barberri v Gubbiu. Podle trenéra Daniella Barnazzaniho je tým na tento důležitý zápas dobře připraven.

„S AC Milán to bude velmi náročný zápas. Je to derby a navíc se jedná o postup do finále. Rozhodně to bude velký souboj, ale podobně důležitých soubojů jsme tuto sezónu zažili už mnoho. Tým je soustředěný a klidný a všichni jsou plně odhodlaní vyhrát. Můžeme všechny ujistit, že uděláme vše pro to, abychom z tohoto boje vyšli vítězně,“ ujistil kouč fanoušky, že jejich fotbalové výsledky by měly klub posunout do finále.

Úterý 27.března 2012
Inter vyhrál Ligu mistrů do 19 let!
27/03/12 -
27/03/12 - Tak přeci jenom úspěch. Fanoušci Interu Milán se dočkali a mohou se radovat v této nepovedené sezoně z trofeje. A není to ledajaká trofej. Juniorský tým zvaný primavera se stal Mistrem Evropy do 19 let! Nová soutěž, která by měla být obdobou Ligy mistrů pro dospělé hráče, dostala název NextGen Series a zúčastnilo se jí 16 týmů Evropy. Faktem je, že není oficiální soutěží UEFA. Závěrečný turnaj se hrál v Londýně a Inter po vyřazení Olympique Marseille, porazil ve finále Ajax Amsterdam.

V normální hrací době skončilo utkání s nizozemským týmem 1-1. Inter šel do vedení těsně před přestávkou, když se trefil Longo. Vedení netrvalo dlouho, uběhly tři minuty z druhé půle a Ajax vyrovnal zásluhou Denswile, který se trefil z 25 metrů. Od 70.minuty hrál Interv oslabení. Červenou kartu viděl M'Baye. V prodloužení byly k vidění velké šance na obou stranách. Inter nastřelil dvakrát břevno, gól ale nepadl.

Čtvrtek 29.prosince 2011
Mládežnickým týmům se daří
29/12/11 - Marek Kysela 29/12/11 - Zatímco týmu dospělých se v letošní sezoně příliš nedaří, v mládežnických kategoriích je tomu naopak. Za povšimnutí stojí například fakt, že se odehrálo 7 milánských derby a Inter ani jednou neprohrál. Na kontě má 4 výhry a 3 remízy. Přinášíme vám aktuální pozice všech mládežnických týmů od primavery až po výběr do 14 let.

Nejvíce sledovaná primavera, kterou hrají hráči do 20 let a teprve až ve vyřazovacích bojích je dovoleno nasadit dva hráče starší, hraje ligu Campionato Nazionale Primavera – Trofeo Giacinto Facchetti, pojmenovanou po legendě našeho klubu. Ve své skupině jsou nerazzurri zatím třetí a na lídry Chievo a AC Milán ztrácejí tři body. Jeden zápas ale mají k dobru. Doposud 7krát vyhráli, 2krát remizovali a 3krát odešli ze hřiště poraženi. Skóre mají 24:11. Ke stabilním článkům základní sestavy patří český obránce Marek Kysela. Celkem pravidelně nastupoval i slovenský útočník Jakub Vojtuš, který je ale momentálně zraněný.

Čtvrtek 10.června 2010
Kysela je rád, když po trénincích dojde na večeři
10/06/10 - Marek Kysela 10/06/10 - Stal se prvním Čechem, který hrál za Inter Milán. Nebyl to sice soutěžní zápas, ale toto prvenství mu už nikdo nevezme. 5.září 2009 odehrál Marek Kysela více než šedesát minut přípravného utkání v Luganu. Ve 27.minutě vystřídal Marca Materazziho, který měl problémy s pravým stehnem. Tým vedený José Mourinhem byl složený převážně z náhradníků a mladíků z primavery. Z těch známějších jmen hrál kromě Materazziho například Patrick Vieira, Ricardo Quaresma, Walter Samuel a Amantino Mancini. Nerazzurri remizovali 3-3.

Našim stránkám FCInterMilano.com poskytl exkluzivní rozhovor právě Marek Kysela.

Narodil se 10.července 1992 a přišel do Interu v létě 2008 z Plzně, pár dní před ním klub ohlásil další českou posilu do juniorského týmu - Milana Jiráska (14.5.1992) ze Sparty. Oba dva odehráli sezonu za výběr Allievi Nazionale určený pro jejich ročník. Vyhráli s ním jednu ze 14členných základní skupin ligy. Dařilo se oběma. Záložník Jirásek byl čtvrtým nejlepší střelcem týmu s 8 góly, stoper Kysela vstřelil 2 branky.

Úterý 23.června 2009
Patnáctiletí vyhráli ligu, Kysela a Jirásek hráli finále
23/06/09 -
Kysela a Jirásek v základní finálové sestavě Allievi Nazionali nechyběli.
23/06/09 - Interu se letos nedařilo jen na poli dospělých. Vedle áčka vyhrál scudetto také výběr do 15 let. O dva roky starší hráči hráli finále. Zajimavé je, že všechny výběry tj. Primavera (hráči do 20 let), Allievi Nazionali (17 let), Allievi Regionali (16 let), Giovanissimi Nazionali (15 let), Giovanissimi Regionali (14 let) a Giovanissimi Regionali B (13 let) vyhráli svoji základní skupinu - divizi.

Češi Marek Kysela a Milan Jirásek se neztratili a mají za sebou úspěšnou sezonu. Jako nové posily týmu do 17 let "Allievi Nazionali" se dokázali prosadit a ve finále ligy nechyběli v dresu Interu v základní sestavě (viz foto). Zatímco Kysela odehrál celý zápas, Jirásek byl o přestávce spolu s dalšíma dvěma spoluhráči střídán. Inter obhájit loňské scudetto nedokázal a prohrál s Fiorentinou 1-3. Jedinou branku vstřelil Dell'Agnello, který byl s 22 zásahy nejlepším střelcem týmu v základní časti soutěže. Jirásek dal osm gólů (čtvrtý nejlepší), Kysela se radoval dvakrát. Inter svoji divizi pod vedením kouče Zacettieriho s náskokem dvou bodů před Albinoleffe vyhrál.

Středa 13.února 2008
Primavera vyhrála slavný turnaj ve Viareggiu
13/02/08 - Viareggio Cup 13/02/08 - Juniorský tým Interu tzv. primavera uspěl na nejslavnějším mezinárodním turnaji své věkové kategorie. Po napínavé bitvě zdolal až v druhém opakovaném finále Empoli po penaltách 5-4. Hvězdou druhého finále byl znovu Mario Balotelli. Vstřelil dvě branky a v penaltovém rozstřelu byla jeho poslední trefa rozdílová.

Stránky turnaje
Mario Balotelli - Oficiální stránky

Inter vyhrál turnaj popáté. Dukla Praha ho vyhrála šestkrát, Sparta jednou. Letos se turnaje zúčastnila z ČR Sparta Praha.

První finále mezi Interem a Emppoli se hrálo v pondělí a skončilo 1-1. Inter se ujal vedení na konci prvního poločasu, branku dal Gerbo. Empoli vyrovnalo 61.minutě. Protože prodloužení před zraky 4.500 diváky nepřineslo rozhodnutí, hrála se dnes repríza. I ta skončila nerozhodně. Empoli dvakrát vedlo (poprvé díky penaltě) a Inter pokaždé srovnal zásluhou Balotelliho. Supermario nejdřív vyrovnal z penalty, pak nastřelil z přímého kopu břevno a nakonec z jiného přímého kopu vstřelil druhý gól. V prodloužení byli Interu vyloučeni dva hráči. Rozhodující branka ale nepadla. V penaltovém rozstřelu se trefilo prvních devět hráčů. Devátým byl Martio Balotelli, desátým a jediným, kdo nedal, Hemmy - hráč Empoli.

Úterý 25.července 2006
Slavkovski skóroval proti Alto Adige

25/07/06 - 25/07/06 - Mancini postavil na každý poločas dvě rozdílné jedenáctky. Zatímco v té první hráli někteří hráči z áčka, v té druhé již šlo vyloženě o zkoušení mladíků z týmu Primavera. Přestože v prvních pětačtyřicetiminutách byli na trávníku takoví hráči jako Martins, Stankovič, J.Zanetti, Dacoutr, Cordoba či Samuel, jediný gól vstřelil teprve sedmnáctiletý talent Goran Slavkovski.

Švéd, který pochází z Makedonie, si zahrál i druhý poločas. Ze znamých jmen se na hřišti po přestávce objevil například brankář Fabian Carini, který se vrátil z hostování, stejně jako útočník Lampros Choutos. Alto Adige vyrovnalo v 55.minutě. O těsné výhře Interu rozhodl mladý obránce Bonucci.

Přejít na stránku číslo:
4 5 6 7 8
Mládež Interu Milán

Nejstarší mládežnické výběry v Itálii se označují jako Primavera a hrají v nich hráči do 20 let (s několika výjimkami). Nejvyšší soutěž hrají všechny celky Serie A a Serie B rozdělené do 3 základních skupin po 14 týmech. Po základní části následuje pro 16 nejlepších play off. Liga se oficiálně jmenuje Campionato Nazionale Primavera – Trofeo Giacinto Facchetti.

Další mládežnické kategorie jsou:
Do 17 let: Campionato Allievi Nazionali
Do 15 let: Campionato Giovanissimi Nazionali
Do 13 let: Campionato Esordienti Regionali Professionisti
Do 11 let: Campionato Pulcini
Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.