ZPRÁVY
Všechny kategorie

WEB

Čtvrtek 18.ledna 2024

Bývalý kapitán a dlouholetý brankář Interu Samir Handanovič je tipován za možného nástupce Cristiana Chivu na pozici hlavního trenéra juniorského týmu Inter Primavera. Podle portálu Calciomercato.com by toto mohla být Chivuova poslední sezóna. Rumun se chce zřejmě posunout dál a přijmout novou výzvou.

Bývalý hráč byl jmenován hlavním trenérem v červenci 2021 a během své první sezóny dovedl mladé Interisty k druhému místu. V současné době se po 17 zápasech ročníku 2023-24 nacházejí na čele tabulky, o bod před druhým AS Řím.

V případě, že Chivu skutečně odejde, je Handanovič označován za ideální náhradu. Devětatřicetiletý hráč pověsil rukavice na hřebík na konci sezony 2022-23 po jedenácti sezonách strávených mezi tyčemi Interu. Od té doby zůstal s Interem v úzkém kontaktu a v listopadu byl oficiálně jmenován brankářským skautem.

Calciomercato uvádí, že vedení klubu vidí v Handanovičovi dobré vůdčí schopnosti a případný Chivuův odchod by mohl urychlit plán, který se již delší dobu připravuje.

Středa 25.října 2023

Zatímco primavera Interu (U19) vede po 7 kolech Serii A o skóre před milánským rivalem AC, v UEFA Juniorské lize se jí nedaří. V San Sebastianu několikrát vedla, ale gólem z poslední minuty přišla kvůli konečnému výsledku 3-3 o 2 body. Podobné to bylo i doma proti Benfice, kdy na 1-1 vyrovnávali hosté v 82.minutě. Včera dostala od Salcburku dva góly během prvního poločasu. Rakušené sice přišli v 60.minutě o jednoho hráče kvůli červené kartě, Inter ale i tak nakonec prohrál 2-3. V tabulce je Inter třetí se dvěma body, vedoucí Salcburk má bodů 7, Benfica 5.

Úterý 30.května 2023

Primavera Interu loňské scudetto neobhájí. V základní skupině Serie A skončila na 7.příčce a přestože měla stejně bodů jako šestý AS Řím do Play off nepostoupila a sezona tak pro ní skončila.

V pondělí 29. května večer se v milánském televizním studiu uskutečnilo slavnostní předávání cen Primavera Best Awards, které pořádala společnost Sport Italia. Během akce byl oceněn záložník Interu Aleksandar Stankovič, který byl zařazen do nejlepší jedenáctky šampionátu Primavera 1 TIM.

Stankovič při předávání cen řekl: "Bohužel nám nepříliš pozitivní začátek neumožnil vstup do play-off, ale závěr šampionátu byl rozhodně dobrý. V průběhu sezony jsme se jako skupina ještě více stmelili, a to bude základem pro to, abychom to příští rok zkusili znovu s ještě větší silou. Z ocenění mám velkou radost, děkuji klubu i své rodině," řekl syn legendy klubu Dejana Stankoviče. Jeho druhý syn Filip je brankářem a aktuálně hostuje v FC Volendam.

Středa 1.června 2022
Inter má scudetto! Junioři vyhráli ligu primavery, slaví i Čech Grygar

01/06/22 - Italskou juniorskou ligu tzv. primaveru letos hrálo 18 týmů. Do play off postupovalo šest nejlepších celků, přičemž první dva šly rovnou do semifinále a zbylé čtyři se postavili dle umístění proti sobě ve čtvrtfinále. Třetí Cagliari přemohlo šestou Sampdorii, pátý Juventus postoupil přes čtvrtou Atalantu Bergamo.

V sobotu se hrálo semifinále, kde po základní hrací době první AS Řím zdolal Juventus a druhý Inter hrál proti Cagliari. S nadějemi mladých Interistů na úspěch v lize to však vypadalo velmi bledě. V semifinále soutěže oficiálně pojmenované jako Campionato Primavera 1 TIMvision - Trofeo Giacinto Facchetti prohrávali s Cagliari po poločase již 0-3. Teprve v 77.minutě se podařilo po dorážce střely snížit Abiusovi. Čtyři minuty před konce přišel na hřiště český záložník Samuel Grygar a krátce na to se začali dít věci... Abiuso vstřelil druhý gól hlavičkou v poslední minutě základní hrací doby a vykřesal jiskřičku naděje. Vlnu nadšení pak vyvolala branka Sangalliho ze třetí minuty nastavení. Prodlužovalo se. Inter nastřelil břevno, ale další branku vstřelit během následnách 30 minut nedokázal. Neúspěšný byl i soupeř. Penalty se však nekonaly. O postupu do finále rozhodlo pravidlo lepšího postavení týmu v tabulce po základní části.

Finále se hrálo na stadionu Mapei v Reggio Emilia včera večer a hrály ho nakonec dva nejlepší týmy po základní části. Inter znovu prohrával. AS Řím vedl 1-0, v 70.minutě jej poslal do vedení Vicario. To už byl na hřišti i Grygar, který se znovu zapojil do hry jako střídající hráč.

Svěřenci vítěze Ligy mistrů a trenéra Cristiana Chivu se znovu dočkali vyrovnání, o 81.minutě se trefil nejlepší střelec týmu Cesare Casadei. V 97.minutě poslal Inter do vedení 17letý talentovaný záložník Nikola Iliev a svým osmým gólem v sezoně rozhodl o scudettu! AS Řím totiž nedokázal reagovat a Inter vyhrál po prodloužení 2-1.

Soutěž se hraje od sezony 1962-63 a Inter získal již desátý titul, což znamená, že je v Itálii historicky nejlepším týmem do 19 let. Druhý FC Turín má 9 titulů, AS Řím 8, Lazio 5, Atalanta a Juventus 4. Městský rival AC vyhrál scudetto v této kategorii pouze jednou.

Z útočníků byl v týmu nejlepší Fabio Abusio (Itálie, 33 záp./9 gólů) a Jurgens Oliver (Estonsko, 19 let, 31/6). Čtyři branky dal i Polák Jan Zuberek. 29 startů si připsal Franco Carboni, ale skóroval pouze dvakrát. Nejlepším střelcem týmu je záložník a finálový střelec Cesare Casadei (Itálie 19 let). V 32 zápasech se radoval z gólu 15krát. Produktivní byl i Illiev a Fabbian Giovanni (Itálie 19 let). Oba dali 8 branek. 25 startů vedou statistiky i sedmnáctiletému Čechovi Samuelu Grygarovi, který přišel do Interu před dvěma lety z Baníku Ostrava. Většinu zápasů odchytal William Rovida, 11krát ho nahradil řecký gólman Nikos Botis.

V juniorské Lize mistrů skončil Inter v šestnáctifinále, kde ho překvapivě vyřadila po výsledku 3-1 Žilina. V základní skupině skončil Inter druhý, když měl stejně bodů jako Real Madrid.

Úterý 8.února 2022

Primavera Interu končí v juniorské Lize mistrů. Dále jde juniorka Žiliny, a to především zásluhou dvougolového Maria Sauera. 64 minut odehrál za Inter český záložník Samuel Grygar.

Středa 15.prosince 2021

Včera byl vylosován soupeř v juniorské Lize mistrů i pro Primaveru Interu. A mužstvo Cristiana Chivua zamíří do Žiliny! Osmifinále se hraje na jeden zápas. Předběžné datum stanoveno na 8. či 9. 2.

Čtvrtek 27.května 2021

Juniorský tým Interu do 19 let vede 5 kol před koncem ligu Campionato Primavera 1 o dva body před Juventusem. Včera tým vedený trenérem Armando Madonnou porazil gólem Satriana v milánském derby AC 1:0.

Sestava Interu: 1 Stankovič (C) - 4 L. Moretti, 5 Hoti, 3 Sottini (81' Moretti A. 14) - 2 Zanotti, 8 Casadei (57' Boscolo Chio 19), 6 Sangalli, 11 Wieser (71' Lindkvist 18), 7 Vezzoni (81' Dimarco 14) - 10 Oristanio, 9 Satriano (71' Akhalaia 22).

Inter je spolu s FC Turín nejčastějším vítězem soutěže (9krát). Naposledy juniorské Scudetto získal v sezoně 2016/2017 a 2017/2018.

Středa 17.února 2021

První derby tohoto týdne je za námi a vyšlo pro nás skvěle! Primavera Interu porazila primaveru AC Milán 3:0. O dvě branky se postaral Satriano a jeden gól vsítil Vezzoni.

Sestava Interu: Stankovič (C); Moretti L. (19' Tonoli), Kinkoue, Moretti A., Vezzoni; Wieser (75' Squizzato), Sangalli, Casadei; Oristanio (66' Mirarchi); Fonseca (75' Peschetola), Satriano (66' Bonfanti).

Pátek 20.prosince 2019
Trenér Primavery Armando Madonna o dvou aktuálně největších talentech, které v juniorce má, Espositovi s Agoumem: "Ani jeden není zcela připraven hrát fotbal za dospělý tým, zejména za Inter. Stále musí hodně vyrůst a měli by myslet na to, že měli velké štěstí. Dostat se na vrchol není snadné, ale zůstat tam je ještě těžší."

"Espositovi trénink s prvním týmem pomáhá. Má větší sebevědomí a lepší fyzičku. Je velmi odvážný a nebojí se. Pro hru je zapálený a má vynikající schopnosti. Má hodně vášně pro svůj fotbal a má vynikající schopnosti. Mít kolem sebe plno velkých hráčů mu může usnadnit práci. Nicméně přenést dovedností z úrovně Primavery na další úroveň, je velmi obtížné."

„Agoumé trénuje s prvním týmem. K nám přichází, jen aby hrál zápasy. Dokáže velmi rychle přemýšlet a skoro neztrácí míče. Vždy hraje s velkým klidem. Ví, jak se dostat z obtížných situací, když je na něj soupeř vyvíjí tlak. Přišel z méně taktické ligy, pořád se přizpůsobuje.“
Středa 27.listopadu 2019
Juniorka Interu neuspěla a na stadion Na Chvalech v Horních Počernicích prohrála se Slavií 1:4. V prvním vzájemném zápase přitom Inter vyhrál 4:0. V tabulce UEFA Youth League i tak zůstává na prvním místě. Bodově se však na ní dotáhl dnešní soupeř i Borussia Dortmund. Poslední zápas odehraje Inter doma proti Barceloně.

SLAVIA PRAGUE 4-1 INTER
Branky: 29' Fonseca, 32', 41' and 49' Silva, 53' Červ
SLAVIA PRAGUE: 29 Surovcik; 8 Hosek, 3 Vincour (C), 5 Stetka, 9 Kosek; 17 Cerv, 14 Kristan, 11 Zinhasovic (90+2' Hajek 6); 13 Doudera (79' Jurasek 4), 12 Toula, 16 Silva Estevam Aguiar (70' Zeronik 7). Trenér: Martin Hyský

INTER: 1 Pozzer; 2 Kinkoue (52' Vergani 9), 14 Ntube, 6 Pirola; 17 Gianelli (52' Persyn 7), 19 Boscolo Chio (52' Burgio 15), 5 Agoume, 4 Schirň (C), 3 Colombini; 11 Fonseca (73' Squizzato 8), 18 Oristanio (73' Gnonto 20). Náhradníci: 12 Stankovic, 16 Cortinovis. Trenér: Armando Madonna
Středa 2.října 2019

Inter Milán U19 si s Barcelonou poradil nečekaně snadno. Domácí tým porazil jednoznačně 3-0 po brankách Oristania, Gianelliho a Colombiniho.

Středa 21.srpna 2019

Inter prodal další produkt Primavery, tentokrát 19letého útočníka Davideho Merolu do Empoli, se kterým už trénoval. Merolovi zbýval poslední rok kontraktu a Inter jej tak prodal natrvalo. V minulé sezoně dal za juniorku 12 gólů. Před dvěma lety byl nejlepším střelcem ligy U17. Z Interu odchází po 8 letech.

Úterý 20.srpna 2019
Sebastiano Esposito bude v letošní sezoně hrát hlavně za primaveru, ale trénovat bude moct s A týmem. Přestože v přípravě ze všech útočníků odehrál nejvíce minut, vedení klubu se rozhodlo, že ho nechce v 17 letech vystavovat velkému tlaku a dá mu čas a prostor pro další vývoj v akademii. Šance na to, že si ale talentovaný střelec zahraje soutěžní zápas jsou poměrně velké. Hlavně na začátku sezony. Jeho starší spoluhráči se musejí nejprve dostat do optimální kondice, takže Conte může Esposita do sestavy přirozeně zařadit.

"Prožil jsem nádherné léto," řekl Esposito Sky Sportu během zvláštního programu pro mladé italské hráče. "V červnu jsem vyhrál ligu do 17 let a následující měsíc jsem byl pozván do prvního týmu. Jsem rád, že mohu trénovat s těmito skvělými hráči a tak skvělým trenérem. Byl to můj sen již od doby, kdy mi byly tři roky." Esposito podporuje Inter celý svůj život, ale nenarodil se dostatečně brzy na to, aby viděl naživo Ronalda v černomodrém dresu. "I když jsem ho nemohl sledovat, byl to neuvěřitelný hráč," dodal útočník.
Neděle 16.června 2019
Naši mladíci bohužel v pátek nezvládli finálový zápas s Atalantou. Prohra Interu 1:0 tedy znamená, že italským mistrem U19 se stává Atalanta a Inter potřetí za sebou scudetto nezíská. S náskokem 98 bodů vyhrála právě před Interem základní část. Je to její třetí triumf a poslední od roku 1998. V počtu scudett je Inter spolu s AS Řím první, oba dva mají devět titulů.

Sestava: 1 Dekic; 22 Zappa, 4 Nolan (C) (85' Merola 10), 6 Rizzo; 7 Persyn (59' Grassini 2), 8 Gavioli, 5 Pompetti, 14 Schirň, 3 Corrado; 11 Salcedo (71' Esposito 20), 18 Colidio.

Nejlepšími střelci jsou Andrea Adorante a teprve 17letý Eddie Salcedo. Oba nastříleli 12 branek. Asistencím vládl defenzivní záložník Marco Pompetti. Celkově přihrál na 9 gólů a zároveň odehrál nejvíc zápasů - osmadvacet. Ovšem jako správný defenzivní štít zálohy nasbíral také 9 žlutých karet.

Mezi opory určitě také patřili: vůdce obrany Ryan Nolan - 25 zápasů, gólman Vladan Dekić - 27 zápasů, 8 čistých kont; pravý obránce Gabriele Zappa - 27 zápasů, 4 asistence; záložníci Lorenzo Gavioli a Thomas Schirň - oba 3 góly a 3 asistence; Facundo Colidio - 5 branek, 4 asistence; Davide Merola - 7 branek, 2 asistence. Za zmínku rozhodně stojí i 16letý Sebastiano Esposito. Ten nastoupil do 13 zápasů a připsal si 3 branky.
Středa 12.června 2019
Naši mladíci včera v semifinálovém souboji porazili AS Řím a postupují do finále, kde si v pátek o Scudetto zahrají s Atalantou.

Primavera 1 TIM semifinále: Inter 3:0 Řím
23' Colidio (pen.), 79' Esposito, 91' Esposito (pen.)

Sestava: 1 Dekic; 22 Zappa, 4 Nolan (C), 6 Rizzo; 2 Grassini (59’ Persyn 7), 8 Gavioli (68’ Gianelli 26), 5 Pompetti (83’ Roric 24), 14 Schirň, 3 Corrado; 11 Salcedo (83’) Vergani 9), 18 Colidio (68’ Esposito 20).
Úterý 11.prosince 2018

Naší mládeži se stalo přesně to, čeho se dnes všichni obáváme. Primavera porazila mladíky Eindhovenu 3:0, ale juniorka Tottenhamu přehrála tu barcelonskou (2:0). Naši mladí dál nepostupují, protože potřebovali ztrátu londýnského klubu obdobně jako A-tým večer. Může nás ale těšit výkon Facunda Colidia, který dal ve skupinové fázi juniorské LM 5 gólů

Neděle 25.listopadu 2018
Včerejší juniorské milánské derby jsme vyhráli 4:3. 2 góly vsítil velký talent Salcedo Mora (ročník 2001). Rozhodující branka padla v 94.minutě.

Úterý 18.září 2018
Naši mladíci již mají za sebou úvodní zápas juniorské Ligy mistrů. S Tottenhamem uhráli doma remízu 1:1. Gól za Nerazzurri dával argentinský útočník Facundo Colidio. V zápase navíc padly dvě červené karty, po jedné na každé straně.

Sestava naší Primavery: Dekic; Persyn, Nolan, Van den Eynden, Corrado; Gavioli, Pompetti, Demirovic; Mulattieri; Merola, Colidio.
Pátek 15.června 2018

Stefano Vecchi odchází po čtyřech letech od kormidla Primavery a míří do Serie B k Benátkám. S týmem do 19 let toho dokázal opravdu hodně. Ze sedmi finále jich jeho svěřenci vyhráli hned šest. V roce 2015 Viareggio Cup, v sezoně 2015-16 Primavera Tim Cup, o rok později získali scudetto, které letos obhájili. Vyhráli i 70.ročník Viareggio Cup a poprvé italský superpohár. Vecchi se v sezoně 2016-17 objevil dvakrát dočasně na trenérské židli i prvního týmu Interu.

Neděle 10.června 2018
Juniorka Interu porazila ve finále Campionato Primavera TIM naprosto zaslouženě Fiorentinu po prodloužení 2:0 a obhájila scudetto. Trofej Giacinta Facchettiho pozvedli nerazzurri nad hlavu již podeváté a dorovnali doposud nejúspěšnější FC Turín. V prvním poločase prodloužení se trefil Facundo Colidio, po přestávce přidal hned v první minutě druhý zásah s pomocí brankáře fiale Matteo Rover.

Primavera letos vyhrála italský superpohár, Vieraggio Cup a nyní i ligu. Celkově vyhrál nějaký tým akademie již 48.trofej.

Góly: Colidio 95', Rover 106'

Sestava Interu: 1 Pissardo - 2 Valietti, 6 Bettella, 4 Nolan, 19 Lombardoni, 3 Sala (112' Zappa 22) - 8 Emmers (83' Gavioli 20), 5 Pompetti, 10 Zaniolo - 18 Colidio, 9 Adorante (58' st Rover 7).
Náhradníci: 21 Dekic, 30 Tintori, 14 Schirň, 15 Corrado, 16 Rada, 17 Roric, 23 Vergani, 24 Merola, 26 D'Amico
Trenér: Stefano Vecchi

Sobota 21.dubna 2018
Zápas s Juve čaká A-tým až o týždeň, ale juniori do cestovali do Turína už na dnešné kolo a ukázali ako na to! Jediný gól strelil Colidio, vzadu nerazzurri podržal skvelý gólman Pissardo.

Středa 28.března 2018
Viareggio vyhrál Inter po osmé
28/03/18 - Inter po osmé v historii ovládl jubilejní 70.ročník slavného mládežnického turnaje hraného ve městečku Viareggio.

Primavera Interu na Viareggio Cupu vyhrála všechna utkání, v 7 zápasech dostala v součtu pouhé dvě branky. V základní skupině porazila Parmu 1-0. V další zápasech vyhrála nad APIA Tigers 5-0 a Salernitanou 2-0. V osmifinále vyřadila Pro Vercelli po výhře 2-1 a ve čtvrtfinále vyprovodila ze soutěže FC Janov díky výsledku 1-0. V pondělním semifinále pak i na podruhé porazila Parmu, tentokrát 2-0. Ve finále jí postavila Fiorentina, která sice kromě jedné remízy v základní skupině doposud vše vyhrála, ale na výhru se musela vždy pěkně nadřít. Inkasovala totiž vždy dvě branky. Až v semifinále dokázala s přehledem porazit Juventus 4-1.

Primavera Interu získala slavný Viareggio Cup, když ve finále porazila po prodloužení Fiorentinu 2-1. Fialky se dostaly do vedení na začátku druhé půle. Černomodří dokázali vyrovnat až 11 minut před koncem normální hrací doby zásluhou Belkheira a v prodloužení pak vstřelil v 96.minutě gól Vergani. Fiorentina již nedokázala srovnat, navíc od 106.minuty hrála bez vyloučeného hráče.

Inter se do finále dostal po výhře 2-0 nad Janovem. Branky vstřelili Rover a Nolan. Fiorentina v semifinále vyřadila Juventus po jasném vítězství 4-1.

Sobota 24.března 2018

Primavera Interu zatím na Viareggio Cupu vyhrála všechna utkání, dostala jedinou branku a v semifinále se utká v pondělí od 17 hodin s Parmou. V základní skupině tohoto soupeře porazila 1-0. V další zápasech vyhrála nad APIA Tigers 5-0 a Salernitanou 2-0. V osmifinále vyřadila Pro Vercelli po výhře 2-1 a ve čtvrtfinále vyprovodila ze soutěže FC Janov díky výsledku 1-0.

Úterý 20.února 2018

Primaveru Interu vypadává s mladým výběrem Man. City v osmifinále Ligy mistrů. Zápas po remíze 1:1 dospěl až k penaltovému rozstřelu, kde se mladíci moc nepřevedli. Rozhodnout musela až sedmá série a skóre bylo 3:2. Sestava Interu: 1 Dekic; 14 Zappa, 19 Lombardoni, 6 Bettella; 2 Valietti, 8 Emmers, 16 Rada, 10 Zaniolo, 3 Sala; 9 Pinamonti, 20 Odgaard.

Neděle 28.ledna 2018
Primavera nastoupila v derby proti AC Milán a když v 91. minutě vyrovnával Rover na 1:1 zdálo se, že si týmy rozdělí body. V 93. minutě si ale při poslední akcii zápasu srazil míč do vlastní sítě Bettella a rossoneri zvítězili. Inter ale zůstává na čele tabulky.

Čtvrtek 11.ledna 2018
Triumf v superpoháru primavery přinesl do sídla Interu již 45.titul z mládežnických kategorií. Za posledních 6 let je to již 16.pohár. Samotná kategorie Primavera přinesla již 23 titulů. "Superpohár je trofej, která nám chyběla, takže jsme ji opravdu chtěli," řekl ředitel mládeže Roberto Samaden. "Myslím, že to bylo zasloužené vítězství a děkuji všem, kteří nás podporovali na San Siru, trenéry a klukz z našich rozvojových center.

"Proti AS Řím to byl skvělý souboj, na který jsme zvyklí. Mládežnickému systému AS Řím skládám komplimenty, jsou skvělí. Dnešní vítězství je odměnou naší týmové práce a přínosem postavy jako je Stefano Vecchi, který shromáždil to, co se od trenéra Primavery čeká, rozvijí hráče a získává výsledky. To byl ten, který použil dokončení na něco, co bylo dřívější."
Středa 10.ledna 2018

Primavera Interu pod vedení Stefana Vecchiho je neustále úspěšná. Co jeden rok, to jedna trofej:

2014-2015 vítězství v Viareggio Cup

2015-2016 vítězství v Coppa Italia Primavera

2016-2017 vítězství v Campionato Primavera ( = mládežnická liga)

2017-2018 vítězství v Supercoppa Primavera

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.