Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 16 Mudingayi, 19 Cambiasso, 21 Gargano (Pereira 88'), 55 Nagatomo; 8 Palacio (Alvarez 80'), 22 Milito (Cassano 67'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 14 Guarin, 42 Jonathan, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

FC Bologna (4-4-2): 25 Agliardi; 8 Garics, 5 Antonsson, 21 Cherubin, 3 Morleo; 6 Taider, 30 Pazienza (Krhin 75'), 17 Guarente (Kone 82'); 23 Diamanti; 10 Gilardino, 18 Gabbiadini (Paponi 75'). (22 Lombardi, 32 Stojanovic, 11 Motta, 13 Pulzetti, 20 Abero, 28 Riverola, 43 Sorensen, 45 De Carvalho, 77 Pasquato). Trenér: Stefano Pioli

Highligts video Youtube/Dailymotion

Obdivuhodná série pokračuje. Inter v této sezoně na cizích hřištích jenom vítězí. Výhra 3:1 v Boloni byla již osmá.

Lazio prohrálo s Fiorentinou a nerazzurri se tak dostali na třetí příčku. Vedoucí duo Juventus a Neapol body neztratilo.

Za Inter hráli jen 4 Evropané. Jihoameričanů bylo devět, Asiat jeden. Nejvíce zastoupeni byli tradičně Argentinci - šest hráčů.

V dresu Boloni nastoupil na posledních 15 let René Krhin, který zde hraje od roku 2010 a je Interem spoluvlastněn.

První velkou šanci měl Andrea Ranocchia po centru z levé strany hlavou těsně minul. Vše sia le vynahradil o pá rminut později, kdy v podobné situaci tentokrát mířil přesně a po centru od Cambiassa z přímého kopu, hlavičkoval z úhlu ke vzdálenější tyči.

Druhý gól padl po brejku. Velký podíl na brance měl Rodrigo Palacio, který se profrčel až do šestnáctky soupeře a skvěle naservíroval míč Diegu Militovi.

V 58.minutě domácí snížili. Samir Handanovič vyběhl z branky, na centri nedosáhl a Cherubin hlavou trestal.

I na třetím gólu se podílel Palacio. Tentokrát ideálně nahrál Cambiassovi, který obloučkem přehodil brankáře Agliardiho.

V 62.minutě byli ze svých laviček vykázáni trenér Boloni Pioli a týmový doktor, na straně Interu pak asistent trenéra Baresi.

Fotogalerie Serie A, 9.kolo -> FC Bologna - Inter - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

Inter vyhrál 3-1 v Boloni i loni. O výhře se ale rozhodovalo až v závěru. V 83.minutě za stavu 1-1 proměnil penaltu Milito, v 89.minutě přidal další gól Lucio. Stejným poměrem vyhráli nerazzurri i v roce 2009. Tehdy vstřelili po jedné brance i současní střelci - Cambiasso a Milito.

Pro Cambiassa je Bologna oblíbeným soupeřem. Na jejím hřišti ji dal jeden gól letos i v obou zápasech hraných v roce 2009.

Bologna naposledy vyhrála v roce 2002.

Pokud porovnáme počet bodů po 9 kolech s mistrovskými sezonami, tak přestože jsou nerazzurri v tabulce až třetí, bodově si vedou velmi dobře. Mají stejně bodů jako v sezonách 2006/07 a 2007/08. O tři body více než v 2008/09 a o jeden méně než v sezoně 2009/10, kdy vyhráli treble.

Milánský Inter prokázal, že jeho forma má stoupající tendenci a nadále se mu daří. Dnes odpoledne si poradil s domácí Bolognou a chystá se řádně promlouvat do boje o titul.

Inter je po výhře nad Bolognou dočasně druhý, a to především díky zaváhání dosud velmi dobře hrajícího Lazia. Přes počáteční krizi se, jak se zdá, karta obrací a Stramaccioniho parta bude opět vážným kandidátem na umístění na špici tabulky. Bologna je po tomto výsledku až sedmnáctá.

Jako první se vzrušení diváků na tribunách postaral domácí Alessandro Diamanti, jehož rána z přímého volného kopu ale neměla potřebné gólové parametry. Udeřilo tak na druhé straně. Po Pazienzově faulu, který byl sudím De Marcem oceněn žlutou kartou, zahrávali hosté přímý volný kop. Míč si ve vápně našel obránce Ranocchiu a jeho hlavička poslala Nerazzurri do vedení - 1:0.

Bologna se sice snažila převzít kontrolu nad hrou a vrátit se brankou do zápasu, ale často si hráči nebyli schopni porozumět v kombinaci. Druhý poločas již nabídla větší počet akcí.

Z druhého dějství neuběhlo ani deset minut, když se skóre měnilo podruhé. Rodrigo Palacio pronikl do vápna, nahrál míč volnému Militovi a ten přesně umístěnou střelou zakončil. Teď byla na řadě domácí Bologna.

A kontaktní gól jí trval pouhých pět minut! Po rozehrávání rohového kopu se centr snesl na hlavu Cherubina, který se zakončením přes bezmocného Handanoviče neměl větší problémy - Bologna se dočkala a Inter vedl již jen o gól.

Rychlý sled událostí ale nabral ještě větší rychlost. Inter Milán dnes zkrátka prohrát neměl a potvrdil to hned o šest minut později, kdy se trefil Esteban Cambiasso. Odražený míč se ve vápně snesl právě k jeho kopačkám a argentinský záložník stanovil konečnou podobu výsledku. Brankář Agliardi musel ještě v závěru potvrdit své kvality proti střele Nagatoma, ale víc branek v zápase již nepadlo.

Preview

Inter Milán by se rád přiblížil prvnímu místu, proti ale stojí Bologna. Stramaccioniho svěřencům se o těžkém úvodu do sezony podařilo najít své lepší já a znovu usilují o návrat mezi nejlepší.

Před téměř rokem přebíral Stefano Pioli Bolognu v nezáviděníhodné situaci - týmu tehdy hrozil sestup do druhé ligy. Pioli ale tým pozvedl a Bologně se začalo opět dařit. Jenže rok se sešel s rokem a Bologna opět patří mezi horší celky, nyní je na šestnáctém místě se sedmi body a pasivním skóre. Tým kolem Alessandra Diamantiho ale nemá v plánu se vzdát bez boje.

V minulém kole se Bologně nedařilo, prohrála s Cagliari kvůli jediné brance Radjy Nainggolana. A trenér Pioli stále cítí v ústech hořkou pilulku, kterou pro něj prohra znamenala. "Tuhle porážku jsme si rozhodně nezasloužili," říká zklamaně.

Jedním z mála lidí, kteří se Pioliho práci velmi pochvalují, je znovuzrozený střelec Alberto Gilardino. Bývalý útočník janovských Grifů zažívá skvělé časy, v sedmi utkáních vstřelil již pět branek a dokonce pokukuje po reprezentaci. I přes druhou porážku v řadě se Gilardino neobává smutného konce a zůstává pozitivně naladěn.

"Je sice pravda, že nás týmy jako Juventus nebo Inter ještě teprve čekají, ale také je pravda, že každý zápas začínáme stejným výsledkem, tedy remízou," uvedl Gilardino.

Domácímu celku nepomohou čerstvě zranění Robert Acquafresca a Henry Gimenéz, kteří se přidávají k dlouhodobě zraněným Curcimu, Natalimu a Perézovi.

Interu se začíná opět dařit, důkazem budiž nedávná výhra v evropských pohárech. Vlastník Massimo Moratti plně důvěřuje svému trenérovi, na mladou osobu Stramaccioniho ale nechce klást žádné vysoké břímě: "Nás čeká vlastní soutěž s odlišnými cíli. Ale pokud budeme schopni bojovat o titul, bude to příjemný bonus."

Oba milánské kluby prochází jistou generační obměnou týmu a nutno podotknout, že Inter se s ní vyrovnává patrně lépe. Dva z nových hráčů byli dokonce hlavními strůjci úspěchu nad bělehradským Partizanem. Brankář Samir Handanovič byl v bráně jistotou a připsal si na své konto mnoho potřebných zákroků, důležitou branku vstřelil argentinský útočník Rodrigo Palacio.

Zdravotní stav Wesleyho Sneijdera Holanďanovi stále neumožňuje vrátit se do plného zátěžového rytmu, tudíž jeho místo v tříčlenném útoku pravděpodobně zaujme právě Palacio. Kvůli zraněním se na Stadio Renato Dall'Ara nepodívají ani Dejan Stankovič, Christian Chivu, McDonald Mariga a Gaby Mudingayi.