INTER (4-3-1-2): 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 31 Pereira (Coutinho 86'); 4 Zanetti, 21 Gargano, 19 Cambiasso (Palacio 59'); 14 Guarin; 22 Milito, 99 Cassano. (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 28 Pasa, 33 Mbaye, 40 Juan Jesus, 42 Jonathan, 17 Mariga, 41 Duncan, 24 Benassi). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Lazio (4-5-1): 22 Marchetti; 29 Konko, 20 Biava, 2 Ciani, 26 Radu; 19 Lulic (Candreva 64'), 8 Hernanes (Dias 87'), 24 Ledesma, 15 Gonzalez, 6 Mauri; 11 Klose (Floccari 85'). (1 Bizzarri, 84 Carrizo, 21 Diakite, 5 Scaloni, 27 Cana, 87 Candreva, 23 Onazi, 32 Brocchi, 25 Rozzi). Trenér: Petkovic.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Postřehy
Druhý Inter prohrál se čtvrtým Laziem na jeho hřišti 0-1. V tabulce půjde na 3.místo, pokud v neděli Neapol získá aspoň bod.

Lazio bylo v prvním poločase lepší, ale jasnou šanci si vytvořit nedokázalo.

Inter nastřelil v druhém poločase dvakrát tyč. V 67.minutě napálil přízemní střelou konstrukci brány Fredy Guarín. O čtyři minuty později z podobné vzdálenosti do stejného místa mířil Cassano. Míč se odrazil k Nagatomovi, který však z těžké pozice bohužel mířil přesně doprostřed brány, kde stačil zareagovat brankář.

V 81.minutě byl Inter znovu blízko gólu. Akci 3 na 2 v momentě, kdy šel míč na Cassana, který by šel pak zcela sám na gólmana, naprosto nepochopitelně zastvail pro údajný faul Milita rozhodčí. Jen o minutu později dali domácí jediný gól...

V závěru zápasu začala mírně hořet obrana Interu. Hráči Lazia pochopili, že střed obrany je prostupný. Po velké šanci Kloseho a několika nadějných příležitostech se Klose přeci jenom prosadil. Obrana nezastavila přihrávku a německý útočník rychle zareagoval a přesně zamířil.

Na problémy v obraně chtěl těsně před obdrženým gólem reagovat Stramaccioni nasazením Jonathana. Jakmile ale padla branka, střídání zrušil.

V 90.minutě se znovu ukázal rozhodčí. Při rohovém kopu byl několik sekund držen a doslova sundán na zem Ranocchia. Přestože drobné fauly jsou většinou při standardních akcích tolerovány, toto drobnost nebyla ani náhodou. Sudí nereagoval.

Na obou střídajících hráčích Palaciovi a Coutinhovi je bohužel vidět chybějící jistota. Oba hráči pravidelně nehrají a na jejich výkonech je to v poslední době znát. Určitě dokáží hrát lépe. Jejich příchod na trávník týmu nijak nepomohl.

Stramaccioni překvapivě použil čtyřčlenou obranu, do které se navíc nevešel Juan Jesus, doposud stabilní člen defenzivní řady.

Wesley Sneijder nebyl k utkání znovu nominován.

Fotogalerie Serie A, 17.kolo -> Lazio Řím - Inter - zobraz všechny fotky

Yuto Nagatomo

Mário a Nagatomo

Statistiky a rekordy
Inter potřetí za sebou s Laziem v Římě prohrál.

Šlágr kola mezi Laziem a Interem dopadl lépe pro domácí celek. Biancocelesti zvítězili jedinou brankou Miroslava Kloseho 1:0 a svému soupeři se přiblížili na rozdíl jediného bodu. Dlouho to přitom vypadalo na bezbrankovou remízu, Kloseho branka totiž padla až osm minut před koncem zápasu.

Prvním poločas ostře sledovaného šlágru nabídl několik příležitostí na obou stranách. Více ze hry ale mělo přeci jenom domácí Lazio, které zkoušelo překvapit obranu Nerazzurri všelijakými způsoby. Hodně aktivní byl směrem dopředu Miroslav Klose, ani jeho rána si však cestu do milánské sítě nenašla. Ve 33. minutě si mohlo Lazio pořádně oddechnout, stoper Andrea Ranocchia si totiž v jasné šanci naskočil na míč a těsně přestřelil! O další rozruch se dál staralo Lazio. Klose se dokonce po souboji s Pereirou dožadoval pokutového kopu, ale hlavní sudí byl zcela jiného názoru.

Po změně stran pokračovala mírná převaha Lazia, ale vstřelit úvodní branku utkání se nadále nedařilo. V 67. minutě měl na kopačce první branku Guarín. Střelou z hranice pokutového území však napálil vzdálenější tyč.

Zanedlouho si Inter vytvořil další příležitost. Cassano střílel do tyče a střelu dorážejícího Nagatoma fantasticky vyrazil skvělý Marchetti. Čas kvapil a čím dál více to vypadalo na remízovou dělbu bodu. V 82. minutě však nakonec došlo k rozuzlení celého zápasu. Miroslav Klose na hranici pokutového území přesně vypálil a Handanovič kapituloval - 1:0 pro Lazio.

Inter pochopitelně nesložil zbraně a pokoušel se alespoň vyrovnat. Jeho tlak v závěru utkání byl vskutku drtivý, co je však důležitější, ke kýženému vyrovnání nakonec nevedl. Lazio doma dokázalo porazit Inter Milán 1:0 a jeho ztráta na tohoto soupeře se zmenšila na rozdíl jediného bodu. Výsledek pochopitelně nahrává vedoucímu Juventusu, který proti Atalantě může zvýšit vedení na čele tabulky.

Online textový přenos

Preview

Už v sobotu večer je v Itálii na programu velký šlágr. Lazio Řím v souboji o přední příčky vyzve Inter Milán. Když se oba celky potkaly na Olympijském stadionu naposledy, bylo z toho vítězství domácích. Jenže loni prožil Inter špatnou sezonu, letos je to zatím o poznání lepší.

Lazio i Inter spojuje hned několik faktorů. Oběma klubům se nepodařilo postoupit do Ligy mistrů, oba však zvládly svá vystoupení v základních skupinách Evropské ligy. Lazio dokonce svojí těžkou skupinu vyhrálo a při dalším losu bude mít výhodu "lepšího" nasazení. Dalším společným jmenovatelem obou soupeřů je pochopitelně útok na nejpřednější pozice. Zatímco Lazio je aktuálně na čtvrtém místě, Inter je se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Juventus druhý. V neposlední řadě se pak mohou oba pyšnit výbornou aktuální formou.

Biancocelesti sice naposledy remizovali 0:0 na půdě Boloni, ale celkově si připsali už pátý ligový zápas bez porážky. V remízovém klání na stadionu Renata Dall'Ara se výrazně zapsal do statistik i český útočník Libor Kozák. Branku ale nevstřelil, nýbrž se nechal za ostrý faul zbytečně vyloučit a tím svůj tým oslabil. "Musíme se zregenerovat a zlepšit se, protože všichni víme, že můžeme předvést mnohem více. To, co jsme předvedli v Boloni nebylo nejlepší. Teď budeme hrát proti týmu plném šampionů, kteří mohou kdykoliv změnit hru," varoval před soupeřem domácí záložník Christian Ledesma.

Inter Milán má zasebou úspěšnější minulé kolo. Nerazzurri ve šlágru kola hostili Neapol a přímého konkurenta v boji o Ligu mistrů porazili 2:1. Tým Andrea Stramaccioniho tak porazil další silný výběr bojující o Scudetto. Před Neapolí se podařilo Interu zdolat i mistrovský Juventus. Inter teď dělí od prvního místa čtyři body a je regulérně ve hře o Scudetto.

Jak už bylo výše zmíněno, naposledy se z vítězství radovalo Lazio. Bylo to přesně v posledním kole. Pro Inter to znamenalo stvrzení velmi špatné sezony- Nicméně Laziu ale nakonec skvělý výsledek radost nepřinesl. V souběžně hraném utkání se zadařilo i Udinese, a to nakonec vybojovalo třetí pozici a tudíž play-off Ligy mistrů. Celkově ale hovoří vzájemná bilance lépe pro Inter, za šest let totiž dokázal z Olympijského stadionu čtyřikrát přivést plný počet bodů.

Lazio se musí vypořádat s vykartovanými Kozákem a Cavandou a zraněným triem Zarate, Ederson a Rocchi. Inter je na tom podobně, zranění do hry nepustí Stankoviče, Obiho, Chivua a Mudingayie.