Nejlepší hráč: Samir Handanović

INTER (3-4-3): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus (Coutinho 74'); 4 Zanetti, 21 Gargano, 19 Cambiasso, 55 Nagatomo; 8 Palacio, 22 Milito, 99 Cassano (Alvarez 82'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 17 Mariga, 31 Pereira, 33 Mbaye, 41 Duncan, 42 Jonathan, 52 Romano). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Cagliari (4-4-1-1): 1 Agazzi; 14 Pisano, 15 Rossettini, 13 Astori, 8 Avelar; 20 Ekdal, 5 Conti, 4 Nainggolan; 7 Cossu (Dessena 68'); 27 Sau (Ibarbo 74'), 18 Nene (Pinilla 36'). (25 Avramov, 19 Thiago Ribeiro, 24 Perico, 32 Casarini). Trenér: Ivo Pulga.

Highligts video Youtube/Dailymotion

V nastaveném čase neodpískal rozhodčí pro Inter jasnou penaltu po faulu na Ranocchiu.

Nerazzurri nevyužili v zápase velké množství šancí, které si vypracovali. Největším smolařem byl Diego Milito.

Inter zůstává v tabulce druhý. Juventus a Neapol také remizovali.

Fotogalerie Serie A, 13.kolo -> Inter - Cagliari - zobraz všechny fotky

Samir Handanović

Džeko a Handanović

Milánský Inter nedokázal využít sobotního zaváhání Juventusu a doma pouze remizoval s Cagliari 2:2. Nerazzurri i přesto zůstali na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na první příčku. Utkání se přelévalo ze strany na stranu, Inter vedl, ale Cagliari otočilo. Poslední slovo měl osm minut před koncem Davide Astori, jenž nešťastným vlastencem zařídil konečnou remízu 2:2.

Domácí výběr Andrey Stramaccioniho měl první větší příležitost utkání. Centr do pokutového území Cagliari propadl až k Diegu Militovi, jenž střelou z první netrefil hostující branku. Sardiňané odpověděli nebezpečnou střelou Neného, po které musel Handanovič předvést pohotový zákrok. V desáté minutě se poprvé měnilo skóre a to ve prospěch domácího výběru. Rodrigo Palacio si naběhl na centr a hlavou otevřel skóre utkání - 1:0 pro Inter Milán.

Cagliari ale bylo vyrovnaným soupeřem a Interu v prvním poločase několikrát pořádně zatopilo. Ve 34. minutě hlavičkoval z hranice malého vápna Nené a Handanovič opět podržel domácí nad vodou. Dvě minuty před koncem prvního dějství se hosté přeci jenom prosadili. Po centru do šestnáctky se trefil Marco Sau - 1:1.

Po změně stran byl aktivnější domácí Inter. Milito dokonce překonal Agazziho, ale toho na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Jen o chvíli později byl Milito v další obrovské šanci, nedokázal ale trestuhodně trefit prázdnou branku a nerozhodný výsledek tak pokračoval. Nebezpečí hrozilo i na druhé straně, Marco Sau se nacpal k míči a přestřelil. Hlavním smolařem utkání byl bezesporu Diego Milito, jenž pálil jednu šanci za druhou. Při jeho dalším pokusu skvěle zasáhl Agazzi. Inter své velké šance nevyužil a byl za to potrestán. Pinillovy nůžky ještě skončily na tyči, ale následná dorážka Marca Sau skončila v síti - 2:1 pro Cagliari.

Opařený Inter měl stále dost času na to něco s výsledkem udělat a osm minut před koncem zápasu se mu podařilo srovnat na 2:2. Z pravé strany přišel centr, který si Davide Astori srazil do vlastní sítě! Nerazzurri následně ožili a Palaciovo zakončení musel těžkým zákrokem likvidovat Agazzi. Na stadionu Giuseppe Meazzy další branka nepadla, Inter pouze remizoval s Cagliari 2:2.

Preview

Interu Milán se po minulém kole vzdálila první pozice na čtyři body, ale po tomto kole může vše opět jinak. Juventus ve včerejším utkání remizoval, takže v případě vítězství Interu nad Cagliari zůstane mezi prvním a druhým místem dvoubodová propast.

Nerazzurri přišli v minulém kole o zajímavou sérii vítězství, když podlehli Atalantě Bergamo 3:2. Po vítězném derby D'Italia nad Juventusem se Inter dostal na dostřel prvního místa, avšak po utkání s Atalantou ztráta na vedoucí Juve vzrostla opět na čtyři body. V tomto kole se Inter představí doma proti relativně oblíbenému soupeři. Stramaccioniho svěřenci na Cagliari umí, což dokazuje vynikající vzájemná bilance. Z patnácti vzájemných střetnutí prohrál Inter pouze jedinkrát.

O svojí sérii prišlo i Cagliari, které po čtyřech výhrách nestačilo na Fiorentinu. V minulém kole se zrovna také příliš nevyznamenalo, neboť doma pouze remizovalo s Catanií 0:0. Sardiňané zatím balancují na hranici první a druhé poloviny tabulky a sestupové pásmo se jim úspešně vyhýbá, tedy alespoň prozatím.

"Je to tým plný vítězů, navíc hrají skvělou sezonu, takže nesmíme oslabit naší bdělost, a to ani na vteřinu. Inter má opravdu silné útocníky, kteří vás mohou kdykoliv ztrestat," varoval před silou Interu obránce hostí Luca Rossettini.

Milánskému celku budou scházet Obi, Mariga, Sneijder, Chivu a Stankovic. Trenér Andrea Stramaccioni ale má k dispozici adekvátní náhradu. Na druhé straně si Pulga-Lopez nemusí lámat hlavu se složením základní sestavy. Cagliari má kompletní kádr, což bude na stadionu Giuseppe Meazzy jistě dobrou výhodou.