1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
12.kolo 11/11/12 20:45 CET - Stadio Atleti Azzurri d’Italia, Bergamo
Doma:   42.706
Venku:  35.582
Dom.max: 48.708
Ven.max: 73.736

9' Bonaventura, 60' Denis, 66' p. Denis - 56' Guarin, 84' Palacio
Nejlepší hráč: Fredy Guarín

INTER (4-3-3): 1 Handanovic; 4 Zanetti (79' Livaja), 6 Silvestre, 40 Juan Jesus, 55 Nagatomo; 19 Cambiasso (73' Alvarez), 14 Guarin, 21 Gargano; 8 Palacio, 22 Milito, 39 Cassano (73' Pereira). (12 Castellazzi, 27 Belec, 28 Pasa, 33 Mbaye, 41 Duncan, 42 Jonathan). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Atalanta (4-4-1-1): 47 Consigli; 77 Raimondi, 2 Stendardo, 5 Manfredini, 13 Peluso; 7 Schelotto, 21 Cigarini (73' Biondini), 17 Carmona (84' Cazzola), 10 Bonaventura; 11 Moralez; 19 Denis (78' Parra). (16 Polito, 78 Frezzolini, 3 Lucchini, 25 Matheu, 28 Brivio, 32 Ferri, 9 Troisi, 89 Marilungo, 91 De Luca). Trenér: Stefano Colantuono

Highligts video Youtube/Dailymotion

Postřehy
Vítěznou šňůru na cizích hřištích ukončila Atalanta Bergamo. V lombardském derby v rámci 12.kola vyhrála 3-2. Inter po 10 výhrách za sebou poprvé v této sezoně nezískal všechny tři body.

Nerazzurri zůstávají v tabulce druzí, třetí Neapol však ztrácí pouze jeden bod.

Před zápasem měl aktuálně nejlepší formu Inter. Od říjnové reprezentační přestávky nasbíral čtyři výhry. Atalanta byla hned druhá díky třem výhrám a jedné remíze. Po tomto zápase šla do čela.

Inter má díky velké marodce problém. Rozpadla se mu obrana a na dnešním utkání to bylo jasně vidět. Defenzivní činnost týmu vypadala, jak kdybychom se přesunuli na začátek sezony, kdy se hráči teprve sehrávali. Do obrany se vrátil Matias Silvestre a znovu nepřesvědčil. V 66.minutě se po jeho zákroku kopala rozhodující penalta. Pravdou je, že detailní zpomalené televizní záběry ukázaly, že Maxi Moralez simuloval, navíc Silvestre míč získal, takže pokutový kop byl nařízen nesprávně.

Trenér Andrea Stramaccioni před zápasem varoval před technicky vyspělými ofenzivními hráči soupeře. Bohužel měl pravdu a jeho hráči se s tím nedokázali vyrovnat.

Nejlepším hráč Fredy Guarín se v utkání vyloženě zastřeloval. Na bránu vyslal čtyři pokusy. Začal těmi špatnými a postupně přidával lepší. Třetí rána šla již jen těsně kolem tyče. Čtvrtou bombou propálil z přímého kopu zeď a brankář Consigli míč zastavit na cestě do sítě nedokázal. Inter tak vyrovnal na 1-1. Přímý kop nařídil sudí po faulu právě na Guarína.

Druhou branku Interu vstřelil po přihrávce Guarína z levé strany nekompromisně Rodrigo Palacia. Znamenala však pouze snižení na konečné skóre 2-3.

V nastaveném čase byl po úderu loktem do hlavy Guarína vyloučen Parra.

Fotogalerie Serie A, 12.kolo -> Atalanta - Inter - zobraz všechny fotky

Fredy Guarín

Medel a Perišić

Guarín a Murillo

Statistiky a rekordy
Inter ani na počtvrté nedokázal Atalantu porazit na jejím hřišti. Loni a předloni skončilo utkání 1-1, v lednu 2009 Inter prohrál 3-1.

Palacio se rozstřílel. Přestože podstatnou část sezony byl zraněný, s 9 góly je momentálně nejlepším střelcem týmu. Ve čtvrtém zápasu po sobě dokázal vstřelit aspoň jednu branku. Navíc v posledních 7 zápasech dal 7 branek. Diego Milito vstřelil doposud 7 branek, Antonio Cassano 5.

Atalanta Bergamo se znovu přiblížila evropským pohárům, když doma přehrála rozjetý Inter Milán 3:2. Hosté tak přišli o sedmizápasovou šňůru výher a navíc se prohloubila ztráta na vedoucí Juventus už na čtyři body. Hrdinou zápas se stal dvougólový argentinský střelec German Denis.

Domácí překvapili milánského favorita už v úvodu. Po centru Pelusa dostal míč za Handanovičova záda Giacomo Bonaventura a Atalanta vedla 1:0. Inter se snažil o okamžitou odpověď, ale dlouho se nemohl dostat do tempa. Závěr poločasu pak byl čistě v jeho režii, dvě minuty před koncem sehráli Nerazzurri výbornou akci, na jejímž konci byla hlavička Milita a výtečný zákrok Consigliho.

Inter na závěr prvního poločasu po změně stran navázal a brzy se dočkal vyrovnání. Guarín z přímého kopu vyslal dělovku, na kterou Consigli nedokázal zareagovat. Brankář Atalanty si sice na míč sáhl, ale vyrovnávací trefě nezabránil - 1:1.

Nicméně radost z vyrovnání Interu netrvala dlouho. Hned o čtyři minuty později našel Moralez ve vápně volného Germana Denise a Atalanta opět vedla, tentokráte 2:1. Domácí se navíc výrazně přiblížili třem bodům po zákroku Silvestreho na Moraleze. Z faulu v pokutovém území vyplynula penalta a tu proměnil German Denis - 3:1 pro Atalantu Bergamo. S Interem to nakonec mohlo dopadnout ještě hůře, ale Parra nedokázal sám proti Handanovičovi uspět, slovinský brankář předvedl vynikající zákrok. Pět minut před koncem se na stadionu Atleti Azzurri D’Italia schylovalo k dramatu. Palacio ve vápně obdržel balón a i v tomto utkání potvrdil střeleckou formu - 3:2.

Hosté v posledních minutách nasadili vše do útoku, ale Atalanta odolávala. Ve třetí minutě nastavení navíc přišla o vyloučeného Parru, který nesmyslně fauloval Guarína. Na konečném výsledku se ale nic nezměnilo. Atalanta utnula dobrou sérii Interu a mezi vedoucím Juventusem a právě Nerazzurri vznikla čtyřbodová propast.

Preview

Atalantu, která oplývá dobrou formou, prověří soupeř z nejtěžších - Inter Milán. Několikanásobný italský šampion má ohromnou fazónu, v lize vyhrál sedm zápasů v řadě a útočí na prvenství. Toho ale v tomto kole nedosáhne, neboť Juventus svůj duel s Pescarou zvládl na výbornou.

Celek z Bergama zatím navazuje na loňskou úspěšnou sezonu a i v té letošní zatím výsledkově válí. Atalanta už má na svém kontě pět výher a dvě remízy a s patnácti body jí patří deváté místo. Pochopitelně umístění by bylo ještě lepší, Colantuonovi svěřenci by za normální okolností atakovali pohárové příčky, jenže stejně jako loni jí sráží bodový odečet. Zatímco před rokem museli domácí mazat šestibodové manko, letos je to o poznání lepší, Atalanta totiž začínala sezony s minus dvěma body. "Stefano odvádí výbornou práci, dal dohromady vynikající mužstvo," nechal se slyšet generální ředitel Atalanty Pier PaoloMarino.

Jak už bylo řečeno, Inter oplývá fantastickou formou a po sedmi vyhraných zápasech v řadě se zařadil na druhé místo o bod za vedoucím Juventusem. A byli to právě Nerazzurri, kteří Staré dámě utnuli neuvěřitelně dlouhou sérii 49 zápasů bez porážky. Inter ve slavném Derby D’Italia zvítězil 3:1! "Doufám, že se to ukáže jako rozhodující zápas této sezony, ale je ještě příliš brzo hovořit o konkrétních cílech. Ale bylo to důležité vítězství," odmítá řeči o titulu kouč Andrea Stramaccioni.

Dobrou formu si Stramaccioniho svěřenci přenesli i na půdu Evropské ligy, kde ve čtvrtek opět vyhráli. Z Bělehradu proti Partizanu si přivezli vítězství 3:1.

Na obou stranách je několik zraněných. Atalanta nemůže počítat s Radovanovičem, Ferreirou Pintem, Capellim, Bellinim a Scozzarellou. Výčet Interu je dokonce ještě větší, trenér Stramaccioni bude postrádat Coutinha, Obiho, Marigu, Sneijdera, Chivua, Stankoviče, Jonathana, Ranocchia, Samuel a Mudingayi.