INTER (3-4-3): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti (Nagatomo 64'), 21 Gargano, 19 Cambiasso (Mariga 81'), 31 Pereira; 7 Coutinho; 8 Palacio, 22 Milito (Guarin 64'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 24 Benassi, 33 Mbaye, 41 Duncan, 42 Jonathan, 52 Romano, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Palermo (3-4-3): 1 Ujkani; 6 Munoz, 25 Von Bergen, 29 Garcia; 89 Morganella, 5 Barreto, 28 Kurtic, 31 Pisano; 27 Ilicic (Budan 77'), 21 Brienza (Giorgi 68'), 9 Dybala (Zahavi 79'). (22 Brichetto, 99 Benussi, 4 Cetto, 7 Viola, 15 Milanovic, 16 Zahavi, 18 Labrin, 20 Arevalo Rios, 50 Sanseverino, 55 Goldaniga). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Postřehy
Kapitánskou pásku měli hned tři hráči - do 64.minutě Javier Zanetti, po té Esteban Cambiasso a když byl v 81.minutě střídán i on, dohrál s ní zápas Walter Samuel.

Inter po třech nevýhrách v lize konečně uspěl naplno. Výhra se však nerodila lehce a Palermo prohrálo jen kvůli vlastnímu gólu.

Andrea Ranocchia v 74.minutě centroval na malé vápno a obránce Palermo chtěl míč odkopnout. Po jeho nešťastném zákroku však skončil v síti. Brankář neměl šanci.

Antonio Cassano si odpykal druhý zápas. Hrát nemůže kvůli verbálnímu ataku na rozhodčího.

Wesley Sneijder stále nehraje, protože s klubem nepodepsal novou smlouvu.

Hráči nerazzurri znovu nepředvedli oslnivý výkon. Největším problémem byl nedostatek brankových příležitostí.

Proti Neapoli nebude moct hrát Walter Samuel, který dostal 4.žlutou kartu.

Fotogalerie Serie A, 15.kolo -> Inter - Palermo - zobraz všechny fotky

Andrea Ranocchia

Džeko a Ranocchia

Statistiky a rekordy
Inter s Palermem doma ještě neprohrál. V Serii má bilanci 18 výher a 8 remíz.

Od roku 2004, kdy se Palermo vrátilo do nejvyšší soutěže, do dnešního zápasu viděli diváci vždy aspoň dvě branky.

Dlouho to vypadalo, že si Palermo odveze ze stadionu Giuseppe Meazzy bod. Inter ale nakonec urval hubené vítězství a upevnil si třetí příčku. Jedinou branku utkání, čtvrthodiny před koncem, si vstřelil nešťastník García.

Zápas začal v poměrně vysokém tempu a náznaky šancí byli k vidění na obou stranách. Domácí Gargano vyslal Milita, ale ten trefil jen bránícího hráče. Protihráč se postavil do cesty i Dybalovi a tak čekání na vyloženě stoprocentní šanci pokračovalo. Trvalo to ale jen dvě minuty, pak z hranice vápna vypálil Milito a opravdu jen těsně minul cíl! Nicméně Palermo bylo vyrovnaným soupeřem a samo si dokázalo vypracovat zajímavé příležitosti. Barreto dobře vystřelil a činit se musel Handanovič. Tesně před koncem prvního poločasu byl v další tutovce Milito, jenže obrana ho zablokovala.

První poločas tedy skončil 0:0 a i ve druhém dějství to vypadalo, že se diváci střeleckého zásahu nedočkají. V 59. minutě zazdil neuvěřitelnou příležitost Andrea Ranocchia, z hranice malého vápna nepochopitelně mířil nad branku! O několik minut později Guarín hledal Pereiru, ale dobře zasáhl Ujkani.

Čas ubíhal a skóre bylo stále nerozhodné. V 74. minutě se ale vše změnilo. Ranocchiův centr si nešťastně srazil do vlastní sítě Santiago García a Inter čtvrthodiny před koncem vedl 1:0. Obrovská smůla pro Palermo, které mělo nadějný výsledek na dosah. O chvíli později mohl zvýšit Coutinho, jeho nepříjemnou ránu musel krotit Ujkani. Zkušený tým, jako je Inter si výsledek už pohlídal. Nerazzurri vyhráli 1:0 a také oni odpověděli vedoucímu Juventusu respektive druhé Neapoli.

Preview

Velmi zvláštní příchuť ponese utkání mezi Interem Milán a Palermem. Není to totiž tak dávno, kdy byl z funkce trenéra Interu odvolán Gian Piero Gasperini, kterého následně nahradil mladičký Andrea Stramaccioni.

Gasperini se ujal funkce trenéra Interu Milán po odvolání současného kouče Chelsea Rafaela Beníteze, jenže ani on se zde příliš dlouho neohřál. Gasperini byl pro špatné výsledky kritizován a následně i odvolán. Na jeho místo pak přišel Andrea Stramaccioni a zdánlivě ztracenou sezonu ještě dokázal zachránit a tým protlačit do Evropské ligy. Zajímavé také je, že Gasperini začal v době, kdy vedl Inter, praktikovat hru na tři obránce.

Každopádně pojďme k zápasům Interu. Domácí po dobré sérii, díky které se dostali na dostřel turínskému Juventusu, poněkud zaváhali. Prohráli s Atalantou, zbytečně remizovali doma s Cagliari a naposledy podlehli Parmě. Mezitím se do špatných výsledků vklínila i pohárová porážka na půdě Rubinu Kazaň.

Palermo na tom bylo v úvodu sezony převelice špatně, ale nyní se poněkud zmátořilo. Po příchodu trenéra Gasperiniho se Palermo postupně zvedalo, opustilo poslední příčku a posunulo se na patnácté místo.

Nerazzurri se musejí vypořádat s absencí Stankoviče, Obiho, Chivua, Mudingayie a potrestaného Cassana. Hosté jsou na tom prakticky stejně, zranění jsou Bertolo, Hernandez a Mantovani. Vykartovaní pak Donati a Miccoli.