INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 26 Chivu, 40 Juan Jesus; 7 Schelotto (10 Kovacic 45'), 17 Kuzmanovic, 4 Zanetti, 55 Nagatomo; 14 Guarin (Gargano 85'); 99 Cassano (Rocchi 73'), 8 Palacio. (27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 11 Alvarez, 24 Benassi, 31 Pereira, 42 Jonathan). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Siena (3-4-2-1):5 Pegolo; 17 Belmonte, 24 Paci, 18 Felipe; 6 Angelo, 8 Vergassola, 14 Della Rocca, 33 Rubin; 27 Rosina (Valiani 79), 77 Sestu (Bolzoni 78); 10 Emeghara (Bogdani 82). (12 Farelli, 3 Uvini, 9 Paolucci, 16 Verre, 23 Agra, 70 Mannini, 86 Teixeira, 88 Terlizzi, 91 Reginaldo). Trenér: Giuseppe Iachini.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Inter ostudně prohrál s posledním týmem tabulky.

Siena porazila Inter i podruhé v sezoně, což je třetina jejich všech výher v této sezoně. Na podzim vyhrála na San Siru 2-0.

Celé utkání svítilo slunce, které bylo nízko nad obzorem a oslňovalo hráče.

Příští zápas proti Chievu nebude hrát vyloučený Chivu a Fredy Guarín, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně.

Ze tří nových posil do zálohy, hráli všichni tři. Zdravko Kuzmanovič a Ezequiel Schelotto v základní sestavě, 18letý Mateo Kovačić odehrál celý druhý poločas za Schelotta.

Sienu dostal do vedení Emeghara, který byl asi o půl metru v ofsajdu v momentě, kdy mu přihrával z levé strany Rubin. Ten dokázal uniknout jak Schelottovi, tak Kuzmanovičovi.

Inter vyrovnal hned o minutu později. Centr Cassana z levé strany propadl až k tyčce a skončil v sítě. Nabíhající Nagatomo ho netečoval.

O další čtyři minuty měl Sestu dostatek prostoru, aby poslal na Handanoviče nádhernou ránu, která se otřela o břevno a zapadla do brány.

Devětatřicet minut hráli nerazzurri bez vyloučeného Cristiana Chivua, který v pokutovém území podkopl Emegharu. Útočník Sieny běžel sám na brankáře. Nařízenou penaltu proměnil Rosina.

V 59.minutě nastřelil Cassano břevno.

Fotogalerie Serie A, 23.kolo -> Siena - Inter - zobraz všechny fotky

Zdravko Kuzmanović

Kuzmanović a Vidić

Inter v Sieně prohrál ligový zápas poprvé v historii. Celková bilance je 6-2-1.

Toskánská Siena dnes připravila Interu Milán jeden velký šok - po devadesáti minutách nad ním totiž vedla o dvě branky a nakonec získává tři body. Inter se naopak musí dívat přes rameno.

Favorizovaný Inter nastoupil i s několika posilami, v průběhu zápasu se do centra pozornosti dostal i mladíček Kovačič. Přesto jako první udeřili domácí hráči. NA jejich výzvu rychle zareagoval Antonio Cassano, ale poté přišla krutá rána v podobě vyloučení Christiana Chivua. Tento moment velmi ovlivnil celé utkání, na jehož konci odjíždějí Nerezzurri bez bodů.

Po čtvrthodině hry si vzal míč pod patronát Fredy Guarin a tvrdě vypálil. Brankáře Pegola sice vystrašil, ale nepřekonal. Podobná situace se stejným průběhem byla k vidění i na druhé straně, tentokrát pálil Alessandro Rosina. Handanovič se ale překvapit nenechal. Tři minuty poté už se poprvé měnilo skóre. A nebyl to Inter, kdo se radoval - Matteo Rubin využil nepozornosti Schelotta a našel výbornou nahrávku přímo před bránu Innocenta Emegharu, který pohodlně doklepl míč za záda Samira Handanoviče.

Inter ale na nic nečekal a hned po rozehrávce se natlačil dopředu. Jeho snaha byla odměněna dřív, než kdokoli čekal - Antonio Cassano na hranici pokutového území ukryl svou střelu za obránce a jeho střílený centr nakonec skončil v bráně. Nikdo jeho pokus netečoval a o ofsajd se nejednalo - 1:1.

Že umí Inter srovnat za minutu? My to umíme taky, řekl si možná jeho soupeř a o dvě minuty později udeřil. Alessio Sestu využil toho, že jeho pohybu s míčem obrana Interu nevěnuje vážnější pozornost a krásnou střelou poslal míč do rohu Handanovičovy brány!

O rychlou odpověď se ještě do konce první půle pokusila nová tvář v dresu hostí, Zdravko Kuzmanovič. Jeho pokus však nepatřil k těm přesným. To samé lze říct o ráně Sesty a chvíli po něm i Angela. Druhá půle tedy slibovala dramatickou zápletku a snahu Interu o otočení skóre. To se ale nestalo. Právě naopak, svůj tým oslabil Christian Chivu, který ve vápně fauloval pronikajícího Emegharu. Sudí Doveri se moc nerozmýšlel a Rumunovi ukázal červenou kartu. Po ní logicky následovala penalta, k jejímuž zahrávání se postavil Rosina a zvýšil. Reakcí trenéra Stramaccioniho bylo nasazení nováčka Kovačiče.

Inter se ale v oslabení nevzdal a snažil se útočit. Fredy Guarín ale ztroskotal na výborném Pegolovi, Cassanovu ránu zneškodnilo břevno! Aktivní Sestu si chtěl připsat druhý gólový zásah, tentokrát už mu ale jeho manévr nevyšel. Přesto ho to nemusí mrzet - Siena získala tři body a posouvá se nad Palermo.

Online textový přenos

Preview

Poslední tým soutěže Siena přivítá na stadionu Artemia Franchiho slavný Inter Milán. V prvním zápase obou soupeřů se překvapivě radovala z vítězství Siena, která vyloupila svatostánek Giuseppe Meazza výhrou 2:0. To ale bylo de facto všechno, Siena teď bojuje o holé přežití a proti Interu by potřebovala bodovat i nyní.

Od senzačního vítězství na půdě Interu Milán uběhly více než čtyři měsíce a za tu dobu zažila Siena jen a jen pokles. Byla to prozatím jediná výhra, kterou Siena docílila na hřišti soupeře a bohužel to byla jedna z celkových, pouhých, pěti výher. Situace Bianconeri je špatná, ovšem ne bezvýchodná. Ztráta na semdnáctou Pescaru sice činí šest bodů, ale to není manko, které by se nedalo nijak dohnat. Svěřenci trenéra Iachiniho však musí bezpodmínečně začít sbírat body. Povedlo se to před čtrnácti dny doma se Sampdorií, Siena zvítězila 1:0, ale následující kolo prohrála stejným výsledkem na hřišti Udinese.

Soupeři Sieny, Interu Milán, se opět přestalo dařit a trenér Andrea Stramaccioni je pod stále větším tlakem. Za posledních šest kol zvítězil Inter pouze jedinkrát a to je na tým s takovým potenciálem a kádrem opravdu málo. Nerazzurri naprosto prováhali ztráty Juventusu a od prvního místa je nyní dělí devět bodů. Nadruhou stranu stále jsou v kontaktu se třetí pozicí, na kterou ztrácejí body tři, neboť Lazio v minulém kole podlehlo Chievu.

Siena se musí vypořádat s absencí útočníka Pozziho a suspnedované dvojice Vitiello-Terzi. Andrea Stramaccioni zase přemýšlí, jak nahradí Samuela, Stankoviče a Mudingayie. K dispozici nebude ani brankařská dvojka Luca Castellazzi.