1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
22.kolo 27/01/13 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   44.551
Venku:  34.415
Dom.max: 57.374
Ven.max: 73.736

5' Chivu, 67' Cambiasso - 23' Meggiorini, 53' Meggiorini
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 26 Chivu (28' Pereira), 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 21 Gargano, 16 Mudingay (52' 19 Cambiasso), 55 Nagatomo 14 Guarin; 99 Cassano (75' Alvarez), 8 Palacio. (27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 17 Mariga, 18 Rocchi, 24 Benassi, 42 Jonathan, 82 Bessa, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

FC Turín (4-2-4): 1 Gillet; 3 D'Ambrosio, 25 Glik, 2 Rodriguez, 17 Masiello; 14 Gazzi, 33 Brighi; 11 Cerci (81' Vives), 10 Barreto (61' Bianchi), 69 Meggiorini, 7 Santana (70' Birsa). (23 Gomis, 4 Basha, 5 Di Cesare, 8 Suciu, 15 Caceres, 18 Bakic, 32 Darmian). Trenér: Giampiero Ventura.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Postřehy
Inter nezvládl zápas s FC Turín a na San Siru s ním pouze remizoval 2-2. První gól utkání vstřelil z přímého kopu Chivu. Poslední branku dal Esteban Cambiasso.

FC Turín hrál neobvyklým systémem 4-2-4.

Inter nezačal zápas špatně. Již v 5.minutě nachytal Cristian Chivu gólmana hostí. Ten zřejmě čekal z přímého kopu střelu v podání Guarína a tak na technickou střelu reagoval pozdě. Faul "vybojoval" Cassano, který šel před pokutovým územím velmi ochotně na zem...

Turín se vrátil do hry po obrovské hrubce. Guarín se zapomněl vzadu a Handanovič mu místo odkopu od brány nahrál. Guarín však zřejmě neměl úplně přehled, kdo všechno vedle něj je a při napadání protihráčů o míč přišel. Stačilo ho přitom napálit pryč. Meggiorini pak bez problémů zakončil.

Větší šok přišel v druhém poločase. Juan Jesus nepokryl nabíhajícího hráče a ten pohodlně zakončil přihrávku z právé strany hřiště.

Vyrovnání zařídil kapitán Javier Zanetti, který se prodral v posledních zápasech dost typicky do vápna a od brankové čáry přihrával před bránu, kde bylz zcela sám Esteban Cambiasso.

Hosté mohli vyhrát. V záběru utkání nastřelili tyč a poslední šanci Bianchimu zlikvidoval Handanovič.

Již v prvním poločase musel střídat kvůli zranění Christian Chivu. V 52.minutě musel odstoupit ze stejného důvodu i Mudingay. Gaby Mudingayi si přetrhl šlachu v Achillově patě. Doba léčení je odhadována na 6 měsíců.

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Inter Milán odmítl využít zaváhání Lazia i Juventusu a s Turínem pouze remizoval 2:2. Jde o další ztrátu a trenér Andrea Stramaccioni určitě nebude mít klidné spaní. Nerazzurri přitom vedli, ale díky následným dvěma brankám hostí museli dotahovat.

Favorit zápasu byl jasný, byl jím Inter Milán, ovšem Turinští v posledních týdnech předvádějí dobrý fotbal a nakonec i v zápase na stadionu Giuseppe Meazzy byli lepším týmem. Utkání se ale pro Inter začalo vyvíjet dobře. Už v páté minutě zahrál precizně volný přímý kop Cristian Chivu a bylo to 1:0 pro Inter Milán. Hned za další čtyři minuty střílel po zemi Palacio, jenže netrefil branku. Následně se probral Turín a začal svému slavnějšímu sokovi zle zatápět. Ve 13. minutě odvracel pořádnou hrozbu Ranocchia a ve 23. minutě už srovnal na 1:1 Riccardo Meggiorini. Handanovič s Guarínem vyrobili obrovskou hrubku a Meggiorini jí nekompromisně potrestal.

Inter poněkud znervózněl a šance Palacia, nepřesně zakončená, byla na delší dobu jedinou hrozbou domácích. Další šance totiž přišly až po změně stran. Guarín střílel vedle a na druhé straně byl opět přesný Riccardo Meggiorini. Útočník hostí si naběhl na malé vápno, kam mu v pohodě adresoval přesnou přihrávku Cerci, a poslal Turín do vedení - 2:1. Obrana Interu zde pořádně zaspala a branka šla opět na její vrub.

Riccardo Meggiorini se stal pro Inter doslova postrachem. O několik minut po druhé brance hostí znovu zahrozil, ale Juan Jesus ho nakonec ustrážil. Inter byl nemastný a neslaný, přesto v průběhu zápasu dokázal vyrovnat. Javier Zanetti obešel ve vápně protihráče a naservíroval míč na malé vápno, odkud ho uklidil do branky střídající Esteban Cambiasso - 2:2.

Utkání tak začalo "od nuly" a Turín mohl o chvíli později opět vést. Další nový muž na hřišti Bianchi totiž orazítkoval tyč. Na druhé straně dostal parádní přihrávku Palacio a dobrý zákrok vytasil Gillet. Pro Palacia to nebylo zrovna povedené utkání. Inter se do žádného závěrečného tlaku nedostal, ba naopak tři body si nakonec mohli doopravdy odvézt hosté. Meggiorini si opět pohrál s obranou a donutil Handanoviče k pohotovému zákroku. Zápas tedy skončil nerozhodně 2:2.

Online textový přenos

Preview

Zatímco domácí celek pod vedením trenéra Stramaccioniho v posledních dvou duelech remizoval a jednou prohrál, Turínu se podařilo obě utkání vyhrát. Nováčka však nečeká nic jednoduchého - Nerazzurri jsou stále velkým favoritem.

Inter sice zatím prozatím vypadl z role favorita na titul, nicméně evropské poháry jsou pro něj skoro samozřejmostí. O to, aby se staly i skutečností, však budou muset svěřenci mladého trenéra bojovat. A turínské FC rozhodně nepřipravuje jen tak nějaký výlet - již pět zápasů je neporaženo.

Cokoli, jen ne Řím, si možná říkají mnozí hráči. Zanedlouho se totiž týmy Interu a AS utkají potřetí. A pro Nerezzurri se zatím situace vyvíjí o malinko hůř, po dvou zápasech mají na kontě jednu remízu a jednu prohru. V odvetě Coppa Italia ale budou hrát na domácím trávníku, což by pro ně mohla být výhoda. Pravděpodobně tedy uvítají turínské FC jako příjemnou změnu. Interu se povedlo znovu nastartovat 'motory' v duelu s Pescarou, na což navázal výhrou v poháru nad Bolognou.

Domácí prostředí Interu svědčí, na San Siru prohrál v této sezoně pouze čtyřikrát. Otázkou bude, jak jeho příznivci zareagují na přestupovou politiku bývalého vítěze Ligy mistrů. Z kádru šampiona totiž už odešel Wesley Sneijder, na odchodu je také Philipe Coutinho a po skončení sezony pravděpodobně stoper Walter Samuel. Ani tyto odchody ale neubírají nic na roli favorita nedělního duelu.

Když přijde na hraní mimo svůj stadion, pak je turínské FC specialistou na remízu. Bod na hřišti soupeře uzmulo Il Toro už sedmkrát, což je víc, než jakýkoli jiný tým v lize. Nováčkovi Serie A se v minulých týdnech dařilo vyhrát nad slabšími soupeři, když porazilo Pescaru, Sienu a Chievo. Pět zápasů bez porážku pomohlo týmu trenéra Ventury z šestnáctého místa až na jedenácté. Pokud se chce jeho tým zachránit, měl by teoreticky získat ještě dalších deset bodů, což není v sedmnácti zápasech vůbec nemožné.

V dresu Interu by se měl znovu objevit Antonio Cassano, zraněni ale zůstávají Diego Milito, Walter Samuel, Dejan Stankovič a Luca Castellazzi. Hosty bude trápit především jedna velká absence - reprezentační stoper Angelo Ogbonna je dlouhodobě mimo hru a fanoušci doufají v jeho brzký návrat. Poslední utkání vyhrál Inter, když ve třetím kole vstřelil Turínu dvě branky.