1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
31.kolo 07/04/13 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   48.009
Venku:  31.438
Dom.max: 79.341
Ven.max: 73.736

43' Rocchi, 57' Alvarez, 61' Alvarez - 56' Bonaventura, 65' Denis pen., 71' Denis, 77' Denis
Asistence: Pereira, - (vybojovaný míč), - (samostatná akce, přihrávka od Kovačiče)
Nejlepší hráč: Ricardo Álvarez

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 10 Kovacic, 19 Cambiasso (82' Schelotto), 31 Pereira; 14 Guarin; 99 Cassano (32' Alvarez), 18 Rocchi. (27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 17 Kuzmanovic, 24 Benassi, 28 Pasa, 45 Forte, 47 Colombi, 55 Nagatomo). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Atalanta (4-4-2): 16 Polito; 2 Stendardo, 5 Scaloni, 10 Bonaventura, 13 Canini, 17 Carmona (54' Livaja), 19 Denis (83' Cazzola), 21 Cigarini, 77 Raimondi, 83 Del Grosso (74' Brivio), 88 Biondini. (78 Frezzolini, 8 Radovanovic, 9 Troisi, 18 Giorgi, 22 Contini, 23 Brienza, 28 Brivio, 32 Ferri, 91 De Luca, 99 Parra). Trenér: Stefano Colantuono.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Neuvěřitelný zápas. Inter doma prohrál s Atalantou Bergamo 3-4. Do 70.minuty byl přitom o dost lepší. Za stavu 3-1 si však vymyslel penaltu pro hosty rozhodčí, hráče Bergama to nakoplo a otočili skóre. Několikrát mohl Inter také kopat penaltu, rozhodčí ale tradičně fauly neviděl. Hráče Atalanty Raimondiho vyloučil až v nastaveném čase. Všechny branky Interu zařídili doposud neoblíbení Álvarez (2) a Rocchi.

První vzájemný zápas vyhrála Atalanta také a také v ní padalo hodně branek. V Bergamu zvítězila 3-2. I tehdy dal její hráč Denis většinu gólů, z toho jeden z penalty. A i tehdy, ta penalta neměla být!

Zranění kosí Inter i nadále. Po půlhodině musel být kvůli klasickým svalovým problémům střídán Cassano. Ze zdravých útočníků tak zbyl pouze Tommaso Rocchi. Inter by mohl založit nemocnici.

Fanoušky neoblíbená a jediná lednová posila do útoku vstřelila první gól zápasu. Pro Tommasa Rocchiho to byl vůbec první gól za Inter. Celkově v Serii A jubilejní stý. Na centr Pereiry z rohové kopu si naběhl před přední tyč a přes bránícího hráče dokázal míč nasměrovat do brány. Gólman zareagoval pozdě.

Bergamo vyrovnalo v 56.minutě po zbytečné chybě u postranní čáry. Cambiasso nepřesně nahrál, hosté se zmocnili míče a uprostřed pokutového území byl zcela volný Bonaventura, který po pěkném centru měl poměrně snadnou úlohu - 1:1.

Nerazzurri odpověděli bleskově a již za minutu znovu vedli. Ricky Álvarez doslova vlétl mezi obránce a brankáře, kteří byli nedůslední, hlavou jim ukradl míč a poslal ho do opuštěné brány. Argentinec se z branky neradoval. S fanoušky to má těžké, v prvním poločase po nepovedené střele na něj zase pískali... Po domluvě od Zanettiho jim aspoň z poloviny hřiště zatleskal. Zřejmě na něj pěli oslavné chorály.

Álvarez si chtěl fanoušky udobřit na dobro a tak byl v zápase stejně jako v posledním duelu velmi aktivní. Pokud se však dostal k pokutovému území, nahrávat nechtěl a dokud mohl, snažil se motat protihráčům nohy. Jen čtyři minuty po své brance přidal druhý zásah. Obešel Stendarda a Biondiniho a tvrdou střelou z jeho pověstné levačky poslal míč k tyči - 3:1.

Inter byl v první polovině druhého poločasu jasně lepším týmem a vedl naprosto zaslouženě. V 65.minutě však přišlo velké ovlivnění zápasu. Do hry vstoupil rozhodčí a přeci jenom stále psychicky labilní tým vymyšlená penalta hodně rozhodila. Sudí Andrea Gervasoni pískal faul, který v žádném případě nebyl. Po centru na přední tyč a odehrání míče se ozvala píšťalka. Mimo hlavní dění, tam kam nešel po centru z pravé strany míč, viděl rozhodčí penaltový faul! Ranocchia navíc viděl žlutou kartu. Přitom pokud se mělo pískat, tak obráceně. Italský obránce byl naopak faulován. Penaltu proměnil Denis.

Denis během 12 minut dokázal vstřelit hattrick. Dovolila mu to nekoncentrovaná obrana. V 71.minutě přišlo nedorozumění mezi Kovačičem a Juanem. V 77.minutě nezabránil centru od Bonaventury Juan a Samuel byl od Denise poodstoupený.

V posledních sekundách nastavení odmítl remízu Ranocchia. Z necelých dvou metrů nedokázal dopravit míč do prázdné brány.

V 91.minutě dal Raimondi při strkanici v pokutovém území před zahráním rohového kopu ránu pěstí do hlavy Schelottovi. Po právu byl okamžitě rozhodčím vyloučen.

Na konci zápasu se hráči trochu poprali. Emoce přirozeně po nelichotivém výsledku neudrželi hráči nerazzurri. Nejaktivnější byl střídající Schelotto, kterého týmový manažer Ivan Cordoba musel s pomocí násilí dostat ze hřiště do kabiny, aby svým bývalým spoluhráčům z Atalanty neublížil.

Fotogalerie Serie A, 31.kolo -> Inter - Atalanta - zobraz všechny fotky

Ricardo Álvarez

Inter porazil Atalantu naposledy v dubnu 2010, tehdy ještě pod vedením Mourinha. Od té doby v lombardském derby pobral 2 body za 2 remízy. Dnes prohrál podruhé za sebour.

Tommaso Rocchi vstřelil stý ligový gól. Ten předchozí vstřelil za Lazio před více než rokem. 1.února 2012.

Nejvíce střel v zápase: Ricardo Alvarez 6, Denis 5, Fredy Guarin 5.

Pouze dva týmy kopaly v této sezoně méně penalt než Inter, jehož hráči měli možnost využít této výhody třikrát. Catania dvakrát a Palermo jednou.

Online textový přenos

Preview

Inter Milán podává v lize nepřesvědčivé výkony a díky tomu vzrostla ztráta na Ligu mistrů už na sedm bodů. Nerazzurri ale ještě neházejí flintu do žita, třetí místo je stále jejich cíl, k jehož přiblížení potřebují nutně zvítězit nad Atalantou.

Mladý trenér Interu Andrea Stramaccioni stále odolává tlakům a zatím zůstává na lavičce milánského celku. Stramaccioni měl po porážce s Juventusem namále, ale nakonec si vedení naklonil výhrou v dohrávce proti Sampdorii, což se vzhledem k předchozím výsledkům úplně nečekalo. I tak to ale vypadá na další špatnou sezonu. Inter už vypadl z Evropské ligy a na pokraji vyřazení je i v Italském poháru, kde prohrál první zápas na půdě AS Řím 1:2. V lize je pak situace taková, jaká je. Inter ztrácí na konkurenční AC Milán sedm bodů a bude mít co dělat, aby toto manko ještě dohnal.

Atalantě patří v tabulce až šestnácté místo, přesto může být, co se týče záchrany relativně v klidu. Náskok před osmnáctou Sienou je osmibodový, navíc Atalanta dokáže celkem pravidelně bodovat. V minulém kole si hosté připsali bod za domácí bezbrankovou remízu se Sampdorií.

Domácímu celku budou scházet zranění Obi, Mudingayi, Milito, Castellazzi, Chivu, Nagatomo, Stankovič a Palacio. Hrát nebude také vykartovaný Walter Gargano. Ztráty počítá rovněž Atalanta. Trenér Stefano Colantuono musí oželet starty Belliniho, Budana, Moraleze, Marilunga a suspendované dvojice Lucchiniho s brankářem Consiglim.

Inter Milán - pravděpodobná sestava: Handanović - Ranocchia, Samuel, Juan, Zanetti - Kovačić, Cambiasso, Pereira, Guarín - Rocchi, Cassano.

Atalanta Bergamo - pravděpodobná sestava: Polito - Scaloni, Stendardo, Canini, Del Grosso - Raimondi, Cigarini, Biondini, Bonaventura - Livaja, Denis.