1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
32.kolo 14/04/13 15:00 CET - Nereo Rocco, Trieste
Doma:   48.009
Venku:  30.098
Dom.max: 79.341
Ven.max: 73.736

63' Pinilla p., 76' Pinilla
Asistence: (penalta po údajném faulu Silvestreho)
Žluté karty: Conti 32', Murru 72', Pinilla 79' - Juan Jesus 9', Pereira 45'+1', Silvestre 62'
Nejlepší hráč: Mateo Kovačić

INTER (4-4-2-1): 1 Handanovic; 4 Zanetti, 6 Silvestre, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 21 Gargano (Kuzmanovic 53'), 10 Kovacic, 19 Cambiasso (Nagatomo 67', Samuel 75'); 11 Alvarez, 14 Guarin; 18 Rocchi. (27 Belec, 30 Carrizo, 23 Ranocchia, 42 Jonathan, 24 Benassi, 60 Belloni, 45 Forte). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Cagliari (4-3-1-2): 1 Agazzi; 24 Perico, 15 Rossettini, 13 Astori, 29 Murru; 21 Dessena (Pinilla 57'), 5 Conti, 20 Ekdal (Casarini 86'); 7 Cossu (Cabrera 7'); 19 Thiago Ribeiro, 23 Ibarbo. (26 Anedda, 3 Ariaudo, 18 Nene, 27 Sau). Trenér: Ivo Pulga

Highligts video Youtube/Dailymotion

Postřehy
Po bezkrevném výkonu prohrál v Terstu Inter s Cagliari 0-2 a hrozí mu, že v příští sezoně nebude hrát ani Evropskou ligu. Aktálně je v tabulce sedmý.

V útoku hrál v druhém poločase Walter Samuel! Inter má velké množství zraněných hráčů. Do útoku měl trenér pouze Rocchiho.

Dnešní noví zranění: Walter Gargano a Yuto Nagatomo.

Rozhodčí znovu úřadoval. Proti Interu pískl nafilmovanou penaltu. Mezi Silvestrem a Pinillou, pokud vůbec nějaký kontakt byl, tak naprosto minimální. Sám Pinilla přiznal, že to nafilmoval: "Když jsem ucítil kontakt spadl jsem. Samozřejmě, že jsem filmoval. Útočník si musí počínat chytře."

V prvním poločase nastřelil Cambiasso po pěkné spolupráci s Rocchim tyč. Odražený míč šel bohužel mimo jeho dosah a tak ho nemohl do prázdné brány dokopnout.

Autor obou branek Cagliari Mauricio Pinilla je bývalý hráč Interu. Nerazzurri ho vlastnili v sezoně 2003/2004, kdy mu bylo 19 let. Do oficiálního zápasu však nenastoupil nikdy. Nejprve byl na hostování v Chievu a pak v Celtě Vigo. Nakonec ho koupil Sporting Lisabon.

Velmi spornou penaltu zavinil Matias Silvestre, který dostal důvěru zahrát si ligový zápas po více než třech měsících....

Samír Handanovič penaltu nechytil. Bohužel tak v dresu Interu nepotvrzuje svou pověst, chytače penalt. Pinilla zamířil doprostřed brány, Handa šel doprava. Cagliari mohlo vyhrát 3-0. Ibarbo v závěru nastřelil břevno.

Fotogalerie Serie A, 32.kolo -> Cagliari - Inter - zobraz všechny fotky

Mateo Kovačić

Brozović a Kovačić

Cagliari potvrdilo výbornou formu a doma si poradilo i s Interem Milán 2:0. Pro milánský celek jde o druhou porážku v řadě a takřka odmítnutí zapojit se do bojů o Ligu mistrů a evropské poháry celkově. Zkrátka bída Interu pokračuje.

Inter chtěl vstoupit do utkání aktivně a také si v první čtvrthodině vypracoval čistou gólovku. Cambiasso přeloboval brankáře Agazziho, jenže míč v brance neskončil. Neboť orazítkoval tyč. Ve 35. minutě se ozvalo i Cagliari, Ibarbo byl v dobré pozici, ale defenzíva Interu mu na posledních chvíli míč ukopla. Ještě před koncem prvního dějství mohl skórovat Alvarez, branku však přestřelil.

Stejně jako skončila první půle, začal i druhý poločas, tedy šancí Interu. Tommaso Rocchi uvnitř šestnáctky vypálil a Agazzi předvedl dobrý zákrok. Po hodině hry spálil další šanci Alvarez a na řadě bylo Cagliari. Silvestre fauloval ve vápně Pinillu a sudí nařídil pokutový kop. Sám Mauricio Pinilla penaltu proměnil a Cagliari vedlo nad Interem 1:0.

Opařený Inter se z tohoto úderu nevzpamatoval a zanedlouho inkasoval druhý gól. A znovu u toho byl Pinilla, který ve vápně odvedl dobrou práci, připravil si šanci a zakončil - 2:0 pro Cagliari. S Nerazzurri to mohlo dopadnout ještě hůře, pět minut před koncem ale Ibarbo orazítkoval jen břevno! Sardinský celek potvrdil skvělou formu, naopak slavný Inter nadále tápe.

Online textový přenos

Preview

Inter Milán už se dost možná může rozloučit s pozicí zaručující Ligu mistrů, přesto ještě bude bojovat alespoň o Evropskou ligu. Milánskému Interu se ale výsledkově nedaří, což potvrdil i minulý zápas. A ani na půdě Cagliari to nebude mít jednoduché, Sardiňané jsou ve skvělé formě.

Cagliari v minulém kole remizovalo v Catanii 0:0 a vlastně potvrdilo předchozí bodové zisky. Svěřenci trenéra Pulgy pravidelně bodují a v tabulce jim patří pohodlné jedenácté místo. Za posledních dvanáct kol prohrálo Cagliari jediný duel a sice na půdě Boloni. Vyhrát nad Cagliari mezitím nedokázaly AC Milán, AS Řím, Sampdoria či Fiorentina. O to, co se nepovedlo jiným, se pokusí Inter Milán.

Opět už to vypadalo, že se Inter na závěr sezony rozjede, ale znovu přišlo zaváhání. Výkony Interu jsou v letošní sezoně jako na houpačce. Po skvělém výkonu doma s Tottenhamem Nerazzurri nezvládli zápas na Juventusu. Poté vyhráli dohrávku na Sampdorii, ale naposledy zase doma nestačili na Atalantu. Výsledkem je aktuální šesté místo a velká ztráta na třetí AC Milán. Pro Inter to může mít fatální následky, neboť vážně hrozí, že se ani podruhé v řadě nepodívá do milionářské Ligy mistrů.

Vedení Interu tyto problémy pochopitelně registruje, přesto stále drží ochranou ruku nad trenérem Stramaccionim. Mladý kouč je pod palbou kritiky, která se ještě zvýšila, když jeho svěřenci vedli nad Atalantou 3:1 a přesto nakonec prohráli 3:4.

Domácí nastoupí bez Avramova a Pisana, kteří mají zdravotní potíže. K dispozici nebude ani Nainggolan, ten je v karetním trestu. Inter netrápí jenom výsledky, ale také rozsáhlá marodka. Pro toto utkání bude kouč Stramaccioni postrádat Obiho, Mudingayie, Milita, Castellazziho, Chivua, Nagatoma, Stankoviče, Palacia, Cassana a Schelotta.