1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
18.kolo 22/12/12 12:30 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   45.043
Venku:  33.681
Dom.max: 57.374
Ven.max: 73.736

85' Cambiasso - 77' Immobile
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (3-4-3):1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus (Chivu 46'); 4 Zanetti, 21 Gargano (Livaja 78'), 19 Cambiasso, 11 Alvarez (Pereira 31'); 99 Cassano, 8 Palacio, 22 Milito. (27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 17 Mariga, 24 Benassi, 42 Jonathan, 82 Bessa). Trenér: Andrea Stramaccioni.

FC Janov (4-1-4-1): 1 Frey; 31 Sampirisi, 21 Canini, 5 Granqvist, 13 Antonelli; 28 Tozser; 7 Rossi (Piscitella 72), 33 Kucka, 91 Bertolacci (Anselmo 69, Krajnc 90+1), 8 Vargas; 17 Immobile. (30 Tzorvas, 9 Melazzi, 16 Hallenius, 20 Marchiori, 23 Said, 25 Al Hassan, 32 Donnarumma). Trenér: Luigi Delneri

Inter po ne moc dobrém výkonu v posledním zápase roku 2012 pouze remizoval doma s FC Janov 1-1. Jediný gól vstřelil v 85.minutě Esteban Cambiasso.

Kvůli disciplinárnímu trestu nemohl hrát Fredy Guarín. Potrestán byl za verbální kritiku rozhodčí v minulém zápasu. Inter s odvoláním neuspěl. Kolumbijský záložník týmu hodně chyběl.

Coutinho, Wesley Sneijder a zraněný Yuto Nagatomo dostali již na začátku týdnu předčasnou dovolenou. Nizozemský záložník zřejmě v lednu z klubu odejde, na nové smlouvě se nedohodl.

Na zápas se téměř nedalo dívat. Kromě posledních 10 minut hráčům Interu chyběla touha po výhře. Přestože měli víc šancí a výrazně delší dobu drželi míč ve své moci, do kvalitního výkonu to mělo hodně daleko. Divádi viděli přiliš mnoho nepřesností. Z hráčů se nedá vyzdvihnout ani jeden, všem se otho dá dost vytknout. V prvním poločase si nedokázali vytvořit ani jednu šanci a když už nějaké velké po přestávce přišly, Palacio ani Milito je nedokázali proměnit. Až v závěrečných minutách, kdy musel Inter riskovat a hrát v útoku se 4-5 hráči, dokázal Cambiasso snížit a Livaja ve stoprocentní šanci nastřelit tyč.

Už po 30 minutách byl vystřídán Ricky Álvarez. Přestože jeho výkon nebyl nic moc, stažen byl pravděpodobně kvůli svalovým problémům. O přestávce byl překvapivě stažen Juan Jesus a na hřišti ho vyměnil Cristian Chivu.

Fotogalerie Serie A, 18.kolo -> Inter - FC Janov - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

Trochu nečekaný bod si dnes ze zápasu s Interem odváží Janov. Ten sice nepředvedl nijak skvostný výkon, ale dokázal z brejku otevřít skóre a Inter musel v závěru dotahovat. To se mu nakonec povedlo a nebýt Livajovy spálené loženky, nakonec by i vyhrál. Nakonec však může přijít o druhé místo.

Ve třetí minutě si vzal na starost první vzrušení v zápase Marco Rossi, ale jeho nebezpečný centr nenašel žádného z jeho spoluhráčů. Pak se iniciativy ujal Cassano, jenž také nebezpečně odcentroval, a míč našel Palacio, ale bývalého útočníka Janova zradil první dotek s míčem. Po půlhodině hry si první pořádný zákrok připsal Samir Handanovič. Gólman Interu dobře zakročil proti pokusu Immobileho. O pár minut později mohl být rád, když se Vargas v akci tři na tři rozhodl pro střelu, než aby nahrával lépe postaveným spoluhráčům. V nastaveném čase prvního dějství vyslal další nebezpečný centr Cassano, ale skvělá obranná hlavička Caniniho zmařila šanci Militovi.

Hned po změně stran zaúřadovala bývalá dvojka z Janova, Milito s Palaciem, ale druhý jmenovaný svou střelu namířil nad bránu. Také další šance vzešla po spolupráci těchto dvou Argenticů a opět to byl Palacio, kdo se ocitl ve slibné šanci, jenomže skvěle zakročil Frey. Z dorážky měl ještě větší příležitost Milito, ale přestřelil.

Za své neproměněné šance pak Inter zaplatil v 76. minutě. Proti proudu hry vypálil Ciro Immobile a prostřelil Handanoviče. Janov se ujal překvapivého vedení. O tři minuty později málem Immobile zvýšil na 2:0, ale Handanovič ho šikovně vytlačil z dobrého střeleckého úhlu. V 85. minutě se ale naštěstí pro domácí dokázal trefit Cambiasso. Ten konečně zužitkoval další z Cassanových centrů a hlavou překonal Freye. Nerazzurri nakonec mohli zápas dokonale otočit, ovšem to by musel mít Palacio střeleckou formu a Livaja nesměl z několika decimetrů trestuhodně napálit míč do tyče.

Online textový přenos

Preview

Inter by se milerád udržel po podzimní části Serie A na druhém místě a pro poslední kolo v letošním kalendářním roce si nemohl přát lepšího soupeře. Do Milána totiž zavítá CFC Janov, jehož problémy se každým kolem prohlubují.

Už se z toho stal takový evergreen, nicméně i nyní je třeba zmínit, v jakých problémech se Grifové nacházejí. Krokem vedle se ukázalo angažování kouče Luigiho Delneriho, který v devíti zápasech dokázal jen jedinkrát zvítězit, zbytek prohrál a v posledním kolem mu zachránila krk domácí remíza s Turínem. Pokud ale bude chtít být na lavičce i 6. ledna, kdy se italská nejvyšší soutěž opět rozjede, pak potřebuje porazit Inter. Ať už totiž prezident Enrico Preziosi vyhlašoval cokoliv, jen těžko bude překousávat předposlední, nebo teoreticky poslední místo po 18 zápasech.

Proti tomu, aby si Janov odvedl z Milána jakékoliv body, však bude jednoznačně Inter. Ten totiž minulý týden prohrál v Římě s Laziem a nejen, že se jeho ztráta na Juventus zvětšila na sedm bodů (aktuálně už deset, ale Juve má o zápas víc), ale také už má jen jednobodový náskok právě před Laziem a v patách mu jsou rovněž Fiorentina a Neapol.

V týdnu si nicméně Nerazzurri vylepšili náladu, když v poháru porazili 2:0 Veronu. Ve čtvrtek se pak ještě dozvěděli soupeře pro jarní část Evropské ligy, kde se střetnou s Kluží.

Co se týče sobotního duelu, kouč Stramaccioni nemůže počítat s Fredym Guarínem, místo kterého patrně nastoupí Rodrigo Palacio. Mimo hru jsou Wesley Sneijder, Dejan Stankovič, Joel Obi, Gaby Mudingayi, Luca Castellazzi a Yuto Nagatomo. Hosté přijedou bez Morettiho se Seymourem, kteří jsou v trestu, doma zůstávají také zranění Ferronetti, Jorquera, Bovo a Jankovič.

Inter Milán - pravděpodobná sestava: Handanović, Ranocchia, Samuel, Jesus, Zanetti, Gargano, Cambiasso, Pereira, Palacio, Milito, Cassano.

Janov CFC - pravděpodobná sestava: Frey, Sampirisi, Granqvist, Canini, Antonelli, Rossi, Kucka, Toszer, Bertolacci, Vargas, Immobile.