FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Pondělí 4.března2024
Serie A: Inter - FC Janov 2-1
Zatímco Juventus prohrál v Neapoli, Inter ve 27.kole porazil na domácím stadionu FC Janov 2-1. O 15 bodů vede Inter Serii A a míří za titulem. Přesto má před sebou ještě dlouhou cestu. K jistotě potřebuje získat 19 bodů z 11 zápasů. Proti Janovu černomodří ovládli první v poločas, v kterém byli aktivnější a lepším týmem. První gól vstřelil po krásné akci Albánec Kristjan Asllani. Druhý gól přidal z penalty po faulu na Barellu Alexis Sánchez. Další šance Inter neproměnil. Janov sice nevypadal, že by se zmohl na nějaký odpor, ale přeci jenom do přestávky jednou nebezpečně zahrozil a obránci Interu se museli mít na pozoru. Druhý poločas začal dobře, Inter kontroloval hru, ale z ničeho nic přišel pěkný gól hostí a najednou se obraz hry změnil. Janovští si troufali navíc, začali ve více lidech útočit a hráčům Interu jako by se už nechtělo tolik běhat. Do pokutového území tak začali lítat nebezpečné centry a několikrát se nerazzurri osvobodili jen odkopnutím míče na roh. Pokud se dostali do útoku, tak i nadále tam sice byli nebezpeční, ale takovýchto situací podstatně ubylo. Další banku se nakonec ale nikomu vstřelit nepodařilo.
Neděle 3.března2024
Inzaghi provede proti Janovu pár změn v sestavě
Simone Inzaghi potvrdil, že v zítřejším zápase Serie A proti Janovu provede v sestavě Interu Milán několik změn.FC Janov v prvním vzájemném letošním zápase dokázal s Interem remizovat 1-1. Byl to poslední zápas roku 2023. "Mám štěstí, že mám k dispozici většinu kluků," řekl trenér. "Několik hráčů bude chybět, bohužel jsme viděli, že když hrajete hodně zápasů, někteří hráči se zraní." "Janov je vynikající tým," prohlásil Inzaghi. "Mají 33 bodů. Prožívají vynikající sezónu. Myslím, že v posledních dvanácti zápasech prohráli pouze s Atalantou. Takže budeme muset zůstat naprosto koncentrovaní. Janov je velmi dobrý v obsazování hřiště. Jsou velmi dobří v obou fázích hry. Takže budeme muset být technicky čistí a hrát naši obvyklou hru." K defenzivě Interu Inzaghi uvedl: "Za posledních třicet měsíců jsme zjistili, že se nám všichni hráči zcela odevzdali. Já i můj realizační tým se jim snažíme vštípit naše herní principy. A oni je skutečně velmi dobře plní." Kvůli kartám chybí Alessandro Bastoni. Zranění na hřiště nepustí Calhanogla a Sensiho. Otazník visí nad startem Thurama. Cuadrado je po operaci Achillovy šlachy.
Čtvrtek 29.února2024
Třetí gól Dimarca vymyslel trenér Inzaghi
Inter porazil Atalantu 4-0, což znamená, že vstřelil alespoň čtyři góly ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech Serie A. To se mu podařilo pouze jednou a to v sezoně 1929-30. "Prvních 10-15 minut nás Atalanta hodně tlačila, takže jsme se museli srovnat. Začátek nebyl náš, ale pak jsme dali gól, trefili břevno a do druhého poločasu nastoupili s dravostí," řekl Inzaghi pro DAZN. "To jsou skvělá znamení pro naši cestu, která musí pokračovat bez přestávek." Matteo Darmian, Lautaro Martinez, Dimarco a Davide Frattesi se na San Siru trefili do sítě soupeře. Náhradník Frattesi hned po svém gólu odkulhal se svalovým problémem. "Frattesi byl v Lecce výjimečný, ale patnáct minut před koncem ho chytla křeč. Je to jeden z nejtrestanějších hráčů při výběru sestavy. Odnáší to nejvíc, přičemž je ve skvělé formě, byla by velká škoda, kdyby teď nemohl kvůli zranění hrát." Zajímavé je, že poté, co Dimarco poslal odražený míč po střele Lautara z penalty do sítě, běžel křídelní záložník za Inzaghim, aby mu řekl, že ten gól je vlastně jeho. Proč? "Zatímco jsme čekali na VAR, řekl jsem Dimarcovi, aby byl připraven vběhnout do pokutového území, protože tam jsme křídelní hráče potřebovali. Federico to udělal opravdu dobře, počkal na správný okamžik, načasoval to perfektně." Inter se tak poučil. "V lednu se hráč Verony dostal k odraženému míči jako první. Takže jsme na tom pracovali. Detaily jsou důležité, musíte chtít vždy pracovat na zlepšení," řekl kouč. Inter je nyní na čele tabulky Serie A o 12 bodů, ale Inzaghi zůstává nohama pevně na zemi. "Nelze popřít, že tým hraje dobře a hraje tak už dva a půl roku. Vyhráli jsme pět trofejí, hráli jsme finále Ligy mistrů a na čele máme slušný náskok, ale víme, že v lednu jsme se s Juventusem utkali o čelo tabulky. Za měsíc jsme si vytvořili náskok, o který můžeme ve stejném časovém období zase přijít." Zdá se, že střídání v týmu nemá pro tento tým, který vyhrál všech 11 soutěžních zápasů odehraných v roce 2024, velký význam. "Mám tým, v němž se mění sestava a který si i tak zachovává své zásady, s tím jsem maximálně spokojen. Můžeme vystřídat sedm nebo osm hráčů, vždycky je radost sledovat, kdo je na hřišti. To mi ztěžuje život při výběru základní jedenáctky. Mám štěstí, že mám tyhle úžasné kluky, kteří mi dávají všechno, ať už hrají deset minut nebo devadesát." Tento týden se objevily zprávy o zájmu několika klubů z Premier League a dokonce i Barcelony o Inzaghiho, ale ředitel Interu Beppe Marotta ujistil, že jsou rádi, že spolu pokračují. "Jsem tady velmi šťastný, s klubem, těmito fanoušky a kluky, takže teď nemá smysl o tom mluvit," souhlasil Inzaghi. "Musíme si udržet tu koncentraci po dobu tří měsíců, nemám zájem mluvit o zbytku a myslím, že ani klub nemá zájem. Všichni se chceme jen těšit z toho, jak Inter hraje."

Ředitel Atalanty Percassi obviňuje rozhodčí, že zničili skvělý zápas
Ředitel Atalanty Luca Percassi se ohradil proti skandálním rozhodnutím rozhodčích, která podle něj zničila zápas s Interem. "Byly prostě nepochopitelné. Řekněme, že komentovat takový zápas je velmi těžké. Bezpochyby jsme čelili skvělému týmu, gratuluji Interu, který si zaslouží být na vrcholu tabulky." "Podle našeho názoru došlo k několika velmi závažným chybám jak ze strany rozhodčího, tak VAR," řekl Percassi pro DAZN. "Úvodní gól De Ketelaereho, který byl neuznán, je prostě nepochopitelný, že i přes všechny záběry, které mají k dispozici, dokážou tento gól neuznat. Je to platný gól, nebyla tam žádná ruka Mirančuka, a pokud něco, tak Bastoni do Mirančuka narazil, a proto by to byla penalta." Bývalý rozhodčí a současný expert na rozhodčí DAZN Luca Marelli vysvětlil, že míč se skutečně dotkl Mirančukovy ruky. Percassi nesouhlasí: "Ne, když se podíváte, je to Bastoni, kdo se dotýká míče, a ten vůbec nemění směr, když prochází kolem Mirančukovy ruky. Nesnažte se interpretovat něco ze záběrů, které nejsou jasné." Druhý incident byl dvojnásobně sporný, protože asistent zvedl praporek kvůli tomu, že se míč dostal za čáru, načež Denzel Dumfries z bezprostřední blízkosti nastřelil ruku Hanse Hateboera. VAR zrušil rozhodnutí asistenta rozhodčího a poté doporučil hlavnímu, aby šel k přezkoumání na hřišti kvůli zásahu ruky, což však trvalo velmi dlouho. "Je nepochopitelné, že za těchto okolností byla penalta nařízena. Bylo to opravdu skandální, protože nikdo na stadionu nechápal, co se děje během pěti nebo šesti minut čekání na to, až VAR najde něco, co nikdo neviděl," dodal Percassi. "Také asistent už zvedl praporek. Jsme hluboce zklamaní, protože to byl potenciálně skvělý fotbal, který zničila rozhodnutí rozhodčích, jež měla obrovský vliv na výsledek."
Gasperini nenormální zápas, Inter byl i tak skvělý
Gian Piero Gasperini byl po zápase trochu naštvaný na VAR. Hned ve dvou případech rozhodl proti jeho týmu. A v obou případech to bylo za jemný zásah rukou. Jeho tým 11 zápasů neprohrál, Inter jej však na San Siru porazil 4-0. "Ke konci se to zvrhlo spíš v trénink než v zápas. Ani si nemyslím, že jde dát gól během tréninku," řekl Gasperini, když mluvil o třetí brance, která padla po penaltě, jež byla nařízena v momentě, kdy většina hráčů přestala hrát. Míč však autovou čáru nepřešel. "O rozhodčích mluvím až po výhře. Inter by možná vyhrál i tak, ale alespoň by to byl opravdový zápas." "Měl jsem dojem, že jsme v dobré formě, v prvním poločase jsme si proti silnému Interu vedli velmi dobře. Výsledek je matoucí pro každého, kdo zápas viděl, ale jsme připraveni na další," pokračoval kouč Bergama. "Možná to ovlivní vaši důvěru v nás, ale naši vlastní ne. Hráli jsme proti skvělému Interu, ve velmi nenormálním zápase, není čas myslet negativně."
Bastoni: Inzaghi znás udělal pohyblivější tým, který je pro soupeře špatně čitelný
Inter znovu vyhrál a v tabulce Serie A má po 26 zápasech náskok 12 bodů. Alessandro Bastoni z toho má velkou radost a vysvětluje, jak důležitý byl Simone Inzaghi ve změně způsobu hry Interu, jak se všichni stali pohyblivější a pro soupeře nepředvídatelnější. "Říkáme to už delší dobu, finále v Istanbulu nám hodně dalo, co se týče sebevědomí, jednoty a touhy se tam zase vrátit. Jsme rádi, že můžeme společně tvrdě pracovat a společně těchto cílů dosáhnout," řekl Bastoni pro DAZN. "Tuto cestu jsme začali před několika lety, mnozí z nás společně dozrávali, zatímco ještě před pěti lety jsme nebyli připraveni hrát o určité cíle." "Víme, jak důležitá je síla týmového celku. V minulé sezoně jsme měli příliš mnoho porážek, takže toto je vítězství pro trenéra, hráče a všechny, kteří v těžkých chvílích zůstali jednotní." Bastoni byl vždycky něco jako tvůrce hry v hloubi pole, ale v posledních letech se on i ostatní středoví obránci začali pravidelněji prosazovat i křížnými přihrávkami, což je poměrně nepředvídatelná zbraň. "Je to něco, na čem pracujeme. Inzaghi v tom byl velmi důležitý, protože já jsem ze začátku nebyl tak pohyblivý. Všichni musíme být koncentrovaní a není snadné najít někoho jako Mkhitaryana, který se dostane hlouběji do obrany, nebo Lautaro Martineze, který se spojí se středem hřiště. Všichni se pohybujeme a snažíme se nechávat jen velmi málo záchytných bodů." Bastoni byl dostal v závěru žlutou kartu a protože je to jeho pátá v sezoně, bude v příštím zápase Serie A povinně odpočívat.
Středa 28.února2024
Serie A: Inter - Atalanta Bergamo 4:0
Inter zválcoval i ve formě hrající Atalantu Bergamo. Po třetí za sebou vyhrál 4-0 a po čtvrté za sebou vstřelil 4 branky. V dohrávce 21.kola si tak připsal do tabulky další tři body a před druhým Juventusem má po 26 odehraných kolech luxusní náskok 12 bodů. Začátek zápasu se úplně nepovedl. Hosté vstřelili po zkažené rozehrávce od Pavarda branku, která ale byla díky kvůli ruce a zásahu VARu odvolána. Inter se ponaučil a začal hrozit na druhé straně. Barellův gól neplatil kvůli ofsajdu, Lautaro napálil ve slibné pozici míč hodně mimo. V 26.minutě ale vyrazil míč brankář Atalanty přímo před Darmiana, který nezaváhal. Ten mohl přidat hned druhý gól, ale trefil ve slibné pozici jen brankáře. Lautaro střelou z dálky trefil břevno, ale ještě před přestávkou přeci jen druhý gól přidal. V druhé části hry neproměnil stejný hráč penaltu, dorážku ale zvládl Dimarco a skóre uzavřel střídající Frattesi hlavou po centru z přímého kopu.
Překoná Lautaro rekord v počtu vstřelených branek za sezonu?
Rekord Serie A je 36 gólů. Tolik vstřelil Gonzalo Higuaín za Neapol v sezoně 2015/16 a Ciro Immobile za Lazio v sezoně 2019/20. Oběma pomohlo proměňování penalt. Na ty se však zatím Lautaro Martinez, který má před zápasem proti Atalantě na kontě 22 zásahů, moc nemůže spoléhat. Pokud je na hřišti Hakan Calhanoglu, je pro střelu z puntíku první a oprávněnou volbou. Turek pár zápasů hrát kvůli zranění nebude, takže kapitán černomodrých bude mít větší šanci na navýšení svého počtu gólů.
Inter doposud prohrával v Serii A pouhých 38 minut
Inter zažívá pozoruhodnou sezónu. Nerazzurri vyhráli 21 zápasů, třikrát remizovali a jednou prohráli. Jediná porrážka přišla proti Sassuolu. A bylo to vlastně otočení skóre v závěru. Inter po poločase totiž vedl. Sassuolo však po přestávce dvakrát skórovalo a vyhrálo 2:1. Krátce po hodině hry vstřelil vítězný gól Domenico Berardi. Remízové zápasy přišli proti Boloni a Janovu, zde ale Inter vždy vedl. Druhým zápasem, kde prohrával, byl duel s Juventusem. Po brance Vlahoviče však za 5 minut vyrovnal Lautaro na konečných 1-1. Přesto existuje ještě jeden zápas, v kterém Inter krátce tahal za kratší konec. V Římě s AS. Inter šel sice do vedení, ale ještě do přestávky domácí skóre otočili. V 49.minutě ale Inter znovu vyrovnal a nakonec zápas vyhrál 4-2. V součtu tak Inter prohrával pouze 38 minut.
Pondělí 26.února2024
Alexis využil své šance a proti Lecce zahrál výborně
Útočník Interu Milán Alexis Sanchez si vysloužil pochvalu za pěkný výkon při včerejší výhře Interu nad Lecce. Dnešní tištěné vydání milánského deníku Gazzetta dello Sport vyzdvihuje výkon chilského reprezentanta známkou 7,5/10 v hodnocení hráčů zápasu. Sanchez dostal včera večer poměrně vzácnou příležitost nastoupit. Čtyřiatřicetiletý hráč je v této sezóně za Lautarou Martinezem a Marcusem Thuramem náhradníkem. Thuram byl mimo hru se svalovým zraněním. Trenér Nerazzurri Simone Inzaghi byl proto připraven dát Sanchezovi šanci se ukázat. A této příležitosti se bývalý hráč Arsenalu, Manchesteru United a Barcelony chopil s přehledem. Sanchezovi se na stadionu Via del Mare nepodařilo zapsat do střelecké listiny. To znamená, že čekání 34letého hráče na ligový gól v jeho druhém působišti v Interu pokračuje. V této sezóně skóroval za Inter pouze jednou, a to proti Salcburku v Lize mistrů. Sanchezovi se však povedlo téměř všechno, jen ne skórovat. Chilský reprezentant si připsal asistenci. Velmi dobře si počínal, když dostal míč v pokutovém území a vybídl záložníka Davideho Frattesiho ke druhé brance Interu. To byl v kontextu zápasu klíčový gól. Právě tento gól umožnil Nerazzurri trochu se nadechnout poté, co Lecce na začátku druhého poločasu pokračovalo v tlaku. A kromě asistence se Sanchez blýskl ještě mnoha dalšími momenty. Čtyřiatřicetiletý hráč ukázal, že toho má ještě hodně v zásobě. Vychutnával si příležitost běhat v zadních řadách Lecce. Sanchezova schopnost přijímat míče a otáčet se v těsném prostoru se ukázala jako neocenitelná pro Inter, který po celý zápas držel míč.
Hakan Calhanoglu má lehké svalové potíže
Inter Milán potvrdil, že záložník Hakan Calhanoglu utrpěl před zápasem Serie A proti Atalantě svalové zranění. Klub vydal oficiální prohlášení týkající se lékařských testů, které dnes turecký reprezentant podstoupil. Ty odhalily lehké natažení svalu na pravém stehně. Včera večer trenér Interu Simone Inzaghi potvrdil, že Calhanoglu není v nejlepší fyzické kondici. To byl důvod, proč třicetiletý hráč proti Lecce nehrál. Nyní bude velkou otázkou, kdy se Calhanoglu bude moci vrátit. Zdá se, že je prakticky vyloučeno, že by se záložník stihl vrátit do příštího zápasu týmu. Inter hraje znovu už za dva dny. Ve středu večer hostí v Serii A Atalantu.
Lautaro: 100 gólů v Serii A? To jsem si nikdy ani nepředstavoval
Svými góly pomohl Interu porazit Lecce 4:0. Dvěma góly se dostal na 101 branek v Serii A. Pro Lautaro Martineze, který pokračuje v neuvěřitelných číslech, to byl výjimečný večer a po zápase se rozplýval: "Je to velmi významné vítězství. Nadále prokazujeme vyrovnanost výkonů a navíc jsme hráli fantastický fotbal. Skvělé je, že se nám to daří společně, a to jak těm, kteří nastupují, tak těm, kteří přicházejí v průběhu zápasů. Odvádíme fantastickou práci a musíme v tom pokračovat." "100 gólů v Serii A? Vybrat můj nejoblíbenější je těžké, možná si vyberu svůj stý, který byl dneska můj první." "Musím říct, že když jsem v patnácti letech odcházel z domova, nikdy bych si tohle všechno nedokázal představit. Práce a oběti mé rodiny v dětství mi to všechno umožnily. Tohle všechno je pro ně. Neexistuje žádné tajemství, musíme pracovat každý den a pomáhat si navzájem. Jsem mladý a stále se mohu zlepšovat. Ještě jsme nic nevyhráli, takže musíme dál tvrdě pracovat. Gólové rekordy nejsou důležité, pokusím se je překonat, ale nejdůležitější je, aby Inter vyhrával. Góly, které vstřelím, pomáhají týmu. Navázali jsme na naši cestu Ligou mistrů v minulé sezóně, zlepšili jsme se a vyspěli, ale musíme stále zvyšovat laťku v každém zápase a při každém tréninku."
Federico Dimarco - produktivní obránce řádí dál
Proti Lecce to byl další skvělý zápas Federica Dimarca, který opět ukázal, že je jednou z nejúčinnějších útočných zbraní Interu. V posledních třech sezónách Serie A je druhým obráncem, který se podílel na 20 gólech. Sám vstřelil devět gólů a na jedenáct přihrál. K nezastavení je i stoper Stefan de Vrij. Od svého prvního gólu v Serii A, který vstřelil 11. září 2016 proti Chievu, je nizozemský reprezentant nejlepším obráncem s nejvyšším počtem gólů vstřelených hlavou v lize - 13.
Jen bod za skvělou sezonou 2006-07
Pozitivní ligová série Nerazzurri pokračuje. Díky čtyřgólovému přídělu do sítě Lecce na stadionu Via Del Mare nasbírali v 25 zápasech Serie A 66 bodů. Více jich po stejném počtu zápasů v soutěži získali pouze v sezoně 2006/07. Tehdy jich měli 67 po 21 výhrách a čtyřech remízách. Poprvé ve své historii v Serii A Inter bodoval ve 20 venkovních zápasech v soutěži po sobě. Od ledna 2023 nevyhrál žádný tým v pěti nejlepších evropských ligách více venkovních zápasů než Inter. Manchester City jich má také 16. O defenzivní pevnosti týmu Simoneho Inzaghiho navíc svědčí následující údaj. V 25 ligových zápasech této sezóny bylo dosaženo 16 čistých kont. V historii Nerazzurri je to teprve podruhé v Serii A, 16 jich nasbírali také v ročníku 1988/89 po stejném počtu zápasů.
Lautaro má 101 gólů v Serii A a překonal svůj osobní rekord
Pro Lautaro Martineze je letošní sezona mimořádnou. V zápase s Lecce vstřelil svůj 100. a 101. gól v Serii A. Kapitán Nerazzurri se stal devátým hráčem v historii, který dosáhl milníku 100 ligových gólů v jednom dresu před dovršením 27 let. V posledních třech sezónách vstřelil argentinský útočník v součtu nejvíce gólů v soutěži. Minimálně o 15 více než kdokoli jiný. A konečně, s 22 góly ve 23 zápasech překonal hráč nosící na dresu číslo 10 rekord v počtu svých vstřelených branek v jedné sezoně v Serii A. Před dneškem bylo jeho maximem 21 gólů. Neuvěřitelná čísla, která všem dokazují talent, odhodlání a charisma hráče, který vede tým Simoneho Inzaghiho na hřišti. Lautaro nadále vede tabulku kanonýrů Serie A s 22 brankami. Druhý Vlahovič z Juventusu má 15 zásahů. Oba dva proměnili dvě penalty. Třetí je Giroud s 12 góly. O 4.místo se dělí Marcus Thuram s deseti brankami s Matíasem Soulém z Frosinone a Joshuem Zirkzeem z Boloni.
Neděle 25.února2024
Inzaghi: Sanchez byl dnes skvělý
Inter vyhrál v Lecce a nadále s přehledem vede Serii A. Trenér Inzaghi je však neustále na pozoru. "Stále se můžeme zlepšovat. Čekají nás tři nejdůležitější měsíce sezóny. Můžeme být jen spokojeni s tím, jak se věci vyvíjejí, ale nyní se musíme soustředit na Atalantu a obecně postupovat zápas od zápasu. Bude to těžké a vzhledem k tomu, že zápasů je tolik, doufáme, že se do nich zapojí co nejvíce hráčů." "Tajemstvím tohoto Interu je tvrdá práce. Se svým realizačním týmem pracuji už více než deset let, známe se stále dobře a hodně na sobě pracujeme. Klub se nás vždy snaží podpořit a máme hráče, kteří projevují skutečnou ochotu. Pro mě je opravdu uspokojující, když vidím, jak se všichni snaží být k dispozici. Stačí se podívat na dnešní góly s přispěním Audera, Bissecka a Asllaniho. Lautaro si vede velmi dobře a musí v tom pokračovat. Prožívá pozoruhodnou cestu a trenér se může považovat za šťastného, když má k dispozici takového hráče." "Lecce bylo ošemetným soupeřem, zejména na jeho půdě a po našem zápase s Atléticem. Co se týče Sancheze a Arnautoviče, nepotřeboval jsem poslední dva zápasy, abych se v nich ujistil. Sanchez byl dnes skvělý. Ukázal, že je šampion, i když nedal gól. Gól si však zasloužil. Dnes jsme měli šest hráčů mimo hru, což pro trenéra není snadné, ale naším cílem je i nadále vyhrávat. Kluci musí zůstat soustředění."
Serie A: Lecce - Inter 0:4
Sedm změn udělal trenér Simone Inzaghi v základní sestavě oproti zápasu proti Atletiku Madrid. Opory šetřil pro středeční dohrávku proti Atalantě. Inter si i tak bez problému porazil s Lecce a na jeho hřišti a v 26.kole Serie A vyhrál 4-0. Stejným výsledkem porazil i v minulém kole Salernitanu. Gól znovu nedostal, i když chytal náhradní brankář Audero. První branku dali černomodří po patnácti minutách. Trefil se Lautaro a byla to jeho stá trefa v Serii A. Inter měl utkání po kontrolou, další branky však přidal až po přestávce. Nejprve skóroval Davide Frattesi po přihrávce od Alexise v 54.minutě. O dvě minuty autor této branky nahrál na další Lautarovi. V 67.minutě se prosadil hlavou obránce De Vrij. Inzaghi pak v závěru poslal na hřiště další náhradníky přišel Klaassen, Buchanan či mladíček Akinsanmiro.
Středa 21.února2024
Inzaghi po výhře nad Atletikem: Škoda šancí
"Kluci byli výjimeční proti fyzicky zdatnému a technickému týmu. Mrzí nás, že jsme z šancí, co jsme si vytvořili, nevytěžili víc. Teď nás čeká velmi náročný a intenzivní druhý zápas v Madridu." "Jsem rád za Arnu a těší mě, jak pracuje. Vlastně všichni naši útočníci trénují dobře a líbí se mi přístup, který u nich vidím. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme si vedli dobře, ale prvních deset minut druhého poločasu nebylo tak dobrých. Poté jsme byli fantastičtí a hráči, kteří nastupovali průběžně, nám hodně pomohli. Nicméně víme, že to byl jen první poločas." "Thuram měl menší problém, když sprintoval, aby dosáhl na přihrávku. Pak cítil bolest při střele. Uvidíme, to jsou věci, které se mohou stát. Doufáme, že nebude mimo hru dlouho." "V posledních šesti měsících se nám dařilo, ale nejdůležitější měsíce jsou březen a duben. Z kluků mám radost, jak z toho, jakým způsobem hrají, tak z toho, jak trénují. Víme, že čím dále půjdeme, tím více potíží nás čeká a tím větší bude únava, ale musíme takto pokračovat. Barella byl výborný, stejně jako všichni ostatní záložníci." "Jestli bych chtěl hrát v tomto týmu? Ano! Pokud jde o naše křídelní hráče, Dumfries a Carlos Augusto byli po svém nástupu výborní, ale předtím hráli dobře i Dimarco a Matteo Darmian. V tom okamžiku hry jsem potřeboval trochu více hráčů do šířky. Naši křídelníci jsou hráči, kteří se nejvíce tlačí dopředu, a pak máme Buchanana, který je výborný hráč." "Byl to důležitý večer, při kterém jsme si vzpomněli i na Brehmeho. Dnes jsem byl s Ferrim, který byl jeho spoluhráčem. Všichni jsme byli zdrceni, když jsme tu zprávu slyšeli, protože jsme ztratili skvělého hráče a výjimečného člověka."

Mkhitaryan: Výhra o gól nic neřeší
Inter porazil Atletico v osmifinále LM 1-0 a už vzhlíží k odvetě: "Teď nás čeká další zápas, takže i když je vítězství příjemné, výsledek 1:0 se zas tak moc neřeší," řekl Mkhitaryanpro Mediaset Infinity. "Vytvořili jsme si co nejvíce šancí na vstřelení gólu, ale věděli jsme, že proti nám stojí silný soupeř, který dobře brání. Naštěstí jsme vstřelili gól a nyní jedeme do Madridu s výhodou." "Bohužel výhra 1:0 znamená, že jsme ještě nic neudělali, musíme jet do Madridu a hrát, jako by to bylo stále 0:0, musíme hrát na vítězství. Musíme ze sebe vydat to nejlepší a pokračovat v cestě, na které jsme byli v minulé sezóně, protože se chceme vrátit do finále."
Arnautovič: Nejdůležitější gól mé kariéry, gólů jsem měl dát ale víc
Vítězný a jediný gól do sítě Atletika vstřelil v Miláně Marko Arnautovič, dle UEFA nejlepší hráč zápasu. Na hřiště se dostal po přestávce za zraněného Thurama. "Marcuse je mi líto, není příjemné, když je spoluhráč nucen odejít. V tomto případě však musím nastoupit já a něco změnit. Měl jsem skórovat dvakrát dřív, než se mi to povedlo. Potřeboval jsem trochu času na zotavení po zranění a prošel jsem si těžkým obdobím. Fanoušci vždy stáli na mé straně a byl to pro mě neuvěřitelný okamžik poté, co jsem vstřelil gól, který považuji za jeden z nejdůležitějších v mé kariéře." "Byla tu celá moje rodina, jsem nadšený. Jsme fantastické a silné mužstvo a každý se snaží dělat vše, co je v jeho silách. Teď je třeba v Madridu předvést další velký výkon. Pojedeme tam vyhrát. "
De Paul: Nemyslím, že by nás Inter převyšoval
"Byl to dobrý zápas dvou týmů, které chtěly opravdu bojovat o výhru. Muselo se na to dobře koukat," řekl hráč Atletika De Paul pro Sky Sport Italia. "Inter měl o dvě nebo tři šance více než my, ale jsme velmi podobné týmy. Z toho, co jsem vycítil, když jsem byl na hřišti, si nemyslím, že by nás Inter převyšoval. Nakonec rozhodl jeden gól a my to teď musíme na Metropolitanu tento výsledek otočit." Druhé utkání se odehraje 13. března na Wanda Metropolitano a již neplatí pravidlo o gólech hostů, takže pokud Atleti vyhraje jakýmkoli jednobrankovým rozdílem, půjde zápas do prodloužení. Bývalému záložníkovi Udinese bylo předestřeno, že Atletico Madrid ve druhém poločase snížilo intenzitu své nátlakové hry, což Interu umožnilo vytvořit si více brankových příležitostí. "Nemůžete hrát vždy ve stejném tempu po celý zápas. Chtěli jsme si udržet úroveň intenzity i po přestávce, ale Inter byl na domácím trávníku a jeho publikum ho tlačilo dál. Je normální, že vás mohou pomalu unavit, jsou momentálně nejlepším týmem v Itálii a je přirozené, že se na San Siru budou cítit silnější, stejně jako my na Metropolitanu. Nemyslím si, že by to bylo poklesem kondice, i my jsme měli dvě příležitosti ke skórování, to znamená, že jsme v dobré formě."
Co řekl Lautaro Arnautovičovi a co ho po zápase mrzí?
Lautaro Martinez prozradil, co řekl Marko Arnautovičovi, aby ho uklidnil po neproměněných šancích. Výčitky má ale i sám: "Vždycky můžu být lepší, když nedám gól." Inter porazil v úvodním osmifinále Ligy mistrů Atletico 1-0, ale vyhrát mohl určitě větším rozdílem. "Dnes večer to pro nás byl zásadní zápas, potřebovali jsme uhrát pozitivní výsledek. Myslím, že jsme mohli dát více gólů, ale důležité je mít náskok," řekl Lautaro Martinez pro Sky Sport Italia. K vidění bylo několik velkých šancí, především dvě tutovky Arnautoviće. Rakušan nakonec přece jen gól dál a rozhodl zápas. Co řekl útočník Arnautovičovi po té, když ze šesti metrů netrefil odkrytou bránu? "Marko je velmi zkušený hráč s velkou kariérou, já jsem kapitán a jen jsem ho uklidnil. I já jsem zažil podobné chvíle, vím, že to není snadné, ale všechna ta tvrdá práce, kterou odvedl v tréninku, se vyplatila." Zápas začal Marcus Thuram, který o poločase odstoupil se svalovým problémem ve stehně, takže nastoupil Arnautovič, který je typově jiným útočníkem. "Snažím se přizpůsobit svému útočnému partnerovi, protože jsem za ty roky v Interu vystřídal mnoho spoluhráčů, ale snažím se od všech učit a s každým vycházet," řekl Argentinec. Lautaro Martinez dnes večer síť nenašel a přiznává, že ho to mrzí. Rozdíl ve skóre tak nebylo vyšší. "Chtěl jsem to trefit napoprvé, ale míč byl trochu pomalý a zasekl se mi na levé noze. Vzpomněl jsem si na gól, který jsem dal proti Veroně, a tak jsem se snažil míč kontrolovat a poslat obránce k zemi. Byla to velká šance, mrzí mě, že jsem ji promarnil. Vždycky můžu být lepší, když nedám gól."
Úterý 20.února2024
Liga mistrů: Inter - Atletico Madrid 1:0
Inter v prvním osmifinále Ligy mistrů porazil na svém hřišti Atletico Madrid 1-0. Interisti byli v zápase lepším týmem a zaslouženě vyhráli. První poločas však byl z jejich strany trochu nervózní. Hráči si uvědomovali důležitost utkání a několikrát se stalo, že zkazili akci zbrklou přihrávkou. I tak si dokázali vytvořit tři velmi nadějné příležitosti, které ale gólem neskončili. Do druhého poločasu vystřídal zraněného Thurama rakouský veterán Marko Arnautovič a byl velmi vidět. Dostával se do mnoha šancí, ale bohužel, což se mu letos stává velmi často, v nich selhával. V té největší z bezprostřední blízkosti nepochopitelně přestřelil bránu. Šance měli ale i ostatní. A byl to právě Arna, který s trochou štěstí dokopl do opuštěné brány míč, který se po sólovém úniku Lautara k němu odrazil. V druhém poločase byl Inter ještě lepší a Atletico může být rádo, že si do Španělska veze prohru jen o jeden gól.
Svět opustila legenda Interu, Andreas Brehme
Za Nerazzurri odehrál 4 sezony, byl hvězdou rekordního tažení za Scudettem a střelec vítězného gólu Německa na mistrovství světa. Inter vzpomíná na Němce, který zemřel ve věku 63 let. Narodil se v roce 1960 v Hamburku a díky svému vítěznému gólu na mistrovství světa v roce 1990 se zapsal do historie německého fotbalu. Do Interu přišel v roce 1988 z Bayernu Mnichov a s Nerazzurri vyhrál jedno Scudetto, jeden Pohár UEFA a jednu italský superpohár. Během své kariéry posbíral mnoho trofejí: stejně jako s německou reprezentací, Bayernem Mnichov a Kaiserslauternem. S ním odchází i kus nás. Část našeho mládí, těch výroků, které vstoupily do našich představ, naší historie. Rekordman Interu, Němci z Interu. To jsou myšlenky, ke kterým se vždycky vracíme, a budeme tak činit i nadále, abychom si připomněli neuvěřitelnou fotbalovou sezonu s Trapattonim, Zengou, Bergomim, Ferrim, našimi německými hráči, Scudettem, Pohárem UEFA. Andreas Brehme, Andy všem. Je opravdu těžké jednoduše psát o jeho památce, když už není mezi námi. Protože jeho spojení s Interem, se světem Nerazzurri, s fanoušky, bylo tak pevné a každodenní, že je toto loučení o to těžší. Ještě před několika týdny byl na San Siru, aby zblízka sledoval svůj milovaný Inter, mluvil pro oficiální kanály klubu, byl v objetí veřejnosti, která ho vždy zbožňovala. A pak každý den na svých sociálních sítích sdílel vzpomínky, střípky úžasné kariéry. Zanechal stopu v naší historii. Tu, kterou vyryl na levém křídle. Síla a přirozenost, třída a všestrannost. Bez váhání ho můžeme označit za jednoho z nejlepších hráčů v historii Nerazzurri: talentovaný obránce, odhodlaný a rozhodný. "S tímto talentem jsem se nenarodil, tvrdě jsem na jeho získání pracoval." Andy právě dopsal knihu "Jistě nohama", která pojednává o jeho kariéře. Název je zároveň manifestem jeho neuvěřitelných schopností - být stejně dobrý pravou nohou jako levou. Tato mimořádná schopnost mu umožnila vstřelit pravou nohou pozdní penaltu ve finále MS v Itálii 1990 a zpečetit tak vítězství Německa nad Argentinou. Tento historický gól padl na římském stadionu Olimpico. Levonohý obránce, který skóroval pravou nohou, a to až v 90. minutě finále mistrovství světa, a přinesl tak svému národu trofej. Pro fanoušky Interu, kteří ho však znali dobře, se Brehme stal legendou. Pro jeho náběhy, penalty, trestné kopy, rohy. Franz Beckenbauer vždy zdůrazňoval disciplínu a sílu v soubojích. Stále ho vídáme kolem sebe, Andy běhá po hřišti na San Siru, v jedné ruce drží obrovskou trofej pro mistra ligy na trávníku Meazzy. Vítězství zpečetil před několika týdny volným přímým kopem jeho přítel Lothar. Oba přišli z Bayernu Mnichov, společně vítězili v Interu i s Německem. A příští rok, s příchodem Klinsmanna, vytvořili nejslavnější německé trio v historii italského fotbalu. Když měl Andreas ze svých předchozích spoluhráčů sestavit nejsilnější tým, neváhal a vybral si 5 hráčů Nerazzurri: Zenga, Bergomi, Ferri, Matthaus a Rummenigge. Protože toto pouto mezi nejlegendárnějším dvounohým hráčem historie a naším klubem, naší historií, se nikdy nepřetrhne. Sbohem Andy, pravý Interisto.

Inzaghi chválí Simeoneho i celé Atletico
Inter je v Serii A na čele tabulky a může si dovolit trochu více se soustředit na své závazky v Evropě, neboť má devítibodový náskok před Juventusem a ještě zápas k dobru. Scudetto je jediným významným pohárem v Itálii, které Inzaghimu stále uniká. Inzaghi na tiskové konferenci nejprve hovořil o kvalitách Diega Simeoneho a jeho působení v Atlétiku: "Jistě, zítra bude radost vidět Diega znovu jako soupeře. Byl to skvělý spoluhráč, vyhráli jsme spolu v Římě v Laziu, pak odešel do Atlética, ale nikdy jsme se neztratili z dohledu. Bylo jasné, že se z něj stane skvělý trenér, stačí se podívat, co dokázal za 13 let v Atléticu Madrid. Hodně toho vyhrál a kromě toho je radost se na jeho hru dívat." "Víme, co jsme dokázali loni, zažili jsme společně s naším klubem a našimi fantastickými fanoušky kouzelné noci. Rádi bychom to zopakovali, víme ale, že existují skvělé týmy, které mají stejné ambice jako Inter," řekl Inzaghi. "Zítra večer nás čeká soupeř absolutní kvality, velmi dobrý tým. V posledních zápasech Atletico vystřídalo 22-23 hráčů a nemělo to vliv. Je to výborné mužstvo, které Diego velmi dobře trénuje, bude to pro nás velmi složitý zápas, ale budeme hrát skvěle. Zítra nás čeká první část 180minutového zápasu, navíc u nás doma, víme, že tam bude úžasná atmosféra a bude se nám skvěle hrát. Budeme potřebovat ukázat ten pravý Inter." Italský trenér se vyjádřil i ke svému očekávání od Atlética. "Předpovídat, co se zítra večer stane, není snadné, když jsem viděl několik posledních zápasů Atlética, hodně se změnilo, viděl jsem zápas s Las Palmas a byli velmi agresivní. V Superpoháru neměli stejný přístup, předposlední zápas v Seville byli zase jiní. Je to tým, který mnohem více dribluje než v minulosti, mají hodně techniky a vynikající kvalitu hráčů. Nejsem si jistý, jaký to bude zápas, víme, že nás čeká skvělý tým s trenérem, který tomu dal skvělou mentalitu." Inzaghi byl požádán, aby vysvětlil charakter svých změn v sestavách a zda se cítí více evropsky. "Vycházím z toho, co se stalo, z toho, co jsem dělal v Interu. Loni jsme si v posledních třech měsících vedli velmi dobře, když jsme střídali osm hráčů každé tři dny. Ale mám všechny hráče zdravé." "Po AS Řím jsme měli šest dní práce a v posledních osmi zápasech jsme kromě superpoháru téměř vždy dokázali pracovat v klidu. Teď víme, že se to změní, protože budeme hrát za 72 hodin a všechno bude těžší a složitější." "Co se týče ligy, před dvaceti dny jsme měli o bod méně. Teď jsme na devíti bodech před druhým, víme, že je velmi snadné, aby se vše změnilo. Zůstáváme velmi soustředění, nedíváme se moc dopředu, ale na zápas, který přijde. Teď budeme myslet na Atletico, pak na Lecce a doufat, že budeme mít co nejméně zraněných. Je jasné, že hrát každý týden je jednodušší, pro rekonvalescenci a zranění, kluci pracují dobře a jsou sledováni, čas od času musím dělat těžká rozhodnutí." Inzaghi hovořil i o tom, zda lze zítřejší střetnutí s Atléticem přirovnat k nějakému předchozímu zápasu. "Mohl bych si vzpomenout na Porto v osmifinále minulého ročníku, velmi odhodlaný tým. Oba trenéři byli bývalí spoluhráči." Trenér Interu se vyjádřil k tomu, co se mu na Simeonem a Atléticu líbí nejvíce. "Co se týče Simeoneho, už jsem to říkal, byl to skvělý spoluhráč a je to výborný trenér. Vím, jak je těžké zůstat v klubu mnoho let, stalo se mi to v Laziu, a doufám, že tady budu moci pokračovat, my trenéři jsme hodnoceni na základě výsledků. Simeone měl v Atléticu vynikající výsledky, nemluvím jen o charismatu a mentalitě, je to tým, který hraje fotbal, se zásadami, chce dominovat hře a hrát vynikající fotbal." Inzaghi byl dotázán, zda by se mohl stát Simeoneho verzí Interu. "To je těžké, pochopil jsem to za ta léta v Laziu a teď tady v Interu. Za dvacet dní se názory na hráče a trenéry rychle mění. Je zbytečné příliš přemýšlet, musíte pracovat na principech, s těmito kluky, kteří vždycky nasadí úsměv. Šest měsíců jsme zvládli nejlépe, jak jsme mohli, ale nejdůležitější jsou tyhle tři, které jsou před námi." Trenér Nerazzurri se vyjádřil i k tomu, zda jsou jeho hráči favority, či nikoliv. "Viděli jsme to v posledních letech, jeden moment může všechno změnit, vzpomínám na odvetu proti Liverpoolu před dvěma lety, kdy nám vyloučili hráče. Zdálo se, že dominujeme..." "Pak finále proti City, hráli jsme velmi dobře a byli jsme blízko... Bude to krásný zápas, ve kterém se utkají dva týmy, které budou hrát o postup do čtvrtfinále." Italský kouč se dotkl toho, jak týmu pomáhá bodový polštář v čele. "Ne příliš, pomáhá to postupu. Musíme pokračovat s vědomím, že do konce zbývá obrovské množství zápasů. Máme za sebou výbornou sérii 25 zápasů, před Rijádem jsme v lize ztráceli bod a nyní máme slušný náskok. Všechno jde velmi rychle, musíme být soustředění, i když spíme, nebezpečí je za rohem a v tomto případě je to Atletico, nemusím je představovat, protože víme, jaký je to tým." Inzaghi byl dotázán, jak se mu daří vypadat tak mladě navzdory stresu, který práce přináší. "Řekněme, že je to hezké... Být v tomto klimatu, který dýcháme společně s klubem, hráči, zaměstnanci, fanoušky. O trenérovi, který umí dýchat, sní každý trenér. Víme, že jsme denně posuzováni, pak jsou chvíle, kdy jste nejlepší na světě, a jiné, kdy jste poslední. Musíte se vždy snažit pracovat co nejlépe." Vyjádřil se i ke svým plánům ohledně základní sestavy. "Dnes jsou kluci, ti, kteří nastoupili na hřiště, v pořádku. Všech dvacet chce hrát, včetně Stankoviče, zítra budu muset rozhodnout, stejně jako před zápasem se Salernitanou." Sedmačtyřicetiletý trenér hovořil o tom, zda se Inter může ještě zlepšit. "Vždycky je tam nějaká rezerva, v každém zápase... Když vyhrajete, analyzujete zápas s větší radostí, s větší chutí. Po každém zápase probíhá pečlivá a spravedlivá analýza. Analyzovali jsme zápas v Římě i ten se Salernitanou, kreslili jsme si nápady." Byl dotázán, co musí Alexis Sanchez udělat, aby hrál více. "Řekl jsem to už v pátek po Salernitaně. Thuram a Lautaro momentálně hrají více, ale jsem s nimi spokojený, stejně jako s Arnautovičem a Sanchezem, kteří odvádějí výbornou práci. To znamená trénovat tím nejlepším způsobem, být vždy aktivní s mužstvem a vždy podat skvělou ruku, když je povolán do akce. Sanchez vstřelil Salcburku zásadní gól, v neděli v Římě nastartoval tah na Arnautoviče, kde jsme zápas uzavřeli gólem Bastoniho." "Musí takhle pokračovat, pro mě jsou velmi cenní, možná si jiní myslí, že ne, ale pro mě mají za sebou zatím výborný půlrok." "Každý trenér hraje fotbal po svém. Cholo je trenér, ke kterému jsem vždy s velkým zájmem vzhlížel, protože je to vynikající trenér a člověk, kterého si velmi vážím. Letos jsem viděl, jak dělá ultra ofenzivní presink, jak velmi dobře využívá své hráče uvnitř hřiště a hraje velmi dobrý fotbal. Pak vám v tuto chvíli nemohu říct, jaký zápas zítra večer přijde." "Ale Atletico, podle toho, co jsme letos viděli, hraje výborný fotbal a dosahuje výsledků i když hraje proti soupeřům jako Real Madrid a Barcelona." Na závěr se Inzaghi vyjádřil k rozdílům mezi přípravou na zápas ve skupině Ligy mistrů a na vyřazovací část. "No, je jasné, že bylo ještě více času na prostudování soupeře. Víme o síle Atlética, oproti zápasům ve skupinové fázi jsme tentokrát měli dva a půl měsíce, víme, jakému týmu budeme čelit, intenzivnímu a fyzicky velmi kvalitnímu. Mají velmi, velmi široký kádr, očekávám, že všichni hráči budou schopni přispět svým dílem. Diego může vybrat nejlepší jedenáctku."

Acerbiho start nepravděpodobný, Cuadrado a Sensi nejsou na soupisce
Simone Inzaghi bude mít pro dnešní osmifinále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid k dispozici téměř kompletní kádr Interu, s výjimkou jednoho zraněného hráče a dvou hráčů, kteří byli vyřazeni z evropského seznamu. Nejvýraznějším absentérem je obránce Francesco Acerbi, který kvůli nataženému svalu vynechal i vítězství Interu 4:0 nad Salernitanou v Serii A. Šestatřicetiletý hráč bude i nadále vyšetřován, ale předpokládá se, že v případě možných pochybností nebude vystaven riziku, protože Inter čeká v průběhu příštího týdne také důležitá série ligových zápasů proti Lecce a Atalantě. Úplně mimo hru jsou Juan Cuadrado a Stefano Sensi, kteří byli v zimním období vyřazeni ze soupisky hráčů pro Ligu mistrů. Inter však na začátku února na ní zařadil svou jedinou lednovou akvizici Tajona Buchanana, nedá se však čekat, že by si kanadský reprezentant připsal po debutu v Serii A start i v Lize mistrů.
Neděle 18.února2024
Diego Simeone chválí Inter, před vzájemným duelem šetřil opory
Trenér Atletika Madrid Diego Simeone před prvním osmifinálovým zápasem Ligy mistrů svého soupeře velmi chválí. "Je to jeden z nejlepších týmů v Evropě se silnou identitou, kterou jim dal můj přítel Simone Inzaghi." Oba dva spolu během aktivní kariéry hráli v Laziu. "V úterý nás čeká velmi silný soupeř, který se v minulé sezoně dostal do finále Ligy mistrů a v tomto ročníku si v Serii A vede velmi dobře," řekl Simeone na tiskové konferenci. "Vyhráli italský superpohár a v této sezoně prohráli pouze jeden zápas. Hrají jednoduchý fotbal, který je však velmi efektivní. Mají silnou identitu, kterou jim dal jejich trenér, jenž jim předal svou energii. Bude to těžké." Cholo byl dotázán, co na soupeřích Atleti v Evropě nejvíce obdivuje. "Na Interu se mi líbí všechno. Mají takový charakter jako tým, skvělé tempo záložníků, teď mají Benjamina Pavarda na pravé straně a ten jim dává další rozměr, stejně jako to dokáže Alessandro Bastoni na levé straně. Mají velmi produktivní útočnou fázi. Tým se nedostane do finále Ligy mistrů, aniž by za tím nebyla práce, a jak znám Simoneho, tak mě to těší. Máme spolu velmi dobrý vztah a jsem rád, že se Interu daří." Atletico Madrid se v posledních zápasech trápilo, ze tří soutěžních utkání vytěžilo jednu remízu, ale v poslední zápase se vrátilo na správnou cestu demolicí Las Palmas 5:0 v La Lize. Alvaro Morata je stále zraněný, takže v útoku nastoupil Marcos Llorente a dvakrát skóroval, stejně jako Angel Correa, a Memphis Depay přidal poslední gól. S ohledem na nadcházející zápas s Interem nechalo Atletico Madrid odpočívat Antoina Griezmanna, zatímco Rodrigo De Paul, Memphis Depay a Axel Witsel nastoupili jako náhradníci.
De Vrij: Na gólu mají podíl i podavači míčů
Yann Sommer v této sezoně udržel v Serii A již 15 čistých kont, čímž vyrovnal svůj rekord ze sezony 2014/15 z Borussie Mönchengladbach. Částečným důvodem tohoto úspěchu je důslednost obránců Nerazzurri. Jedním z nich je bezchybný Stefan de Vrij, který po dnešním zápase hovořil pro Inter TV a DAZN: "Vždycky říkáme podavačům míčů, aby nám je rychle dávali. Dnes jsme ho rychle dostali, jsme za to rádi, přineslo nám to gól." "Vždy se snažíme k zápasům přistupovat co nejlépe a to se nám dnes podařilo. Jsme silný tým, společně se zlepšujeme už řadu let. Tvrdě jsme pracovali. Je pro mě čest být součástí tohoto týmu. Boj o titul? Myslím, že jsme ještě daleko. Cesta je dlouhá a čeká nás ještě hodně zápasů. Fyzicky se cítím dobře. V tréninku tvrdě pracuji na tom, abych byl stále fit, což je pro mě důležité. Úterní zápas proti Atléticu bude skvělý," řekl nizozemský 32letý stoper.
Přejít na stránku číslo:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11