FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Úterý 5.března2024
Suning chce od Oaktree Capital půjčku prodloužit
Suning má jasný plán, jak se pokusit dohodnout na prodloužení půjčky od Oaktree Capital a zůstat u kormidla Interu Milán. Včerejší tištěné vydání římského deníku Corriere dello Sport předpokládá, že majitelé Nerazzurri budou usilovat o prodloužení termínu splacení celého dluhu a to tím, že zatím splatí všechny úroky, které jsou ve výši přibližně 100 milionů eur. Všeobecně rozšířené zprávy v posledních týdnech naznačovaly, že Suning se blíží k dohodě o prodloužení půjčky od amerického fondu Oaktree Capital. Pokud by k tomu došlo, jednalo by se o velmi významnou událost. Prodloužení by znamenalo, že majitelé Interu budou mít nad klubem nadále kontrolu. Podle původních podmínek půjčky by Inter přešel do rukou Oaktree, pokud by Suning nesplácel. A současný termín je v květnu. Majitelé Interu však s Oaktree jednají o prodloužení. A věří, že jejich plán může vést k dohodě. Suning si vzal půjčku v květnu 2021. Od Oaktree dostal 275 milionů eur, aby pokryl provozní náklady Interu. Úrok z této půjčky činil 12 %. Celková částka, kterou Suning nyní dluží společnosti Oaktree, se tedy celkově vyšplhala na přibližně 380 milionů eur. Majitelé Interu navrhují, že zaplatí celý úrok, který dluží. To by činilo něco přes 100 milionů eur. A pak by se lhůta prodloužila buď do roku 2026, nebo 2027. Úroková sazba z půjčky by se pak zvýšila, aby odrážela širší nárůst úrokových sazeb. Pravděpodobně by se pohybovala kolem 16 %. Podle deníku Gazzetta však společnost Oaktree ještě není zcela přesvědčena. Fond se sídlem v USA má určité pochybnosti o plánech společnosti Suning. V tuto chvíli však rozhodně neexistuje jiná možnost, která by byla pro Oaktree přesvědčivější. Neexistuje vhodný kupec, který by fondu předložil lepší nabídku na koupi Interu. Suning je proto přesvědčen, že jeho plán brzy vyústí v dohodu.
Expert z DAZN: Penalta to být neměla
Odborníci na rozhodčí v televizi DAZN a zřejmě i VAR se domnívali, že Inter neměl v zápase proti Janovu dostat penaltu za skluz Mortena Frendrupa na Nicolò Barellu. Kontroverzi vyvolala situace, kdy byl sudí Giovanni Ayroldi vyzván VARem k přezkoumání situace. Frendrup si sice špatně načasoval skluz a podrazil Barellu, to je nepochybné, ale obavy vzbuzuje fakt, že hráč Interu už vystřelil a trefil boční síť v době, kdy se s ním janovský hráč dostal do kontaktu. To by znamenalo, že faul nemá pro průběh gólové šance žádný význam. Proto VAR navrhl Ayroldimu, aby se na to podíval znovu. Navíc tu byly náznaky, že z některých úhlu to vypadá, jako by Frendrup nejdřív kopl do míče. To později potvrdil jiný úhel kamery Sky Sport Italia zpoza branky. Tento úhel pohledu se však rozhodčímu na monitoru VAR neukázal. "Podle mého názoru se o penaltu nejedná," uvedl expert na rozhodčí Luca Marelli z DAZN. "Frendrup se snaží jít po míči a ke kontaktu dochází na již nataženou nohu Barelly po zasažení míče. Podle mého názoru měl VAR plné právo zasáhnout, zejména proto, že Frendrup se míče skutečně drobně dotkne, aby ho odkopl."
Penalta proti Janovu byla nařízena chybně, sudí neviděl správný záběr
Druhý gól Interu do sítě Janova padl z penalty. Ta byla odpískána po rozporuplné situaci, když byl Nicolo Barella po odehrání míče v pokutovém území podražen Frendrupem. VAR doporučil rozhodčímu Giovannimu Ayroldimu přezkoumat danou situaci, ten však penaltu potvrdil. Až později se objevily záběry, z kterých je vidět, že Frendrup před podražením záložníka Interu nejprve trefil míč. Sudí tento úhle pohledu ale neviděl. Když tyto záběry viděl poprvé trenér Janova Alberto Gilardino zachoval pozoruhodný klid a velkorysost: "Lidé dělají chyby," řekl. Grifone byli jedním z pouhých čtyř týmů, kterým se v této sezóně Serie A podařilo Interu sebrat body. A jsou vlastně i tím posledním, když s ním v prosinci v Janově remizovali Přestože byl rozhodčí Giovanni Ayroldi vyzván, aby si zákrok znovu prohlédl na monitoru VAR, zůstal u svého původního rozhodnutí. "Když rozhodčího zavolal VAR, musí to znovu posoudit, ale neudělal to. Řekněme, že je to velmi pochybné, ale já raději mluvím o výkonu mých kluků, kteří jsou velmi odvážní a kvalitní. Je to zklamání, protože tyto incidenty mění zápasy, ale proti silnému týmu jsme měli po celou dobu správný přístup, moji kluci do toho dali všechno a s výkonem jsem spokojený," řekl Gilardino. Podle trenéra Janova udělal rozhodčí chybu tak i tak. Pokud považoval Frendrupův zákrok za faul, měl faulující hráč dostat žlutou kartu, což by byla jeho druhá. Janovský trenér byl dotázán, co dělá Inter v této sezoně Serie A tak daleko před všemi ostatními. "Jsou silní v držení míče, napadají prostor při přihrávkách a všichni jejich útočníci mají různé vlastnosti, které dokážou různě kombinovat. Mají útočné křídelní hráče, pevné a velmi fyzicky zdatné obránce, přičemž i jejich záložníci jsou na vysoké úrovni. Je to tým se silnou identitou, byl postaven inteligentně a zásluhu na tom má Simone Inzaghi."
Ultras Interu protestovali proti zákazu vlajek, došla jim trpělivost
Prvních 15 minut chyběli ultras fanoušci Interu na jedné polovině slavné tribuně Curva Nord při zápase proti Janovu. Protestovali tak proti zákazu přinášení vlajek, pomocných zvukových systémů a megafonů na svou část tribuny. Tento trest dostali za incident v Derby d'Italia. Když ale za danou nepříjemnou situaci převzali zodpovědnost, čekali na nějaký vstřícný krok i z druhé strany, ten ale nepřišel a původní trest stále platí. Podle deníku Gazzetta dello Sport byl zákaz vydán po útoku ultras Interu na policisty a autobus fanoušků Juventusu, ke kterému došlo 4. února po utkání Serie A mezi oběma týmy na Stadio Meazza. Zákaz platí i v evropských zápasech, což vysvětluje, proč v zápase proti Atléticu Madrid nebyla k vidění žádná choreografie. Rozhodnutí vydaly orgány veřejné bezpečnosti a Curva Nord ho oznámila prostřednictvím příběhu na Instagramu. Teď se ale situace změnila. Curva Nord vydala prohlášení: "Vzali jsme na sebe odpovědnost, kterou jsme neměli, a čekali jsme na znamení, že se úřady otevřou našemu právu fandit našemu týmu, ale poté, co nám byly zabouchnuty další dveře, už toho máme dost. Nebudeme nadále akceptovat tuto absurdní a slepou represi, vytvořenou nesmyslnou demonstrací síly od někoho, kdo by měl místo toho chránit práva ostatních." Na zákaz vlajek fanoušci reagovali tím, že několik týdnů místo nich drželi v ruce své rozsvícené telefony, aby ze San Sira udělali třpytivou podívanou. Zdá se, že nyní jim ale došla trpělivost a tento protest je první větším signálem.
Trenér Inzaghi pochválil Asllani, Frattesi měl potíže
"Asllani si zaslouží velkou pochvalu," řekl Inzaghi po výhře nad Janovem 2-1. "Během jednoho týdne odehrál tři zápasy a byl pro nás nesmírně cenný. V Lecce to pro něj byl intenzivní zápas, a pak hrál proti Atalantě a Janovu. V zápasech s Atalantou a Janovem se mu dařilo. Chci ho veřejně pochválit, protože si to zaslouží," má jasno Inzaghi. Co se týče kondice záložníků Davideho Frattesiho a Hakana Calhanoglua, Inzaghi uvedl, že doufá, že se stihnou uzdravit do zápasu s Boloňou. "V následujících třech zápasech budu potřebovat všechny k dispozici, protože to budou velmi těžké zápasy." Pokud jde o problém Frattesiho, který se po rozcvičení vrátil na lavičku, Inzaghi vysvětlil, že se nepohyboval zcela uvolněně. "Prokázal inteligenci a vyspělost," řekl trenér o čtyřiadvacetiletém hráči, který rozpoznal fyzický problém. "Včera v tréninku vypadal dobře, ale rozhodli jsme se neriskovat," vysvětlil Inzaghi. "Doufejme, že ho budeme moci vzít s sebou do Boloně." Pokud jde o to, zda má nyní Inter osud v boji o titul v Serii A ve svých rukou, Inzaghi řekl: "Jednoznačně. Je to tak. Za 33 dní jsme se vzdálili Juventusu na patnáct bodů," poznamenal trenér. "Ale ve fotbale jsme už dlouho. Víme, že to bude těžké, a navíc máme hodně zápasů blízko u sebe."
Yann Sommer je stále opatrný v boji o titul
Yann Sommer je stále opatrný v boji o titul, i když má Inter Milán na čele patnáctibodový náskok. V rozhovoru pro italskou televizní stanici DAZN po vítězství 2:1 nad Janovem 35letý brankář upozornil na to, že do konce Serie A zbývá Co se týče snahy Interu o zisk titulu, Sommer připustil, že Inter je určitě v dobré situaci. "Ale přemýšlíme jeden zápas po druhém. A do konce sezony zbývá odehrát ještě hodně zápasů." Švýcarský bývalý strážce svatyně Bayernu Mnichov poznamenal, že "v sobotu tým čeká těžký zápas proti Boloni". "Pak nás čeká Neapol a po ní Liga mistrů. Všechny zápasy jsou těžké. Chceme však získat co nejvíce bodů a zjistit, jak daleko můžeme dojít," řekl Sommer. Pětatřicetiletý hráč řekl, že proti Janovu byly důležité dva góly, které jsme vstřelili v prvním poločase. "Očekávali jsme těžký zápas. Je to dobrý tým v dobré formě. Důležité bylo přivézt domů tři body," dodal Sommer.
Kristjan Asllani se dočkal prvního gólu a je z něj nadšený
Záložník Interu Milán Kristjan Asllani je nadšený ze svého vůbec prvního gólu za Nerazzurri, který vstřelil v zápase proti Janovu. V rozhovoru pro italskou televizní stanici Sky Sport Italia označil vstřelení gólu za zvláštní pocit. Střílení gólů není zdaleka jeho hlavní náplň práce. 21letý Albánec je spíše záložník operující v hloubi pole. Ukázal však, že je schopen se objevit i v pokutovém území, když dokonale načasoval svůj náběh, aby si po bleskovém protiútoku naběhl na přihrávku Alexise Sancheze. V zakončení ukázal klid někoho, kdo vstřelil desítky gólů, když si počkal na správný okamžik a při zakončení předvedl svou impozantní techniku. Janov se vůbec nevzdával a připravil Interu velmi těžký zápas. Po zápase věnoval gól své rodině a týmu. "Všichni mě přišli obejmout," pokračoval záložník. "Na tenhle gól jsem čekal dlouho. Jsem velký fanoušek." Asllani se rozzářil: "Vstřelit ho před San Sirem je zvláštní pocit." "Janov? Je to dobrý tým, který v této sezoně posbíral hodně bodů," řekl. "Byla tam určitá únava. Důležité však bylo získat tři body. Nyní musíme myslet na Boloňu," dodal Asllani. "Musíme tam jet a mít hlad po tom, abychom si odvezli tři body."
Pondělí 4.března2024
Serie A: Inter - FC Janov 2-1
Zatímco Juventus prohrál v Neapoli, Inter ve 27.kole porazil na domácím stadionu FC Janov 2-1. O 15 bodů vede Inter Serii A a míří za titulem. Přesto má před sebou ještě dlouhou cestu. K jistotě potřebuje získat 19 bodů z 11 zápasů. Proti Janovu černomodří ovládli první v poločas, v kterém byli aktivnější a lepším týmem. První gól vstřelil po krásné akci Albánec Kristjan Asllani. Druhý gól přidal z penalty po faulu na Barellu Alexis Sánchez. Další šance Inter neproměnil. Janov sice nevypadal, že by se zmohl na nějaký odpor, ale přeci jenom do přestávky jednou nebezpečně zahrozil a obránci Interu se museli mít na pozoru. Druhý poločas začal dobře, Inter kontroloval hru, ale z ničeho nic přišel pěkný gól hostí a najednou se obraz hry změnil. Janovští si troufali navíc, začali ve více lidech útočit a hráčům Interu jako by se už nechtělo tolik běhat. Do pokutového území tak začali lítat nebezpečné centry a několikrát se nerazzurri osvobodili jen odkopnutím míče na roh. Pokud se dostali do útoku, tak i nadále tam sice byli nebezpeční, ale takovýchto situací podstatně ubylo. Další banku se nakonec ale nikomu vstřelit nepodařilo.
Neděle 3.března2024
Inzaghi provede proti Janovu pár změn v sestavě
Simone Inzaghi potvrdil, že v zítřejším zápase Serie A proti Janovu provede v sestavě Interu Milán několik změn.FC Janov v prvním vzájemném letošním zápase dokázal s Interem remizovat 1-1. Byl to poslední zápas roku 2023. "Mám štěstí, že mám k dispozici většinu kluků," řekl trenér. "Několik hráčů bude chybět, bohužel jsme viděli, že když hrajete hodně zápasů, někteří hráči se zraní." "Janov je vynikající tým," prohlásil Inzaghi. "Mají 33 bodů. Prožívají vynikající sezónu. Myslím, že v posledních dvanácti zápasech prohráli pouze s Atalantou. Takže budeme muset zůstat naprosto koncentrovaní. Janov je velmi dobrý v obsazování hřiště. Jsou velmi dobří v obou fázích hry. Takže budeme muset být technicky čistí a hrát naši obvyklou hru." K defenzivě Interu Inzaghi uvedl: "Za posledních třicet měsíců jsme zjistili, že se nám všichni hráči zcela odevzdali. Já i můj realizační tým se jim snažíme vštípit naše herní principy. A oni je skutečně velmi dobře plní." Kvůli kartám chybí Alessandro Bastoni. Zranění na hřiště nepustí Calhanogla a Sensiho. Otazník visí nad startem Thurama. Cuadrado je po operaci Achillovy šlachy.
Čtvrtek 29.února2024
Třetí gól Dimarca vymyslel trenér Inzaghi
Inter porazil Atalantu 4-0, což znamená, že vstřelil alespoň čtyři góly ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech Serie A. To se mu podařilo pouze jednou a to v sezoně 1929-30. "Prvních 10-15 minut nás Atalanta hodně tlačila, takže jsme se museli srovnat. Začátek nebyl náš, ale pak jsme dali gól, trefili břevno a do druhého poločasu nastoupili s dravostí," řekl Inzaghi pro DAZN. "To jsou skvělá znamení pro naši cestu, která musí pokračovat bez přestávek." Matteo Darmian, Lautaro Martinez, Dimarco a Davide Frattesi se na San Siru trefili do sítě soupeře. Náhradník Frattesi hned po svém gólu odkulhal se svalovým problémem. "Frattesi byl v Lecce výjimečný, ale patnáct minut před koncem ho chytla křeč. Je to jeden z nejtrestanějších hráčů při výběru sestavy. Odnáší to nejvíc, přičemž je ve skvělé formě, byla by velká škoda, kdyby teď nemohl kvůli zranění hrát." Zajímavé je, že poté, co Dimarco poslal odražený míč po střele Lautara z penalty do sítě, běžel křídelní záložník za Inzaghim, aby mu řekl, že ten gól je vlastně jeho. Proč? "Zatímco jsme čekali na VAR, řekl jsem Dimarcovi, aby byl připraven vběhnout do pokutového území, protože tam jsme křídelní hráče potřebovali. Federico to udělal opravdu dobře, počkal na správný okamžik, načasoval to perfektně." Inter se tak poučil. "V lednu se hráč Verony dostal k odraženému míči jako první. Takže jsme na tom pracovali. Detaily jsou důležité, musíte chtít vždy pracovat na zlepšení," řekl kouč. Inter je nyní na čele tabulky Serie A o 12 bodů, ale Inzaghi zůstává nohama pevně na zemi. "Nelze popřít, že tým hraje dobře a hraje tak už dva a půl roku. Vyhráli jsme pět trofejí, hráli jsme finále Ligy mistrů a na čele máme slušný náskok, ale víme, že v lednu jsme se s Juventusem utkali o čelo tabulky. Za měsíc jsme si vytvořili náskok, o který můžeme ve stejném časovém období zase přijít." Zdá se, že střídání v týmu nemá pro tento tým, který vyhrál všech 11 soutěžních zápasů odehraných v roce 2024, velký význam. "Mám tým, v němž se mění sestava a který si i tak zachovává své zásady, s tím jsem maximálně spokojen. Můžeme vystřídat sedm nebo osm hráčů, vždycky je radost sledovat, kdo je na hřišti. To mi ztěžuje život při výběru základní jedenáctky. Mám štěstí, že mám tyhle úžasné kluky, kteří mi dávají všechno, ať už hrají deset minut nebo devadesát." Tento týden se objevily zprávy o zájmu několika klubů z Premier League a dokonce i Barcelony o Inzaghiho, ale ředitel Interu Beppe Marotta ujistil, že jsou rádi, že spolu pokračují. "Jsem tady velmi šťastný, s klubem, těmito fanoušky a kluky, takže teď nemá smysl o tom mluvit," souhlasil Inzaghi. "Musíme si udržet tu koncentraci po dobu tří měsíců, nemám zájem mluvit o zbytku a myslím, že ani klub nemá zájem. Všichni se chceme jen těšit z toho, jak Inter hraje."

Ředitel Atalanty Percassi obviňuje rozhodčí, že zničili skvělý zápas
Ředitel Atalanty Luca Percassi se ohradil proti skandálním rozhodnutím rozhodčích, která podle něj zničila zápas s Interem. "Byly prostě nepochopitelné. Řekněme, že komentovat takový zápas je velmi těžké. Bezpochyby jsme čelili skvělému týmu, gratuluji Interu, který si zaslouží být na vrcholu tabulky." "Podle našeho názoru došlo k několika velmi závažným chybám jak ze strany rozhodčího, tak VAR," řekl Percassi pro DAZN. "Úvodní gól De Ketelaereho, který byl neuznán, je prostě nepochopitelný, že i přes všechny záběry, které mají k dispozici, dokážou tento gól neuznat. Je to platný gól, nebyla tam žádná ruka Mirančuka, a pokud něco, tak Bastoni do Mirančuka narazil, a proto by to byla penalta." Bývalý rozhodčí a současný expert na rozhodčí DAZN Luca Marelli vysvětlil, že míč se skutečně dotkl Mirančukovy ruky. Percassi nesouhlasí: "Ne, když se podíváte, je to Bastoni, kdo se dotýká míče, a ten vůbec nemění směr, když prochází kolem Mirančukovy ruky. Nesnažte se interpretovat něco ze záběrů, které nejsou jasné." Druhý incident byl dvojnásobně sporný, protože asistent zvedl praporek kvůli tomu, že se míč dostal za čáru, načež Denzel Dumfries z bezprostřední blízkosti nastřelil ruku Hanse Hateboera. VAR zrušil rozhodnutí asistenta rozhodčího a poté doporučil hlavnímu, aby šel k přezkoumání na hřišti kvůli zásahu ruky, což však trvalo velmi dlouho. "Je nepochopitelné, že za těchto okolností byla penalta nařízena. Bylo to opravdu skandální, protože nikdo na stadionu nechápal, co se děje během pěti nebo šesti minut čekání na to, až VAR najde něco, co nikdo neviděl," dodal Percassi. "Také asistent už zvedl praporek. Jsme hluboce zklamaní, protože to byl potenciálně skvělý fotbal, který zničila rozhodnutí rozhodčích, jež měla obrovský vliv na výsledek."
Gasperini nenormální zápas, Inter byl i tak skvělý
Gian Piero Gasperini byl po zápase trochu naštvaný na VAR. Hned ve dvou případech rozhodl proti jeho týmu. A v obou případech to bylo za jemný zásah rukou. Jeho tým 11 zápasů neprohrál, Inter jej však na San Siru porazil 4-0. "Ke konci se to zvrhlo spíš v trénink než v zápas. Ani si nemyslím, že jde dát gól během tréninku," řekl Gasperini, když mluvil o třetí brance, která padla po penaltě, jež byla nařízena v momentě, kdy většina hráčů přestala hrát. Míč však autovou čáru nepřešel. "O rozhodčích mluvím až po výhře. Inter by možná vyhrál i tak, ale alespoň by to byl opravdový zápas." "Měl jsem dojem, že jsme v dobré formě, v prvním poločase jsme si proti silnému Interu vedli velmi dobře. Výsledek je matoucí pro každého, kdo zápas viděl, ale jsme připraveni na další," pokračoval kouč Bergama. "Možná to ovlivní vaši důvěru v nás, ale naši vlastní ne. Hráli jsme proti skvělému Interu, ve velmi nenormálním zápase, není čas myslet negativně."
Bastoni: Inzaghi znás udělal pohyblivější tým, který je pro soupeře špatně čitelný
Inter znovu vyhrál a v tabulce Serie A má po 26 zápasech náskok 12 bodů. Alessandro Bastoni z toho má velkou radost a vysvětluje, jak důležitý byl Simone Inzaghi ve změně způsobu hry Interu, jak se všichni stali pohyblivější a pro soupeře nepředvídatelnější. "Říkáme to už delší dobu, finále v Istanbulu nám hodně dalo, co se týče sebevědomí, jednoty a touhy se tam zase vrátit. Jsme rádi, že můžeme společně tvrdě pracovat a společně těchto cílů dosáhnout," řekl Bastoni pro DAZN. "Tuto cestu jsme začali před několika lety, mnozí z nás společně dozrávali, zatímco ještě před pěti lety jsme nebyli připraveni hrát o určité cíle." "Víme, jak důležitá je síla týmového celku. V minulé sezoně jsme měli příliš mnoho porážek, takže toto je vítězství pro trenéra, hráče a všechny, kteří v těžkých chvílích zůstali jednotní." Bastoni byl vždycky něco jako tvůrce hry v hloubi pole, ale v posledních letech se on i ostatní středoví obránci začali pravidelněji prosazovat i křížnými přihrávkami, což je poměrně nepředvídatelná zbraň. "Je to něco, na čem pracujeme. Inzaghi v tom byl velmi důležitý, protože já jsem ze začátku nebyl tak pohyblivý. Všichni musíme být koncentrovaní a není snadné najít někoho jako Mkhitaryana, který se dostane hlouběji do obrany, nebo Lautaro Martineze, který se spojí se středem hřiště. Všichni se pohybujeme a snažíme se nechávat jen velmi málo záchytných bodů." Bastoni byl dostal v závěru žlutou kartu a protože je to jeho pátá v sezoně, bude v příštím zápase Serie A povinně odpočívat.
Středa 28.února2024
Serie A: Inter - Atalanta Bergamo 4:0
Inter zválcoval i ve formě hrající Atalantu Bergamo. Po třetí za sebou vyhrál 4-0 a po čtvrté za sebou vstřelil 4 branky. V dohrávce 21.kola si tak připsal do tabulky další tři body a před druhým Juventusem má po 26 odehraných kolech luxusní náskok 12 bodů. Začátek zápasu se úplně nepovedl. Hosté vstřelili po zkažené rozehrávce od Pavarda branku, která ale byla díky kvůli ruce a zásahu VARu odvolána. Inter se ponaučil a začal hrozit na druhé straně. Barellův gól neplatil kvůli ofsajdu, Lautaro napálil ve slibné pozici míč hodně mimo. V 26.minutě ale vyrazil míč brankář Atalanty přímo před Darmiana, který nezaváhal. Ten mohl přidat hned druhý gól, ale trefil ve slibné pozici jen brankáře. Lautaro střelou z dálky trefil břevno, ale ještě před přestávkou přeci jen druhý gól přidal. V druhé části hry neproměnil stejný hráč penaltu, dorážku ale zvládl Dimarco a skóre uzavřel střídající Frattesi hlavou po centru z přímého kopu.
Překoná Lautaro rekord v počtu vstřelených branek za sezonu?
Rekord Serie A je 36 gólů. Tolik vstřelil Gonzalo Higuaín za Neapol v sezoně 2015/16 a Ciro Immobile za Lazio v sezoně 2019/20. Oběma pomohlo proměňování penalt. Na ty se však zatím Lautaro Martinez, který má před zápasem proti Atalantě na kontě 22 zásahů, moc nemůže spoléhat. Pokud je na hřišti Hakan Calhanoglu, je pro střelu z puntíku první a oprávněnou volbou. Turek pár zápasů hrát kvůli zranění nebude, takže kapitán černomodrých bude mít větší šanci na navýšení svého počtu gólů.
Inter doposud prohrával v Serii A pouhých 38 minut
Inter zažívá pozoruhodnou sezónu. Nerazzurri vyhráli 21 zápasů, třikrát remizovali a jednou prohráli. Jediná porrážka přišla proti Sassuolu. A bylo to vlastně otočení skóre v závěru. Inter po poločase totiž vedl. Sassuolo však po přestávce dvakrát skórovalo a vyhrálo 2:1. Krátce po hodině hry vstřelil vítězný gól Domenico Berardi. Remízové zápasy přišli proti Boloni a Janovu, zde ale Inter vždy vedl. Druhým zápasem, kde prohrával, byl duel s Juventusem. Po brance Vlahoviče však za 5 minut vyrovnal Lautaro na konečných 1-1. Přesto existuje ještě jeden zápas, v kterém Inter krátce tahal za kratší konec. V Římě s AS. Inter šel sice do vedení, ale ještě do přestávky domácí skóre otočili. V 49.minutě ale Inter znovu vyrovnal a nakonec zápas vyhrál 4-2. V součtu tak Inter prohrával pouze 38 minut.
Pondělí 26.února2024
Alexis využil své šance a proti Lecce zahrál výborně
Útočník Interu Milán Alexis Sanchez si vysloužil pochvalu za pěkný výkon při včerejší výhře Interu nad Lecce. Dnešní tištěné vydání milánského deníku Gazzetta dello Sport vyzdvihuje výkon chilského reprezentanta známkou 7,5/10 v hodnocení hráčů zápasu. Sanchez dostal včera večer poměrně vzácnou příležitost nastoupit. Čtyřiatřicetiletý hráč je v této sezóně za Lautarou Martinezem a Marcusem Thuramem náhradníkem. Thuram byl mimo hru se svalovým zraněním. Trenér Nerazzurri Simone Inzaghi byl proto připraven dát Sanchezovi šanci se ukázat. A této příležitosti se bývalý hráč Arsenalu, Manchesteru United a Barcelony chopil s přehledem. Sanchezovi se na stadionu Via del Mare nepodařilo zapsat do střelecké listiny. To znamená, že čekání 34letého hráče na ligový gól v jeho druhém působišti v Interu pokračuje. V této sezóně skóroval za Inter pouze jednou, a to proti Salcburku v Lize mistrů. Sanchezovi se však povedlo téměř všechno, jen ne skórovat. Chilský reprezentant si připsal asistenci. Velmi dobře si počínal, když dostal míč v pokutovém území a vybídl záložníka Davideho Frattesiho ke druhé brance Interu. To byl v kontextu zápasu klíčový gól. Právě tento gól umožnil Nerazzurri trochu se nadechnout poté, co Lecce na začátku druhého poločasu pokračovalo v tlaku. A kromě asistence se Sanchez blýskl ještě mnoha dalšími momenty. Čtyřiatřicetiletý hráč ukázal, že toho má ještě hodně v zásobě. Vychutnával si příležitost běhat v zadních řadách Lecce. Sanchezova schopnost přijímat míče a otáčet se v těsném prostoru se ukázala jako neocenitelná pro Inter, který po celý zápas držel míč.
Hakan Calhanoglu má lehké svalové potíže
Inter Milán potvrdil, že záložník Hakan Calhanoglu utrpěl před zápasem Serie A proti Atalantě svalové zranění. Klub vydal oficiální prohlášení týkající se lékařských testů, které dnes turecký reprezentant podstoupil. Ty odhalily lehké natažení svalu na pravém stehně. Včera večer trenér Interu Simone Inzaghi potvrdil, že Calhanoglu není v nejlepší fyzické kondici. To byl důvod, proč třicetiletý hráč proti Lecce nehrál. Nyní bude velkou otázkou, kdy se Calhanoglu bude moci vrátit. Zdá se, že je prakticky vyloučeno, že by se záložník stihl vrátit do příštího zápasu týmu. Inter hraje znovu už za dva dny. Ve středu večer hostí v Serii A Atalantu.
Lautaro: 100 gólů v Serii A? To jsem si nikdy ani nepředstavoval
Svými góly pomohl Interu porazit Lecce 4:0. Dvěma góly se dostal na 101 branek v Serii A. Pro Lautaro Martineze, který pokračuje v neuvěřitelných číslech, to byl výjimečný večer a po zápase se rozplýval: "Je to velmi významné vítězství. Nadále prokazujeme vyrovnanost výkonů a navíc jsme hráli fantastický fotbal. Skvělé je, že se nám to daří společně, a to jak těm, kteří nastupují, tak těm, kteří přicházejí v průběhu zápasů. Odvádíme fantastickou práci a musíme v tom pokračovat." "100 gólů v Serii A? Vybrat můj nejoblíbenější je těžké, možná si vyberu svůj stý, který byl dneska můj první." "Musím říct, že když jsem v patnácti letech odcházel z domova, nikdy bych si tohle všechno nedokázal představit. Práce a oběti mé rodiny v dětství mi to všechno umožnily. Tohle všechno je pro ně. Neexistuje žádné tajemství, musíme pracovat každý den a pomáhat si navzájem. Jsem mladý a stále se mohu zlepšovat. Ještě jsme nic nevyhráli, takže musíme dál tvrdě pracovat. Gólové rekordy nejsou důležité, pokusím se je překonat, ale nejdůležitější je, aby Inter vyhrával. Góly, které vstřelím, pomáhají týmu. Navázali jsme na naši cestu Ligou mistrů v minulé sezóně, zlepšili jsme se a vyspěli, ale musíme stále zvyšovat laťku v každém zápase a při každém tréninku."
Federico Dimarco - produktivní obránce řádí dál
Proti Lecce to byl další skvělý zápas Federica Dimarca, který opět ukázal, že je jednou z nejúčinnějších útočných zbraní Interu. V posledních třech sezónách Serie A je druhým obráncem, který se podílel na 20 gólech. Sám vstřelil devět gólů a na jedenáct přihrál. K nezastavení je i stoper Stefan de Vrij. Od svého prvního gólu v Serii A, který vstřelil 11. září 2016 proti Chievu, je nizozemský reprezentant nejlepším obráncem s nejvyšším počtem gólů vstřelených hlavou v lize - 13.
Jen bod za skvělou sezonou 2006-07
Pozitivní ligová série Nerazzurri pokračuje. Díky čtyřgólovému přídělu do sítě Lecce na stadionu Via Del Mare nasbírali v 25 zápasech Serie A 66 bodů. Více jich po stejném počtu zápasů v soutěži získali pouze v sezoně 2006/07. Tehdy jich měli 67 po 21 výhrách a čtyřech remízách. Poprvé ve své historii v Serii A Inter bodoval ve 20 venkovních zápasech v soutěži po sobě. Od ledna 2023 nevyhrál žádný tým v pěti nejlepších evropských ligách více venkovních zápasů než Inter. Manchester City jich má také 16. O defenzivní pevnosti týmu Simoneho Inzaghiho navíc svědčí následující údaj. V 25 ligových zápasech této sezóny bylo dosaženo 16 čistých kont. V historii Nerazzurri je to teprve podruhé v Serii A, 16 jich nasbírali také v ročníku 1988/89 po stejném počtu zápasů.
Lautaro má 101 gólů v Serii A a překonal svůj osobní rekord
Pro Lautaro Martineze je letošní sezona mimořádnou. V zápase s Lecce vstřelil svůj 100. a 101. gól v Serii A. Kapitán Nerazzurri se stal devátým hráčem v historii, který dosáhl milníku 100 ligových gólů v jednom dresu před dovršením 27 let. V posledních třech sezónách vstřelil argentinský útočník v součtu nejvíce gólů v soutěži. Minimálně o 15 více než kdokoli jiný. A konečně, s 22 góly ve 23 zápasech překonal hráč nosící na dresu číslo 10 rekord v počtu svých vstřelených branek v jedné sezoně v Serii A. Před dneškem bylo jeho maximem 21 gólů. Neuvěřitelná čísla, která všem dokazují talent, odhodlání a charisma hráče, který vede tým Simoneho Inzaghiho na hřišti. Lautaro nadále vede tabulku kanonýrů Serie A s 22 brankami. Druhý Vlahovič z Juventusu má 15 zásahů. Oba dva proměnili dvě penalty. Třetí je Giroud s 12 góly. O 4.místo se dělí Marcus Thuram s deseti brankami s Matíasem Soulém z Frosinone a Joshuem Zirkzeem z Boloni.
Neděle 25.února2024
Inzaghi: Sanchez byl dnes skvělý
Inter vyhrál v Lecce a nadále s přehledem vede Serii A. Trenér Inzaghi je však neustále na pozoru. "Stále se můžeme zlepšovat. Čekají nás tři nejdůležitější měsíce sezóny. Můžeme být jen spokojeni s tím, jak se věci vyvíjejí, ale nyní se musíme soustředit na Atalantu a obecně postupovat zápas od zápasu. Bude to těžké a vzhledem k tomu, že zápasů je tolik, doufáme, že se do nich zapojí co nejvíce hráčů." "Tajemstvím tohoto Interu je tvrdá práce. Se svým realizačním týmem pracuji už více než deset let, známe se stále dobře a hodně na sobě pracujeme. Klub se nás vždy snaží podpořit a máme hráče, kteří projevují skutečnou ochotu. Pro mě je opravdu uspokojující, když vidím, jak se všichni snaží být k dispozici. Stačí se podívat na dnešní góly s přispěním Audera, Bissecka a Asllaniho. Lautaro si vede velmi dobře a musí v tom pokračovat. Prožívá pozoruhodnou cestu a trenér se může považovat za šťastného, když má k dispozici takového hráče." "Lecce bylo ošemetným soupeřem, zejména na jeho půdě a po našem zápase s Atléticem. Co se týče Sancheze a Arnautoviče, nepotřeboval jsem poslední dva zápasy, abych se v nich ujistil. Sanchez byl dnes skvělý. Ukázal, že je šampion, i když nedal gól. Gól si však zasloužil. Dnes jsme měli šest hráčů mimo hru, což pro trenéra není snadné, ale naším cílem je i nadále vyhrávat. Kluci musí zůstat soustředění."
Serie A: Lecce - Inter 0:4
Sedm změn udělal trenér Simone Inzaghi v základní sestavě oproti zápasu proti Atletiku Madrid. Opory šetřil pro středeční dohrávku proti Atalantě. Inter si i tak bez problému porazil s Lecce a na jeho hřišti a v 26.kole Serie A vyhrál 4-0. Stejným výsledkem porazil i v minulém kole Salernitanu. Gól znovu nedostal, i když chytal náhradní brankář Audero. První branku dali černomodří po patnácti minutách. Trefil se Lautaro a byla to jeho stá trefa v Serii A. Inter měl utkání po kontrolou, další branky však přidal až po přestávce. Nejprve skóroval Davide Frattesi po přihrávce od Alexise v 54.minutě. O dvě minuty autor této branky nahrál na další Lautarovi. V 67.minutě se prosadil hlavou obránce De Vrij. Inzaghi pak v závěru poslal na hřiště další náhradníky přišel Klaassen, Buchanan či mladíček Akinsanmiro.
Středa 21.února2024
Inzaghi po výhře nad Atletikem: Škoda šancí
"Kluci byli výjimeční proti fyzicky zdatnému a technickému týmu. Mrzí nás, že jsme z šancí, co jsme si vytvořili, nevytěžili víc. Teď nás čeká velmi náročný a intenzivní druhý zápas v Madridu." "Jsem rád za Arnu a těší mě, jak pracuje. Vlastně všichni naši útočníci trénují dobře a líbí se mi přístup, který u nich vidím. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme si vedli dobře, ale prvních deset minut druhého poločasu nebylo tak dobrých. Poté jsme byli fantastičtí a hráči, kteří nastupovali průběžně, nám hodně pomohli. Nicméně víme, že to byl jen první poločas." "Thuram měl menší problém, když sprintoval, aby dosáhl na přihrávku. Pak cítil bolest při střele. Uvidíme, to jsou věci, které se mohou stát. Doufáme, že nebude mimo hru dlouho." "V posledních šesti měsících se nám dařilo, ale nejdůležitější měsíce jsou březen a duben. Z kluků mám radost, jak z toho, jakým způsobem hrají, tak z toho, jak trénují. Víme, že čím dále půjdeme, tím více potíží nás čeká a tím větší bude únava, ale musíme takto pokračovat. Barella byl výborný, stejně jako všichni ostatní záložníci." "Jestli bych chtěl hrát v tomto týmu? Ano! Pokud jde o naše křídelní hráče, Dumfries a Carlos Augusto byli po svém nástupu výborní, ale předtím hráli dobře i Dimarco a Matteo Darmian. V tom okamžiku hry jsem potřeboval trochu více hráčů do šířky. Naši křídelníci jsou hráči, kteří se nejvíce tlačí dopředu, a pak máme Buchanana, který je výborný hráč." "Byl to důležitý večer, při kterém jsme si vzpomněli i na Brehmeho. Dnes jsem byl s Ferrim, který byl jeho spoluhráčem. Všichni jsme byli zdrceni, když jsme tu zprávu slyšeli, protože jsme ztratili skvělého hráče a výjimečného člověka."

Mkhitaryan: Výhra o gól nic neřeší
Inter porazil Atletico v osmifinále LM 1-0 a už vzhlíží k odvetě: "Teď nás čeká další zápas, takže i když je vítězství příjemné, výsledek 1:0 se zas tak moc neřeší," řekl Mkhitaryanpro Mediaset Infinity. "Vytvořili jsme si co nejvíce šancí na vstřelení gólu, ale věděli jsme, že proti nám stojí silný soupeř, který dobře brání. Naštěstí jsme vstřelili gól a nyní jedeme do Madridu s výhodou." "Bohužel výhra 1:0 znamená, že jsme ještě nic neudělali, musíme jet do Madridu a hrát, jako by to bylo stále 0:0, musíme hrát na vítězství. Musíme ze sebe vydat to nejlepší a pokračovat v cestě, na které jsme byli v minulé sezóně, protože se chceme vrátit do finále."
Arnautovič: Nejdůležitější gól mé kariéry, gólů jsem měl dát ale víc
Vítězný a jediný gól do sítě Atletika vstřelil v Miláně Marko Arnautovič, dle UEFA nejlepší hráč zápasu. Na hřiště se dostal po přestávce za zraněného Thurama. "Marcuse je mi líto, není příjemné, když je spoluhráč nucen odejít. V tomto případě však musím nastoupit já a něco změnit. Měl jsem skórovat dvakrát dřív, než se mi to povedlo. Potřeboval jsem trochu času na zotavení po zranění a prošel jsem si těžkým obdobím. Fanoušci vždy stáli na mé straně a byl to pro mě neuvěřitelný okamžik poté, co jsem vstřelil gól, který považuji za jeden z nejdůležitějších v mé kariéře." "Byla tu celá moje rodina, jsem nadšený. Jsme fantastické a silné mužstvo a každý se snaží dělat vše, co je v jeho silách. Teď je třeba v Madridu předvést další velký výkon. Pojedeme tam vyhrát. "
De Paul: Nemyslím, že by nás Inter převyšoval
"Byl to dobrý zápas dvou týmů, které chtěly opravdu bojovat o výhru. Muselo se na to dobře koukat," řekl hráč Atletika De Paul pro Sky Sport Italia. "Inter měl o dvě nebo tři šance více než my, ale jsme velmi podobné týmy. Z toho, co jsem vycítil, když jsem byl na hřišti, si nemyslím, že by nás Inter převyšoval. Nakonec rozhodl jeden gól a my to teď musíme na Metropolitanu tento výsledek otočit." Druhé utkání se odehraje 13. března na Wanda Metropolitano a již neplatí pravidlo o gólech hostů, takže pokud Atleti vyhraje jakýmkoli jednobrankovým rozdílem, půjde zápas do prodloužení. Bývalému záložníkovi Udinese bylo předestřeno, že Atletico Madrid ve druhém poločase snížilo intenzitu své nátlakové hry, což Interu umožnilo vytvořit si více brankových příležitostí. "Nemůžete hrát vždy ve stejném tempu po celý zápas. Chtěli jsme si udržet úroveň intenzity i po přestávce, ale Inter byl na domácím trávníku a jeho publikum ho tlačilo dál. Je normální, že vás mohou pomalu unavit, jsou momentálně nejlepším týmem v Itálii a je přirozené, že se na San Siru budou cítit silnější, stejně jako my na Metropolitanu. Nemyslím si, že by to bylo poklesem kondice, i my jsme měli dvě příležitosti ke skórování, to znamená, že jsme v dobré formě."
Přejít na stránku číslo:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11