Diego Milito

Eto'o a Milito

Jose Mourinho

Santon a Eto'o

71' Eto'o, 88' Milito
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 39 Santon; 14 Vieira (11 Muntari 70'), 4 Zanetti, 8 Thiago Motta (45 Balotelli 46'); 10 Sneijder (15 Krhin 78'); 9 Eto'o, 22 Milito. (1 Toldo, 2 Cordoba, 7 Quaresma, 18 Suazo). Trenér: José Mourinho

Parma (4-1-3-2): 83 Mirante; 19 Zenoni, 24 Paci, 2 Panucci, 6 Lucarelli; 5 Zaccardo (23 Amoruso 76'), 17 Mariga, 4 Morrone, 14 Galloppa (9 Lanzafame 55'); 20 Biabiany, 43 Paloschi (86 Boijnov 80'). (1 Pavarini, 7 Castellini, 10 Dzemaili, 15 Dellafiore). Trenér: Francesco Guidolin.

Zajímavosti
Po debutu ve slovinské reprezentaci si devatenáctiletý Rene Krhin odbyl premiéru i v černomodrém dresu. V průběhu druhé půle vystřídal Sneijdera.

Poprvé v letošní sezoně hrál od začátku loňský objev Davide Santon.

Dejan Stankovič přijel od reprezentace lehce zraněný.

Inter ještě v nové sezoně nehrál ani jednou jinde než na San Siru.

Inter se naposledy střetl s Parmou v předminulé sezóně. V posledním kole si po výhře 2-0 zajistil 16.scudetto a Parmu poslal do Serie B.

Jedinou velkou šanci Parmy měl Jonathan Bibiany. Inter tohoto hráče z poloviny vlastní.

Ve 3.kole a třetím ligovém zápase za sebou na San Siru Inter nepředvedl příliš pohledný výkon. Proti velmi dobře bránící Parmě se dlouho nedokázal prosadit. Až příchod Balotelliho po přestávce a hra na tři útočníky oživila ofenzivní výkon nerazzurri. Utkání rozhodl krásným gólem a prvním v dresu Interu ze hry Samuel Eto'o. V závěru hrál nováček Serie A vabank a tak Inter mohl svůj náskok ještě zvýšit. Zatímco Milito uspěl, Balotelli sólový únik na gólmana neproměnil.Inter tak vyhrál 2-0.

Až do 70. minuty si museli fanoušci Interu počkat na vedoucí branku utkání. Nádhernou střelou se prosadil Samuel Eto’o a v závěru přidal druhý zásah Diego Milito. Inter vyhrál 2:0 a potvrdil roli vysokého favorita na zisk Scudetta.

V prvním poločase si favorizovaný Inter příliš vůči Parmě nedovolil. Hosté pečlivě bránili a domácí se marně snažili čímkoliv překvapit. To se ale vůbec nelíbilo domácím fanouškům, kteří na nerazzurri pískali. Před koncem prvního poločasu si šel vše s fanoušky vyřídit Maicon a dal jasně najevo, že tímhle týmu rozhodně nepomůžou.

Ve druhém poločase se fanoušci přeci jenom uklidnili a Interu to výrazně pomohlo. Otevřít skóre utkání mohl Mario Balotelli, jenž nastoupil teprve ve druhém poločase, jenomže ve vyložené šanci nedal. Na druhé straně mírně zlobil obranu Interu Biabiany, Lucio si ho však pohlídal. Pokud Inter přeci jenom povolil, skvělým zákrokem se zaskvěl Cesar.

Parma bránila velice pozorně, ale nakonec přeci jenom inkasovala. Vše přitom vypadalo neuvěřitelně jednoduše, Eto’o převzal míč od Balotelliho na hranici pokutového území a lehkou střelou překonal brankáře Parmy. Nová akvizice z Barcelony trefila přesně pověstnou šibenici - 1:0 pro Inter Milán. Do konce utkání inkasovala hostující Parma ještě jednou a znovu u toho byl Balotelli, který odcentroval z pravé strany, a Milito uklidil míč do sítě. Inter zvítězil 2:0.