Sisenando Maicon

Diego Milito

Javier Zanetti

Samuel Eto'o

7' Eto'o p., 35' Balotelli, 42' Balotelli, 43' Eto'o, 83' Milito - 49' Miccoli, 61' Hernandez, 67' Miccoli
Asistence: Balotell (penaltový faul), Maicon (roh), Cambiasso, Balotelli, Maicon
Nejlepší hráč: Mario Balotelli

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu (39 Santon 46'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 11 Muntari; 5 Stankovic; 9 Eto'o (8 Thiago Motta 74'), 45 Balotelli (22 Milito 48'). (1 Toldo, 6 Lucio, 14 Vieira, 30 Mancini). Trenér: José Mourinho.

Palermo (3-5-2): 46 Sirigu; 3 Goian, 24 Kjaer, 8 Migliaccio; 21 Melinte (90 Hernandez 46'), 30 Simplicio (9 Nocerino 85'), 23 Bresciano, 16 Cassani; 6 Pastore (14 Bertolo 84'); 7 Cavani, 10 Miccoli. (1 Brichetto, 19 Succi, 26 Morganella, 88 Blasi). Trenér: Walter Zenga.

Postřehy
Javier Zanetti se v historické tabulce v počtu odehraných zápasů za Inter na druhou příčce osamostatnil. Za Inter odehrál 477 zápasů. První je Giuseppe Bergomi s 519 starty.

Dejan Stankovič odehrál 300.zápas v Serii A.

Jediným zraněným hráčem je Wesley Sneijder. Mourinho tak měl k dispozici 25 hráčů z 26, včetně Thiago Motty a uzdraveného nejlepšího střelce Diega Milita.

Trenér šetřil na Ligu mistrů proti Kyjevu pouze Lucia. Brazilský stoper tak vůbec poprvé od svého příchodu z Bayernu chyběl v základní sestavě.

Inter v prvním poločasu svého soupeře doslova převálcoval a z mnoha šancí mohl vstřelit daleko více než čtyři góly. Palermo působilo naprosto odevzdaným dojmem.

Po přestávce hráči Interu přestali běhat a na jejich hru se nedalo dívat. Palermo zabralo a vstřelilo během 22 minut hned tři branky. Jeho hráči pak zřejmě začali vzpomínat na zápas z loňské sezony, kdy po poločase prohrávali 0-2 a nakonec odváželi na Sicílii bod.

Obrana Interu si zbytečně obdrženými brankami pokazila reputaci a už není nejlepší v lize.

V 6.minutě se protančil Mario Balotelli přes tři protihráče. Jeden z nich mu nepochopitelně strčil kopačku mezi nohy a nikdo se tak nemohl divit tomu, že se Balotelli skácel k zemi a rozhodčí nařídil penaltu.

Mario Balotelli těžce nesl to, že svou osobou vybojovanou penaltu, nebude moct proměnit. K míči se totiž postavil Samuel Eto'o a Balotelimu zahrávání nechtěl přenechat. Dvacetiletý útočník černé pleti tomu dlouho nemohl uvěřit a od značky pokutového kopu ho musel odvést až kapitán Javier Zanetti. Smutnému Balotellimu pak ještě musel domlouvat Ivan Cordoba. Mario se ze vstřelenému gólu ani neradoval a svému kolegovi poblahopřál až těsně před rozehrávkou soupeře na polovině hřiště. Anebo mu spíš Eto'p poděkoval za vybojování penalty?

Třetí branku vstřelil téměř Esteban Cambiasso. Po té, co si nerozuměl brankář Palerma s jedním ze svých obránců, vyrazil gólman míč pouze před sebe a Cambiasso ho pohotově hlavou nasměřoval do brány. Na brankové čáře ho pro jistotu do sítě dokopl Balotelli.

Samuel Eto'o vstřelil ve svém 9. ligovém utkání pátou branku. Podruhé se radoval po střele z penalty. Mario Balotelli vstřelil svou druhou a třetí ligovou branku v sezoně.

Oba dva dvoubrankoví střelci, Eto'o a Balotelli, však museli v druhém poločasu ze zápasu kvůli zranění odstoupit.

Přestože odehrál jen 48 minut byl jednoznačně nejlepší. Mario Balotelli vstřelil dvě branky a další dvě zařídil pro Eto'a.

Cristian Chivu dostal čtvrtou žlutou kartu a proti Livornu si nezahraje.

Neuvěřitelný zápas viděli diváci na San Siru. Inter totiž po poločase vedl už 4:0 a myslel si, že má vyhráno, jenže Palermo se nevzdalo a třemi brankami zápas pořádně zdramatizovalo! Uklidnění nakonec Nerazzurri přinesl rozhodující pátou brankou Milito.

Na první gól se příliš dlouho nečekalo, už v páté minutě totiž hlavní sudí Tagliavento nařídil pokutový kop. Mario Balotelli se obtočil kolem třech obránců, až musel být zastaven Melintem, avšak nedovoleně. Poté se však mladý útočník postaral o menší pozdvižení, když si nemohl vybojovanou penaltu kopnout a z místa činu ho musel odvést kapitán Zanetti. K exekuci se totiž postavil Samuel Eto'o a v sedmé minutě poslal Nerazzurri do vedení. Super Mario však tuto branku neslavil, nakonec si ale se spoluhráčem plácl, když mu Stankovič s Cordobou domluvili.

Kamerunský forvard mohl vzápětí přidat druhou branku, ale na poslední chvíli zakročil Mark Bresciano. Javier Pastore na druhé straně přestřelil a Muntariho centr nedokázal Eto'o zužitkovat. Po čtvrthodině hry přihrál Miccoli Simpliciovi a ten pořád provětral Cesarovi rukavice.

V další akci domácích opět sehrál hlavní roli Eto'o, který obešel Migliaccia a Goian si jeho pas málem srazil do vlastní sítě, ale gólman Sirigu hbitě zareagoval. Po rohovém kopu Cambiassa o chvilku později hlavičkoval Balotelli, ale míč těsně branku minul. Další vzrušení měl na svědomí hostující Miccoli, který z 28 metrů vystrašil nebezpečnou ranou Julia Cesara, který si nakonec se skákavým pokusem poradil. Po následném rohovém kopu se Palermo dožadovalo penalty, když Kjaera držel Samuel, ale s žádostí neuspělo.

Inter byl směrem dopředu stále nebezpečnější a ačkoliv si Sirigu s Maiconovou střelou mířící pod břevno poradil, proti hlavičkujícímu Balotellimu po Maiconově rohovém již nic nezmohl - 34. minuta, 2:0. Cavani odmítl snížení, když se po trestném kopu ocitl sám s míčem na zadní tyči, ale neuspěl. Těsně před přestávkou ještě stihl Inter zvýšit své vedení, Kjaer zachyboval a nedal šanci Siriguovi zachytit míč, čehož využil Cambiasso a poslal míč na branku, kde ho do prázné doklepl Balotelli. Tahle branka sice padla tři minuty před poločasovým hvizdem, ale Nerazzurri stihli udeřit ještě jednou! Skvělý Balotelli obešel dva obránce a z brankové čáry nahrál Eto'ovi, jenž si již se zakončením poradil.

Do druhého poločasu naskočil v palermském dresu za debutujícího Melinteho Abel Hernandez, na druhé straně vystřídal Chivua mladý Santon. Po pár minutách s menším zranění skončil i Balotelli a návrat tak předvedl Milito. Rosanero dokázali rychle vstřelit kontaktní branku, jestli to tak můžeme vůbec nazvat. Miccoli proběhl mezi Samuelem a Cordobou a po překonání Cesara si připsal první gól do sítě Interu v kariéře.

V té chvíli ale asi nikdo na San Siru netušil, co se bude dít dál. Přišla totiž 61. minuta a Hernandez svojí první brankou v Serii A snížil na 4:2, nahrával mu Cassani. Milito sice mohl zvýšit na 5:2, ale jeho střelu tečoval mimo branku Kjaer. To Palermo skvěle potrestalo a vzápětí to bylo už 4:3! Miccoli utekl obráncům a po další Cassaniho asistenci skóroval. Inter byl třetí brankou soupeře pořádně zaskočen a příliš mu nepřidávalo zranění Eto'oa, jenž musel opustit hrací plochu. Nerazzurri se nakonec mohli uklidnit až sedm minut před koncem, kdy odvedl skvělou práci Maicon a připravil pátý gól pro Milita, který byl také poslední brankou celého večera.