Sisenando Maicon

Diego Milito

Maicon a Milito

Inter - Neapol

3 'Eto'o, 5' Milito, 32' Lucio - 38' Lavezzi
Nejlepší hráč: Da Silva Lúcio

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio (2 Cordoba 89'), 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Sneijder (11 Muntari 46'); 22 Milito, 9 Eto'o (30 Mancini 90'). (1 Toldo, 14 Vieira, 39 Santon, 45 Balotelli). Trenér: Giuseppe Baresi.

Neapol (4-3-2-1): 26 De Sanctis; 13 Santacroce (6 Aronica 60'), 28 Cannavaro, 96 Contini; 11 Maggio (19 Denis 68'), 23 Gargano, 18 Bogliacino (5 Pazienza 85'), 16 Zuniga, 17 Hamsik; 27 Quagliarella, 7 Lavezzi. (1 Iezzo, 2 Grava, 9 Hoffer, 21 Cigarini). Trenér: Roberto Donadoni.

Zajímavosti
5.kolo se hrálo ve středu.

Před čtvrteční dohrávkou Juventusu se Inter poprvé ocitl na první příčce Serie A v této sezoně.

Thiago Motta se v minulém utkání s Cagliari zranil a týmu bude chybět měsíc.

Trenér José Mourinho dostal za nevhodné chování ve stejném zápase trest a toto utkání sledoval jen z tribuny.

Jeho asistent Giuseppe Baresi měl ještě v 89.minutě k dispozici dvě střídání, což nebývá u Interu vůbec obvyklé.

Všechny tři góly vstřelily letní posily.

Druhý gól Milita padla asi z ofsajdu.

Inter je v italských soutěžích již rok a půl na domácím stadionu neporažen. Od března 2008, kdy na San Siru prohrál s Juventusem 1-2, 20krát vyhrál a 9krát remizoval.

V posledních 78 domácích ligových zápasech Inetr pouze jedinkrát nevstřelil ani jeden gól, 26.října 2008 proti Janovu (0-0).

Úžasnou formu potvrdili elitní útočníci Interu Milán, v zápase s Neapolí se totiž trefil Samuel Eto'o i Diego Milito. A to oba během neuvěřitelných prvních pěti minut. Třetí branku přidal Lúcio, za hosty jen snižoval Lavezzi. José Mourinho dnešní duel sledoval kvůli trestu pouze z tribuny, takže na lavičce Nerazzurri vládl Beppe Baresi. Ten již mohl počítat s navrátilcem Estebanem Cambiassem, kterého na marodce vystřídal Thiago Motta.

Vše rozhodly první okamžiky zápasu. Po 120 sekundách po rohovém kopu hlavičkoval Samuel, jehož hlavička sice byla vyražena, ale míč byl vrácen do pokutového území, kde se ho chopil Eto'o a otevřel skóre. Další šokující ránu soupeři vzápětí zasadil Diego Milito, kterého našel přesným pasem Maicon. Zřejmě se však jednalo o ofsajd. Po pěti minutách vedl Inter už 2:0, což byla pro Neapol, která na San SIru nevyhrála od roku 1994, hořká pilulka.

Hosté poprvé Julia Cesara ohrozili díky Bogliacinově střele, další šanci zahodil Quagliarella, jenž Maggiův centr poslal nad branku. Poté opět úřadoval Inter, ale tentokrát neúspěšně. Nejprve Maiconova dělovka šla těsně nad břevno a nedokázal Eto'a proměnit sólový únik. Šanci mu zlikvidoval brankář De Sanctis. Na druhé straně vytáhl proti Quagliarellovi dobrý zákrok Julio Cesar. Ve 32. minutě si Nerazzurri pojistili vedení, hlavičkou se po rohovém kopu Sneijdera prosadil stoper Lúcio.

Neapol zareagovala o pět minut později, když první branku v sezoně vstřelil Ezequiel Lavezzi. Ten do branky usměrnil Continiho hlavičku. Jenže to bylo ze strany Neapole vše, a to nejen v prvním dějství. To druhé toho nabídlo o poznání méně a šancí bylo po skrovnu. Útok Neapole byl neefektivní, takže Inter zaslouženě vyhrál 3:1 a připsal si čtvrtou výhru v řadě.