Jose Mourinho

Samuel Eto'o

Diego Milito

Mario Balotelli

15' Jeda p. - 51' Milito, 55' Milito
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 39 Santon (45 Balotelli 46'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso (8 Thiago Motta 46', 26 Chivu 65'), 5 Stankovic; 10 Sneijder; 22 Milito, 9 Eto'o. (1 Toldo, 7 Quaresma, 14 Vieira, 25 Samuel). Trenér: José Mourinho

Cagliari (4-3-2-1):32 Marchetti; 15 Marzoratti, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini (10 Lazzari 67'), 5 Conti, 4 Dessena; 7 Cossu (23 Larrivey 90'+2'), 27 Jeda; 32 Matri (9 Nene` 76'). (24 Lupatelli, 16 Sivakov, 18 Parola, 20 Barone). Trenér: Massimiliano Allegri

Zajímavosti
Inter hrál ve 4.kole poprvé na cizím hřišti.

Během 8 dnů se odehrají tři ligové zápasy. Mourinho proto chtěl šetřil Samuela, Chivua a Thiago Mottu. U dvou posledně jmenovaných se mu to nepovedlo.

Zápas začal minutou ticha k uctění památky sedmi italských vojáků zabitých 17.září v Afganistánu.

Hned v základní sestavě se objevil poprvé v sezoně uzdravený Esteban Cambiasso. V poločasu však střídal, možná kvůli operovanému koleni.

Thiago Motta, který střídal Cambiassa, na trávníku vydržel dvacet minut. Pak si zranil sval na pravé noze a vystřídal ho Chivu.

Trenér Mourinho byl vyloučen po té, co si stěžoval na to, že po ostrém zákroku na Balotelliho neviděl hráč Cagliari Astori druhou žlutou kartu.

Diego Milito si drží průměr jedna branka na jeden ligový zápas. Se čtyřmi góly je v tabulce druhý. Di Natale z Udinese se radoval z gólu šestkrát.

Diego Milito odehrál stý soutěžní zápas za italský tým. Vstřelil v nich 64 branek.

V loňské sezoně Inter porazil v Serii A aspoň jednou každého soupeře kromě Cagliari. Doma nerazzurri remizovali 1-1, venku prohráli 1-2.

Inter dal v Cagliari vždy aspoň jeden gól 11 zápasů za sebou. Naposledy neuspěl 28.dubna 1996, kdy zde remizoval 0-0.

Inter v Cagliari nepředvedl zrovna povedený výkon, avšak nakonec dotáhl zápas na Stadio Sant'Elia do vítězného konce. Na branku Jedy z prvního poločasu odpověděl ve druhém poločase dvěma brankami v rozmezí pěti minuty Milito a rozhodl o konečném výsledku 1:2.

Utkání začalo pro Cagliari skvěle, ačkoliv první střely si připsal hostující Dejan Stankovič. Ten ale branku netrefil a poté se hra přesunula na druhou stranu, kde došlo v 16. minutě k souboji Maicona s Matrim a hlavní sudí Orsato nakonec odpískal penaltu, když viděl strčení brazilského beka. Pokutový kop proměnil Jeda a poslal Cagliari do překvapivého vedení.Uběhlo jen několik málo sekund a Matri málem zaskočil Nerazzurri podruhé, když unikl obráncům, ale trefil pouze boční síť. Inter se poté snažil směrem dopředu něco vymyslet, ale nebylo to ideální. Sneijder z trestného kopu trefil pouze zeď. Další standardní situaci již zahrával Samuel Eto'o, ale jeho parádní střela pouze olízla tyč.

Na nepříznivý výsledek reagoval José Mourinho změnou rozestavení na ofenzivnější, když na hřiště poslal Thiaga Mottu a Maria Balotelliho. Jenže v úvodních minutách druhého dějství to kýžené ovoce nepřineslo, naopak Cagliari mohlo navýšit vedení. Dessenova rána orazítkovala břevno. Interu nakonec musela k vyrovnání dopomoci obrovská chyba v domácí obraně. Daniele Conti klopýtl o míč ve prospěch Eto'a, který poslal míč Militovi a ten přesnou ranou srovnal.

'El Principemu', jak se Militovi přezdívá, stačilo jen pět minut a Inter rázem vedl. Bývalý útočník Janova si naběhl na přesný míč za obranu a v souboji jeden na jednoho si poradil s gólmanem Marchettim a otočil vývoj utkání. Poté sestřelil Balotelliho Astori, který již na svém kontě měl žlutou kartu, jenže rozhodčí se mu druhou dát neodvážil. To rozlítilo trenéra Nerazzurri Josého Mourinha, který musel být následně vykázán. Milito mohl přidat i třetí branku, když opět spolupracoval s Eto'em, ale přestřelil. Poté musel hřiště opustit kvůli zranění Thiago Motta, už po dvaceti minutách jeho pobytu na trávníku.

Vlastní branku následně riskoval hostující obránce Maicon, když si centrovaný míč nebezpečně srážel nad branku. Další šance Cagliari přišla po špatném bránění soupeře, ale nakonec vše vyřešil Julio Cesar, který zlikvidoval střelu Nene'ho a Chivu, ten zablokoval Dessenovu dorážku. V závěru své šance zahodili Balotelli a Eto'o, stejně jako na druhé straně Jeda, a proto si nakonec Inter odváží vítězství 1:2.