Dejan Stankovič

José Mourinho

Patrick Vieira

Janov-Inter

6' Cambiasso, 31' Balotelli, 45'+4' Stankovic, 66' Vieira, 72' Maicon
Asistence: Maicon, Sneijder, -, Sneijder, Muntari
Žluté karty: Modesto 23', Milanetto 70 - Balotelli 11', Samuel 24', Muntari 46''
Červené karty: Scarpi 45'+5' (z lavičky vyloučen náhr. brankář)
Nejlepší hráč: Dejan Stanković

INTER (4-3-2-1): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel (2 Cordoba 77'), 26 Chivu; 4 Zanetti, 11 Muntari, 19 Cambiasso (14 Vieira 46'); 5 Stankovic, 10 Sneijder (30 Mancini 73'); 45 Balotelli. (1 Toldo, 18 Suazo, 39 Santon, 89 Arnautovic). Trenér: José Mourinho.

FC Janov (4-3-2-1): 32 Amelia; 25 Biava, 24 Moretti, 26 Bocchetti; 15 Papastathopoulos (40 Tomovic 70'), 77 Milanetto, 21 Zapater, 23 Modesto; 10 Palladino, 33 Floccari (9 Crespo 62'), 14 Sculli (8 Palacio 62'). (73 Scarpi, 7 Rossi, 16 Esposito, 18 Raggio Garibaldi). Trenér: Gian Piero Gasperini

Zajímavosti
Inter doposud v lize prohrál jediný zápas a to právě v Janově ale se Sampdorií.

Thiago Motta a Diego Milito, kteří v lětě přišli z Janova, si proti svému bývalému zaměstnavateli nezahráli kvůli zranění.

Hernán Crespo, který naopak šel v létě z Interu do Janova, odehrál posledních dvacet minut.

Mladý Rakušan Arnautovič se poprvé sezoně dostal aspoň na lavičku. Může za to děkovat ale absenci Milita a Eto'a.

Inter hrál pouze na jednoho klasického útočníka a přesto vstřelil pět branek. Podělilo se o ně pět různých hráčů.

Po výhře v derby 4-0 na půdě AC Milán je debakl Janova 5-0 už druhým takto vysokým vítězstvím. Loni Inter aspoň o čtyři branky vyhrál za celou sezonu pouze jednou, v Římě porazil AS 4-0.

Javier Zanetti je dva starty od vyrovnání počtu zápasů v dresu Interu Giacinta Facchettiho, který je v historické tabulce druhý. Momentálně má argentinský kapitán 474 odehraných utkání.

Ivan Cordoba nastoupil teprve do druhé ligového utkání v této sezoně.

Inter Milán v utkání na Stadiu Marassi proti Janovu zazářil a domácím nastřílel i bez přispění důležitých útočníků Samuela Eto'a a Diega Milita hned pět gólů, čímž se dostal na vedoucí místo ligové tabulky.

Inter Milán odcestoval do Janova s cílem získat tři body a využít tak zaváhání Juventusu, který pouze remizoval s Fiorentinou. Hosté se v utkání museli obejít bez útočníků Eto'a s Militem, ofenziva přesto pracovala výborně a už od úvodu hry byli Milánští jasně lepším týmem. Po šesti minutách zahrával Sneijder trestný kop, míč se nakonec dostal až ke Cambiassovi a jeho střelu tečoval do vlastní sítě Francesco Modesto.

Inter hrozil obraně Janova i nadále, ve třinácté minutě našel Sneijder osamoceného Stankoviče, ale srbský záložník mířil mimo bránu. Stankovič byl nejnebezpečnějších hráčem Interu a o tři minuty později zahrozil hlavou po centru Maicona. Krátce po půlhodině hry se hosté ujali dvougólového vedení a zásluhu na tom měl Balotelli, který dobře nahradil nehrající kolegy v útoku.

Italský mladík využil protiútoku, který založil Zanetti odebráním míče Zapaterovi, Sneijder přesným pasem našel Balotelliho, který úhlopříčnou střelou nedal Ameliovi šanci. Janov se ve čtyřicáté minutě už radoval z gólu, kdy Omar Milanetto s pomocí Palladina prostřelil Julia Cesara, rozhodčí ale odpískal nedovolené postavení.

Nakonec to byl Inter Milán, kdo ještě do konce poločasu zaznamenal další gól, špatného odkopu Amelii využil Stankovič a přesnou střelou z půli hřiště zasadil Janovu třetí ránu. Při odchodu do kabin propukla potyčka mezi náhradníky Janova a Maiconem, Luciem a Juliem Cesarem z Interu, po které rozhodčí vyloučil rezervního gólmana domácích Alessia Scarpiho.

Do druhé půle už za Inter nenastoupil autor úvodní branky Cambiasso, který utrpěl menší zranění, kouč Mourinho raději nasadil Patricka Vieiru. Hosté měli po většinu hry míč na svých kopačkách a v 57. minutě byli blízko další brance, kdy Sneijder našel z volného kopu Balotelliho, jehož hlavičku vyrazil Amelia.

O deset minut později přesto Inter zaznamenal už čtvrtý gól, Sneijder totiž poslal do šance Vieiru, který se uvolnil a se zakončením neměl problémy. V 71. minutě udržel Muntari míč proti třem obránců, míč se nakonec odrazil k Maiconovi, který zvýšil vedení Interu na konečných 5:0.