Rozhodčí: Emidio Morganti
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-2-3-1): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 23 Materazzi, 25 Samuel, 4 Zanetti; 8 Thiago Motta (27 Pandev 54'), 19 Cambiasso; 45 Balotelli (5 Stankovic 58'), 10 Sneijder (26 Chivu 73'), 9 Eto'o; 22 Milito. (1 Toldo, 6 Lucio, 11 Muntari, 17 Mariga). Trenér: José Mourinho.

Siena (4-1-4-1): 85 Curci; 87 Rosi, 6 Terzi, 29 Cribari (15 Brandao 46'), 3 Del Grosso; 10 Codrea (7 Reginaldo 81'); 18 Ghezzal, 8 Vergassola, 12 Ekdal, 24 Jajalo; 32 Maccarone (11 Calaio` 54'). (89 Ivanov, 9 Malago`, 22 Tziolis, 23 Jarolim). Trenér: Alberto Malesani

Inter získal páté v scudetto v řadě a poosmnácté celkem až v posledním kole, kdy porazil Sienu na jejím hřišti 1-0.

Prezident a majitel klubu Massimo Moratti dostal ke svým 65.narozeninám nejlepší dárek.

Po poločase měl k titulu blíž AS Řím, který vedl nad Chievem a Inter v té době hrál se Sienou 0-0. Nakonec skončili Římané o dva body druzí.

Jediný gól vstřelil v 57.minutě Diego Milito, do konce zápasu to tak byly pěkné nervy. Stačila jedna chyba a Inter titul nevyhrál.

Zranění na trávník nepustilo Santona a Cordoba. Mourinho šestřil i Lucia.

Inter měl v zápasu velkou převahu. Přestože Siena zahrozila jako první a měla velkou šanci otevřít skóre, hráči Interu si vypracovali dost příležitostí na to, aby už po poločasu vedli. To se nestalo i díky skvělému brankáři Curcimu, který několikrát zasahoval na brankové čáře po střele z bezprostřední blízkosti hráče Interu.

Mario Balotelli a Dejan Stankovič nastřelil v zápase břevno.

Militův gól v závěru nebyl správně uznán pro ofsajd.

Na začátku druhého poločasu zahrál v pokutovém území Chivu rukou a všichni mohli být rádi, že rozhodčí nepískl penaltu.

Inter vyhrál poprvé v historii scudetto popáté za sebou a vyrovnal tím rekord Juventusu, který to dokázal v letech 1931 až 1935, a FC Turín, který vyhrával v letech 1943 až 1949. Od roku 1949 nevyhrál žádný tým scudetto více než třikrát za sebou.

Všech pět titulů získali těchto 9 hráčů: Esteban Cambiasso, Ivan Cordoba, Julio Cesar, Marco Materazzi, Pierluigi Orlandoni, Walter Samuel, Dejan Stankovic, Francesco Toldo a Javier Zanetti.

Tento titul je v historii klubu osmnáctým. V žebříčku počtu titulu tak Inter přeskočil městského rivala, který vyhrál 17krát. Juventus má ve sbírce 27 trofejí. Nerazzurri pro zisk druhé zlaté hvězdičky do loga potřebují ještě dva tituly.

José Mourinho získal znovu se svým týmem druhý titul v lize. Předtím to dokázal v portugalské lize s FC Porto a v anglické lize s Chelsea. Poprvé však titul slavil až po posledním kole.

Inter hrál počtvrté za sebou jeden ze závěrečných zápasu o scudetto se Sienou. Dvakrát po tomto zápasu slavil, dvakrát si musel počkat do dalšího kola.

Inter hrál v Sieně doposud celkem sedmkrát. Domácí zatím nikdy nezvítězili, pouze dvakrát získali bod za remízu.

V držení míče Inter vyhrál se 73% celkového času.

Inter měl v soutěži nejproduktivnější útok (75 branek) a nejlepší obranu (35 inkasovaných branek).

AS Řím prohrál z posledních 28 zápasů jediný, doma se Sampdorii. Právě kvůli tomuto zápasu AS nevyhrál titul.

Sampdoria, Inter a Palermo nepoznaly za celou sezonu doma porážku.

Diego Milito skončil v tabulce kanonýrů znovu na druhé příčce, loni však ještě v dresu FC Janov. Vyhrál Di Natale z Udinese s 29 zásahy (6 z penalt), Milito má 22 gólů (4p). O třetí místo se děli s 19 brankami Pazzini ze Sampdoria a Miccoli z Palerma.

Inter slaví! Svěřenci trenéra Josého Mourinho dokázali udělat poslední krok za titulem, v Sieně vyhráli 1:0 a slaví páté Scudetto v řadě. Zápas jediným gólem nemohl rozhodnout nikdo jiný než Diego Milito.

Přitom pro Nerazzurri mohlo vše začít hodně špatně. Ekdal prošel skrze stopery, ale v koncovce nakonec selhal a míč poslal vedle. Přesně nezamířil na druhé straně ani Mario Balotelli, kterého skvěle našel svým pasem Maicon. Vzápětí se řítil na brankáře Curciho Milito, když utekl obráncům a brankáře obstřelil, ale do branky se míč ani tentokrát nevešel.

Curci v prvním poločase deptal soupeře skvělými zákroky. Ve 22. minutě vrátil míč hlavou před branku Balotelli a Milito se ocitl v obrovské šanci, ale bývalý římský obránce argentinského forvarda skvěle vychytal. Za osm minut se domácí brankář opět vyznamenal, když vytáhl hlavičku Samuela. Necelých deset minut před poločasem zahrozil také domácí Maccarone a donutil Julia Cesara k povedenému zákroku. Vzápětí se ale do útoku opět hrnuli černomodří a když už se Balotellimu podařilo Curciho překonat, zakročilo břevno. Poslední šanci před přestávkou měl ještě Walter Samuel, hlavičkoval úplně sám, ale ani tentokrát nedokázal přesně zacílit. Do kabin se tak šlo za bezgólového stavu a v kabině Interu určitě stoupala nervozita.

Gól ale na Stadio Artemio Franchi visel ve vzduchu. V 52. minutě sice ještě nepřišel. To Zanetti vyslal Milita, ale jeho pokus Curci vytěsnil nad břevno. Za pět minut už ale Il Principe úřadoval v celé kráse. Opět zafungovala jeho spolupráce s nesmrtelným Javierem Zanettim, po které Milito jednoduše zakončil a rozjásal tifosi Interu. Hra se pak trochu uklidnila a Nerazzurri v útočení lehce polevili, respektive už si netvořili tolik šancí. Čtvrthodiny před koncem měl slušnou pozici Dejan Stankovič, když dostal míč od Milita, ale těsně přestřelil.

Minutu na to mohl Inter definitivně uklidnit Goran Panděv, jenže jeho gól nemohl být uznán, protože byl v době Militovy střely v ofsajdu. Další šanci měl Eto'o, ale také on ztroskotal na Curcim a přestože Nerazzurri zápasu dominovali, skóre bylo pořád ošemetné. A čtyři minuty před koncem asi všem Interistům zatrnulo, když Rosi, v Sieně na hostování z AS Řím, poslal dlouhý pas, který letěl až přeletěl Julia Cesara a jen těsně skončil vedle tyče. A když chvilku na to vyřešil brazilský gólman další nepříjemnou situaci, bylo rozhodnuto. V Miláně tak mohou vypuknout oslavy, na které si Interisté v posledních letech tolik navykli. Kdy přijde jejich konec?