Wesley Sneijder

Sisenando Maicon

Samuel Eto'o

Eto'o a Milito

81' Tiribocchi - 15' Milito
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 45 Balotelli (5 Stankovic 68'), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (8 Thiago Motta 76'). (1 Toldo, 14 Vieira, 18 Suazo, 23 Materazzi 30 Mancini). Trenér: Giuseppe Baresi (José Mourinho byl diskvalifikován).

Atalanta (4-3-1-2): 32 Coppola; 8 Garics, 77 Bianco, 5 Manfredini, 6 Bellini (7 Madonna 76'); 15 De Ascentis; 79 Ferreira Pinto (90 Tiribocchi 62'), 22 Padoin, 17 Guarente (18 Caserta 81'), 70 Ceravolo; 9 Acquafresca. (1 Consigli, 2 Talamonti, 13 Peluso, 21 Radovanovic). Trenér: Antonio Toma (Antonio Conte byl diskvalifikován).

Lombardské derby vítěze nemělo a Inter tak v Bergamu ztratil 2 body. Zbytečně. Zápas měl většinu času pod kontrolou.

Interu se poslední dobou v Bergamu moc nedaří. Letos v lednu zde prohrál 3-1, v roce 2007 skončilo utkání také remízou 1-1.

Ztráta bodů mrzí o to víc, protože AC Milán i Juventus překvapivě prohráli a náskok v tabulce mohl být větší než "jen" pětibodový.

Oba trenéři, Conte i Mourinho, byli pro tento zápas diskvalifikováni a na lavičce udíleli pokyny jejich asistenti.

Z hráčů měli stopku Sulley Muntari a Walter Samuel. Argentinský stoper je zraněný a hrát by stejně nemohl. Na marodce je stále Davide Santon.

Hosté hráli překvapivě v bílých dresech s červeným křížem z loňské sezony.

V prvním poločasu vstřelil Diego Milito svůj desátý ligový gól za Inter. V průměru potřebuje 111 minut na jednu branku.

Nerazzurri mohli náskok zvýšit, ale nepovedlo se. Wesley Sneijder napálil z přímého kopu břevno, gól Lucia nebyl uznán pro ofsajd.

V 65.minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Wesley Sneijder. První žlutá, kterou obdržel v prvním poločasu, byla dost přísná. Inter v oslabení inkasoval.

Bergamo vstřelilo deset minut před koncem gól po chybě Lucia, který podcenil přihrávku soupeře.

V době vyrovnání zbyl na hřišti Baresimu ze tří útočníků jediný Eto'o, Milito a Baloteli byli střídaní. Přestože Inter ještě mohl střídat, poslední útočník připravený naskočit - David Suazo, na trávník nepřišel.

Javier Zanetti má další rekord. Od ledna do tohoto zápasu odehrál jako jediný všechny zápasy Serie A bez střídání. Naposledy chyběl kapitán v ligovém zápase s Livornem 28.října 2006. Od té doby odehrál 121 zápasů za sebou. V šesti ze čtrnácti sezon v Interu odehrál všechny utkání Serie A.

Inter je nejlepším týmem v lize pro rok 2009. Od ledna do tohoto zápasu 78 bodů. Druhé AC Milán má 72 bodů a v posledním kole již Inter dostihnout nedokáže.

Černomodří končí rok 2009 zápasem na San Siru s Laziem.

Inter Milán nedokázal naplno bodovat v Bergamu a svému pronásledovateli umožnil stáhnout bodovou ztrátu. To se nakonec díky prohře AC nestalo a konečný bod nakonec znamená, že Milán bude ztrácet na Inter pět bodů. Skóre utkání otevřel Diego Milito, před koncem ale vyrovnal na konečných 1:1 Tiribocchi.

Inter začal na půdě Atalanty dobře a už po patnácti minutách vstřelil úvodní branku. Diego Milito se v pokutovém území prodral k zakončení, přičemž domácí obrana ho nebyla schopná zastavit - 1:0 pro Inter. Nerazzurri chtěli pochopitelně co nejdříve vstřelit druhou branku a definitivně se uklidnit, Balotelliho rána byla zablokována. Do konce prvního poločasu, který nebyl nikterak ofenzivní, ještě vypálil Acquafresca přímo do náruče Cesara.

Druhý poločas už toho nabídl mnohem více. Vůbec první velkou nebezpečnou šanci měl Ferreira Pinto, ale míč se od něho odrazil vedle. Zanedlouho vstřelil Inter druhou branku, ale Lucio, jenž právě úspěšně hlavičkoval se nacházel v době přihrávky v postavení mimo hru.

Nejspíše klíčový okamžik celého utkání nastal v 64. minutě, Wesley Sneijder obdržel druhou žlutou kartu a Nerazzurri museli dohrávat o deseti. Toho Atalanta náležitě využila, ještě předtím však Eto’ovu střelu Coppola vyrazil. Vyrovnání přišlo v 81. minutě z kopačky Simona Tiribocchiho. Střídající Caserta vyslal skvělý pas, Lucio chyboval a Tiribocchi přízemní střelou dopravil míč do branky - 1:1.

Inter sice hrál v oslabení ale v posledních minutách hry svého soupeře pořádně přitlačil. Ve velké šanci se ocitl Eto’o, ale hradbu domácích těl nepropálil. Když už se mu to přeci jenom podařilo, tak skvělé zasáhl brankář Coppola. Atalanta už výsledek udržela a připisuje si cenný bod.