Diego Milito

Sisenando Maicon

Panděv a Milito

Inter - Cagliari

6' Panděv, 20' Samuel, 47' Milito
Nejlepší hráč: Goran Panděv

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (17 Mariga 75'); 27 Pandev, 22 Milito (45 Balotelli 84'), 9 Eto'o (11 Muntari 60'). (1 Toldo, 7 Quaresma, 15 Krhin, 23 Materazzi). Trenér: José Mourinho.

Cagliari (4-3-1-2): 25 Agazzi; 4 Dessena, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini (20 Barone 56'), 5 Conti, 10 Lazzari; 27 Jeda; 32 Matri, 9 Nene` (23 Larrivey 60'). (12 Vigorito, 3 Ariaudo, 15 Marzoratti, 18 Parola, 28 Nainggolan). Trenér: Massimiliano Allegri.

Inter odehrál utkání po velmi dlouhé době za sluníčka.

Minulý ligový zápas v Parmě byl odložen kvůli sněhové nadílce.

Wesley Sneijder si odpykává dvouzápasový distanc. Luico má za vyloučení z derby jednozápasový distanc. Po zranění není stále fit Stankovič.

Premiéru v lize si za Inter odbyl McDonald Mariga, který přišel na konci ledna z Parmy.

Cagliari je ve formě. V posledních šesti zápasech neprohrálo a připsalo si dvě výhry a čtyři remízy.

V 34.minutě vstřelil za Cagliari regulérní branku Matri. Pro údajný ofsajd ji však rozhodčí neuznal. Matri sice byl v ofsajdovém postavení, na gól mu však nepřihrál jeho spoluhráč ale obránce Interu Santon.

O chvilku později předvedl fantastický zákrok Julio Cesar. Neneho střelu z voleje vytáhl z brány instintivině jednou rukou.

Třetí gól Interu padl po krásné kombinaci všech tří útočníků krátce po přestávce. Eto'o nahrál Panděvovi a ten prostrčil míč do běhu Militovi, který nezaváhal a vstřelil svůj čtrnáctý gól.

V 56.minutě musel vykopávat od brány místo zřejmě zraněného Julia Cesara obránce Ivan Cordoba.

Inter prohrál na San Siru s Cagliari naposledy v roce 1995.

Milito a Eto'o patřili spolu s Di Natalem z Udinese k třem nejvíce rozhodujícím hráčům. Všichni svými vítěznými (rozdílovými) góly zajistily svým klubům 14 bodů.

Cagliari do tohoto zápasů měli sérii 18 ligových zápasů, v kterých po každé vstřelili aspoň jeden gól.

Před večerním zápasem AS Řím vede Inter před AC Milán již o deset bodů. AC má jako Inter jedno odložené utkání. V tomto kole pouze remizovalo v Boloni.

Inter nemohl utkání začít lépe. Nesmrtelný kapitán Javier Zanetti utekl s míčem po pravé straně, zpětnou přihrávkou ho poslal Eto'ovi, kterému se sice střela nevyvedla, ale s pomocí hostujícího obránce se míč dostal k Panděvovi, který se již nemýlil. Panděv tak pouze potvrdil, že si do Milána z nepovedeného půlroku v Laziu přivezl skvělou formu. Jeho další rána ale branku netrefila.

Ve 20. minutě si Nerazzurri pojistili vedení, Maiconův rohový kop za záda debutujícího gólman Agazziho dostal hlavičkující stoper Samuel. Cagliari se stále nemohlo dostat do zápasu, hrozil spíše Inter, ale Agazziho nijak zvlášť otestovat nedokázal. A když už se náhodou měli domácí obávat inkasované branky, pomohl rozhodčí, který neuznal regulérní branku.

Nabíhající Matri byl sice v době přihrávky za černomodrou obranou, jenže o ofsajd se v žádném případě jednat nemohlo, protože mu nenahrával spoluhráč, nýbrž ležící Santon, jenž se snažil uklidit míč do bezpečí. To však sudí nepostřehl a následný vstřelený gól neuznal. Cagliari dostalo druhou šanci jen o pár okamžiků později, ale na střelu Neného skvěle zareagoval Julio César. Do poločasového hvizdu se zápas dohrál v pohodovém tempu, v posledních sekundách akorát zahrozil Thiago Motta, ale Agazzi střelu kryl.

Druhé dějství začalo, bohužel pro Cagliari, stejně jako to první - bleskovým gólem. Neuběhly ani tři minuty a úžasná spolupráce útočné trojky domácích přinesla ovoce. Eto'o začal celou akci, Panděv vzápětí skvěle prostrčil míč na Milita a domácí kanonýr se nemýlil. To už asi bylo definitivně rozhodnuto a na tempu zápasu to bylo trochu znát. Šancí ubývalo, ani Cagliari se už tolik nehrnulo do útoku a Nerazzurri spíše vyčkávali na svojí šanci.

Ta přišla v 69. minutě, kdy přesný dlouhý pas našel na hranici vápna Milita, ale přestože nejlepší střelec ligy dokázal míč hrudí sklepnout, už nebyl tak hbitý, aby dokázal vystřelit. Osm minut před koncem mohlo vstřelit čestnou branku Cagliari, ale Matri Astoriho přihrávkou pohrdl a míč poslal nad branku.

Víc se již nestalo a Inter si tak dokráčel pro zasloužené vítězství 3:0, které jen upevnilo jeho výsadní pozici v italské Serii A.