Diego Milito

Sisenando Maicon

Julio Cesar

Samuel Eto'o

29' Thiago Motta, 36' Milito p., 45'+1' Maicon, 67' Stankovič
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 8 Thiago Motta (11 Muntari 60'); 10 Sneijder (14 Vieira 74'); 22 Milito (45 Balotelli 79'), 9 Eto'o. (1 Toldo, 2 Cordoba, 18 Suazo, 39 Santon). Trenér: José Mourinho

AC Milan (4-4-2): 30 Storari; 15 Zambrotta, 13 Nesta, 33 Thiago Silva, 18 Jankulovski; 8 Gattuso (10 Seedorf 46'), 21 Pirlo, 16 Flamini; 80 Ronaldinho (11 Huntelaar 64'); 7 Pato, 22 Borriello (23 Ambrosini 46'). (31 Roma, 5 Onyewu, 9 Inzaghi, 20 Abate). Trenér: Leonardo

Zajímavosti
Potřetí v historii Inter vyhrál nad domácím AC Milán aspoň o čtyři branky. V březnu 1973 vyhrál 5-1. Největší výhra se zrodila v roce 1910 - 5:0.

Hrálo se 151. Derby della Madonnina. Inter vyhrál 55krát, AC 47krát.

Wesley Sneijder nebyl oficiálně hráčem Interu ani 24 hodin a už si po přestupu z Realu Madrid zahrál milánské derby v základní sestavě Interu.

První gól zařídila trojice nových hráčů - Thiago Motta, Samuelem Eto'o a Diego Milito.

Gennaro Gattusso zařídil Interu penaltu a během pěti minut viděl dvě žluté karty a byl vyloučen. Děkujeme ;-)

AC Milán vstřelil kromě jediného utkání v Neapoli v posledních 40 zápasech vždy aspoň jeden gól. Navíc gól vždy dal ve 30 domácích zápasech po sobě, naposledy se doma z branky neradoval 4.března 2008 proti Arsenalu v Lize mistrů. Znovu neuspěl až nyní proti Interu.

Dejan Stankovič vstřelil již pátou svoji branku do sítě AC Milán.

Javier Zanetti odehrál své 468.ligové utkání za Inter a je jen osm zápasů od historicky druhé Facchettiho.

Inter po čtyřech zápasech v lize venku konečně vyhrál.

Ostře sledované milánské derby, které bylo k vidění už ve druhém kole italské Serie A, ovládl Inter. Nerazzurri svému městskému rivalovi nasázeli čtyři branky, když jim pomohlo vyloučení Gennara Gattusa ze 40. minuty.

Kouč Interu José Mourinho do zápasu okamžitě nasadil novou posilu z Realu Madrid Wesleyho Sneijdera, jehož přestup se kompletně uzavřel teprve v noci. Nizozemský záložník ale upoutal pozornost hned po pěti minutách, kdy z 20 metrů vyslal vstříc brance parádní dělovku, kterou z pod břevna vyrážel Marco Storari. První žlutou kartu na San Siru spatřil záložník AC Mathieu Flamini, avšak vše vzápětí málem napravil, když skvěle utekl po levé straně kolem Maicona a odcentroval. Na jeho centr si ale počkal gólman Julio César. Další akci Rossoneri rozjel Pato, který přesprintoval Lúcia a následně zpětnou přihrávkou hledal krajana Ronaldinha. Ten ale pod tlakem bránícího Stankoviče přestřelil.

Pato dělal starosti soupeřově obraně i nadále, když obešel i Maicona, ale tentokrát vše skvěle vyřešil vyběhnutím César. Ve 29. minutě však ukázal Inter nádhernou týmovou spolupráci, kterou zakončil vedoucí brankou. Série přihrávek na jeden dotek mezi Thiagem Mottou, Samuelem Eto'oem a Diegem Militem skončila u prvně jmenovaného záložníka, který levačkou poslal míč za Storariho záda. Byla to spolupráce třech letních posil Interu, která skvěle zafungovala.

Vzápětí však mohlo být všechno jinak, když v pokutovém území přidržel za dres Borriella Chivu, ale hlavní rozhodčí ho viným neshledal a nechal pokračovat ve hře. Poté zahrávali Rossoneri trestný kop, z čehož však paradoxně nejvíce vytěžil Samuel Eto'o, který se vydal na rychlý brejk. Na to sice zareagoval Gattuso, jenže kamerunskému útočníkovi nestíhal a zezadu ho v pokutovém území stáhl k zemi. Sudí Rizzoli tentokrát neváhal a nařídil pokutový kop, zkušenému záložníkovi AC navíc udělil žlutou kartu. Za to však mohl být rád, protože kdyby dostal červenou, nemohl se ničemu divit. To také rozzlobilo Josého Mourinha. K penaltě se postavil Diego Milito a přesnou ranou pod břevno zvýšil vedení Interu.

Gattuso si při zákroku na Eto'oa ještě zhoršil zranění kotníku, které si přivodil v úvodních minutách a řekl si o střídání. Nahradit ho měl Clarence Seedorf, jenže zkušený Nizozemec si nestihl obléct dres, a proto musel Gattuso na trávníku ještě chvíli vydržet. Jenže vzápětí předvedl Gattuso, očividně trápící se zraněním, zbytečný ostrý zákrok na Sneijdera, za což si vysloužil druhou žlutou kartu a následné zasloužené vyloučení. Rino však hřiště neopustil s hlavou v dlaních, naopak vyčinil trenéru Leonardovi, že jeho střídání trvalo tak dlouho. To se psala 40.minuta a Inter dokázal přesilovky ještě do poločasového hvizdu využít. Maicon si vyměnil míč s Militem a následně přesnou ranou poslal černomodré již do tříbrankového vedení.

O poločase provedl Leonardo v sestavě AC dvě změny. Místo Flaminiho s Borriellem poslal na hřiště Ambrosiniho a Seedorfa.

Jenže první slovo měli ve druhém poločase opět hosté, kterými byli dnes na San Siru hráči Interu. Nejprve branku přestřelil Eto'o, Sneijderovův pokus skončil také těsně nad břevnem. Poté svou první akci rozjel Seedorf, když obešel dva obránce a zpětně přihrával na Pata, ale jeho záměr vystihl Chivu. V 60. minutě musel střídat zraněný Thiago Motta, na hřiště naskočil Sulley Muntari, jenž byl po období Ramadanu opět připraven. O dvě minuty později si Samuel Eto'o myslel, že po Maiconově centru přidal čtvrtou branku, ale akce byla správně přerušena pro ofsajd. V 63. minutě si svůj debut v Serii A připsal Huntelaar, jenž vystřídal neviditelného Ronaldinha. Místo toho, aby se AC snažilo udělat něco s nepříznivým výsledkem, v útoku byl stále Inter, který byl posléze odměněn i čtvrtou brankou. Tu si v 67. minutě parádní ranou připsal Dejan Stankovič. Nerazzurri zápas bezpečně kontrolovali, na což se nemohli dívat fanoušci AC, a proto dvacet minut před koncem hromadně opouštěli stadion. V 73. minutě si vysloužil aplaus publika debutující Wesley Sneijder, jehož vystřídal Vieira. V závěrečných minutách se v šancích ještě ocitli Eto'o s Huntelaarem, ale branka už nepadla a Rossoneri si z prestižního derby odnášejí čtyřbrankovou prohru Část textu převzata z www.eurofotbal.cz se souhlasem autora.