Julio Cesar

Inter - Catania

Cordoba a Sneijder

Jose Mourinho

13' Muntari, 31' Sneijder - 83' Mascara p.
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu; 4 Zanetti, 14 Vieira, 11 Muntari (15 Krhin 85'); 10 Sneijder (5 Stankovic 74'); 9 Eto'o (23 Materazzi 88'), 45 Balotelli. (1 Toldo, 39 Santon, 30 Mancini, 89 Arnautovic). Trenér: José Mourinho.

Catania (4-2-3-1): 30 Campagnolo; 2 Potenza, 3 Spolli, 6 Silvestre, 33 Capuano; 5 Carboni, 27 Biagianti (7 Mascara 46'); 13 Izco (8 Ledesma 46'), 4 Delvecchio (9 Plasmati 76'), 16 Llama; 15 Morimoto. (21 Andujar; 12 Marchese, 18 Augustyn, 19 Ricchiuti). Trenér: Gianluca Atzori.

Zajímavosti
Zápasy Interu doma s Catanií v posledních čtyřech letech skončily výsledky 2:1, 2:0, 2:1 a nyní 2:1.

Javier Zanetti se vyrovnal v počtu ligových zápasů za Inter Giacintu Facchettimu. Se 476 starty jsou nyní v historické tabulce na druhém místě.

A to není vše. Kapitán Zanetti odehrál zároveň 139. soutěžní zápas v řadě!

Maicon odehrál stý ligový zápas v Serii A.

Walter Samuel a Dejan Stankovič byl podle slov kouče Mourinha šetřen.

Thiago Motta a Deigo Milito jsou dlouhodobě zranění. Esteban Cambiasso se zranil v zápase s Dynamem Kyjev.

Mladý Slovinec René Krhin si připsal druhý start. Na trávník přišel trochu překvapivě v 85.minutě za stavu 2-1, kdy se očekávalo, že Catania se bude snažit vyrovnat a od Mourinha se čekal zkušenější náhradník.

Inter má po 9.kole v Itálii nejlepší obranu a i útok. O 21 vstřelených branek se podělilo 10 různých hráčů.

Na Catanii přišla překvapivě rekordní návštěva 57.745 diváků. Zatím měli nerazzurri největší podporu v 1.kole proti Bari (53.369).

V 83.minutě nařídil rozhodčí penaltu pro Catanii. Brankář Julio Cesar měl faulovat v pokutovém území Plasmatiho. Televizní záběry však ukázaly, že se ho snad vůbec ani nedotkl a útočník hostí faul nafilmoval.

Kralování Sampdorie, která porazila v sobotu v podvečer Boloňu, nemělo dlouhého trvání, protože na první místo Serie A se po výhře nad Catanií vrátil Inter Milán. Tomu sobotní výhru zajistili Sulley Muntari a Wesley Sneijder.

V základní sestavě Nerazzurri se objevil i Samuel Eto'o, který ještě nebyl zcela fit. José Mourinho naopak nechal odpočívat Dejana Stankoviče. Slovo odpočinek však nezná Javier Zanetti, pro něhož byl zápas s Catanií neuvěřitelným 139. duelem v řadě.

Inter do zápasu vstupoval z druhého místa, protože v sobotu hrála i Sampdoria a své utkání zvládla. Jenže domácí to tak nechat nechtěli a už ve 13. minutě vedli. Muntariho dlouhý míč do pokutového území se snažil tečovat Eto'o, ale ačkoliv na míč nedosáhl, dokonale zmátl brankáře Campagnola, který na dráhu letu nestihl zareagovat. Ve 20. minutě se snažil vyrovnat Ezequiel Carboni, ale jeho dělovku Julio Cesar vyrazil. O osm minut později se mohl podruhé za sebou trefit Vieira, který si přesný zásah připsal i proti Janovu, ale tentokrát proti němu stáhlo břevno, které zblízka napálil. Inter ale na druhou branku čekat o mnoho déle nemusel, za tři minuty už to totiž 2:0 skutečně bylo. Své schopnosti ukázal přesnou ranou z trestného kopu Wesley Sneijder.

Nerazzurri měli utkání zcela pod svojí kontrolou a lehce kontrolovali vedení 2:0. Catania se prakticky k ničemu nedostala, až jí sedm minut před koncem nabídl rozhodčí šanci v podobě pokutového kopu, když viděl údajný faul Julio Cesara na Plasmatiho. Pokutový kop sice proměnil Mascara, ale to bylo ze strany Catanie vše. V závěru navíc ještě mohl pojistit vítězství Interu Eto'o, ale branku těsně minul.