Thiago Motta

Diego Milito

Cristian Chivu

Da Silva Lúcio

20' Del Piero, 58' Marchisio - 26' Eto'o
Asistence: Stankovič
Žluté karty: Melo 25', Grosso 61', Amauri 80', Melo 87', Caceres 90'+3' - Muntari 23', Samuel 28', Balotelli 87'
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel (23 Materazzi 90'), 26 Chivu; 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (30 Mancini 79'), 11 Muntari (45 Balotelli 60'); 5 Stankovic; 9 Eto'o, 22 Milito. (1 Toldo, 2 Cordoba, 14 Vieira, 15 Krhin). Trenér: José Mourinho.

Juventus (4-3-1-2): 1 Buffon; 2 Caceres, 5 Cannavaro, 3 Chiellini, 6 Grosso; 22 Sissoko, 4 Melo, 8 Marchisio (18 Poulsen 81'); 28 Diego (21 Grygera 90'+1'); 11 Amauri, 10 Del Piero (16 Camoranesi 71'). (13 Manninger, 17 Trezeguet, 20 Giovinco, 33 Legrottaglie). Trenér: Ciro Ferrara.

Náskok Interu na prvním místě tabulky Serie A se pro prohře v Derby d'Italia zmenšil před druhým AC Milán na čtyři body.

Inter proti Juventusu nepředvedl oslnivý výkon. Prohrát si však nezasloužil.

Ve 13.kole proti Boloni byl v nastaveném čase za nevhodné proslovy vyloučen Maicon. Za neškodné řeči pak nepochopitelně dostal dvouzápasový distanc. Interu nepomohlo ani odvolání a tak jeden z jeho nejlepších hráčů loňské sezony musel velmi důležitý zápas vynechat.

Zranění na trávník nepustilo Wesleyho Sneijdera a Ricarda Quaresmu, který podal v minulém zápase velmi dobrý výkon.

Ve 20.minutě nařídil sudí Saccani přísný přímý kop, po kterém padla vedoucí branka Juventusu. José Mourinho mu za to zatleskal. Za odměnu byl vykázán z lavičky.

Rozhodčí byl na Inter přísný i dál. Hned dvakrát volaly zákroky domácích hráčů po odpískání penalty. Nic se však nestalo.

Samuel Eto'o vstelil již sedmý ligový gól. Na Milita ztráci dva zásahy.

V 87.minutě udeřil úmyslně Melo loktem Balotelliho. Mario zákrok sice tradičně přifilmoval, přesto Melo viděl zaslouženě druhou žlutou kartu a nerazzurri tak dohrávali zápas v početní výhodě.

Zápas byl v závěru dost nervózní. Po vyloučení Mela se strhla na hřišti menší strkanice, do které se přiběhl zapojit i brankář Buffon. Sissoko v ní například dostal lehkou hlavičku od Chivua, po které se teatrálně skácel na zem.

Samuel a Muntari dostali čtvrtou žlutou kartu a v dalším kole si proti Atalantě Bergamo nezahrají.

Letošní ročník italské Serie A dostává nový náboj, který mu dodaly výsledky dvou sobotních zápasů. Milánské AC porazilo Sampdorii a snížilo náskok Interu na čtyři body. Tento rozdíl mezi oběma milánskými kluby zůstal platný i po večerním šlágru, v němž Juventus doma porazil Inter 2:1.

Juventus v průběhu podzimní části sezony poztrácel několik cenných bodů a pokud chtěl i nadále myslet na Scudetto, nesměl si dovolit prohrát. V úvodu zahrozil Inter, nejprve Caceres uklidil do bezpečí přihrávku Stankoviče, poté Cannavaro přidržel v pokutovém území Lucia, penalta se ale nepískala. Lucio byl v centru dění i ve dvacáté minutě. Po jeho zákroku na Del Piera sudí Saccani přísně nařídil trestný kop, který od postranní čáry rozehrál Diego. Míč se poté odrazil od Del Piera, Lucia a Chielliniho, až nakonec skončil za zády Julia Cesara - 1:0.

Toto vše ještě rozvířilo emoce a jako první to odnesl Jose Mourinho, který byl po zatleskání na adresu rozhodčího vykázán ze střídačky. Hrálo se od podlahy, vedle ostrých zákroků ale nechyběly ani góly. Ten druhý přišel ve 26. minutě, Stankovič rozehrál trestný kop, na ten si na malé vápno naběhl osamocený Eto'o a jeho hlavička znamenala vyrovnání na 1:1.

Odpovědět se snažil Del Piero, s jeho slabší střelou z ne zrovna ideální pozice si ale Cesar poradil. To samé platilo na začátku druhé půle o Buffonovi, po střele Stankoviče vznikl v pokutovém území závar a zakončit se nakonec podařilo Eto'ovi, Buffon ovšem byl pozorný.

V 58. minutě padla třetí branka a podruhé v zápase šel do vedení Juventus. Sissoko ze dvaceti metrů vyzkoušel Cesara, který vyrazil k Marchisiovi, ten nádherně obešel Lucia a nakonec střelou přes brazilského gólmana rozvlnil síť - 2:1.

Inter se ocitl v trochu nezvyklé situaci a na vše zareagoval nasazením Balotelliho. Další protesty ze strany hostujícího týmu přišly po zákroku Cacerese na Milita v pokutovém území, ani tentokráte se ale penalta nepískala.

Závěrečné minuty byly hodně vyhecované a vše začalo soubojem Mela s Balotellim, při kterém se domácí záložník ohnal po soupeři. Následovala strkanice, v níž se hodně angažoval například Buffon, jeho spoluhráč Sissoko se pak po úderu do hlavy od jednoho z protihráčů pak dokonce ocitl na zemi. Sudí Saccani ovšem nezapomněl na původ všeho, Melovi ukázal druhou žlutou kartu a poslal ho přečasně do kabin.

Inter přesilovku využít nedokázal a prohrál 1:2. Stále zůstává na prvním místě tabulky, druhé AC Milán ale ztrácí jenom čtyři body a Juventus je o další bod zpět.