Samuel Eto'o

Mario Balotelli

Sisenando Maicon

Diego Milito

48' Eto'o - 13' Vučinič
Asistence: Stankovič, Vieira
Žluté karty: Muntari 39', Thiago Motta 54', Stankovic 62' - Menez 45'+1', Pizarro 78'
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 25 Samuel, 6 Lucio, 4 Zanetti; 11 Muntari (45 Balotelli 46'), 14 Vieira (10 Sneijder 46'), 8 Thiago Motta (19 Cambiasso 64'); 5 Stankovic; 22 Milito, 9 Eto'o.(1 Toldo, 2 Cordoba, 26 Chivu, 30 Mancini). Trenér: José Mourinho.

AS Řím (4-3-1-2): 27 Julio Sergio; 13 Motta, 3 Andreolli, 5 Mexes (22 Tonetto 75'), 17 Riise; 33 Brighi, 7 Pizarro, 20 Perrotta; 16 De Rossi (14 Faty 34'); 9 Vucinic (89 Okaka 68'), 94 Menez. (1 Lobont, 19 Baptista, 21 Guberti, 77 Cassetti). Trenér: Claudio Ranieri.

Před začátkem zápasu se San Siro ponořilo do tmy a na velkoplošné obrazovce bylo odvysíláno krátké video připomínající Angela Moratti. Bývalý majitel Interu z dob jeho největší slávy ze 60.let se narodil před sto lety.

Samuel Eto'o vstřelil již šestý ligový gól a na Diega Milita mu chybí jen jeden úspěšný zásah.

Inter vede Serii A před Juventusem o pět bodů.

Patrick Vieira zlomil v jednom ze soubojů Daniele De Rossimu lícní kost. Hráče čeká operace.

Mezi 56 807 diváky bylo i 39 fanoušků z České repbliky, kteří přijeli s fanklubem Cechia Nerazzurra.

Inter Milán si ve šlágru kola s AS Řím připsal bod za konečnou remízu 1:1. Pro svěřence trenéra Mourinha nemá ztráta dvou bodů vážnější význam, neboť Inter stále vede italskou ligu s velkým náskokem. Hosty poslal po čtvrthodině hry do vedení Mirko Vučinič, ale krátce po změně stran vyrovnal Samuel Eto’o.

Utkání mělo poměrně velké tempo, ovšem na první velkou příležitost si museli diváci počkat do 13. minuty a hned z toho byla úvodní branka. Zčista jasna udeřil AS Řím, Motta poslal do pokutového území dlouhý balón a Mirko Vučinič v hlavičkové souboji předčil Lucia, a takovým padáčkem i brankáře Cesara - 1:0 pro Řím. Inter se rozehrával pomalu, Maiconovu nepříliš prudkou střelu v pohodě lapil Sergio. Římský brankář měl o chvíli později více práce. Milito se totiž zbavil obránce, ale na Sergia nevyzrál. To byla vůbec největší šance Nerazzurri v prvním poločase. Hostující fanoušky a jistě i trenéra Ranieriho pořádně vystrašilo sklepnutí Andreolliho směrem na brankáře Sergia, ten musel míč v pádu vyrazit před dotírajícím Stankovičem. Vlci museli v prvním poločase střídat, v hlavičkovém souboji s Patrikem Vieirou se zranil Daniele De Rossi, a na plac musel Faty, nicméně Římané vedení v prvním poločase udrželi.

Inter Milán vstoupil do druhého poločasu nejlépe jak mohl. Samuel Eto’o v pokutovém území z otočky vystřelil přesně na zadní tyč a Julio Sergio se mohl natahovat marně - 1:1. Nerazzurri však neměli stálý tlak, a tak hrozil Řím. Riise nebezpečně hlavičkoval mimo a Vučiničovu střelu po hodině hry musel Cesar vyrazit, a následně Maicon zakopnout na rohový kop. Na druhé straně nedosáhl před brankou na Ballotteliho střílenou přihrávku Milito. V nastaveném čase vstřelil Milito branku, ale vzrušení domácích ochozů bylo marné, neboť byl argentinský střelec v ofsajdu.