Diego Milito

Mario Balotelli

McDonald Mariga

Samuel Eto'o

24' Milito, 35' Mariga, 78' Chivu - 5' Tiribocchi
Asistence: Sneijder, Eto'o, Eto'o
Žluté karty: Stankovic 27', Cordoba 47', Materazzi 83' - Bianco 8', Manfredini 64', Coppola 64'
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 26 Chivu; 17 Mariga, 5 Stankovic (8 Thiago Motta 70'), 11 Muntari; 10 Sneijder (19 Cambiasso 46'); 22 Milito (89 Arnautovic 80'), 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 6 Lucio, 7 Quaresma, 25 Samuel). Trenér: José Mourinho.

Atalanta (4-4-2): 32 Coppola; 4 Capelli, 77 Bianco, 5 Manfredini, 13 Peluso; 79 Ferreira Pinto (9 Amoruso 57'), 22 Padoin, 17 Guarente, 20 Valdes (70 Ceravolo 57'); 72 Doni (21 Radovanovic 71'), 90 Tiribocchi. (91 Rossi, 6 Bellini, 15 De Ascentis, 19 Chevanton). Trenér: Bortolo Mutti

Inter je znovu minimálně do neděle večer v čele tabulky. Do konce Serie A zbývají tři kola.

Tiribocchi ukončil neprůstřelnost Julia Cesara na domácím stadionu v druhé polovině ligové sezony. Inter inkasoval poprvé po sedmi zápasech.

Trenér José Mourinho šetřil před veledůležitou odvetou v semifinále Ligy mistrů opory. V obraně nastoupili hned dva 36letí veteráni. Zatímco kapitán Javier Zanetti hraje pravidelně, Marco Materazzi je využíván jen občas. To samé platí i o Ivanu Cordobovi. O tři roky mladší Kolumbijec s ním hrál ve stoperské dvojici. Zanetti hrál napravo místo Maicona, vlevo byl s již tradiční helmou Cristian Chivu.

Po konfliktu Balotelliho s fanoušky a některými spoluhráči během zápasu s Barcelonou, odvolal den před zápasem majitel a prezident klubu Moratti hráče ze zápasového soustřední a pro uklidnění situace ho dočasně vyřadil z týmu.

Mariga vstřelil svůj první gól za Inter.

Cristian Chivu vstřelil svůj první ligový gól za Inter. Čekal na něj téměř tři celé sezony.

Goran Panděv dostal po narození svého syna volno a tak do útoku byli připraveni jen Milito, Eto'o a zřídka využívaný Arnautovič.

Mladý Rakušan Arnautovič přišel na trávník na posledních deset minut a chtěl využít každé příležitosti, aby na sebe upozornil. Krátce po příchodu vypálil z dálky jen těsně vedle.

Wesley Sneijder byl v poločase střídán kvůli svalovým problémům a hrozí, že ve Španělsku nenastoupí.

V ohrožení stopky pro příští zápas byly kvůli žlutým kartám Muntari, Samuel, Sneijder a Thiago Motta. Nikdo z nich potrestán kartou nebyl.

Z posledních deseti vzájemných zápasů na San Siru nebyl ani jednou konečný stav remíza. Bergamo vyhrálo pouze jednou, Inter devětkrát. Dnes vyhrál znovu. Loňské střetnutí bylo na programu až v posledním kole a ještě 10 minut před koncem prohrávali nerazzurri 2-3. Cambiasso a Ibrahimovič však výsledek otočili.

Po úterním vítězství v Lize mistrů nad španělskou Barcelonou se obhájce titulu Inter Milán vrátil v Serii A na první místo tabulky, když doma dokázal zdolat o holé přežití bojující Bergamo. To se překvapivě ujalo vedení už v páté minutě zásluhou Tiribocchiho, jenže branky Milita, Marigy a Chivua nakonec rozhodly o pohodlném vítězství domácích.

Uběhlo jen pět minut a celé San Siro šokoval hostující Tiribocchi. Hezkou kolmici mu poslal Manfredini, atalantský útočník hezky balancoval na hranici ofsajdu, pak mu už jenom stačilo zachovat chladnou hlavu a zakončit přesně pod břevno. Bylo to vůbec poprvé od 9. dubna, kdy Inter doma inkasoval. Tehdy mu tři góly dokázala nasázet Siena. Zároveň to bylo poprvé, co inkasoval ve druhé polovině sezony v lize doma.

A hostující euforie pokračovala. Neuběhly ani dvě minuty a Tiribocchiho hlavička si po centru Guarenteho našla tyčku Cesarovy branky. První šanci si domácí vytvořili až ve 22. minutě, to když pokus Sneijdera z přímého kopu zabrzdila hostující zeď. Z ničeho nic bylo srovnáno ve 24. minutě. Bianco špatně zachytil dlouhý nákop na Milita, v podstatě mu míč zpracoval do dobré pozice a najednou se přesně trefený lob objevil v síti.

Inter začínal pomaloučku přebírat otěže zápasu. Eto'o po chybě hostující obrany pálil mimo, Stankovič zamířil jen nad branku. Ve 35. minutě přidali Mourinhovi svěřenci druhou branku. Sneijder nahrál do běhu do vápna Eto'ovo, ten vracel balón přihrávkou na střed, kde ho netrefil Muntari, ale zastoupil za něj přesně skórující Mariga.

Atalanta byla blízko vyrovnání těsně po přestávce, Cordobovo sklepnutí našlo Guarenteho, který z voleje jen o píď přestřelil. Manfredini pak se svou pumelicí na brankáře Cesara nevyzrál. Na druhé straně po krásné kombinaci domácích vystřelil Muntari, brankář Coppola ho ovšem vychytal.

V 78. minutě Inter přidal třetí a pojišťovací branku, na kterou Bergamo už nezareagovalo. Na bombu Chivua by těžko někdo dosáhl a ani Coppola s ní nic nezmohl, ta se stačila odrazit od tyčky a do sítě. Hosté tak stále čekají na výhru z venku, kde naposledy získali tři body 22. listopadu v Sieně, a ze sestupového pásma se neodpoutali.