Thiago Motta

Da Silva Lúcio

Sisenando Maicon

Julio Cesar

75' Maicon, 90'+2' Eto'o
Asistence: -, Muntari
Žluté karty: Samuel 18', Thiago Motta 21', Eto'o 90'+2', Balotelli 90'+2' - Iaquinta 18' Felipe Melo 20', Sissoko 21', Sissoko 37', Chiellini 74'
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-2-3-1): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 8 Thiago Motta (5 Stankovic 46'), 19 Cambiasso; 27 Pandev (45 Balotelli 55'), 10 Sneijder (11 Muntari 89'), 9 Eto'o; 22 Milito. ( 21 Orlandoni, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 89 Arnautovic). Trenér: José Mourinho.

Juventus (4-4-2): 1 Buffon; 15 Zebina, 5 Cannavaro, 3 Chiellini, 6 Grosso; 8 Marchisio (7 Salihamidzic 78'), 4 Felipe Melo, 22 Sissoko; 28 Diego; 10 Del Piero (18 Poulsen 42'), 9 Iaquinta (11 Amauri 72'). (13 Manninger, 16 Camoranesi, 29 De Ceglie, 33 Legrottaglie). Trenér: Alberto Zaccheroni

Inter zvládl další důležitý zápas a minimálně na dva dny se vrátil do čela Serie A. AS Řím hraje derby s Laziem v neděli od 18:30.

Nerazzurri protáhli sérii domácích ligových zápasů bez inkasovaného na sedm. Stále tak platí, že v druhé poloviny sezony nedostali na San Siru gól.

Kapitán Javier Zanetti odehrál 500.ligový zápas v Itálii. Všechny přirozeně za Inter. Jubileum oslavil velmi dobrým výkonem a výhrou v prestižním zápase. Debut v Serii A si prožil v domácím zápase s Vicenzou 27.sprna 1995, kdy Inter vyhrál 1-0.

José Mourinho vedl Inter do svého stého soutěžního zápasu. Bilanci má následovnou: 60 výher, 26 remíz a 14 porážek, vstřeleno 167 branek a inkasováno 88.

Ministerstvo vnitra nepochopitelně označilo Derby d'Italia jako za rizikový zápas. To se nikdy v minulosti nestalo a zapříčinilo to, že na San Siro se dostalo pouhých 46 tisíc diváků. Inter tak v důležitém boji o scudetto postrádal plný stadión a podporu fanoušků. Navíc přišel o podstatný výdělek ze vstupného a spoustu diváků bylo naštvaných. Vstupenku si totiž v předprodeji mohli koupit jen fanoušci se speciální kartou "Tessera del tifoso" nejpozději ve čtvrtek. V den utkání byly pokladny zavřené. Majitelé permanentních vstupenek se na zápas dostali.

Inter měl dva hráče v ohrožení karetního trestu. Jednalo se o Sneijdera a Muntariho.

Kvůli zranění nemohli hrát Santon a Toldo. Po krátké pauze byl zpět Stankovič. V nominaci chyběli Chivu a Mariga.

Trenérem Juventusu je bývalý kouč Interu Alberto Zaccheroni, který je specialistou na zachranu týmů v kritické situaci. Juventusu jde letos hlavně o kvalifikaci do Ligy mistrů.

Úvod zápasu patřil hostům. Inter postupem času vyrovnával hru. Pak se ke slovu dostal rozhodčí, který byl na hřišti velmi často vidět a slyšet, aby se tak kolem 25.minutě dostal do tlaku Inter a zápas ovládl.

Ve 37.minutě byl vyloučen Juventusu Manuel Sissoko. Záložník Mali dostal druhou žlutou kartu po té, co sestřelil skluzem Javiera Zanettiho. První kartu viděl ve 21.minutě po konfliktu s Thiagem Mottou.

Černomodří byli v zápase lepší a výhru si jasně zasloužili. Znovu se však potvrdilo, že se na výhru musí hodně nadřít. Vypracovali si spoustu šancí, jejich střely však většinou mířili mimo bránu. Obrovské šance nevyužili například Eto'o a Milito. Bohužel se stává čím dál častěji, že hráči v dobré pozici raději vystřelí, než by nahráli lépě postavenému spoluhráči. V tomto zápase se to stalo hned dvakrát. Pokud by v prvním poločasu volil Sneijder přihrávku na Eto'a a po přestávce Eto'o na Milita místo střely vysoko nad, oba dva druzí jmenovaní by uklízeli míč do prázdné brány a Inter se dostal do vedení dřív než v 75.minutě.

Fanoušci čekali na důležitý první gól dlouho, ale stál za to! Po přímém kopu z rohu hřiště se odrazil míč k Maiconovi, který stál na kraji pokutového území. Brazilský čaroděj ho nenechal vůbec spadnout na zem. Nejprve se ho dotkl kolenem, pak nožičkou, tím se zbavil vybíhajícího protihráče, následoval další dotek kolenem, příprava ke střele a rána do levého horního rohu. Buffon neměl šanci. Všechny Maiconovi dotyky byly pravačkou.

Chvíli po prvním gólu napálil Balotelli z přímého kopu břevno. Buffon se jen díval.

V nastaveném čase šel sám na brankáře Milito, nedokázal však vůbec vystřelit, protože ztratil kontrolu nad míčem. Majitel klubu Moratti si na tribuně neodpustil gesto zoufalosti. Další neproměněná vyložená šance...

Pojistka nakonec přišla v 82.minutě našel krásnou přihrávku střídající Muntari, který byl na hřišti snad dvě minuty, Eto'a.

Samuel Eto'o oslavil svůj gól svlečením dresu, za co automaticky následuje žlutá karta. Kamerunec si to mohl dovolit. Po distanci ve 32.kole to byla jeho první žlutá.

Slavné Derby D’Italia ovládl Inter Milán, ten vyhrál po brankách Maicona a Eto’a 2:0 a minimálně do neděle se posunul do čela ligy. Juventus si porážkou znovu zkomplikoval boj o čtvrté místo. Klíčový okamžik celého utkání se odehrál v prvním poločase, kdy byl vyloučen reprezentační záložník Mali a Juventusu Sissoko.

V první šanci utkání se ocitl Alessandro Del Piero, jeho střelu však Julio Cesar vyrazil. Činil se i na druhé straně Gianluigi Buffon, střela Motty byla gólová, nicméně Buffon ukázal, že i po zranění patří k světové extratřídě. Ve 37. minutě přišel vůbec klíčový moment celého utkání, Sissoko ve skluzu fauloval Javiera Zanettiho za což obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Interu se tak naskytla skvělá příležitost přesilové hry. První poločas byl sice "nahoru dolu", nicméně kýženou branku utkání nepřinesl. Bianconeri přežili konec poločasu bez úhony.

Druhý poločas začal dobrou příležitostí Samuela Eto’a, který sice postupoval sám na Buffona, jenže zakončení se mu vůbec nepovedlo, neboť kamerunský ostrostřelec přestřelil. Také další šanci měl na svědomí domácí Inter, Maicon přihrával Militovi, jenže ten dekozál ve vyložené šanci trefit míč. Také Juventus měl zajímavou příležitost, i přes oslabení se dostal ke gólové hlavičce Fabio Cannavaro, Cesar byl však na místě. Neujala se ani hlavička Samuela a ani střela Stankoviče. Lepší Nerazzurri nespasil ani Diego Milito, ten byl hlavičkou blízko první branky, zblízka ale minul. Stará dáma držela nerozhodný stav až do 75. minuty, pak si totiž s míčem pohrál Maicon a přesnou střelou otevřel skóre utkání - 1:0 pro Inter Milán.

Juventus toho po inkasované brance příliš nepředvedl, přeci jenom hrál v oslabení a navíc měl i nadále štěstí. Po střele Maria Balotelli se ozvala branková konstrukce! V závěru utkání přidal druhou rozhodující trefu Samuel Eto’o, psala se už 90. minuta, když kamerunský útočník využil přihrávky spoluhráče a trefil odkrytou branku - 2:0 pro Inter Milán. Druhá branka způsobila velkou radost trenéra Mourinha a celkové vítězství Interu 2:0.