Julio Cesar

Esteban Cambiasso

Diego Milito

Dejan Stankovič

13' Mantovani (vl.), 35' Cambiasso, 39' Milito, 52' Balotelli - 12' Thiago Motta (vl.), 60' Granoche, 74' Pellissier
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 23 Materazzi, 25 Samuel, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (11 Muntari 56'); 9 Eto'o, 22 Milito (17 Mariga 90'+2'), 45 Balotelli (27 Pandev 64'). (1 Toldo, 7 Quaresma, 26 Chivu, 89 Arnautovic). Trenér: José Mourinho.

Chievo (5-3-2): 28 Sorrentino; 20 Sardo, 21 Frey, 3 Scardina (19 Ariatti 75'), 4 Mantovani, 17 Jokic; 10 Luciano, 16 Rigoni (9 Bentivoglio 46'), 7 Marcolini; 31 Pellissier, 11 Granoche (22 Abbruscato 62'). (18 Squizzi, 15 Iori, 27 Moro, 83 De Paula). Trenér: Domenico Di Carlo

Inter je před posledním zápasem na hřišti Sieny stále na čele tabulky Serie A a má blízko k pátému scudettu za sebou a osmnáctému celkem. Druhý AS Řím ztrácí dva body.

Nerazzurri byli blízko k titulu už toto kolo. AS Řím doma ještě v 79.minutě prohrával s Cagliari 0-1 a fanoušci na San Siru pomalu oslavovali. Francesco Totti ale zápas dvěma góly otočil.

Zápas se hrál za deště.

Inter, přestože měl dobrý start, brzo prohrával. Po přímém kopu si míč do vlastní sítě srazil Thiago Motta. Inter vyrovnal hned za minutu a znovu to byl vlastní gól. Centr Samuela Eto'a poslal za záda svého brankáře Mantovani.

Maicon měl dvě krásné nahrávky na gól. Nejprve našel na zadní tyči Cambiassa, který se z voleje trefil krásně k tyči. V druhém poločasu náherně poslal oblouček za obranu na Balotelliho, který se tváří v tvář gólmanovi nemýlil.

Diego Milito vstřelil 21.ligový gól a stál za to. Po přiťuknutí od Eto'a si našel vhodné místo a přesným obloučkem přehodil brankáře Sorrentina.

Kromě čtyř gólů nastřelili hráči v černomodrém také dvakrát konstrukci branky. V 5.minutě napálil Dejan Stankovič krásnou střelou z dálky břevno. V 83.minutě pak Goran Panděv nastřelil brankářem vyražený míč z úhlu do tyče.

Mario Balotelli se po gólu tradičně neradoval. Přesto je vidět, že v jeho chování nastala změna. Nedělá problémy, snaží se, usmívá se a fanoušci to oceňují. Po brance hlasatel na stadionu hlásil, že branku vstřelil Supermario a diváci nadšeně doplnili jeho příjmení. Když Balotelli v 64.minutě střídal, obecenstvo ho vyprovázelo ze hřiště ve stoje potleskem, hráč jim na oplátku zatleskal.

V jeden moment v běhl tak pět metrů do hřiště José Mourinho. Zatoulal se tam totiž druhý míč. Rozhodčí překvapivě nechal hru pokračovat dál.

Inter zápas v klidu nedohrál, polevil a dovolil soupeři snížit na rozdíl jediného gólu. Jeden gól zavinil i kapitán Javier Zanetti, který zahrál míč směrem k obráncům tak pomalu, že ho zachytil Granoche a sám porti Cesarovi uspěl.

Všechny zápasy se hráli ve stejný čas od 15 hodin.

Zápas sledovalo téměř plné San Siro. 75 379 diváků je po derby jasně druhá nejlepší návštěva sezony. Na třetí nejlepší zápas proti Atalantě příslo o více než 11 tisíc méně.

Inter dvě sezony pod trenérem José Mourinhem doma v lize ani jednou neprohrál. Loni vyhrál 14krát a 5krát remizoval, letos se ze tří bodů radoval 15krát, smírně skončil zápas 4krát.

Diego Milito vstřelil svůj 21.ligový gól a zřejmě bude stejně jako loni, kdy hrál ještě za FC Janov, druhým nejlepším kanonýrem soutěže. Vedoucí Di Natale má na kontě 28 zásahů. Třetí Miccoli z Palerma se trefil 19krát, Pazzini ze Sampdoria má o jeden zásah méně.

Byl to zápas mezi nejlepším útokem soutěže a nejlepší obranou na hřištích soupeřů. Inter dal do tohoto zápasu 70 branek a Chievo venku inkasovalo pouze 17krát (Inter 19krát).

Posledni tři zápasy na San Siru s Chievem: dnes 4-3, v prosinci 2008 4-2 a v září 2006 4-3. Celkově je bilance 5-2-1 pro nerazzurri.

Letošní Juventus se zapsal do své historie. V této sezoně prohrál již 14krát, to se mu předtím nikdy nepovedlo :-)

Hodně zajímavý zápas byl k vidění v Miláně, kde hrál Inter s Chievem a ačkoliv to dlouho vypadalo na jasnou výhru domácího favorita, na konci se ještě Nerazzurri o tři body báli. Nakonec je ale po výhře 4:3 získali a do posledního kola jdou s dvoubodovým náskokem před AS Řím.

Chievo se na Stadio Giuseppe Meazza ujalo ve 12. minutě překvapivého vedení, když si Marcoliniho standardku do vlastní sítě srazil nešťastník Thiago Motta. Inter však nepotřeboval ani 60 sekund a to, aby vyrovnal. Do útoku se okamžitě vrhl Samuel Eto'o, z úhlu odcentroval a míč si za brankáře Sorrentina poslal Mantovani. Další vlastní gól a stav byl 1:1!

Ve 34. minutě dokonali Nerazzurri obrat, to se z povedeného protiútoku prosadil Esteban Cambiasso, který na zadní tyči zakončil parádním volejem. Za pět minut to bylo už 3:1. Další skvostné zakončení vystřihl Diego Milito, když přeloboval Sorrentina.

Pár minut po změně stran zvýšil na 4:1 Mario Balotelli, když obešel svého strážce a zkušeně překonal Sorrentina. Pro Balotelliho to byl první zápas na Meazze po tolik omílaném incidentu z Ligy mistrů a mladý útočník branku tradičně příliš neslavil, jen se doširoka usmíval. To už se zdálo, že je o všem rozhodnuto, ale Chievo dokázalo závěr pořádně zdramatizovat. Po hodině hry snižoval Granoche a patnáct minut před koncem na rozdíl jediného gólu snížil vedení Interu Sergio Pellissier. Na víc se už ale naštěstí pro domácí Flying Donkeys nezmohli a odcházejí poraženi.