Rozhodčí: Antonio Damato
Nejlepší hráč: Ricardo Quaresma

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 4 J.Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 11 Muntari (8 Thiago Motta 73'); 7 Quaresma (30 Mancini 73'), 22 Milito (14 Vieira 87'), 9 Eto'o. (1 Toldo, 2 Cordoba, 15 Krhin, 23 Materazzi). Trenér: José Mourinho.

Fiorentina (4-3-1-2): 1 Frey; 25 Comotto, 2 Kroldrup, 3 Dainelli (29 De Silvestri 77'), 19 Gobbi; 18 Montolivo, 15 C.Zanetti; 32 Marchionni (20 Jorgensen 18'), 24 Santana (9 Castillo 86'), 6 Vargas; 11 Gilardino. (35 Avramov, 8 Jovetic, 21 Babacar, 23 Pasqual). Trenér: Cesare Prandelli.

Neuvěřitelné! San Sirem nenáviděný Ricardo Quaresma nebyl při střídání vypískán ale naopak vyprovázen potleskem. A po právu! Byl to nejlepší hráč na hřišti. Portugalec přitom nastoupil teprve potřetí v lize a poprvé v základní sestavě soutěžního zápasu v letošní sezoně.

Kvůli zranění nemůže stále hrát Sneijder a Santon. Eto'o hraje pod injekcemi, má zraněnou pravou nohu.

Inter byl mnohem lepší než Fiorentina, spoustu šancí však jeho hráči zahodili. O hubené výhře tak rozhodl až pět minut před koncem Milito, který proměnil pokutový kop odpískaný po faulu na něj. Podle televizních záběrů to skoro vypadalo, že Milito faul nafilmoval.

Rozhodčí neuznal gól hlavou Waltera Samuela v 50.minutě, protože držel protihráče za dres. Držení však bylo vzájemné.

V 80.minutě se krásně přes Lucia a Samuela prosadil Gilardino a napálil tyč. Kdyby vstřelil gól, mohlo to pro Inter dopadnout zcela jinak.

V 88.minutě již za stavu 1-0 běžel z poloviny hřiště zcela sám Samuel Eto'o. Přestože měl dostatek času, gólmana Freye neprostřelil.

Maicon hrát nemohl, protože dostal za vyloučení v minulém zápase stop na dvě kola.

Ve 8.domácím zápase přišla doma na Inter zatím nejvyšší návštěva - 59.471.

Při oslavách gólu spadl skalní fanoušek z druhého patra Curva Nord na fanouška pod ním v prvním patře. Oba dva skončili v nemocnici, první z nich by měl být údajně stále v bezvědomí.

V dalším kole hraje Inter na Juventusu.

Vedoucí Inter Milán si ve šlágru kola poradil s Fiorentinou (1:0) a upevnil si tak první místo. Nerazzurri může krom samotné výhry potěšit i porážka Juventusu, po které jeho náskok na čele ještě vzrostl. Jedinou branku utkání zaznamenal až šest minut před koncem z pokutového kopu Diego Milito.

V základní sestavě domácí se po dlouhé době objevit Portugalec Ricardo Quaresma, ale první šanci zápasu měl jeho kolega Sulley Muntari. Reprezentant Ghany se vyhnul ofsajdové pasti, ovšem s přihrávkou, kterou mu naservíroval Milito nenaložil příliš dobře. V další tutovce se tentokrát ocitl Milito, ale Frey zachránil Violu od pohromy.

Fiorentina musela kvůli zranění Marchionniho střídat už po osmnácti minutách hry, do hry se tak velmi brzy dostal Jorgensen. Inter byl aktivnější a Viola byla nebezpečná pouze v jednom případě, to když Vargas posílal míč na hlavu Gilardina. Neujal se ani pohotový volej Samuela Eto’a a zakončení Quaresmy bylo pro faul na Gobbiho zbytečné. První poločas zakončil nepřesnou střelou Ricardo Montolivo.

Po změně stran pokračoval nápor Interu a pět minut od počátečního hvizdu se ve stoprocentní šanci objevil Walter Samuel, jenž po rohovém kopu dopravil míč do sítě, jenomže rozhodčí viděl údajné držení Dainelliho dresu. Také Viola se zlobila na rozhodčího, to když byl Vargas faulován Javierem Zanettim. Nicméně tlak Nerazzurri pokračoval, Luciův přímý kop a Militovu střelu Frey chytil. Diego Milito byl vůbec hodně vidět, po parádní pasu Stankoviče postupoval na Freye sám, ale na vytáhlého brankáře nevyzrál.

Inter byl lepším týmem, ale mohla to být právě Fiorentina, která by se radovala ze zisku tří bodů. Největší šanci utkání totiž spálil Gilardino, když nastřelil tyč, a za pár okamžiků tato nevyužitá šance musela Violu sakra mrzet. V 84. minutě totiž rozhodčí odpískal za faul Comotta na Milita pokutový kop ve prospěch Interu Milán a samotný Milito ho v klidu proměnil - 1:0 pro domácí. Utkání mohlo skončit ještě vyšším rozdílem, Eto’o v souboji jeden na jednoho proti Freyovi neuspěl, nicméně Inter vyhrál zcela zaslouženě.