Rozhodčí: Paolo Tagliavento
Nejlepší hráč: Da Silva Lúcio

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 11 Muntari (6 Lucio ); 10 Sneijder (8 Thiago Motta 81); 22 Milito (27 Pandev 72), 9 Eto'o. 1 Toldo, 7 Quaresma, 15 Khrin, 17 Mariga. Trenér: José Mourinho.

Sampdoria (4-4-2): 30 Storari; 8 Zauri, 28 Gastaldello, 6 Lucchini, 3 Ziegler; 77 Semioli (20 Padalino 84), 17 Palombo, 16 Poli (12 Tissone 79), 18 Guberti (7 Mannini 56); 9 Pozzi, 10 Pazzini. 21 Guardalben, 5 Accardi, 11 Scepovic, 13 Rossi. Trenér: Massimiliano Allegri.

Komedie. Sudí Tagliavento využil každé příležitosti potrestat Inter a ten tak hrál od 38.minuty bez dvou hráčů. Vyloučeni byli oba stopeři. Sudí pak v 74.minutě alibisticky na druhé strtaně vyloučil i Pazzinho.

Inter potřetí za sebou rezmizoval. Tentokrát však může být po průběhu zápasu spokojen. Bod za zápas, v kterém hrál většinu času v devíti lidech se počítá. Náskok na prvním místě se však zřejmě ztenčil na pět bodů.

Zranění do hry nepustilo Balotelliho, Santona a Chivua. Mourinho navíc hráče šetřil na zápas s Chelsea a tak na lavičce začínal Lucio a Panděv. Oba však museli za nepříznivých okoloností na trávník.

"Tvrďáci" z Interu mají na kontě již šest červených karet a v této sezoně jsou v této činnosti nejlepší. Loni měli za celou sezonu pouze čtyři vyloučené. Otázkou je, co se změnilo...

Walter Samuel - 28.minuta žlutá karta za ostrý skluz. O čtyři minuty později za loket v obličeji Pozziho rovnou karta červená. Ppřitom se nejednalo o úder. Samuel pouze nastavil ruku a Pozzi si do ní ochotně naběhl. Na žlutou kartu to dejme tomu bylo, takže když už chtěl Tagliavento Samuela vyloučit, měl mu nejdřív udělit druhou žlutou. I tak by to však bylo dost přísné.

O pár minut později skopl mimu hru Pazzini Lucia. Rozhodčí však kupodivu nepokračoval v přísném metru a hráče Sampdorie potrestal jen žlutou.

Cordoba - 33.minuta žlutá karta za předčasné vyběhnutí ze zdi. O pět minut později druhá žlutá karta za tvrdý faul ve středu hřiště. Obě karty zasloužené, otázkou zde však je, zda sudí neměl vzhledem k předchozím dvěma situacím raději zamhouřit oko. Takhle to jasně vypovídá o tom, že pískal proti Interu.

55.minuta - Eto'o po lehkém kontaktu padá v pokutovém území soupeře. Penalta? Kdeže, žlutá karta za simulování. Zasloužená. Ale simuluje se všude a pořád a kolik jste za to viděli žlutých karet?

V 74.minutě podkopl v útoku Pazzini Stankoviče. Na žlutou to sice bylo, ale rozhodčí ji vzhledem k tomu, že už jednu měl, dávat nemusel. Už se však blížil konec zápasu, tak proč nevyloučit pro změnu hráče Sampdorie, aby nevypadal podezřele...

Inter po zápase portestoval tím, že nemluvil s médii.

Z posledních jedenácti ligových zápasu vyhráli nerazzurri pouze pětkrát. Stejněkrát remizovali a jednou prohráli.

Inter nedostal v třetím soutěžním zápase hraném doma ani jeden gól.

Celkem tři červené karty byly k vidění na stadionu Giuseppe Meazzy v Miláně. Domácí Inter hrál téměř hodinu hry o devíti mužích, přesto nakonec dokázal vybojovat alespoň bod za remízu 0:0. Čtvrt hodiny před koncem se oslabení Interu zmírnilo, neboť dalším vyloučeným hráčem byl hostující Pazzini.

Domácí na sebe poprvé upozornili ve 13. minutě, Sneijderem zahrávaný rohový kop se snesl na hlavu Samuela, ale ten hodně přestřelil. Mnohem více vzruchu přinesla o dvě minuty později střela Dejana Stankoviče, ta se mezi tři tyče nevešla jen těsně. Po patnácti minutách hry zahrozili také hosté, Pazzini chytře přihrál Polimu, který pravačku prověřil Julia Cesara. Problém trefit branku Sampdorie pokračoval i ve 25. minutě, Milito sklepl míč na Eto’a, jehož zakončení bylo hodně bídné. Zhruba o deset minut později přišla první vážná komplikace pro domácí Inter. Walter Samuel udeřil Pozziho a rozhodčí ho ocenil červenou kartou, nicméně Samuel už byl předtím trestán žlutým kartonkem. O chvíli později napodobil Samuela jeho kolega z obranné řady Ivan Cordoba, kolumbijský fotbalista obdržel celkem přísně druhou žlutou kartu a Inter od 38. minuty dohrával o devíti mužích. Nerazzurri už jednou v podobné situaci byli, ovšem proti AC přišli o druhého muže až v závěru utkání.

Druhý poločas začal překvapivě šancí Interu, Wesley Sneijder vypálil z přímého kopu hodně tvrdě a branku minul jen těsně. Na druhé straně se pokoušel o zakončení střídající Mannini, Julio Cesar však s jeho pokusem neměl příliš práce. Sampdoria vycítila šanci na výhru a hnala se více dopředu. Každopádně patnáct minut před koncem si celou situaci zkomplikovala, když obdržel druhou žlutou kartu Pazzini a i on byl vyloučen, nicméně Sampdoria stále hrála v přesilovce.

Blucerchiati ale nebyli schopni přikovat Inter k jeho brance a právě naopak, rozhodnout o své výhře mohli domácí. Samuel Eto’o se ocitl v největší šanci zápasu, ale sám před Storarim selhal, brankář Dorie si připsal velmi důležitý a dobrý zákrok. Hosté do konce zápasu nic nevymysleli a nakonec jen remizovali 0:0, Inter po tomto kole opět může ztratit kousek ze svého náskoku.