Rozhodčí: Carmine Russo
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 11 Muntari (14 Vieira 26'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 22 Milito (23 Materazzi 89'), 9 Eto'o (45 Balotelli 86'). (1 Toldo, 15 Krhin, 18 Suazo, 29 Donati). Trenér: José Mourinho.

Chievo (4-3-1-2): 86 Muslera; 13 Siviglia, 28 Stendardo, 26 Radu; 2 Lichtsteiner, 33 Baronio, 11 Kolarov, 81 Del Nero (4 Firmani 80'); 23 Meghni (74 Cruz 58'), 5 Mauri; 9 Rocchi (18 Makinwa 80'). (88 Berni, 3 Scaloni, 25 Cribari, 87 Diakité). Trenér: Davide Ballardini.

Poslední zápas v roce 2009 Inter vyhrál nejtěsnějším výsledkem 1-0 a dvě kola před polovinou soutěže je jistým Zimním králem.

Nerazzurri vstřelili potřetí za sebou v lize pouze jednu branku.

Čtyři zápasy 17.kola byly odloženy kvůli bezpečnosti diváků. Na tribunách byl sníh a led...

Samuel Eto'o vstřelil 8 ligovou branku.

V zápase se měli kopat dvě penalty. Na jedné straně zahrál Maicon v pokutovém území rukou, na straně druhé byl držen a stáhnut k zemi Milito.

Zápas, který se hrál v mrazu, byl téměř nekoukatelný. Na obou stranách vytvářeli hráči mnoho nepřesností.

Kvůli vyloučení v minulém utkání, nemohl hrát Wesley Sneijder.

Zranění vyřadilo ze hry Ricarda Quaresmu, Davida Santona a Waltera Samuela.

V prvním poločasu se zranil Sulley Muntari, který hrál po pohárovém zápase s Livornem znovu na místě levého beka, a musel být střídán.

Na San Siru se utkali týmy, které si to spolu rozdali v srpnu o Italský superpohár. V Pekingu Lazio vyhrálo. Zároveň se jednalo o týmy s nejlepší a nejhorší střeleckou potencí v kalendářním roce 2009. Inter vstřelil 74 ligových branek, Lazio pouhých 30.

Inter Milán zahájil letošní rok výhrou ve Veroně. Nerazzurri porazili Chievo zásluhou jediné branky Balotelliho 1:0 a upevnili si vedoucí pozici. Před AC Milán mají minimálně do večera náskok jedenácti bodů.

První šanci zápasu měli domácí, Pellissier se z levé strany řítil na Cesara, avšak brankářská jednička Interu si s ním poradila. Ve 12.minutě předvedli hosté pohlednou akci na jejímž konci byl osamocený Balotelli, ten však nejprve na brankáře Chieva nevyzrál a z následné dorážky nebylo jasné, zdali míč překročil brankovou čáru. Nicméně míč nakonec dopravil do sítě Goran Panděv, ovšem branka byla nakonec připsána mladému útočníkovi Balotellimu - 1:0 pro Inter. O chvíli později Maicon prověřil dalekonosnou střelou brankáře Sorrentina. Inter byl na těžkém terénu lepším týmem, Milito v běhu pálil do boční sítě a netradiční sólo Chivua nakonec skončilo pouze rohovým kopem. Mezitím ještě došlo k zajímavému incidentu, Pellissier byl v souboji s Luciem udeřen do choulostivých míst, přičemž opakované záběry zrovna neprokázaly nechtěnost úderu. První poločas tedy skončil vedením Interu.

Ve druhém poločase měl velkou šanci na vyrovnání Pellissier, útočník Chieva se dostal až před Cesara, ale v tísni nedokázal důrazně a přesně zakončit, brankář Interu navíc dobře vyběhl a zmenšil útočníkovy střelecký uhel. Domácí byli ve druhé půli lepším týmem, další velkou šanci měl Abbruscato, jenomže zblízka trestuhodně minul branku. Inter vedení udržel a z Verony si veze všechny tři body.