Esteban Cambiasso

Sisenando Maicon

Diego Milito

Mario Balotelli

22' Milito, 41' Balotelli, 72' Cambiasso - 23' Zalayeta
Nejlepší hráč: Thiago Motta

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic (14 Vieira 75'); 22 Milito (30 Mancini 80'), 45 Balotelli (9 Eto'o 46'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 15 Krhin, 23 Materazzi). Trenér: José Mourinho.

Bologna (4-3-1-2): 1 Viviano; 84 Raggi, 13 Portanova, 6 Britos, 23 Lanna; 7 Valiani (26 Mudingayi 59'), 14 Guana (21 Zenoni 85'), 8 Mingazzini; 85 Adailton; 9 Di Vaio, 25 Zalayeta (22 Osvaldo 71'). (15 Colombo, 10 Bombardini, 11 Vigiani, 41 Marazzina). Trenér: Franco Colomba.

Inter se nadále bezpečně drží na první příčce. V Boloni vyhrál naprosto zaslouženě.

Maicon viděl v nastaveném čase červenou kartu bez předchozí žluté za to, že verbálně napadl asistenta rozhodčího. Proti Fiorentině si tak v příštím kole nezahraje. Bude to již podruhé v této sezoně. Povinně již musel vynechat zápas 7.kola s Udinese za čtyři žluté karty.

Automat na góly Milito je nezastavitelný. Boloni vstřelil již osmý ligový gól. Navíc měl i smůlu. Ve vyložené pozici napálil břevno.

Velkou smůlu měl i Dejan Stankovič jeho střela se odrazil od obou tyčí ven z brány.

Inter vyhrál od prosince 2007 poprvé 4 venkovní soutěžní zápasy za sebou.

Za Inter se letos v lize trefilo 11 různých hráčů. Žadný jiný tým se takovouto bilancí nemůže pochlubit.

Inter Milán bez problémů vyhrál na půdě Bologni 3:1 a upevnil si vedoucí pozici. Nerazzurri měli celý zápas pod svojí kontrolou. Skóre utkání otevřel Milito, ale domácí okamžitě vyrovnali zásluhou Zalayety. Nicméně do poločasu vrátil vedení Interu Balotelli a ve druhém poločase pojistil výsledek Cambiasso.

Utkání začalo ve velkém tempu, oba týmy útočily, i když více šancí měl favorizovaný Inter. Ten poprvé zahrozil v 10. minutě, na Balotelliho lehký centr o kousek nedosáhl Stankovič. Mnohem více práce měl brankář Viviano po střele Chivua, jeho střela nepříjemně poskakovala a brankář Bologni míč pouze vyrazil. Ve 22. minutě otevřeli Nerazzurri skóre utkání. Po centru z rohového kopu Maicona nepřesně hlavičkoval Thiago Motta, domácí hráč míč nedokázal odkopnout, Lucio ho vrátil hlavou před bránu a Milito z otočky snad metr před čárou propálil gólmana - 1:0 pro Inter. Vedení mistrovského celku nevydrželo ani minutu, hned po rozehrání zpracoval dlouhý centr Zalayeta, protáhl se mezi Samuelem a Luciem a podobně jako Milito si v zakončení vedl bezchybně - 1:1. Neuvěřitelná situace se pak odehrála před brankou Bologni, střílející Stankovič namířil svůj pokus od tyče do tyče, ale dobíhající Cambiasso už dorazit míč nestačil. Do konce poločasu se měnilo skóre ještě jednou, rohový kop Maicona dopravil do branky hlavou Mario Balotelli a Inter znovu vedl, tentokrát 2:1.

V průběhu druhého poločasu mohl zvýšit náskok hostujícího Interu Milito, ten se ocitl před Vivianem úplně sám, ale napálil jen břevno. Druhý poločas nebyl zdaleka tak divácky atraktivní, jako první půle. Inter útočil a Bologna jen bránila. Třetí branku se nakonec hráčům Nerazzurri podařilo vstřelit. Obránce domácích chtěl odkopnout míč před dotírajícím Cambiassem, jenomže ho vůbec netrefil a právě zmiňovaný Argentinec míč pohotově poslal k tyči - 3:1. Svěřenci trenéra Mourinha utkání kontrolovali a Bologni už nedovolili ani snížit. Jedinou vadou na kráse bylo vyloučení Maicona z 90. minuty, který jen zřejmě něco sportého prohodil k asistentovi rozhodčího. Červená karta se tak zdá být velmi přísná.