Rozhodčí: Daniele Orsato
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (3-4-3): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 25, Samuel (Cordoba 62'), 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 77 Muntari, 5 Stankovic (Alvarez 60'); 7 Pazzini, 22 Milito (Zarate 60'). (21 Orlandoni, 8 Thiago Motta, 42 Jonathan, 30 Castaignos). Trenér: Claudio Ranieri.

Catania (4-4-2): 21 Andujar; 3 Spolli, 6 Legrottaglie, 14 Bellusci; 13 Izco, 4 Almiron, 10 Lodi, 19 Ricchiuti (Delvecchio 70'), 33 Capuano; 17 Gomez (Catellani 81'), 18 Bergessio (Maxi Lopez 65'). (30 Campagnolo, 7 Lanzafame, 12 Marchese, 20 Sciacca). Trenér: Vincenzo Montella.

Inter nezvládl další zápas. Po debaklu doma od Neapole, nedokázal vyhrát na půdě dalšího týmu z Jihu - Catanie. V tabulce jsou nerazzurri před nedělními zápasy stále na 17.místě.

Catanie porazila Inter zaslouženě. Vyhrála na střely, na rohy i na držení míče. Zápas ovlivnil vytrvalý déšť.

Do Milána se od reprezentací vrátilo zraněný Julio Cesar a Diego Forlán.

Inter se dostal rychlé do vedení. Přetažený centr Maicona uklidil do sítě volejem Cambiasso.

Hned po přestávce přišel bleskový obrat. Po chybách obrany Almiron vyrovnal a za tři minuty po té, musel do riskantního zákroku jít brankář Castellazzi. Přestože se Castelazzi snažil Berghessia nedotknout a proihráči šlo o pravý opak, k lehkému kontaktu došlo a sudí nařídil za sporný zákrok penaltu. Brankáč viděl žlutou kartu.

V zápase se zranil Walter Samuel. V 62.minutě musel být střídán. Dvě minuty před tím udělal Ranieri dvě změny, takže posledních 30 minut nemohl Inter již střídat.

Ranocchia nuceně vynechal třetí zápas, v kterém nemohl za diskvalifikaci nastoupit. Joel Obi pykal jediný, za vyloučení v minulém kole.

Fotogalerie Serie A, 07.kolo -> Catania - Inter - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

Inter prohrál ze šesti ligových zápasů čtyři.

Proti Interu byly v úvodních šesti kolech nařízeny již čtyři penalty. V Serii A má v tomto ohledu nejvyšší počet. Od doby, co se dávají za výhru 3 body, Inter nemusel tolika penaltám nikdy čelit.

Loni Inter v Catanii vyhrál 2-1 a obě branky vstřelil dnešní jediný střelec Cambiasso.

Předloni nerazzurri prohráli 3-1.

Inter Milán se nadále trápí a dnes pro změnu nestačil na Catanii, se kterou prohrál na její půdě 1:2, a to i přestože brzy vedl zásluhou Cambiassa. Sicilský celek ale ve druhém poločase srovnal a krátce na to celý výsledek otočil.

Pro Nerazzurri začalo utkání tím nejlepším možným způsobem, totiž vstřelenou brankou. Z pravé strany přesně odcentroval Maicon a sváteční střelec Esteban Cambiasso z voleje překonal Andujara - 0:1. Catania se ale zvučnějšího soupeře nebála, o pár minut později zkoušel překonat Castellazziho Izco, ale neuspěl. Domácí měli velkou šanci i po chybě Muntariho, nicméně obrana Interu si opět mohla vydechnout, Catania totiž další šanci zazdila. Nutno ještě říci, že hru ztěžoval vytrvalý déšť a pochopitelně i těžký terén.

Krátce po změně stran se podařilo Catanii vyrovnat, nádhernou branku vstřelil Almiron, kterému přihrál Bergessio. Brankář Castellazzi se při jeho zakončení ani nehnul - 1:1. To ale nebylo vše, uběhly sotva tři minuty a skóre se měnilo potřetí. Bergessio se zbavil ofsajdové pasti, ale v šanci ho fauloval Castellazzi a rozhodčí měl jasno - pokutový kop! Lodi penaltu proměnil a Catania překvapivě vedla 2:1.

Claudio Ranieri zareagoval na nepříznivý vývoj střídaním, do hry poslal Zarateho, ale ten se mu odvděčil pouze nasimulovaným pádem a žlutou kartou. Za chvíli Argentinec i zakončil, ale Andujar vytáhl pohotový zákrok.

V 82. minutě to mohlo být dokonce 3:1, jenže to by si musel Castellani vést lépe, do cesty se mu postavil Castellazzi. V závěru Inter přitlačil, ale výsledkem bylo jen nevýrazné zakončení Muntariho. Inter vyrovnat nestihl a na Catanii prohrál 1:2.